GEEN AFSPRAKEN OVER VRIJWILLIGE GRENSCORRECTIES STUDIE NAAR INNOVATIEF GLASMILIEU ZUIDPLASPOLDER PER 2008: ENERGIELABEL BIJ VERKOOP HUIS VERPLICHT "WADDINXVEEN ZELFSTANDIG OF BUITENWIJK VAN GOUDA?" NPCF EN BEROEPSORGANISATIES ORGANISEREN MELDWEEK HULPMIDDELEN deHaij van derWende advocaten Thuis in de regio. ZUIDPLAS, Reactie Waddinxveens CDA bestuur Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 3 Vervolg van voorpagina Tijdens de presentatie van het besluit toont gedeputeerde Van Engelshoven-Huls zich heel beslist als hij in de toelichting zegt dat GS nog steeds van mening zijn dat er wel een grenscorrectie moet plaats vinden ten gunste van Gouda. Dit ondanks het feit dat het Gouda, Moordrecht, Zevenhuizen-Moer- kapelle en Waddinxveen niet ge lukt om tot afspraken te komen over vrijwillige grenscorrecties. GS blijven op inhoudelijke gronden van oordeel dat de Gouweknoop en een beperkt gebied van Zeven- huizen-Moerkapelle moeten wor den toegevoegd aan Gouda. Hij benadrukt dat dit een feit moet zijn op het moment dat er in het gebied gestart wordt met de be oogde ontwikkeling. Tegelijkertijd wil hij ook bezien wat het effect is van het overleg tussen Gouda en Waddinxveen over niet-vrijblij- vende samenwerking of samen voeging, mogelijk maakt deze stap een grenscorrectie met de nieuwe fusiegemeente onnodig. Burgemeester Bonthuis voegt daar vanuit zijn functie als voorzitter van de stuurgroep aan toe dat door het besluit van GS de verhou dingen in de hele regio anders ko men te liggen. Bonthuis: "Nu Wad dinxveen wellicht zal samengaan met Gouda ontstaat er een heel ander beeld. Er ontstaat dan een honderduizend-plus gemeente naast andere stevige gemeenten in de regio. De gewenste ruimte voor Gouda is dan ook beschik baar. Voorlopig is ontwikkeling van de Gouweknoop de eerste zes tot zeven jaar ook nog niet aan de orde. Het is de moeilijkste opdracht binnen de hele Zuidpias ontwikkeling zoals deze is vastge legd in het ISP (Intergemeentelijk Structuur Plan - red.). Ik denk dat GS een verstandig besluit hebben genomen. De bestuurders van de drie fusiegemeenten hebben het besluit waaruit de steun blijkt voor een ongedeelde fusie per 1 januari 2010 positief ontvangen en zien dit als een vervolgstap op weg naar een ongedeelde fusie. "De komende tijd zetten we ons ook in om de ontwikkeling van de Gou weknoop en de Zuidplaspolder sa men met onze regionale partners verder vorm te geven." Reactie Waddinxveen Het college van Waddinxveen: "Al lereerst heeft de provincie zoals afgesproken voor 1 december hun standpunt gepresenteerd en daar zijn we blij mee. We zijn ook blij dat we vooralsnog zelfstandig kunnen blijven. Dat geeft ons de mogelijk heid om ons de komende jaren te richten op de grote projecten waar VVD wil dat Waddinxveen zelfstandig blijft Waddinxveen - In hun rapport over de bestuurlijke toekomst van de gemeenten in de Zuidpias heeft de Provincie Zuid-Holland beslo ten dat de gemeenten Waddinx veen en Gouda in overleg moeten treden over de mogelijkheid van een niet-vrijblijvende bestuurlijke samenwerking/samenvoeging. Er wordt verzocht om over dit over leg voor 1 januari 2009 te rap porteren. Fractievoorzitter van de VVD Waddinxveen, de heer R.J. Visscher laat weten dat de lokale afdeling van de VVD een voorstan der is en blijft van een zelfstandi ge gemeente. "Een gemeente die over enige jaren circa 35.000 inwo ners telt en voldoende bestuurs kracht heeft om haar eigen boon- we voor staan". Het college vindt het echter wel jammer dat de door hen gewenste fusie met Boskoop en de kernen Moerkapelle en Ha- zerswoude niet door de provincie is gehonoreerd. "We vinden ook we dat de provincie onvoldoende heeft gemotiveerd waarom we onderzoek moeten doen naar een bestuurlijke toekomst met Gouda en willen een nadere toelichting van de