ONDERLINGE WEDSTRIJDEN KARATE EN GRAND PRIX ITALIË IN ÉÉN WEEKEND N N N f r Zone 5460 'TE ROTTERDAM BEN IK GEBOREN' ^~r7vTTERDAI\/M^ÉSSÉLANDE Karate: Twee vliegen in één trap. Aflevering negenentwintig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel 1 i/tTOD VCLbOtNbt S4/ DO CP Je KW4RT? Het contrast is groot... Mukhtar en Hella, twee warme, behulpzame RET medewerkers die het bedrijf 'gezicht' geven tegenover de kilte van het station Nesselande zelf op deze gure zondagavond. Mijn lijn- taxi laat anderhalf uur op zich wachten om uiteindelijk helemaal niet te komen... tijd voor een praatje... Hella geeft door dat alle kleine strippenkaarten zijn uitverkocht. Ik ga toch weer aan een auto denken. NAAILES VOLWASSENEN KERSTZANG 'HE IS BORN' IN LAURENSKERK ZONDAG 9 DECEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 23 Nesselande - Karateschool Unity99 hield zaterdag 1 december onderlin ge wedstrijden voor haar leden en die van Budo Vereniging Alexander, een toernooi om beginnende karateka's kennis te laten maken met de wedstrijdsport. Gelijktijdig streed in Venetië een aantal leden uit de A- selectie van Unity99 voor de Grand Prix van Italië. Door Maartje Letzel Zonder wapens Unity99 is een karateschool gerund door de familie van Daalen met 120 leden variërend in leeftijd van 6 tot 54 jaar. Er wordt getraind in de Brede School Nesselande en in twee gymzalen in respectievelijk Rotterdam Ommoord en Rotter dam Zevenkamp. Ze beoefenen het Wado Ryu karate. Wado betekent de weg van de vrede en Ryu betek ent lege hand. Dit betekent dat Wado Ryu karate een krijgskunst is waarbij zonder wapens getraind wordt. Het Wado Ryu karate is een van de meest beoefende stijlen van Nederland. Tevens geeft Patrick van Daalen (voormalig top-karateka) les in Budo. Dit is een speciale training voor kinderen en jongeren met een stoornis in het autistisch spectrum. De bedoeling van het karate is het toedienen van gerichte stoten en trappen naar gevoelige delen van het lichaam van de tegenstander. Daarnaast is het de kunst dergelijke aanvallen van een tegenstander te ontwijken of te blokkeren. Bij Wado Ryu karate wordt geleerd om tech nieken tot vlak voor het doel uit te voeren, oftewel de strijders mogen elkaar niet raken. Karate is een kri jgskunst waarbij in eerste instantie de nadruk ligt op arm en beentech nieken als stoten, slagen, trappen en blokkeringen allen uitgevoerd in een goede houding. Later komt daar onder andere het werpen, ba lans verstoren en controleren bij. Een beginner krijgt de witte band en elke twee maanden doet men 'vuistjes-examen'. Je kunt dan een 'vuistje' verdienen dat op de band genaaid wordt. Na een aantal vuistjes mag je 'banden-examen' doen, dan verdien je de volgende band met een andere kleur. Deze beloningen zijn stimulerend en goed voor het zelfvertrouwen. Tijdens de onderlinge wedstrijden konden de kinderen in meerdere wedstrijdjes van anderhalve min uut punten verdienen door stoten en trappen uit te delen. Vooral de techniek is belangrijk: wordt er niet geraakt, staat de karateka nog sta biel, is het een 'mooie' trap? Alleen dan worden er punten uitgedeeld. Aan de verhitte hoofden was het fa natisme af te lezen. Na de wedstrijd geven de deelnemers elkaar netjes een hand. In elk pooltje van vier jon gens of meisjes was er goud, zilver en brons te winnen. Ondertussen streden in Venetië vijf leden van Unity99 voor de Grand Prix van Italië, alvast een kracht meting voor de komende Europese Kampioenschappen. Laury Vogel zang won samen met haar team van Jong Oranje goud. Ook Esther van Schaik heeft dit weekend goud ge wonnen in haar klasse tot 57 kg. In de finale versloeg zij haar Bulgaarse tegenstandster en dus mag zij deze titel bijschrijven op haar erelijst. Deze lijst van Esther is lang: ze is pas 16 jaar en dit jaar genomineerd tot Rotterdams sporttalent van het jaar. Op woensdag 19 december wordt de uitslag van de verkiezing bek endgemaakt tijdens de uitreiking van de Rotterdam Sportstad Awards in het Topsportcentrum. Via de site van het AD kan er op haar gestemd worden. Voor meer informatie: www.unity99.nl (/iaAT w rj Nesselande - In de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14 wordt van 5 februari tot en met 27 mei 2008 een naai cursus georganiseerd voor begin ners en gevorderden vanaf 18 jaar. Maximaal 12 cursisten per groep. Naaimachines aanwezig. Men werkt individueel in eigen tempo. De kosten bedragen 134,25 euro; met Rotterdampas 87,26 euro. Informatie en aanmelden: 010- 2518988 of www.curzusenzo.nl. Rotterdam - Het christelijk ge mengd regiokoor Debarim geeft 14 december een kerstkort in de Grote of St. Laurenskerk. Aan deze avond in het monumentale kerkgebouw wordt medewerking verleend door een groot samengesteld gemengd koor (200 stemmen) onder leiding van Vincent van Dam, het mannen koor Ichthus (130 stemmen) onder leiding van Martin Zonnenberg en een aantal solisten. Kaarten zijn verkrijgbaar via: 0180-312711, mvannieuwpoort@kpnplanet.nl, 010-2222211 of jovanvliet@hetnet. nl. De toegang bedraagt 10 euro. De avond vangt aan om 20.00 uur en de deuren gaan open om 19.15 uur. Lezend spelen. Nesselande - Rotterdammers ver tellen hun verhaal over de stad van toen en over de wederopbouw. Persoonlijke verhalen over de geu ren en geluiden van de stad, over de oorlog en de bevrijding, hun eerste baantje, hun eerste verke ring. Over hun stad in wederop bouw, kortom hun stad. De verha len worden afgewisseld met liedjes en gedichten van auteurs die over Rotterdam schreven. Het optreden vindt plaats op zondag 9 decem ber om 15.00 uur in het Cultureel Centrum Orion aan de Wollefop- penweg 91a. De toegang bedraagt 3,- euro. Informatie en reserveren: 010-4204480 (op dinsdag en don derdag), via info@ccorion.nl of op www.ccorion.nl. Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23