EENEN EEN BEDRIJFSBEZOEK AAN FIRMA ERFGOED: VERSTAND VAN GROND NIEUWJAARSDUIK IN NESSELANDE: EEN NIEUWE TRADITIE? WINST EN VERLIES SCHAAKTEAMS KERST ZONDER BOOM IN ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE 7C\/FNmni7FN^MOÊRKAPELlir Buurman te water! Aflevering dertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Peut College legt serie bedrijfsbezoeken af SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 13 Nesselande - Bewoners van Nesse- lande en omgeving kunnen op dins dag 1 januari om 14.00 uur elkaar een gelukkig nieuwjaar wensen op het strand aan de Zevenhuizerplas én een nieuwjaarsduik nemen. Wa tersportvereniging Buurman gaat het nieuwe jaar goed van start, want ook al liggen er nog maar een paar bootjes in het water en is de vaarroute van de tijdelijke lig plaats naar de Plas afgesloten, dit weerhoudt WSV Buurman er niet van om toch te water te gaan. Op het strand kan men terecht voor diverse consumpties alwaar ook mutsen en handschoenen van een bekend worstmerk worden uitge deeld. Voorafgaand aan de duik kunnen de deelnemers meedoen aan een warming-up onder profes sionele begeleiding van Cees Mui den, trainer/coach van Loopgroep Nesselande. Voor meer informatie en aanmel den: gezelligheid@wsvbuurman. hl. Op de plek waar ik veertig jaar geleden ademloos naar juffrouw Groenwoud luisterde... met in haar mond een kleine eikentakjespijp waar echte rook uit kwam... zitten nu deze twee jongens. Precies zo! Aandachtig luisterend en kijkend naar de juf van nu... Door Karin Heeren Moerkapelle - Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle heeft, vergezeld van de ge meentesecretaris en de bedrijfs- contactfunctionaris, een aantal bedrijfsbezoeken afgelegd. Hier mee willen zij de bedrijvigheid binnen de gemeente meer op de kaart zetten en tevens wil het col lege goed geinformeerd zijn over de lokale ondernemingen en de contacten versterken. De gemeen te realiseert zich dat economische ontwikkelingen van cruciaal be lang zijn voor het goed functio neren van de gemeente en heeft daarmee bedrijvigheid tot een van haar speerpunten gemaakt. Dins dag 11 december brac ht het col lege een bezoek aan de firma Erf goed, gevestigd aan de Bredeweg in Moerkapelle. Het college werd ontvangen door de heren Krijgsman en Paans, finan cieel manager en mede-eigenaar van de firma Erfgoed. Door middel van een presentatie over het bedrijf kreeg het college inzicht in de ac tiviteiten van Erfgoed: specialist in teeltvloeren en ruimtebesparende wateropslag. Met groot enthousi asme verteld Hugo Paans over de teeltvloeren dre de firma verkoopt: "Er wordt in de markt al gesproken over een Erfgoedvloer." Zo vertelt hij trots. Van oorsprong is het be drijf gespecialiseerd in grondwerk. Onder de indruk van de presentatie van Erfgoed. Hans de Jong is grondlegger van het bedrijf dat rond 1960 begon. Zijn zoon Alex de Jong is momen teel ook mede-eigenaar. Met de opkomst van de in pot geteelde planten ontstond er behoefte aan een andere ondergrond. Zo ontstonden de teeltvloeren waar het water beheerst opgenomen en hergebruikt wordt. Tijdens de rondleiding kwamen vele verschil lende soorten vloeren aan bod, er wordt door Erfgoed goed gekeken naar de behoefte van de afnemer en dan wordt een voorstel op maat gemaakt. Ook op het gebied van water bassins is Erfgoed een specialist. Paans: "Momenteel worden de meeste waterbassins nog buiten aangelegd. Dat neemt veel ruimte in beslag en is daardoor duur. Met de ruimtebesparende wateropslag van Erfgoed wordt het bassin on der de kassen aangelegd. Grote si lo's zijn daarmee overbodig en het water kan op temperatuur worden gehouden. Het bassin wordt af gedekt met gronddoek waarmee voorkomen wordt dat er vuil in het water komt. Erfgoed zet onge veer 5% van de omzet weg