BOSKOOP EN WADDINXVEEN TEKENEN STARTNOTITIE WATERPLAN JANE BEZOEKT ONTWIKKELINGSPROJECTEN WINTERSFEERUITVOERING DOOR KREA MUSICA KERSTCONCERT CONCORDIA EN POP-IN KOOR m WADDINXVEEN, KERSTCONCERT HIS REVOLUTION KUNSTSCHILDER OPENDE EX POSITIE MET ORGELCONCERT S00S-MIDDAG SENIOREN Waddinxveense stichting Wanawa actief in Kenia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 21 Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen maandag ondertekenden wethouder Lont van de gemeente Waddinxveen en wethouder Scho tanus van de gemeente Boskoop de startnotitie van een verder uit te werken Gemeentelijk Water plan voor beide gemeenten. Wet houder Schotanus benadrukte het unieke aspect van de samenwer king tussende gemeenten en twee waterschappen. In het waterplan komen onder andere maatregelen te staan die ervoor moeten zorgen dat de risico's voor wateroverlast beperkt blijven en dat de kwali teit van het oppervlaktewater en het grondwater op het juiste peil blijft. Tevens wordt er gewerkt aan ruimtes waar overtollig water in geval van overlast opgevangen kan worden. Wethouder Lont be nadrukte vooral de voordelen van het verdelen van kennis en kosten. Samenwerking is ook goed moge lijk aangezien beide gemeenten kampen met vergelijkbare water- problematieken. Ook de water- Naar school In het dorp Malindi is met hulp van Wanawa een weeshuis met onderwijsfaciliteiten neergezet. Behalve dat er nu al 120 wezen worden opgevangen helpt het project ook zo'n 600 gezinnen eromheen. Die gezinnen bestaan vaak uit kinderen zonder ouders die bij een opa of een tante zijn ondergebracht. Jane: "De jong- sten gaan nu al naar de school en we zijn bezig met het bijbouwen voor de groepen zes tot en met acht. Ook het registratieproces voor de school loopt." Enthousiast vertelt ze over alle nieuwe onder delen van het project: "Ze hebben kippen, deels voor eieren en deels voor voedselvoorziening. Ook zijn ze een konijnenfarm gestart. Het onderwijs is uitgebreid met een computerlokaal en een catering opleiding. En in de naastgelegen kliniek kan nu ook getest worden op malaria, HIV en Aids." Voetbal voor meisjes Tijdens het recente bezoek zijn i schappen toonden zich tevreden over de samenwerking tussen twee gemeentes. De samenwer king tussen Waddinxveen en Bos koop heeft veel voordelen. De ver wachting is dat de waterpartners stappen gezetvoorsamenwerking met een groep lokale Keniaanse vrouwen die een educatieproject voor meisjes is gestart. Het verschil in mogelijkheden voor jongens en meisjes is enorm groot. Daarom geeft dit project de meiden een eigen kans om zich te ontwikke len. In samenwerking met lokale scholen is voor hen een voetbal competitie opgezet en wordt te gelijkertijd educatie aangeboden op gebied van gezondheidszorg en 'decisionmaking'. Niet alleen is voetbal een gezonde en leuke activiteit, het helpt de meiden om hun eigen vaardigheden en zelf vertrouwen te ontwikkelen. Initiatieven stimuleren "De mensen rekenen echt op je" antwoordt Jane op de vraag wat indruk maakte tijdens haar laat ste bezoek aan Kenia. "Het is fan tastisch om te zien hoe de ontwik keling gaat in het dorp Malindi. Maar ook in omringende plaat sen zoals Shiriani en Kaloleni, ontplooien mensen initiatieven hierdoor voor minder geld tot een beter plan kunnen komen. Een gemeentelijk waterplan is no dig voor een verantwoorde aanpak van diverse wateropgaven. Hierbij gaat het om de uitwerking van Eu- waar Wanawa een bijdrage aan levert." In Nederland zijn de vrijwilligers van Wanawa altijd hard bezig met het