VLUCHTELINGENWERK BLIKT TERUG EN KIJKT VOORUIT GOEDKOPERE ZIEKTENKOSTENVERZEKERING VOOR INWONERS WADDINXVEEN VUURWERK, HEB JIJ HET IN DE VINGERS? SCHAKERS WSV LIJDEN PIJNLIJKE NEDERLAAG BURENHULPCENTRALE ACTIEF IN WADDINXVEEN WADDINXVEEN. P0 LITIE BERICHTEN OUD EN NIEUWPARTY IN KREATER KOPPELKLAVERJASSEN OP OUDJAARSDAG Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 23 Waddinxveen - De kersttijd is tra ditiegetrouw een periode van om zien en vooruitkijken. Zo ook voor Vluchtelingenwerk Zuid-Holland Midden dat op 14 december fees telijk afscheid nam van zes van zijn medewerkers. Tijdens een Afgaans buffet, ver zorgd door een oud-cliënt van Vluchtelingenwerk, de heer Man- gal - van het pas geopende Af ghaanse afhaairestaurant aan de Kerkweg West - werden herinne ringen opgehaald. Anna Bosgra, medewerkster van het eerste uur, vertelde hoe zij vertelde hoe zij gesprekjes moest voeren met een vluchteling om vast te stellen of de kans dat hij in Nederland zou mogen blijven groot genoeg was om op zoek te gaan naar woonruimte. Rita Akker huis, die na 21 jaar trouwe dienst afscheid nam, herinnerde zich hoe ze eens pal voor de kerst nog even snel vier woningen moest inrich ten zodat de vluchtelingen met de feestdagen warm en gezellig thuis konden zijn. Behalve Rita, namen ook Gonnie Engels, Ruth Zandijk, Henk Ree voort, Ton Kraayenbrink en Klaas Oenema afscheid van Vluchtelin genwerk. Ook coördinator Mar leen Kwant vertrekt, dit als gevolg van bezuiniging en reorganisatie. Het vertrek van zoveel mensen be tekent voor de organisatie een we zenlijk nieuw begin. In het afgelopen jaar zijn de plan nen voor een nieuwe start uitge werkt. De coördinator van Nieu- werkerk, Hannie Tuinenburg, wordt een van de vier regionale coördinatoren van Vluchtelingen- Werk Zuid-Holland Midden. Zij wordt derhalve ook trajectbege leider van de werkgroep Waddinx veen en omstreken. De werkgroep hoopt op veel nieu we vrijwilligers om de voortzetting WADDINXVEEN - Het Platform Armoedebestrijding is zeer verheugd over de door de gemeente Waddinxveen afgesloten ziektekostenverzekering bij 'Zorg en Zekerheid' Deze verzekering is bedoeld voor alle mensen met een laag inkomen. De gemeente Waddinxveen geeft een extra kor ting van 10 procent op de premie. Deze korting betekent een bespa ring ongeveer 19,20 euro euro per maand. Ook voor deze verzeke ring geldt het landelijke 'eigen risi co' van 150 euro voor alle personen van 18 jaar en ouder. Een bezoek aan de huisarts en specialist valt hier niet onder. Het Platform roept iedereen die aan de gestelde voor waarde voldoet gebruik te maken van deze ziektekostenverzekering. Inwoners van Waddinxveen kun nen gebruik maken van deze ziek tekostenverzekering als zij gehuwd of samenwonend zijn en jonger dan 65 jaar, met een netto inko men dat niet hoger is dan 1.423,64 euro per maand; als zij gehuwd of samenwonend zijn en ouder dan 65 jaar, met een netto inko men dat niet hoger is dan 1.492,48 euro per maand; als alleenstaande ouder, jonger dan 65 jaar en met een netto inkomen dat niet hoger is dan 1.281,29 euro per maand; als alleenstaande jonger dan 65 jaar en met een netto inkomen niet hoger dan 996,56 euro per maand of als alleenstaande van 65 jaar of ouder met een netto inkomen dat niet hoger is dan 1.088,42 euro per maand. Tot 1 januari 2008 is het mogelijk de huidige verzekering op te zeg gen en over te stappen. Het