vanUden ION Notaris mr E.H. Jansen VOLVO WD-TRUCKS AANNEMINGSBEDRIJF Achterlaan 1 DrüQAITTn 2665 LZ Bleiswijk DLKdU U W Te,_ 079-5931760 CORROSION WATER -CONTROL B.V Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle. december 2007 - pagina 2 Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle steunt van harte het werk voor de allerarmsten in Roemenië! Cafe/Snackbar 't Wapen van Moerkapelle Moerkapelse Zijde 12a Moerkapelle - Tel.079-5933634 F^-1 VERSBAKKERIJ MOERKAPELLE 079 - 5932353 Gazelle Edelgasstraat 270 2718 TC Zoetermeer Telefoon: 079-3633838 r v i Logistiek BV - Foodexpress BV Dorpsstraat 100-2761 AH Zevenhuizen Tel: 0180-631611 - Fax: 0180633443 Rond 14.30 u. reden we bij Turda in een file door een ernstig ongeluk tussen twee Roemeense personenwagens. Ook hier een oponthoud van ruim 3 kwartier! Uiteindelijk arriveerden we omstreeks 17.00 u. in Sibiu waar we de wagens hebben geparkeerd op het terrein van de douane. Nou 6 en voor Nucet 1. Omdat we nu in Daia staan hebben we uit praktische overweging besloten om de 4 opleggers voor dit dorp en die voor Nucet alvast af te koppelen zodat we morgenvroeg direct kunnen beginnen met het afleveren van de goederen.Rond 13.15 u. vertrokken de overige wagens naar Nou waar Markten te: Moerkapelle - Rijsenhout Nieuwveen - Waddinxveen Gespecialiseerd in B. Bakker en ZN levering aan de horeca Alhoewel we onderweg best wel wat sneeuw val hebben gehad was het inmiddels droog en het parkeerterrein redelijk schoon. Zo, weer een paar uurtjes rust en straks: Bami, saté, gebakken eitje, kroepoek en een toetje. Inmid dels waren ook onze Roemeense medewer kers gearriveerd. We spraken af dat ze mor genvroeg (zondag) rond 10.00 u. in Daia aan wezig zouden zijn. Zondag 11 november. Ja hoor, het heeft gesneeuwd! Dat kan wel eens een probleem gaan geven om het dorp Nou te bereiken. Direct na het vroege ontbijt zijn Maarten de Keijzer, Piet Hoogerdijk en Koos v.d. Ende naar Daia en Nou gereden en kwamen tot de conclusie dat het niet verant woord zou zijn om naar Nou te rijden. Nou ligt hoger dan Daia en op de weg er naar toe lag een aardig laagje sneeuw. Om 10.40 u. ver trokken we uit Sibiu en een uurtje later arriveerden we in Daia waar we hartelijk en traditioneel werden ontvangen door de burge meester. En traditiegetrouw: een stukje brood met wat zout en natuurlijk een glaasje Palinka... Een van de klaslokalen van de school in Daia was gezellig ingericht. Allerlei lekkere hapjes en drankjes maakten de ontvangst onvergetelijk. G De zon was inmiddels volop gaan schijnen en we zagen de sneeuw zienderogen smelten. Reden voor Maarten en consorten om op nieuw even naar Nou te rijden en te bekijken of de situatie verbeterd was. Een goed half uur later waren ze terug. De weg was schoon en (redelijk) goed berijdbaar. Na een kort overleg werd besloten om toch met de vrachtwagens naar Nou te gaan. Van de burgemeester kre gen we de garantie dat - in geval het mocht gaan sneeuwen - hij ervoor zou zorgen dat er wagens met zand zouden komen om een veilig vertrek te garanderen. Dit jaar helpen we 911 gezinnen verdeeld over 3 dorpen. In Nou wonen 519 gezinnen, in Daia 334 en in Nucet 58. Voor de gezinnen in Daia hebben we 4 vrachtwagens met hulpgoederen, voor we 20 minuten later arriveerden. Eerst kwartier maken. Keuken- en slaapwagen op de juiste plaats en de overige wagens op volgorde voor de distributie. Tijd voor de visliefhebbers! Van een sponsor hadden we 7.5 kg kibbeling ge kregen. Maarten d. Keijzer en Marry Bakker zijn direct aan de slag gegaan en een goed uur later konden de liefhebbers genieten van een heerlijk portie kibbelingen natuurlijk met bij passende kruiden! Hopelijk hebben ze niet teveel gegeten, want vanavond hebben we kip filet, gebakken krieltjes, groenten en een toetje. Inmiddels was Angela (onze medewerkster tij dens hulptransporten) met haar vriend Gabriel gearriveerd. Een hartelijk weerzien., en.. Gabriel is vandaag jarig! Rond 19.00 u. de verrassing... vuurwerk! Net als in voorgaande jaren heeft Maarten gezorgd voor vuurwerk. Maar...niet alleen Maarten... ook Koos v. Marie! In het bijzijn van de burgemeester en z'n vrouw en een hele boel belangstellenden werd het vuurwerk pro fessioneel afgestoken onder het toeziend oog van onze brandweerman Aad v.d Velde. Een mooier cadeau kon de jarige Gabriel zich niet voorstellen. Na het vuurwerk tijd voor een potje klaverjassen, even gezellig bijpraten, een rond je door het dorp lopen of... bijtijds naar bed, want morgenvroeg om 8 uur beginnen we met het afleveren van de goederen aan de 911 gezinnen en aan de projecten. Maandag 12 november. De dames van de catering waren alweer vroeg op. Om 7 uur kwamen de eerste Nederlanders ontbij ten. Direct na het ontbijt vertrok de "Daia-ploeg" om te beginnen aan het afleveren van de hulpgoederen aan de 334 gezinnen. De technische ploeg (Rien Bregman, Erwin Lindhout, Edwin Maaskant, Aad v.d. Velde en lliana (tolk), vertrokken naar de scholen om hun werkzaamheden uit te voeren. Niet zomaar wat: 22 kapstokken monteren in diverse schoollokalen, schoolborden ophangen, een hekwerk plaatsen bij een trap van de basis school in Daia enz. Herman Fijan en Leo Veenman gingen met hun wagen naarTichindeal om daar een 20Ft. container met o.a. golfplaten af te zetten. Vervolgens naar Sibiu om goederen te lossen en tot slot naar Loman om een tweede 20Ft container af te zetten. In deze 2e container zit ten de goederen voor ons vakantieproject 2008! Vorig jaar hebben zij een container in het dorp Loman (680m) afgezet. Ondanks hun vermeende ervaring heeft dat toch een hoop problemen gegeven. Daarom is dit jaar besloten om de container niet naar boven te brengen maar in Sasciori bij een bedrijf te plaatsen. Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 5 december 2007pagina 41 Dorpsstraat 34- 2751 BA Moerkapelle- T. 079-5941348 BATAVUS qoat verder

Hart van Holland | 2007 | | pagina 41