BURGEMEESTERS BOSKOOP EN WADDINXVEEN SPELEN GOUWE DEAL KERSTCONCERT DIE GOUWE SANGHERS EN EXCELSIOR ZUID-HOLLANDS LANDSCHAP WINT LANDELIJKE GRUTTOPRIJS 2007 KERSTCONCERT DIE GOUWE SANGHERS EN HOSANNA DAG VAN DE MENSENRECHTEN: 10 DECEMBER tOtmi BOSKOOP BIJEENK0MST CULTUREEL PLATFORM KLAVERJASSEN BIJ KR00SHAPPERS MANDARIJNENACTIE SCOUTING pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 Waddinxveen - Burgermeester Rijsdijk van Boskoop en Roijers van Waddinxveen speelden dinsdag 27 november het familiespel Gouwe Deal. Wie er gewonnen heeft blijft in het midden; zij gaven hiermee het startsein voor de verkoop van het bordspel Gouwe Deal. De actie Gouwe Deal is opgezet door de serviceclubs Rotary Bos koop en Tafelronde 143 Waddinx veen. Met deze actie wordt geld ingezameld dat ten goede komt aan diverse goede doelen in de re gio. Vier goede doelen zijn inmid dels benoemd en zullen met de op brengst van het spel hun wensen in vervulling zien gaan. Zo heeft het gehandicaptenteam van Be Fair in Waddinxveen inmiddels T- shirts ontvangen voor het jaarlijks voetbaltoernooi. In het komende jaar zullen zij verder financieel ondersteund worden bij hun pro motie van de gehandicaptensport in de regio. De scoutinggroep Dino's van bui tencentrum De Schouw te Boskoop krijgt een speciaal springkussen. Deze groep kinderen die een spe ciale begeleiding nodig heeft kan zich hierop uitleven. Verder gaat een deel naar de Stichting Gered Gereedschap en de Stichting Clini- Clowns die verbonden zijn aan het Groen Hart Ziekenhuis te Gouda. Veel bedrijven hebben het spel gesponsord en staan met naam en logo op het spelbord of andere spelattributen. Hierdoor is het een uniek spel geworden dat zeker met de feestdagen in het vooruit zicht de moeite waard is om aan te schaffen; het is voor 25,- euro verkrijgbaar bij Hagoort/Expert en het sportcafé Midden Holland in Boskoop en de pompstations van garage Boonstoppel in Boskoop en Waddinxveen. Voor meer infor matie en bestellingen: www.gou- wedeal.nl of jos@proba.info Boskoop/Waddinxveen - Man nenkoor Die Gouwe Sanghers on der leiding Jeroen Bosman organi seert voor maandag 17 december om 20.00 uur in de Dorpskerk van Boskoop een concert in samenwer king met de Christelijk Gemengde Zangvereniging 'Hosanna' onder leiding van Nico Blom. Het orgel wordt bespeeld door beide dirigenten. Naast traditi onele kerstliederen zoals Komt allen tezamen, Maria's kind en Ere zij God staan ook eigentijdse kerstliederen op het programma. Die Gouwe Sanghers opent het kerstconcert met onder andere Stille Nacht, en Good news, waar- De Stichting Het Zuid-Hollands Landschap heeft op 30 november de Gruttoprijs 2007 in ontvangst genomen. Deze prijs, een cheque van 1000 euro en een bronzen beeld van een grutto, is door Nederland-Grut- toland (een samenwerkingsverband van Vogelbescherming Nederland, Landschapsbeheer Nederland en Natuurlijk Platteland Nederland) in het leven geroepen om projecten te stimuleren die de grutto en andere wei devogels ten goede komen. Het Zuid-Hollands Landschap had drie kleinschalige projecten inge zonden waar door het treffen van de juiste inrichtingsmaatregelen en het voeren van een optimaal beheer de aantallen weidevogels de afgelopen jaren sterk zijn toe genomen. Juryvoorzitter Geert de Snoo gaf aan dat het Zuid-Hollands Land schap in haar terreinen tot voor treffelijke resultaten weet te ko men. Waar bij andere projecten de aantallen grutto's hooguit stabiel blijven, daar weet het Zuid-Hol lands Landschap de aantallen soms te verdrievoudigen. Door daar over te communiceren, stelt de or ganisatie de grutto in een positief daglicht. Michiel Houtzagers, directeur van het Zuid-Hollands Landschap, be