in het buitenland. Er is een veel grotere internationale markt. Het bedrijf is hier zelf terughoudend in om dat het de kwaliteit hoog wil hou den. Erfgoed investeert veel in zijn personeel. Met uitgebreide oplei dingstrajecten proberen zij perso neel zo goed mogelijk aan zich te binden zodat zij hun activiteiten in het buitenland mogelijk ook kun nen uitbreiden. Moerkapelle - Het eerste en twee de team van schaakvereniging Moerkapelle kwamen afgelopen week in actie. Beide teams delen de laatste plaats in hun competi tie. Het tweede team bracht hier verandering in door thuis met 5-3 te winnen van koploper HZP Schie dam 2. Remises waren er voor Arie Hoogduijn, Jojanneke Weijermars, Ad Voerman en Jan Blok en na een onverwachte nederlaag van Matthias Freeke, was de stand 3- 2 in het voordeel van Schiedam. Op bord 1 kreeg Boudewijn We ijermars na een pionoffer van zijn tegenstander een sterke aanval tegen zich. Hij kon echter afwik kelen naar een goede stelling met twee pionnen meer en won over tuigend. Ron Droog won op bord 3 waardoor de stand 4-3 in het voordeel van Moerkapelle werd. Kevin Bakker zorgde voor het laat ste punt en is nu topscorer van de tweede klasse D. Het eerste team verloor tegen het sterke HWP Haarlem werd met 5.5- 2.5. Hugo van Elteren, Gerard van Ommeren en Dick Bac speelden goede remises tegen sterke tegen standers. De enige winstpartij was voor Wouter Vroegindeweij die na een wisselende partij de winst naar zich toe kon trekken. André Nieuwlaat, Arno Luinenburg, Jesse van Elteren en Maarten Voregin- deweij verloren hun partij. In de onderlinge competitie nam Jesse van Elteren de koppositie over van Wouter Vroegindeweij door te winnen van Tim van Breda. Maarten Pilgram won van Pieter Perdijk door een mooie combinatie en de nestor Gerrit van Meeteren won van de junior Walter van den Berg. Bij de jeugd won Walter van den Berg van Jan Noorland en werd de broederstrijd tussen Floris en Jona than Pilgram in het voordeel van Jonathan beslist. Verder won Arie Imker van Kors Visser en kon Frits van de Starre de winst niet vinden tegen Johan van Krevelen en be ruste hij in remise. Het college was onder de indruk van de presentatie van het bedrijf. Wethouder Bosman, met economi sche zaken in zijn portefeuille, be nadrukte nog eens dat het college er aan hecht om kennis te maken met de veelheid aan bedrijvigheid binnen de gemeente. Bosman: "We rijden hier bij wijze van spre ke dagelijks voorbij maar dan weet je nog niet wat er achter de gevel allemaal gebeurt. Een bedrijfsbe zoek is altijd leerzaam." Zevenhuizen-Moerkapelle - Het is kersttijd: lekker koud buiten en warm binnen, vroeg donker, kaars jes aan en natuurlijk de kerstboom. In waarschijnlijk elke gemeente in Nederland is er ook dat speciale kerstsfeertje, extra verlichting, hier en daar een schaatsbaan, glühwein, gezellige koopavonden om die speciale attenties te kopen voor mensen die ons na staan. En natuurlijk de kerstboom. Op een plein, dicht bij gemeentehuis, cen traal in de gemeenschap staat daar de kerstboom. Alleen niet in de kern Zevenhuizen en ook niet in de kern Moerkapelle. Niet omdat de gemeente of de gemeenschap dat niet wilde; net als in de rest van Ne derland was ook hier de kerstboom gewenst en geplaatst. De boom in de kern Zevenhuizen ging er eerst aan, al snel stond er niet meer dan een zielig zwart geraamte van wat eerst die mooie kerstboom was. Waarschijnlijk in een baldadige bui in de fik gestoken. Ook de boom in Moerkapelle moest het ontgelden. Eerst verdwenen de lampjes en kn akte de top omdat het snoer met geweld uit de boom werd gerukt. Jammer, voor winkeliers, voor het winkelend publiek en voor ie dereen die ook in deze kernen iets van kerstsfeer verwacht.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 13