Zevenhuizen- Gemeente indaag geen tMMidopenstelling gemeentehuis en geen spreekuur wijkagent ZevenhirizenMoeriopeDevuordt in beeld gebracht door CydoMedia Ookin 2008een collectieve zidctekDStenregeüiig voor minima Wmo nieuwspagina verderop in deze krant! Tweemaandelijkse mflieiitip Neem ldmiaalverbetereiide maatregeten: Spaar het inibeii en uw portemonnee! Ruimtelijke Ordening BekmdmaldiigWetlVfilieubdiear Aanvragen bouwvergunning Hart van Holland 5 december WW^^EVENHUIZEN-MOERKAPF.T T F Mt Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeei In verband met Sinterklaasavond is de avondopenstelling van 5 december 2007 eenmalig verschoven naar gis teren 4 december. Het maandelijkse spreekuur van de wijkagent vervalt 5 december. Het eerstvolgende spreek uur staat gepland op 9 januari 2008. WEEK 49 lle.nl De komende weken fotografeert het bedrijf CycloMedia de hele gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Een Opel Corsa, voorzien van een speciale camera op het dak, rijdt door de ge meente om 360° panoramafoto's te maken. CycloMedia maakt deze foto's in opdracht van het Samenwerking Vastgoedinformatie Heffing en Waarde bepaling (SVHW), die ze gebruikt voor de uitvoering van werkzaamheden voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De auto van CycloMedia rijdt over alle openbare wegen en stopt om de 10 meter om een foto te maken. De foto's worden door CycloMedia opgeslagen in een bestand, gecombineerd met de coördinaten van de opnameposities. Meer informatie CycloMedia benadrukt dat de gegevens niet worden gebruikt voor direct-mar- ketingdoeleinden. Meer informatie is te vinden op: www.cyclomedia.nl. cyc g omedia EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Het klimaat verandert. De gemiddelde temperatuur stijgt. Er komen vaker extreme weersomstandigheden voor. In uw eigen huishouden kunt u begin nen met het verbeteren van het klimaat door kleine dingen te veranderen. Dat is niet alleen goed voor het klimaat, maar ook voor uzelf, want de veranderingen leveren besparingen op. Hoe? Bekijk de onderstaande tips. Het klimaat veran dert, verander mee! Wat kunt u doen? Voorbeelden van maatregelen die een besparing opleveren, zijn: Gebruik groene stroom Groene elektriciteit is opgewekt met be hulp van zonlicht, wind, waterkracht of biomassa. Daarbij komen er geen of min der broeikasgassen in de lucht. Groene stroom is op dit moment ongeveer even duur als grijze stroom. Vervang gloeilampen door spaarlampen Een spaarlamp is zuinig met energie. Een spaarlamp van 15 Watt geeft net zo veel licht als een gloeilamp van 60 Watt. Een spaarlamp is in aanschaf duurder dan een gloeilamp, maar die extra kosten ver dient u weer terug. Wanneer u een spaar lamp van 15 Watt gebruikt in plaats van een gloeilamp van 60 Watt, dan bespaart u per drie branduren 50 kWh per jaar. Rijd rustig en gelijkmatig U kunt veel brandstof besparen door op de snelweg wat rustiger te rijden. Stel u rijdt 8000 km per jaar op de snelweg met 120 km per uur. Dat kost gemiddeld 616 liter benzine. Met een snelheid van 100 km per uur legt u diezelfde afstand af met 512 liter benzine. Bijkomend voordeel is dat de motor minder snel slijt. Ook de onderhoudskosten zijn daardoor lager. Was met volle trommel en lage temperatuur Door te wassen met een volle trommel bespaart u energie, water en kosten voor afschrijving en wasmiddel. Was op een zo laag mogelijke tempera tuur, dan bespaart u eveneens op de energiekosten. Een katoenwas op zestig graden kost tweemaal zoveel stroom als een katoenwas op veertig graden: een katoenwas op 90 graden kost viermaal zoveel stroom. Koop voedsel op maat Per jaar gooit een huishouden 110 tot 165 kilo voedsel weg. Dit is een verspilling van zowel het voedsel zelf, de energie die nodig is geweest voor het telen, bewer ken, verpakken, bewaren en vervoeren van de voedingsmiddelen als natuurlijk van het geld. Een groot deel van het weg gegooide voedsel verdwijnt zelfs onge bruikt in de vuilnisbak. Men koopt vaak meer voedingsmiddelen dan nodig is. Aan onder andere bijstandsgerech tigden wordt ook in 2008 de mo gelijkheid geboden deel te nemen aan een collectieve ziektekosten- en aanvullende verzekering. Daarnaast komt hier bovenop een aanvullend gemeentepakket. Doel is om personen met een minimum inkomen een betaalbare verzekering aan te bieden. Het collectieve contract loopt ook in 2008 bij de Onderlinge Waar borgmaatschappij Zorg en Zekerheid. Inclusief een aanvullend standaard pakket kost dit 94,60 per maand. Daarbovenop krijgt u een aanvullend standaard gemeentepakket. De kosten hiervan, 11,50 per maand, worden door de gemeente betaald! Het gehele verzekeringspakket is toegankehjk voor mensen met een WWB-uitkering (Wet werk en bij stand) of een inkomen dat lager is dan of gelijk is aan 115% van de van toepassing zijnde WWB uitkering. