SINTERKLAAS BIJ F-JES WOONPARTNERS PRESENTEERT MEERJARENBELEIDSPLAN CONCERT IN KERSTSFEER LEZING FRANK 0UWENEEL LITIE BERICHTEN INTRODUCTIECURSUS VOOR KLARINET EN KOPENINSTRUMENTEN KLAVERJASSEN WADDINXVEEN- .Tl FAIR u'm 200 belanghouders spiegelenplannen corporatie KERSTCONCERT VOX JUBILANS' IN DE DOELEN 1 DEELNEMERSVERGADERING WIJK- EN BUURTBEHEER GR0ENSWAARD MUSICALPROJECT VOOR KINDEREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 19 Waddinxveen - Sinterklaas was vo rige week te gast bij voetbalvereni ging de Be Fair om zijn verjaardag te vieren. De F-jes hadden zich massaal aangemeld voor dit feest, waarbij Sint werd vergezeld door zes Zwar te Pieten. Sinterklaas kwam aan in een grote vrachtauto met toeters en bellen. Eenmaal binnen werd het snoepgoed eerlijk verdeeld en sprak de Sint ieder team toe. De spelertjes van Be Fair kregen als Sintcadeautje een dvd met voetbalbloopers, een chocoladeletter en een keycoard. Als afsluiting werd een Sint-en-Piet- disco gehouden. Waddinxveen - Op uitnodiging van de Culturele Commissie van Stich ting Kreater/SWW komt zaterdag 15 december Het Gewestelijk Seni oren orkest traditiegetrouw naar Waddinxveen. Dit orkest, onder leiding van dirigent Johan van den Berg, is een harmonieorkest uit Vlaardingen, dat gemiddeld tien maal per jaar een optreden ver zorgt, zowel binnen als buiten de regio. Het beschikt over een veel zijdig repertoire. De Culturele Commissie is van me ning dat zij met het wederom con tracteren van het GSO weer een heerlijke middag in petto heeft voor alle liefhebbers van goede muziek, van zowel binnen als bui ten Waddinxveen. ledereen is wel kom in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. De entree bedraagt 4,-. Waddinxveen - Bij Muziekvereni ging Concordia Waddinxveen wor den er introductiecursussen gege ven voor het spelen op de klarinet, trompet, euphonium (bariton), F- hoorn en trombone. Deze cursus is bestemd voor die gene die graag een instrument wil leren spelen. Voor kinderen kan dit vanaf ongeveer 7 jaar. Spelender wijs leert men tijdens deze cursus de grondbeginselen van het spelen op deze instrumenten, zoals het vasthouden, een aantal grepen en de muzieknoten die daarbij ho ren en het aanblazen. Binnen zes lessen kunnen de eerste liedjes al gespeeld worden. Meespelen met Waddinxveen/Rotterdam - De Her vormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans geeft op tweede kerstdag een kerstconcert concert gebouw De Doelen in Rotterdam. Naast Vox Jubilans werken mee het Christelijk Sliedrechts Mannenkoor Ichthus en het jongerenkoor Vox Jubilans en de solisten Marjo van Someren - sopraan, Marjolein de Wit - fluit, Anja van der Maten - hobo, Johan Bredewout - vleugel, Arjan en Edith Post - trompet en Marco den Toom - orgel. Dominee van der Plas gaat voor. Het concert begint om 10.30, de concertzaal gaat om 10.00 uur open, De Doelen vanaf 9.00 uur. De entree bedraagt 14,- Voor meer informatie en reserveringen: www.dedoelen.nl, 010-2171717 of bij Boekhandel Thuiskantoor Burger aan de Dorpsstraat in Wad dinxveen. Waddinxveen- Stichting Wijk- werk de Zuidpias houdt vrijdag 7 december een koppelklaverjas- avond in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur. Informatie: 0182-611171. Gouda/Regio - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Spiegeltent heeft Woonpartners Midden-Holland op 26 november haar meerjaren- beleidsplan gepresenteerd. Dit plan vormt de leidraad voor de plan nen en projecten van de corporatie voor de periode 2007-2011. Bij de presentatie waren circa 100 belanghouders aanwezig, die een bijdrage hebben geleverd aan het document. Het gaat dan onder meer om verte genwoordigers van gemeenten, zorginstellingen, welzijnsinstellingen, bewonerscommissies, aannemers en andere maatschappelijke en com merciële partners. een CD speelt hierin een grote rol. De lesdagen, in totaal zes, en tij den zijn in overleg met de docent. Cursusgeld bedraagt €30,- inclu sief de leenmaterialen zoals het in strument, lesboek en CD. Na deze cursus kan men bekijken of men hiermee door wil gaan. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0182-619569, jmp.postma@ gmail.com of op de repetitieavond van C-Akkoord, iedere donderdag avond van 18.00 tot 19.15 uur in het Clubgebouw de Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg nr. 1 te Wad dinxveen. zie ook www.concordia- waddinxveen.nl. Woonpartners is actief de dialoog aangegaan met haar belanghou ders. In totaal heeft de corporatie ruim 200 belanghouders intensief gesproken over het activiteitenpro gramma voor de komende vijfjaar. Dit gebeurde tijdens negen bijeen komsten in Gouda, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. De externe relaties spraken daarbij over zaken als volkshuisvesting, stedelijke vernieuwing, zorg, wel zijn, levensloopbestendigheid en leefbaarheid. De resultaten van de 9 bijeen komsten zijn gebruikt bij het op stellen van het meerjarenbeleids- plan 2007-2011. Dit plan kreeg de ondertitel 'Spiegelbeelden van partners in wonen' mee en werd daarom gepresenteerd in de Spie geltent. "Ik ben de belanghouders erg dankbaar dat ze mee hebben willen werken en ons een spiegel hebben voorgehouden", aldus di recteur-bestuurder René Mascini van Woonpartners. Het voornemen is dat de belang houders en Woonpartners over twee jaar weer bij elkaarkomen om de uitvoering van het meerja- renbeleidsplan te evalueren. Dick de Wit, directeur van welzijnsor ganisatie Factor-G uit Gouda daar over: "Ik vind het een goede én lo gische zaak dat Woonpartners de mening van belanghouders vraagt. Dat past goed bij een eigentijdse maatschappelijke onderneming. Het is echter belangrijk dat het hier niet bij blijft." Het voornemen over twee jaar wederom bij elkaar te komen is in zijn ogen essentieel. "Je moet het monitoren, de vinger aan de pols houden." Die mening wordt gedeeld door penningmeester Els de Groot en secretaris Fokke Gorter van de huurdersbelangenorganisatie HWZM. Deze organisatie is actief in Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. "Het is prima als je luistert naar de diverse betrokken partijen, maar dan moet je ook iets met de opmerkingen doen. Dat spreekt voor zich. Maar we ver wachten dat dat gebeurt. Woon partners heeft te veel moeite ge daan, om de resultaten van deze bijeenkomsten nu zomaar opzij te schuiven", benadrukken de twee bestuursleden. Aan het einde van de voorstelling in de Spiegeltent, werden enkele genodigden naar voren geroepen. Zij drukten samen op een rode knop, zodat het meerjarenbeleids- plan tevoorschijn zou komen. Al snel bleek dat er meer samenwer king nodig is om een dergelijk plan te presenteren en waarom alle ge nodigden een spiegeltje hadden ontvangen bij binnenkomst. Aan alle gasten werd gevraagd of ze het schijnwerperlicht wilden laten reflecteren in hun spiegel. Zo werd één plek uitgelicht op een rood doek. Vervolgens ging het doek opzij en kwamen de twee vesti gingsmanagers van Woonpartners tevoorschijn; Ahmed Khoulali en Katja Oblak. Zij overhandigden René Mascini het eerste meerjaren- beleidsplan. Aansluitend kregen alle genodigden een exemplaar uitgereikt. Waddinxveen - Bijbelleraar Frank Ouweneel uit Emmen laat zater dag 15 december