dankte Nederland-Gruttoland voor de prijs en gaf aan dat bij het beschermen van weidevogels veel partijen betrokken zijn. "Inten sieve samenwerking is er met de boeren, de agrarische natuurver- enigingen en vrijwilligers van ver schillende vogelwerkgroepen. Het is onze taak om ervoor te zorgen dat bij al deze partijen het belang van de weidevogels op de eerste plaats komt. Dat dit werkt, be wijzen de weidevogelaantallen in onze graslandreservaten." Onvermoeibare inzet De Gruttoprijs 2007 is voor het Zuid-Hollands Landschap een steun in de rug. Houtzagers: "De afgelopen jaren heeft het Zuid- Hollands Landschap tientallen hectares weidegrasland ingericht voor de weidevogels waarbij de verkaveling als cultuurhistorisch erfgoed is gehandhaafd. De grut topopulatie is na de getroffen in- richtings- en beheersmaatregelen opzienbarend gegroeid. Hier doen we het natuurlijk voor, maar het is ook prettig als andere natuur beschermingsorganisaties het op merken en weten te waarderen. Het sterkt ons in de overtuiging om op dezelfde voet door te gaan. De ervaringen die het Zuid-Hol lands Landschap heeft opgedaan, gaan we ook gebruiken voor de toekomstige grotere reservaten. Bijvoorbeeld in de Krimpener- waard, waar onze stichting in het kader van de landinrichting ca. 800 hectare optimaal weidevogelge- bied in beheer gaat nemen. Deze grotere reservaten houden een belofte in voor de toekomst. Niet alleen neemt met de omvang ook het aantal broedende weidevogels verder toe, ook wordt het soorten spectrum daarmee verder uitge breid. Door ons onvermoeibaar in te zetten voor de natuur dragen we concreet bij aan de doelstelling om de achteruitgang van de grutto in 2010 tot staan te brengen. Hoewel er een groot aantal ZHL- terreinen in aanmerking kwam voor inzending ten behoeve van de Gruttoprijs 2007 heeft het Zuid- Hollands Landschap gekozen voor de volgende gebieden: Voorofsche polder (Waddinxveen/Boskoop), Huibert (Vijfheerenlanden) en Waalhoek (eiland Voorne). Voorofsche polder De Voorofsche polder is een klei ne, open polder tussen Waddinx- Boskoop/Waddinxveen - Regio mannenkoor 'Die Gouwe Sang hers' en 'Harmonie Excelsior' ver zorgen voor vrijdag 14 december om 19.30 uur een gezamenlijk kerstconcert in de St. Victorkerk in Waddinxveen. De kerk is voor pu bliek geopend vanaf 19.00 uur en de toegang is vrij. Na de opening door beginnersorkest B-Groot on der leiding van Liesbeth Blonk zal het samenzangstuk 'Komt allen te zamen' klinken. Harmonie Excelsi or, deze avond voor de laatste keer onder leiding van dirigent Tom Reitsma staat, vervolgt met 'Have yourself a Merry Little Christmas'. Daarna zijn het mannenkoor on der leiding van Jeroen Bossman en het publiek weer aan de beurt met 'Stille Nacht'. Tijdens 'A Christmas Festival' mag het publiek even bij komen. DGS neemt het stokje van het orkest over met een selectie van bijzondere, traditionele en eigentijdse kerstliederen, waaron der 'O, Jesulein Süss' en 'Go, tell it on the Mountain'. Tijdens het slotgedeelte zullen beide verenigingen tezamen het prachtige 'Heal the world' en 'Ru- dolf, the Red-Nosed Reindeer' ten gehore brengen. Het concert wordt met samenzang afgeslo ten met 'I'm dreaming of a White Christmas'. Voor meer informatie: www.diegouwesanghers.com en www.excelsiorboskoop.nl. na Hosanna het overneemt. De koren zingen gezamenlijk Come, Thou Redeemer of the earth. Het kerstconcert wordt afgesloten met 'Ere zij God' waarin het man nenkoor de tegenmelodie zal zin gen. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Die Gouwe Sanghers. (foto Idde Lammers) veen en Boskoop. Het is de laat ste open polder ten westen van de Gouwe. Het graslandbeheer is gericht op de handhaving van de hoge bezetting aan weidevogels inclusief de visdievenkolonie. Dit betekent een specifiek graslandbe heer, gericht op voedsel en voort planting van deze diergroep. Sinds het Zuid-Hollands Landschap een groot deel van deze polder in be zit kreeg (1998) is een trendbreuk waargenomen als het gaat om de aantallen weidevogels. Door een aangepast beheer kwam het aan tal broedparen van de grutto in het jaar 2000 boven de 20 paren te liggen. Met het instellen van het nieuwe waterpeil in 2004 zijn de omstandigheden verder verbeterd voor weidevogels. In de daarop volgende jaren is een toename van grutto, kievit, slob- en kuifeend van ongeveer 50% vastgesteld. Bij grutto en kievit zijn de dichtheden landelijk gezien erg hoog. In het jaar 2005 werden 42 paar grutto en 36 paar kievit geteld. Boskoop - Het is 10 december Internationale Dag van de men senrechten. Daarom staat Amne sty International op 8 december op de Koninginneweg met een kraam waar petities ondertekend kunnen worden waarin gevraagd wordt om vrijlating van twee ge wetensgevangenen: In Eritrea is geen democratisch gekozen regering. Er is slechts een politieke partij toegestaan en het is slecht gesteld met de naleving van de rechten van de mens. As ter Yohannes wordt er sinds 2003 incommunicado gevangen ge houden zonder aanklacht en zon der proces, omdat haar man een brief heeft ondertekend waarin de president werd beschuldigd van illegale en ongrondwettige praktijken. Sakit Zehidov is een journalist uit Azerbedjan die een satirische co lumn schrijft in de oppositiekrant Vrijheid. Hij is veroordeeld tot drie jaar cel, na een niet open baar proces, vermoedelijk op ba- Boskoop - Het Cultureel Platform Boskoop houdt maandag 10 de cember een bijeenkomst voor alle personen en instanties die zich be zighouden met culturele activitei ten in Boskoop. De bijeenkomst wordt gehouden in het multifunctionele centrum De Plataan aan de Snijdelwijklaan en start om 20.00 uur. Doel van de bijeenkomst is om te komen tot een actieplan en een culturele agenda voor het jaar 2008. Heeft u belang bij een veranke ring van culturele activiteiten bin nen de Boskoopse gemeenschap? Dan is uw aanwezigheid goed bestede tijd. Aanmelden kan via: d.p.onderwater@kpnplanet.nl. sis van gefabriceerde bewijzen, een gangbare manier in Azer bedjan om tegenstanders van de regering de mond te snoeren Amnesty vraagt voor hem een nieuw, openbaar proces, waarin kan worden gecontroleerd of hij daadwerkelijk strafbare feiten heeft gepleegd, of gevangen wordt gehouden vanwege zijn kritiek op de regering. Bij de kraam van Amnesty zijn wenskaarten en decemberkaar sen te koop. In de hele maand december kan men in de Boskoopse bibliotheek kaarten versturen aan Chen Gu- angchen. Deze Chinese men senrechtenactivist strijdt tegen door de regering afgedwongen abortussen. Amnesty beschouwt Guangchen als gewetensge vangene. In de aanloop naar de Olympische Spelen lijken de Chi nese autoriteiten met name men senrechtenactivisten de mond te willen snoeren. Daarom vraag1 Amnesty International steun om juist nu de mensenrechtensitu atie in China te verbeteren. Boskoop - De derde klaverjasavond in de winterserie van de Boskoopse carnavalsvereniging De Krooshap pers wordt gehouden op dinsdag 11 december. Aanvang 20.00 uur in de Rozenburcht aan de Rozenlaan, zaal open 19.45 uur. ledereen is welkom, ook niet-leden. Boskoop - Scoutinggroep Mr. Van Daal organiseert voor zaterdag 8 december een Mandarijnenactie Met deze actie hoopt de groep geld op te halen voor de aanschaf van nieuw spelmateriaal en voor het onderhoud van het oude ma teriaal en het terrein. Wie heeft er gewonnen?

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36