zoeken van sponsors maar ook wordt er geld binnengehaald via verkoop van lokaal geproduceer de producten. In het naaiatelier van de Keniaanse Rukia worden bijvoorbeeld tassen en kinderkle ding gemaaktdie doorWanawa in Nederland worden verkocht. "Van ropees en landelijk beleid. De be langrijkste aandachtspunten zijn het beperken van wateroverlast ri sico's en het zorgen voor een goe de waterkwaliteit. Het tegengaan van problemen van grondwater- overlast en het zorgen voor water veiligheid zijn kwesties die vragen om een lokale aanpak. Aangezien zowel gemeenten als waterschap pen een belangrijke verantwoor delijkheid hebben voor water zaken, is het gebruikelijk dat zij samenwerken aan een waterplan. Het waterplan is een integraal plan met samenhangend beleid voor al lerlei waterthema's. Ook integra tie met andere beleidsterreinen zoals de ruimtelijke ordening en locatieontwikkeling krijgen hierin aandacht. Het waterplan wordt sa men met hoogheemraadschappen Schieland/ Krimpenerwaard en Rijnland opgesteld. Om te komen tot een goed actieplan worden de bewoners van Waddinxveen en Boskoop in een vroegtijdig stadi um betrokken. 9 tot en met 13 januari staan we op de Vakantiebeurs om mensen te interesseren voor onze projec ten. Van de stichting Joho krijgen we gratis de ruimte, dus zo blijven we bij ons principe dat het geld 100% ten goede komt aan de ini tiatieven in Kenia." Meer informa tie: Stichting Wanawa, www.wa- nawa.nl. Donaties zijn welkom op rekening 11.04.55.657 ten name van Wanawa te Waddinxveen. Waddinxveen - Themakoor 'His Revolution' verzorgt op 8 decem ber om 20.00 uur een concert in de Sint Victorkerk aan de Zuidkade 176. Het koor zal aangevuld wor den met jongeren van Provider, de jongerengroep van de Sint Victor- parochie, die met dit kerstconcert geld willen inzamelen voor het Sydneyfonds, het fonds waaruit een deel van de reis naar de We reldjongerendagen in Sydney zal worden betaald. Ook zal voorma lig organist van de parochie, Pieter de Nijs, eenmalig terugkeren in de Sint Victorkerk om het koor met de piano te begeleiden. Dirigent deze avond is Hans Schoenmakers. Het repertoire zal variëren van klas sieke Nederlandse kerstliederen tot een traditioneel Australisch kerstlied. Deur open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. In formatie en reserveren: provider® victorparochie.nl of 0182-618255. Op de avond zelf kosten de kaar ten 7,50 euro. Waddinxveen - Kunstschilder Jan Neven exposeert zijn realistische schilderijen tot en met 4 januari 2008 in de Sint-Janskerk in Gouda. De expositie werd 24 november ge opend door Jan Neven zelf met een concert op het koororgel. De ten toonstelling, met als titel 'Natuur contra cultuur', geeft een overzicht van zijn nieuwe werk. De expositie is te vinden onder het hoofdorgel, in de zogenaamde ontvangsthal en is te bezoeken van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, met uitzondering van 25 en 26 december en 1 januari. Wie nog meer schilderijen wil zien kan daar voor tot het Kerstfeest terecht in de Agnietenkapel in Gouda, waar de Amsterdamse Gallery Goda ex poseert met Russische en Neder landse kunstenaars. Ook Jan Neven is hier vertegenwoordigd met en kele schilderijen. Deze expositie is te bezichtigen van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. Informatie: www.janneven.eu en www.sintjan.com. Waddinxveen - Kreater organiseert voor 11 december om 14.45 uur de tweewekelijkse Soosmiddag in het Anne Frank-Activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad voor alle 