in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde een 'bijbels licht schijnen' op poli tiek, economie, normenhantering, psychologie, religie, technologie, wereldmachten, geweld, rampen et cetera. De presentatie bestaat uit twee delen van drie kwartier die afgewisseld zullen worden met een pauze en samenzang. Deze avond wordt georganiseerd door een aantal broeders en zusters uit verschillende kerken en gemeen ten uit de regio Waddinxveen. ledereen is welkom, de toegang is vrij. Aanvang 19.30. Voor meer informatie: www.frankouweneel. nl, www.hartvoorwaddinxveen.nl of woordvoorwaddinxveen@hot- mail.com. Bromfietscontrole Waddinxveen - De politie heeft zaterdag 1 december van 14.00 tot 16.00 uur een bromfiets controle gehouden. Op de Beukenhof werd onder andere met apparatuur gemeten of de bromfietsen nog voldeden aan de vastgestelde wettelijke normen. Van de 20 gecontroleerde brom- en snorfietsen was er 1 die was opgevoerd. Zijn vermogen kwam 13 km/h. uit boven de wettelijke grens. Hij kreeg een bekeuring van 50,- euro. Verder hadden twee bestuurders geen kentekenbewijs op zak. Omdat zij het niet op 1e aanvraag konden laten zien kregen zij een bekeuring van 25,- euro. Overlast door afsteken vuurwerk Een 13 jarige jongen uit Waddinx veen was zaterdagmiddag 1 de cember bezig met het afsteken van vuurwerk nabij de kinder boerderij in het Warnaarplant- soen. Hij veroorzaakte daarmee overlast voor de omgeving maar zeker ook voor de dieren. Een passant die hier getuige van was belde de politie die greep direct in en nam de jongen mee naar het politiebureau. De jongen had 11 illegale strijkers op zak en thuis nog eens 61. Alle strijkers heeft de politie inbeslaggenomen om te vernietigen. De jongen heeft een HALT-afdoening gekregen. Politie pakt overlast aan De politie heeft zaterdag 1 december rond 20.30 uur zeven jongens uit Waddinxveen van 16 tot en met 22 jaar aangepakt omdat ze zich ophielden voor een supermarkt en pin-automaat aan de Zuidplashof. De jongens hadden drank bij zich. De drank werd inbeslaggenomen en de jongens kregen een bekeuring. De jongens werden verrast door de politie omdat deze in burger surveilleerde. De politie doet dit mede op verzoek van de buurt die regelmatig klaagt over jongeren die (geluids)overlast veroorzaken. Meer samenwerking nodig. Waddinxveen - Na de vertrou wensbreuk tussen het bestuur van Wijk- en Buurtbeheer Groens- waard (WWB) en het gemeen tebestuur heeft het bestuur van WWB besloten om af te treden. Tijdens de deelnemersvergade ring van donderdag 13 decem ber zullen vijf kandidaten die het werk van WWB willen voortzetten worden voorgesteld. Op dit mo ment ontbreekt alleen nog een penningmeester, ledereen die be langstelling heeft voor deze func tie kan zich melden bij secretaris Sjaak Dubbeldam, 06-22953393. De deelnemersvergadering wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde en start om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur. Waddinxveen - Theater de To- verketel start op 14 januari met nieuwe musicalprojecten in Waddinxveen. Kinderen kunnen in acht lessen, met een profes sionele musicalperformer, een kleine musical maken. Dit wordt spelenderwijs gedaan door mid del van toneelspelen, dansen en zingen. De lessen worden gege ven op maandagmiddag, in het hoofdgebouw van Kreater. Voor kinderen van 4 tot 7 jaar van 16.00 tot 16.55 uur en voor kinde ren van 8 tot 12 uur van 17.05 tot 18.00 uur. De kosten voor deel name bedragen 56,-. 4-7 jaar:16.00-16.55. Voor meer informatie:stichting- theaterdetoverketel@ hotmail, com of 06-10645967.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19