provincie," aldus het col lege. "Ongeacht de uitkomsten in de toekomst, zal de gemeente Waddinxveen haar verantwoorde lijkheid blijven nemen met betrek king tot de regionale opgaven. Het college wil nu de tijd nemen om samen met de raad zich te buigen over het voorstel van de provincie. Het is voor de toekomst van Wad dinxveen belangrijk om onze re actie aan de provincie goed af te wegen." tjes te doppen." Visscher haalt zijn bewijs in de brief van GS waarin staat dat na de fusie van Boskoop en Rijnwoude een gemeente ont staat van 34.000 inwoners die in staat zal zijn grote opgaven te realiseren. Mocht er toch moeten worden gefuseerd dan spreekt de VVD haar voorkeur uit voor de Zuidplasgemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Ze- venhuizen-Moerkapelle. Met deze gemeenten heeft Waddinxveen meer raakvlakken. De VVD is er ook geen voorstan der van dat Doelwijk op termijn zal overgaan naar Gouda. De fractie heeft stapels brieven van bedrijven uit Doelwijk ontvangen, waartuit blijkt dat ook de bedrij ven tegen overgang naar Gouda zijn vanwege het de verhoging van de kosten. Wie vanaf 1 januari 2008 z'n huis verkoopt heeft een energielabel nodig over de energie zuinigheid van de woning. Met deze nieuwe verplichting is het voor huiseigenaren extra aantrekkelijk te investeren in goede isolatie (van dak, ramen, vloer en muren) en energie besparende installaties (als een HR-combiketel of ventilatiesysteem). Want hoe energiezuini ger de woning, hoe goedkoper, gezonder en comfortabeler het wonen is. En dus: hoe meer het huis waard zal zijn. Voor meer informatie: www.vrom.nl/energielabel. Waddinxveen - Het CDA bestuur, i bij monde van haar voorzitter Maarten van Buuren, is veront waardigd en uitermate teleurge steld over de beslissing van de Provincie Zuid-Holland van afge lopen week. De Provincie is tot de conclusie gekomen dat voor de fusie van Waddinxveen met Boskoop en Rijnwoude, geen draagvlak is. Rijnwoude kiest namelijk niet voor Waddinxveen maar voor een grote Groene Hartgemeente bestaande uit Rijnwoude, Boskoop, Reeuw- ijk en Bodegraven. Gemeente Waddinxveen heeft de voorkeur uitgesproken voor een fusie met Boskoop, een deel van Rijnwoude (Hazerswoude-Dorp) en Moerka pelle. Boskoop heeft aangegeven, dat zij een fusie met Waddinxveen en Rijnwoude wel ziet zitten. Van de Provincie moeten de ge meenten Waddinxveen en Gouda aan tafel om met elkaar een niet- vrijblijvende samenwerking te on derzoeken. De Provincie spreekt zelfs van een samenvoeging van Waddinxveen met Gouda. Het ge zamenlijke onderzoek moet wor den afgerond voor 1 januari 2009. Het CDA van Waddinxveen is het met het besluit van de Provincie absoluut niet eens en doet een oproep aan de andere politieke partijen om samen te werken aan een eensgezinde opstelling hoe wij met Waddinxveen verder wil len. Verdeeldheid onder de poli tieke partijen doet Waddinxveen geen goed. Daarom moet er ge werkt worden aan een zo breed mogelijke lange termijnvisie. Kunnen wij zelfstandig blijven? Zijn wij daar bestuurlijk sterk ge noeg voor? Is zelfstandigheid geen uitstel van executie? Alle maal vragen die iedereen binnen Waddinxveen aangaan. Om dit proces handen en voeten te geven is een sterke voorganger van onze gemeente een eerste vereiste. Wij hebben nu een waarnemend bur gemeester, wellicht dat een door de kroon benoemde burgemees ter in deze belangrijke kwestie te verkiezen is. Wij als CDA willen erg graag dat Waddinxveen een landelijke ge meente blijft met een aangenaam woonklimaat en een goede econo mische structuur. Waar het goed is om te wonen, te werken en te recreëren. Wij zijn daarom tegen stander van een samenvoeging met een stad als Gouda. Economi sche samenwerking van Waddinx veen met Gouda is bespreekbaar, maar samenvoeging met Gouda is voor ons ondenkbaar. Het CDA