biebnight; IN DE i MET AFTE SI |area si mm mmmmmnm rk In th ERICK TOL MAAKT PROGRESSIE OP WEG EN BAAN STICKS TYPHOONl RE Ki r>r* lAnAMfi WIELRENNEN pagina 24 Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 Boskoop - Het ontbrak Erick Tol in 2007 niet aan succes. De 16-jarige Boskoper won ne gen wedstrijden op de weg en werd opge nomen in de nationale baanselectie. Samen met Raymond Kreder (17) uit Zevenhuizen, die ook negen keer overwinningsbloemen ontving, behoorde Tol tot de meest win nende renners uit de regio. In twee grote wedstrijden, beter bekend als klassiekers, de Omloop van de Veenkoloniën en de Tro fee Wim Hendriks voor nieuwelingen, be haalde hij een derde plaats. "Mijn mooiste overwinning behaalde ik in het Duitse Gei- lenkirchen", blikt de Boskoper terug. "Daar won ik solo op een parcours met veel hel lingen en veel publiek." Klimmen en tijdrijden hebben zijn voor keur. Maar ook op de wielerbanen voelt hij zich thuis. Twee maanden geleden haalde bondscoach Peter Pieters hem binnen in de nationale selectie en ongeveer tegelijkertijd kreeg hij een mooie aanbieding van Balk Rijwielen uit Nieuw Vennep. Klaas Balk (59) was vroeger een internationaal befaamd renner die vele titels bemachtigde. Nu helpt Balk talenten met advies en materiaal om hogerop te komen. Erick Tol is een van de gelukkigen die op een superlichte carbon- fiets van Balk op jacht kan naar succes. De student aan de politieschool doet van 27 tot 30 december in Alkmaar mee aan de onderdelen scratch, achtervolging, keirin en koppelkoers. "Ik hoop op één of twee po diumplaatsen", beweert Erick met zelfver trouwen. "De achtervolging is waarschijnlijk mijn beste onderdeel. Dat komt namelijk het dichtst bij tijdrijden." Ook de koppelkoers gaat hem de laatste tijd goed af. Samen met ploegmaat Mike Bond worden steeds betere resultaten behaald. In 2008 en 2009 maakt Tol deel uit van het juniorenpeloton. In vergelijking met de nieuwelingen bete kent dit vooral een uitbreiding van kilome ters. Van 80 km naar 130 km. Omdat er geen Ronde van Boskoop (meer) bestaat, rijdt Erick op 24 maart 2008 zijn thuiswedstrijd in Waddinxveen. "De Ronde van Waddinxveen is dus belangrijk voor mij. Ik wil me daar sowieso laten zien", geeft Tol aan. "Ik beschik over een goede eindsprint, dus ik moet ver kunnen komen." Tijdens zijn eerste seizoen als junior hoopt hij vijf overwinningen te kunnen behalen en hoopt hij op top-tienklasseringen in Nederlandse en Belgische klassiekers. Het Boskoopse talent heeft het liefst startge legenheid in Zuid-Limburg en de Arden nen omdat daar volop geklommen wordt. Tegenslagen maakte hij ook in 2007 mee. Valpartijen maakten een goede klassering in de Omloop van Lek en IJssel, het Ne derlands Kampioenschap en het districts kampioenschap tijdrijden onmogelijk. "Die wedstrijden stonden bovenaan mijn ver langlijstje, maar het liep helaas mis", blikt hij terug. "Wielrennen blijft een riskante sport. De activiteiten op de baan hebben me stuurvaster gemaakt wat de kans op val len kleiner maakt." Erick Tol heeft in 2007 meer kracht gekre gen, is technisch beter geworden en is slim mer gaan rijden. Daarom is hij klaar voor een goede start in het juniorenpeloton. Rotterdam - Voorzitter Delic, interim-di recteur Sticks en de brigadiers hebben opl 23 september het album 'Fakkelteit' losge laten op de Nederlandse hiphopscene. Zes tien tracks met nieuwe beats van Delic en niet eerder gehoorde raps en scherpe lyrics van Sticks, Rico