POLITIEK ONTWIKKELING BEDRIJVEN DESNOODS OP ANDERE LOCATIE BASISVOORZIENINGEN, ONBEZORGD LEEFKLIMAAT EN VEILIGHEID PCW-FRACTIE BEZOEKT GEZOND HEIDSCENTRUM DE BOEMERANG Nieuwerkerk Waddinxveen Bijstelling ASK aangenomen Invulling fusiegemeente belangrijkste onderdeel dialoogbijeenkomst Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 33 Nieuwerkerk aan den IJssel - In een korte raadsvergadering heeft de raad het bijgestel de Aankoop Strategie Kader (ASK) van de grondbank middels een motie van de CU/SGP aangenomen. De motie droeg het college op rekening te houden met de bedrijfseco nomische belangen van bedrijven in de gebieden waar de Grondbank gaat werven of werving in de planning heeft staan. Door Niels Raas Met name de CU/SGP en de PvdA toon den tijdens de commissievergadering hun bezorgdheid over bedrijven in gebieden die pas na 2020 tot ontwikkeling zullen worden gebracht. De PvdA herhaalde deze bezorgdheid in de raad en sprak we derom haar teleurstelling uit dat de raad slechts in een laat stadium haar mening kon geven. De CU/SGP diende een motie in, waarin werd benadrukt dat bedrijven zich moeten kunnen blijven ontwikkelen. Als dit niet op de bestaande locatie kan, moet er ook beleid zijn dat dit kan gebeu ren op een alternatieve locatie. Wethou der Slagt erkende de klacht van de PvdA dat er maar weinig tijd voor de raad was om te reageren en wees op het feit dat de gemeente Zevenhuizen een aparte raads vergadering voor dit onderwerp heeft georganiseerd. De wethouder benadruk te dat de gebieden met minder prioriteit wei voor 2020 worden ontwikkeld, maar dat zijn nog niet zijn opgenomen in het startpakket. De wethouder wees erop dat er altijd een één of meerdere bestem mingsplannen gelden, ook voor gebieden met minder prioriteit. Bedrijven mogen in principe uitbreiden volgens de bestem mingsplannen die op dat moment gelden, maar worden ook volgens die plannen beperkt. Het is volgens de wethouder absoluut niet de bedoeling dat bedrijven zich niet mogen ontwikkelen. De wethou der benadrukte dat indien een bedrijf in het slechtste geval niet kan groeien, de grondbank zeker bereid is om tot versnel de werving over te gaan en ontwikkeling van deze bedrijven op andere locaties te ondersteunen. De fracties toonde zich te vreden met de woorden van wethouder Slagt, die zich op zijn beurt kon vinden in de tekst van de motie van de CU/SGP. De motie en de ASK werd daarop door alle fracties aangenomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Afgelopen donderdag werd er in het raadhuis een dia- loogbijeenkomst gehouden waar werd ingegaan op de fusie van de gemeente met Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle. De resultaten van de inwonerspeiling en de conceptvisie over de fusie werden gepresenteerd waarna burgermeester Bonthuis dis cussies met betrekking tot verschillende onderwerpen begeleidde. Door Niels Raas Bij de opening benadrukte Burgermeester Bonthuis dat de fusie zelf op geen enkele manier meer ter discussie staat. Het gaat nu nog slechts om het verfijnen van het fusieproces. Dit werd mede geïllustreerd door de snelheid waarmee de conceptvisie is opgesteld. Ook tijdens de presentatie van de inwonerspeiling door de heer de Vries Lentsch kwam dit gevoel tot uiting. De peiling had een hoog responspercen- tage van 30 procent. Uit de peiling kwam naar voren dat de inwoners van de drie fusiegemeenten relatief meer prioriteit toekennen aan basisvoorzieningen in de kern, een onbezorgd leefklimaat en de zorg voor veiligheid. De inwoners van de gemeente gaven aan dat zij eigenlijk geen enkele voorziening misten in de gemeen te. Grote voorzieningen als een gemeen tehuis, de brandweer en een ziekenhuis mogen wat betreft de inwoners van de ge meente gemeenschappelijk worden. Klei ne voorzieningen als een postkantoor, de huisarts een bank moeten wat betreft de inwoners behouden blijven in de kernen. Belangrijk is dat de uit de peiling kan wor den afgeleid