55-plussers uit Waddinxveen. Deze middag zullen er kerstkaarten wor den gemaakt. Graag zelf schaartje en plakstift meenemen. Zaal open om 14.30 uur. De toegang bedraagt 1,- euro. Opgeven is niet nodig. Informatie: 0182-631932. "De mensen rekenen echt op je." Waddinxveen/Kenia - De afgelopen weken was de Waddinxveense Jane Sijl weer in Kenia om de voortgang van haar projecten te bekijken en nieuwe stappen te zetten. Drie jaar geleden startte ze haar werk om in Keniaanse dorpen de levens van vrouwen en kinderen te verbeteren. De door haar opgerichte stichting Wanawa richt zich op onderwijs, ge zondheidszorg en werkgelegenheid. Jane: "We helpen lokale initiatie ven. Het is de bedoeling dat de mensen uiteindelijk zelf in staat zijn hun eigen situatie structureel te verbeteren." Waddinxveen - Het Algemeen Gemengd Koor Krea Musica Wad dinxveen houdt vrijdag 14decem- ber een winter-sfeeruitvoering in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Aanvang 20.15 uur. Het koor heeft in aan sluiting op het jubileumjaar 2006, onder leiding van de Rotterdam se dirigent Herman Kofflard hard gewerkt om het repertoire te verbreden en te verdiepen. Door het koor zullen naast vele andere winter- en kerstliederen onder meer liederen als Transeamus, Cantique de Noël en Teo Torri- ate ten gehore worden gebracht. Ook is er gelegenheid voor het publiek om met een aantal liede ren mee te zingen. Ter afwisseling op het kooroptre den kunnen de concertgangers kennismaken met het ensemble Cantare Con Piacere uit Nieuwer- kerk aan den IJssel. Dit ensemble organiseert halfjaarlijkse zang avonden in de regio en produ ceert daarnaast operaprojecten. In aansluiting op de uitvoering van Krea Musica heeft het en semble een keuze gemaakt uit kerst- en sfeerliederen uit onder meer Spanje, Noorwegen, Italië en Duitsland. Het kooroptreden zal begeleid worden door een combo met slagwerker Karei Ligtvoet, bassist Erwin Huigen en aan de vleugel de vaste pianist van Krea Musica, Jos Vlietstra. Het combo, is speci aal voor deze avond uitgebreid met gitarist Frans Peelen uit Nieuwerkerk. De entree bedraagt 10, - Voor meer informatie en reserve ringen: 0182-616273 of 0182- 633345. tior.i i f- holland Boskoop - Christelijke Muziekver eniging Concordia heeft dit jaar het plaatselijke Pop-In koor uit genodigd haar medewerking te verlenen aan het Kerstconcert dat georganiseerd wordt voor don derdag 20 december om 20.00 uur in de Dorpskerk aan het Kerkplein. Het orkest van Concordia zal, on der leiding van dirigent Dirkjan de Boer, openen met 'Vivaldi's win ter' van Steve Cortland. Andere werken die ten gehore gebracht zullen worden zijn ondermeer 'A Christmas Suite' van Jan de Haan en het 'Silent Night' in een bewer king van Jan van Kraeydonk. Het Pop-In Koor zingt, onder leiding van dirigent Steve Teunis, een aan tal kerstliederen als 'Merry Christ mas everyone' van Shakin'Ste- vens, 'Only you' van The Flying Pickets en 'Happy New Year' van Abba. Orkest en koor zijn samen te beluisteren tijdens 'Mary's Boy Child' van Jester Hairston. 'The Holy Christmas Night' zal vertolkt worden door Mariëlle van Velde op fluit, Judith de Wilt op hobo en Christiaan Bruin aan de piano. Aan deze avond zal verder wor den meegewerkt door organist Ed Veerman, die naast de begelei ding van de samenzang, ook een kerstimprovisatie zal spelen. Oud burgemeester J.H.Reinders zal het Kerstevangelie voorlezen omdat burgemeester Rijsdijk die avond gemeente ra ads verplichtingen heeft. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21