van Waddinxveen is erg benieuwd hoe de Waddinxveense bevolking over de beslissing van de Provincie denkt en roept u op tot een reactie op onze website van het CDA Waddinxveen. (www. cdawaddinxveen.nl) Impressie van nieuwe mogelijkheden voor kassengebieden. Regio - Tussen de Tuindersvereniging Zuidplaspolder en een consor tium van marktpartijen is op maandag 3 december een intentieover eenkomst getekend. Het consortium bestaat uit Amvest BV en Vol- ker Wessels Vastgoed BV. De ondertekening is het startsein voor een verdere uitwerking van de mogelijkheden tot integratie van glastuin bouw en een duurzaam woon- en werkmilieu in de regio. Eerder dit jaar is een studie uitge voerd naar een locatie in de ge meente Waddinxveen. De studie wijst op de voordelen van combi natie van glastuinbouw, wonin gen en bedrijven, waarbij inno vatie, duurzaamheid/energie en ruimtelijke kwaliteit belangrijke pijlers zijn. Innovatie is een be langrijke pijler en met deze ont wikkeling hopen de partijen een belangrijke bijdrage te leveren aan het innovatieve imago van de glastuinbouw. De ideeën uit deze studie zullen na ondertekening verder uitgewerkt worden in een stedenbouwkundig plan. De partijen willen met deze uit werking vooral de eerste glas tuinbouwbedrijven aanspreken die zich hier willen vestigen. In het gebied liggen namelijk grote kansen om de monofunc tionaliteit van het uitgestrekte kassengebied te doorbreken en te verbreden, door een meer gedifferentieerd, veilig en aan trekkelijk woon-werkgebied te creëren, waarbij er tegelijkertijd milieuwinst te behalen is. Denk bijvoorbeeld aan gebruik van restwarmte uit de kassen om wo ningen en bedrijven mee te kun nen verwarmen, waarmee een bijdrage wordt geleverd aan de C02 reductie. De partijen werken samen met 'BVR, Adviseurs Stede lijke Ontwikkeling, Landschap en Infrastructuur' uit Rotterdam. Van alle kanten komen signalen binnen over knelpunten bij het verkrijgen van hulpmiddelen. Be kend zijn lange wachttijden en ingewikkelde aanvraagprocedu res, maar ook over de vergoeding zelf zijn klachten. De NPCF en de beroepsorgani saties KNGF (fysiotherapeuten), NVE (ergotherapeuten) en V&VN (verpleegkundigen en verzorgen den) willen boven tafel krijgen welke knelpunten er precies le ven. Daarom organiseren zij van 3 tot 7 december een speciale Meldweek Hulpmiddelen. Erva ringen kunnen gemeld worden bij het meldpunt Consument en Zorg van de NPCF. Naast klachten over lange proce dures, voelen mensen zich regel matig van het kastje naar de muur gestuurd. Fysiotherapeuten, ergotherapeuten en verpleeg kundigen komen in hun praktijk tegen dat cliënten noodzakelijke hulpmiddelen niet vergoed krij gen of dat de vergoeding te laag is. Bijvoorbeeld voor hulpmidde len bij stomazorg, incontinentie en wondverzorging. Patiënten organisaties signaleren dat de normen worden opgerekt. Zo vergoedt een bepaalde zorgver zekeraar orthopedische schoenen niet meer na 12 maanden, maar pas na 18 maanden. Ook zijn er klachten over de vergoeding van bijvoorbeeld elastische kou sen, rollators, gehoorapparaten, strips voor bloedsuikermeting en sta-op-stoelen. Knelpunten in beeld Zorggebruikers en beroepsbe oefenaren worden opgeroepen om hun ervaringen met het ver krijgen van hulpmiddelen van 3 tot 7 december te melden bij het meldpunt Consument en Zorg. Het gaat daarbij zowel om hulpmiddelen vanuit de Zorg- verzekeringswet (onder andere gehoorapparaat, protheses, in- continentiemateriaal) als hulp middelen voor langdurende zorg (zoals woningaanpassing, scoot- mobiel of sta-op-stoel). Ook po sitieve ervaringen zijn welkom. Meldpunt Consument en Zorg Telefoon 030 - 291 67 77, maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur meldpunt@consument-en-zorg.nl www.npcf.nl (meldpunt) Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3