en de andere brigadiers ai, James, Typhoon en Jawatl. De meningen over het album zijn verdeeld, maar één ding is zeker: het is een album dat je moet heb ben! Met de verschillende brigadiers tourt Sticks nu door Nederland. Zo zal hij donder dag 6 december in WaterFront staan, samen met Typhoon. Een show die je niet mag mi sen en extra speciaal voor de eerste 100 be zoekers! Die krijgen namelijk een mixtape van de vier acts Typhoon, Sticks, Winne en Salah, gemixed door DJ Flexican. Na Sticks en Typhoon is het feest zeker nog niet afgelopen. In de kleine zaal is er een speciale Bonte Boel met Area 51 vs Redrum in de hoofdrol. Area 51 is een samenwe' king van MC's, DJ's, B-boys, graph artistsJen club promoters. Het vaste team bestaat ut Apakalips, Random en Crow Magnum met hiphop als rode draad. Zij gaan de strijd aan met de Rotterdamse Redrum, die besta?, uit Mike Redman, Eni-Less, Mack aka lllygfe II, th'Aquisition en P-mode. Het wordt ee: Nieuwerkerk aan den IJssel/Capelle aan den IJssel - Surili van Dijk zal 14 december haar laatste Bollywood dansles geven, omdat zij het te druk heeft met haar opleiding. Surili is nu druk op zoek naar een goede opvolgster om haar lessen netjes over te dragen; de eer ste les zal plaatsvinden op woensdag 9 januari van 18.30 tot 19.30 uur en worden verplaatst naar Wijkcentrum Schollevaar aan het Maria Danneelserf 20 te Capelle a/d IJssel. Informa tie en inschrijven: 06-13721332 of jung.vedj® gmail.com. Jumples bij Vedj In plaats van Bollywood dansles op de vrijdag avond start Stichting VEDJ met Jumpstyleles- sen. Vanaf 11 januari van 19.00 tot 20.00 uur starten de lessen onder leiding van Marnix van Staaijeren voor iedereen vanaf acht jaar in Con Musica, tweede gebouw op de voetbalvelden van vv Nieuwerkerk. De toegang bedraagt 12,50 euro per vier weken. Informatie en aan melden: 06-48556606 of kidzdub@live.nl. Rotterdam - In het seizoen 2007-2008 staat in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouw burg steeds een andere organisatie centraal tijdens acht avonden Werk in Uitvoering. De avonden worden georganiseerd door Passionate in samenwerking met Productie huis Rotterdam (Rotterdamse Schouwburg!. Werk in Uitvoering past prima in Rotterdam. Daarom is er tijdens de avonden de mogelijk heid om als publiek mee te doen (het hóeft niet, je kunt ook gewoon op je stoel blijven zitten). De avond is onder leiding van hoofd uitvoerder John Buijsman. Komende editie is opgezet in samenwerking met Rotterdam 2007 City of Architecture en staat in het teken van de ongeplande stad. De stad is natuurlijk voor een groot deel 'be dacht' door urban planners en architecten die de gebouwen hebben neergezet. Iedere bewoner en/of bezoeker echter heeft een eigen kijk en een eigen route door de stad. Van huis naar je favoriete winkels bijvoo beeld. Of van het station naar de beste uit gaansplekken. Waar je op let, wat je ziet en meemaakt (zoals wind uit onverwachte hoe ken, ergerlijke steentjes of gladde pleinen) is voor iedereen persoonlijk. 12 December la ten de gasten zien hoe zij de stad beleven en bekijken. Zo zijn de freerunners Lorenzo en Vinnie aanwezig én in actie. Er is een perfoi mance van Lizzy Timmers over de Koopgoot en een bijdrage van locatiescouts Phorward die uitleggen waarom in Rotterdam zo graag en veel gefilmd wordt. Fotografe Kim Bouvy komt met speciale foto's over Rotterdam, er zijn graffiti-artiesten aan het werk en de W* Vo-

Hart van Holland | 2007 | | pagina 24