ECHTPAAR VAN DER KL00S - VAN VELDE 60 JAAR GETROUWD KERSTKNUTSELEN BIJ VEDJ KERST-INN NIEUWERKERKS VROUWENKOOR UNICEF IN REIGERH0F LET'S DANCE KUNST VOOR DE KERST! genda Pinkst'Art-kunsteriaars organiseren kerstmarkt OMGAAN MET DE MOBIELE TELEFOON LEREN MASSEREN pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - In ge bouw Con Musica, tweede gebouw op de voetbalvelden van vv Nieu werkerk, kunnen kinderen van vier tot twaalf jaar op woensdag 12 de cember van 14.00 tot 16.00 uur een kerststukje met lichtje knutselen. De toegang bedraagt 2,50 euro in clusief materiaal en consumptie. Er is plaats voor 40 kinderen. Voor meer informatie en opgeven: vedjkidzpatricia@live.nl of bel naar VEDJ 06-38787180 De Kidz club is nog opzoek naar gla zen potten en naar oude overhem den die de kinderen kunnen dragen tijdens het verven. Ook niet meer gebruikte spullen voor het maken van kerststukjes zijn welkom. De werkgroep Kidz is verder op zoek naar extra handen om eens per maand, met uitzondering van het zomerseizoen, mee te helpen bij het knutselen. Voor meer informatie: www.vedj. info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Bonthuis kwam woensdag 28 november op bezoek bij de heer en mevrouw Van der Kloos-van Vel de om hen te feliciteren. Zij waren op 19 november 60 jaar getrouwd. Het echtpaar woont met hun zoon sinds 1963 in Nieuwerkerk. Door Marianne Fortuin De heer Van der Kloos is geboren in Rotterdam-Schiebroek en zijn vrouw in Rotterdam-Hilligers- berg, allebei op een boerderij. Zij zijn respectievelijk 88 en bijna 86 jaar oud. De heer Van der Kloos heeft destijds het veeteeltbedrijf van zijn vader overgenomen, totdat hij onteigend werd. De boerderij moest wijken voor de aanleg van het Peppelpark. Hij is toen bij de gemeente Rotterdam gaan werken, bij de Plantsoenen dienst, zodat hij toch nog buiten aan het werk kon zijn. Vanwege het verdwijnen van de boerderij moest er ook naar nieuwe woon ruimte worden gezocht. Die werd in Nieuwerkerk gevonden, waar aan de Middenmolensingel hui zen gebouwd zouden worden. De heer Van der Kloos: "We hebben het huis gekocht van bouwteke ning. De bouw heeft wel langer geduurd dan gepland, omdat de aannemer failliet ging. We wo nen hier prima en vooral mijn vrouw wil hier niet weg." Hoewel zijn vrouw ook van een boerderij kwam, heeft ze nooit geholpen in het bedrijf. Mevrouw Van der Kloos: "Ik ben de jongste van acht kinderen, vier jongens en vier meisjes. Toen ik ging leren melken, deed ik het niet zo goed, waarop mijn vader zei: 'Laat maar, dat doen de anderen dan wel.' Ik heb altijd met veel plezier het huishouden gedaan, dat was mijn hobby." De heer Van der Kloos heeft al die jaren graag in de tuin gewerkt, maar gezien zijn leeftijd heeft hij nu gekozen voor veel vaste planten, en niet meer zoveel zomergoed. De voortuin is rond 1970 vergroot, toen de plantsoe nen met rozen van de gemeente voor verkoop vrij kwamen. Me neer heeft tot zijn 86e auto ge reden, maar toen vond hij het verstandiger om te stoppen. Zoon Piet treedt nu indien nodig op als chauffeur. Het echtpaar kreeg van burgemeester Bonthuis het boek je over Oud Nieuwerkerk; die och tend werd namens de gemeente een bloemstuk bezorgd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerks Vrouwenkoor houdt donderdag 13 december een Kerst-lnn in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat. Het koor zal onder leiding van di rigent Frank van Wingerden een gevarieerd programma met een keur aan bekende en minder be kende kerstliederen ten gehore brengen waarbij het publiek bij een aantal liederen zal worden uitgenodigd deze samen met het koor te zingen. Diverse instrumen tale solisten verlenen medewer king aan de avond, waaronder de jonge Nieuwerkerkse harpiste Suzanne Zijderveld, Debby en Toos de Geus op dwarsfluit en Frank van Wingerden op orgel De avond begint om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur) en de toegang is vrij. Een bijdrage ter dekking van de kosten wordt op prijs gesteld. Informatie: 0180-316964 of www NieuwerkerksVrouwenkoor.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De kraam van Unicef is op vrijdag 7, 14, en 21 december én op zater dag 8 en 15 december te vinden in winkelcentrum De Reigerhof van 10.00 tot 16.00 uur. Men kan bij de kraam terecht voor aller hande kerstkaarten, kalenders en dergelijke. De opbrengst is bestemd voor het project 'Nooit meer angst' waarmee Unicef pro beert om kinderen in oorlogsge bieden een veilige toekomst te bieden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna wordt voor vrijdag 7 de cember om 19.00 uur een disco georganiseerd voor kinderen en tieners. Er wordt deze avond géén alcohol geschonken. Ouders zijn welkom om een kijkje te ko men nemen. De toegang is vrij. Een jongerenwerker is de gehele avond aanwezig. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse beeldend kun stenaars (bekend van de jaarlijk se Pinkst'Art Open Atelier-rou te) exposeren vrijdagavond 14 en zaterdag 15 december divers werk in een speciale kersteditie annex verkooptentoonstelling. In de hal van het Comeniuscol- lege Fresiaveld presenteren zij kleine en diverse kunstwerken welke bij uitstek geschikt zijn als kerstgeschenk. De deelnemende kunstenaars vormen een hechte club: we derzijdse inspiratie en geza menlijke activiteiten organise ren bindt de organisatie. Vanuit Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel worden deze positieve netwerk aspecten volledig ondersteund. Een belangrijke doelstelling is de kunstdrempel in de geme ente te verlagen. Dit gebeurde afgelopen Pinksterweekeind tijdens Pinkst'Art nieuwe stijl: diverse nieuwe en onbekende kunstenaars kregen de kans om in diverse bedrijfsruimten rond het Raadhuisplein hun werk te exposeren. Ook werd de zon dag in de open-atelierroute be trokken. De kunstenaars kijken terug op een zeer geslaagde nieuwe formule met veel nieu we bezoekers en werken on dertussen aan een verrassend vervolg voor 2008. De positieve ervaring van het gezamenlijk exposeren op za terdag in de Batavier tijdens Pinkst'Art 2007 was de aanlei ding voor deze kleine kerstex positie. Maar zeker ook het idee om kunst als cadeau toeganke lijker te maken bij een grote re doelgroep. De zeer diverse collectie van de verschillende kunstenaars geeft weer een verrassend beeld. De bezoeker kan veel toegepast werk voor schappelijke prijzen verwach ten, waaronder schilderijen, grafiek, beeldhouwwerken en sieraden. "We vinden het vo oral heel belangrijk om samen het artistieke klimaat in Nieu werkerk te vertegenwoordigen hoe meer mensen we blij kun nen maken met mooie dingen, hoe meer het ons stimuleert om met z'n allen actief te zijn!", al dus de organisatie. ledereen is welkom op vrijdag 14 december van 19.00 tot21.00 uur en zaterdag 15 december van 13.00 tot 17.00 uur in de hal van het Comeniuscollege Fresiaveld. Met een vriendelijke groet, Agnes den Hartogh Rijskade 1 2911 CC Nieuwerkerk aan den IJssel 0180-322821 0180-322845 (fax) info@goudentandem.com http://www.g oudentandem, com info@agnestekent.nl http://www.agnestekent.nl Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den IJssel 0180-319041 of info@scnn.nl. Zaterdag 8 december concert Continental Kids Locatie: Lichtkring Dreef 1 aanvang 16.00 Woensdag 12 december Kaarjesavond Dickens Locatie: Oude dorp van 18.00 tot 21.30 optreden van Euterpe en Stichting Cantare Con Piacere Donderdag 13 december Kerst Inn Nieuwerkerks vrouwenkoor Locatie: Ontmoetingscentrum Bospolderstraat - 20.00 Vrijdag 14 en zaterdag 15 december Kunst Kertsmarkt Locatie: Comenius college Fresiaveld, vrijdag 19.00 tot 21.00 en zaterdag van 13.00 tot 17.00 Maandag 17 december boekpresentatie Haven van Hiltand Locatie: Buurthuis Ver Hitland Groenedijk tussen 166 en 192 Zaterdag 29 december Open middag Oudheidkamer Locatie: "s Gravenweg 8 14.00 - 17.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie van Trudy Fokken Locatie: Bibliotheek gehele maand december Nieuwerkerk aan den IJssel - In de cursus 'Beter omgaan met de mo biele telefoon' onder leiding van docent Mare Boersma, wordt men wegwijs gemaakt in de wereld van de mobiele telefoon. De cursus be staat uit twee bijeenkomsten van twee uur. Hierin krijgt men alge mene informatie over mobiel bellen en krijgt men alle gelegenheid te oefenen met de eigen telefoon. De cursus is bestemd voor absolute be ginners. Indien gewenst wordt in de tweede bijeenkomst ook ingegaan op SMS-en. Minimaal aantal deel nemers is 12, maximum 14. De cur sus start op 15 januari om 13.30 uur. Voor meer informatie en inschrij ven: 0900-9300 of ledendiensten@ vierstroom.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mas sage is zo oud als de mensheid zelf Een goed uitgevoerde massage is een weldaad voor lichaam en geest. Massage houdt het lichaam in goe de conditie en kan blessures voorko men. In tegenstelling tot oosterse massage is de in deze cursus gege ven westerse massage gericht op de ontspanning van huid en spieren De cursus is bedoeld voor iedereen die op verantwoorde wijze een ont spannende massage wil leren geven aan partner, vriend of kennis zonder gezondheidsproblemen. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van anderhalf uur. De groepsgrootte is 8 tot 10 deelnemers en er wordt in tweetallen gewerkt. De deelnemers oefenen de massage op elkaar. De cursus start op 14 januari van 19.30 tot 21.00 uur. Voor meer informatie en inschrijven: 0900-9300 of leden- diensten@vierstroomzorgring.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 28