dat er grote overeenkomsten bestaan in de prioriteiten van de inwoners van de verschillende gemeenten. Nieuwe naam De discussie was ingedeeld in drie the ma's: ruimte, maatschappelijke ontwik kelingen en de rol van de gemeente. Wethouder Slagt sprak over thema's als de inrichting van de nieuwe gemeente. Behalve woningen zijn volgens hem ook thema's als waterveiligheid van belang. Slagt benadrukte dat de gemeente altijd in ontwikkeling is geweest en dat er ook in de nieuwe fusiegemeente nog veel ontwikkeld zal worden. De heer Slobbe sprak over het zoeken van balans tussen identiteit van de afzonderlijke kernen en een identiteit voor de fusiegemeente als geheel. In de discussie merkte de heer Slooters van de PvdA op dat er bij het vast stellen van de prioriteiten door de burgers er nogal wat tegenstrijdigheden zitten in de voorstellingen die burgers hebben over hoe een identiteit eruit zou moeten zien. De heer Slooters belichtte dat de inwoners wel het dorpse karakter willen behouden, maar tegelijkertijd ook zaken als een the ater en grote recreatievoorzieningen mis- sen.Wethouder Venrooy benadrukte dat voorzieningen de aantrekkelijkheid van de gemeente kunnen bevorderen en dat dit ook voordelig kan zijn voor andere fu siegemeenten. Volgens Venrooy worden veel functies die in de gemeente Zeven- huizen-Moerkappele de afgelopen jaren zijn verdwenen nu door de fusie weer beschikbaar voor deze burgers. Tijdens de discussie over de rol van de gemeente kwam een ander belangrijk punt naar bo ven; de naam van de nieuwe gemeente. Er werden door de bezoekers een aantal na men gesuggereerd, maar de burgermees ter benadrukte dat dit een zaak is waar over de drie huidige gemeenteraden een consensus moeten bereiken. Belangrijk is volgens de burgermeester dat er breed draagvlak bestaat voor de fusie en dat de conceptvisie nu verder uitgewerkt moet worden. is omdat mensen in één gebouw nu bijna alles af kunnen nemen op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg. De tweede helft van het bezoek is besteed aan een gesprek met de eigenaren. Om te komen tot de vorming van dit centrum moesten er heel wat moeilijkheden over wonnen worden. Het resultaat mag er wezen want het gebouw straalt een rus tige vriendelijkheid uit. Voor de PCW-frac- tie was de vorming van zo'n centrum een speerpunt in het verkiezingsprogramma. Er is dus door de PCW-fractie waardering uitgesproken voor de wijze waarop de eigenaren hun nek hebben uitgestoken om dit particuliere initiatief tot een goed einde te brengen. Zeker gezien de centrale ligging en met het oog op de toekomstige wijk Triangel is dit een geslaagd voorbeeld van Waddinxveens ondernemerschap. Waddinxveen - Leden van de PCW-fractie brachten dins dag 27 november een werk bezoek aan gezondheidscen trum de Boemerang. Sinds begin van dit jaar is het ge zondheidscentrum gevestigd aan de Limaweg 55 in Wad dinxveen. In het gebouw zijn een apotheek, vier huisart sen, een tandartsenpraktijk, een fysiotherapeut, Kwa- draad maatschappelijk werk en de Vierstroomzorgring gevestigd. Onderdeel van het bezoek was een gesprek met huurders van het centrum. De PCW fractieleden kwa men tot de conclusie dat de indeling van het drie verdiepingen tellende gebouw bij uitstek geschikt is voor vestiging van diver se zorgaanbieders zonder dat zij elkaar in de weg zitten. De grootte van het gebouw is met 1900 meter ook zodanig dat er veel verschillende praktijken in passen. Voor veel praktijken die elders in Waddinxveen gevestigd waren is het gebouw een uit komst vanwege eerdere parkeerproble men en bereikbaarheid, aan de Limaweg is er volop gelegenheid tot parkeren. De PCW fractie heeft vastgesteld dat bij de gevestigde praktijken duidelijk waarneem baar is dat mensen het waarderendat alles onder één dak aanwezig is. Die waardering blijkt uit het feit dat de diverse praktijken een groei in hun klanten zien. Die groei

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33