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Wilt u weten of u mogelijk in aanmer king komt voor deelname aan deze col lectieve ziektekostenregeling? Daarvoor treft u onderstaand een aantal vragen aan waardoor u zelf globaal kunt bepa len of het zin heeft om een uitkering in het kader van deze regeling aan te vra gen. Heeft u bijvoorbeeld alleen AOW zonder een partner met andere inkom sten, dan kunt u in aanmerking komen voor deze regeling. Wij attenderen u er nadrukkelijk op dat aan dit formu lier geen rechten ontleend kunnen worden! Pas aan de hand van het vol ledig ingeleverde aanvraagformulier en bijbehorende stukken kan beoordeeld worden of u in aanmerking komt. De aanvraag voor 2008 kunt u tot 1 januari 2008 indienen bij de afdeling Sociale Zaken. Stook een graadje lager Met iedere graad die u de thermostaat lager instelt, bespaart u gemiddeld zeven procent op uw energiegebruik voor verwarming. Wanneer u gewend bent om 21 graden of meer te stoken, kan twintig graden nog steeds comfortabel zijn. Zet de verwarming een uurtje eerder op de nachtstand Laat de verwarming niet aan staan als u voor langere tijd afwezig bent. De kamerthermostaat kunt u een uur voor vertrek of voor het slapen gaan op 15 graden zetten. Het kost dan 's ochtends niet veel extra energie om het huis weer op te warmen. Laat uw elektrische apparaten niet stand-by staan Sommige apparaten functioneren niet zonder stand-by te staan. Maar vaak is stand-by staan helemaal niet nodig, bijvoorbeeld bij de computer. Het is een fabel dat computers sneller slijten door ze regelmatig uit te schakelen. Sommige mensen laten hun computer dag en nacht stand-by staan. Dit kost evenveel stroom als dag en nacht een lamp van 40 Watt laten branden. Ook andere appara ten als de televisie, cd-speler, magnetron en babyfoon verbruiken energie als u ze op stand-by laat staan. Elders in deze krant treft u twee full color pagina's die geheel gewijd zijn aan de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo). Met informatie over initiatieven in Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Ook leest u hoe de aanbesteding van de hulp bij het huishouden in laatstgenoemde twee gemeenten is geregeld. Verder wijzen wij u op de Zorgmarkt op 13 december waar u van harte welkom bent. Lees verder op pagina 6 en 7. In de periode van 22/11/2007 t/m 29/11/2007 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Middelweg 6,2761 EB Moerkapelle, plaatsen twee dakkapellen op voor- en achtergevel (BL/2007/0042) Knibbelweg 11,2761JB Zevenhuizen, uitbreiding kascomplex en wateropslagsilo (BR/2007/0087) nabij Rottekade 2,2761 EA Zevenhuizen, restaura tie sluis (BR/2007/0082) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informa tie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Terinzagelegging ontwerpbesluit monumenten vergunning: Op grond van artikel 14a van de Monumentenwet 1988 liggen de ontwerpbesluiten en daaropbetrekking hebbende stukken vanaf 6 december 2007 gedurende 6 weken, tijdens openingstijden van het gemeentehuis, voor een ieder ter inzage bij afdeling Vrom. rijksmonument 40455, sluis Rottekade (ongenum merd), 2761 EA Zevenhuizen, div. restauratiewerk zaamheden aan de sluis (MV/2007/0011). Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. VERGUNNING Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende vergunning te verlenen: - Weerheim Carsupport en Hespo Autosport: revisiever gunning voor een Tankstation met LPG op het perceel Bredeweg 144, 2761 KC Zevenhuizen. Deze ontwerpvergunning kunt u vanaf 6 december 2007 tot en met 17 januari 2008 inzien bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. U kunt uw schriftelijke zienswijzen over een ontwerp vergunning gedurende deze periode bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle indienen, per adres Milieudienst Midden- Holland, Postbus 45, 2800 AA Gouda. Voor mondeünge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieu dienst Midden-Holland (telefoon 0182-545700). Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ontwerpvergunning, kunnen later beroep instellen tegen een definitief besluit. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180-637777). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. VERGUNNING Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende vergunning te verlenen: - CA. Bregman: oprichtingsvergunning voor een akker bouwbedrijf boomkwekerij op het perceel Bredeweg 162, 2761 KC Zevenhuizen. Deze ontwerpvergunning kunt u vanaf 6 december 2007 tot en met 17 januari 2008 inzien bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle U kunt uw schriftelijke zienswijzen over een ontwerp vergunning gedurende deze periode bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle indienen, per adres Milieudienst Midden- Holland, Postbus 45, 2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieu dienst Midden-Holland (telefoon 0182-545700). Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ontwerpvergunning, kunnen later beroep instellen tegen een definitief besluit. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180637777). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4