aan meldingsformulier is verkrijgbaar op het gemeentehuis. Meer infor matie: de afdeling dienstverlening van de gemeente Waddinxveen op werkdagen van 9.00 tot 10.00 uur 0182-624624. Zie tevens: www.ar- moedewaddinxveen.nl Alcohol- en snelheidscontrole Waddinxveen/Bodegraven - Het Regionaal Verkeershandhavings- team van Politie Hollands Mid den heeft in de middag en avond van zondag 16 december een alcohol- en snelheidscontrole ge houden op de Rijksweg N11 on der Bodegraven en de Kanaaldijk in Waddinxveen. Een 43 jarige automobilist uit Alphen aan den Rijn reed op de Rijksweg N11 een 59 kilometer te hard. De politie klokte een snelheid van 159 km/ h. Tevens bleek dat de man ge dronken had. De uitslag van zijn ademanalyse was 400 ug/l (limiet in het verkeer is 220 ug/l). De man had drie kleine kinderen in zijn auto. Het rijbewijs van de man is ingevorderd. Naast deze overtre der reden nog zeven automobi listen harder dan 130 km/h. Ook zij kregen een proces-verbaal. Op de Kanaaldijk werden een 33 jarige automobilist uit Gouda en een 35 jarige uit Rotterdam aan gehouden omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten. De uitslag van de Rotterdammer was 245 ug/l (limiet 220 ug/l) en die van de Gouwenaar 165 ug/l (limiet beginnend bestuurder 90 ug/l) Beiden kregen een proces verbaal. Waddinxveen - Nooit vuurwerk met een lucifer aansteken, maar met een smeulende sigaret of een aansteeklont. Vuurpijlen niet in de hand houden, maar in een fles zetten, en nooit een "weigeraar" een tweede keer proberen aan te steken. Simpele aanwijzingen, maar wie het weet, heeft een grotere kans om na de jaarwisseling nog alle en de vingers te bezitten. Daarom organiseerde bureau HALT een voorlichtingsdag voor basisschoolleerlingen met als thema: Vuurwerk...heb jij het in de vingers? En dus fietsten ook de leerlin gen van de combinatiegroep 7/8 van de Eben Haëzerschool naar het politiebureau. Hier werden allerlei verschillende aspecten van het vuurwerk belicht. Vanzelfsprekend is het in vele gezinnen traditie om met ou dejaarsavond vuurwerk af te steken, maar voor veel jongelui is het een uitdaging om vóór die dag het vuurwerk al uit te proberen. Dit geldt niet alleen voor het legale vuurwerk maar vooral voor de illegale knallers. Ook zelf in elkaar geknutselde vuurwerkcreaties zijn geen zeld zaamheid. HALT wees de leerlingen erop dat het vooral belangrijk is datje op je eigen veiligheid let én op de veiligheid van omstanders. Aan de hand van waargebeurde verhalen werd de leerlingen duidelijk gemaakt dat sterretjes echt geen 'koud vuur' afgeven en hoe makkelijk brandwonden of erger opgelopen kan worden. Bijvooreeld door het aansteken van de zogeheten 'weigeraars' op nieuwjaarsdag. Alle leerlingen kregen een in formatiefolder en bovendien een aansteeklont mee naar huis zodat het vuurwerk in ieder ge val op een veilige manier aange stoken wordt. De leerlingen fietsten vervol gens heel wat wijzer en weer terug naar de school. Een gewaarschuwd mens telt tenslotte voor twee. Waddinxveen - Het eerste schaakteam van WSV, beet afgelopen week end in het stof tegen het derde team van RSR Ivoren Toren. Ondanks mooie overwinningen van Jeroen Eijgelaar en Ronald Dannis leed WSV een pijnlijke 5-3 nederlaag. Ook in de interne competitie werd er weer volop gestreden. Koploper Erik Hennink kwam in de vijftiende ronde van de interne competitie niet verder dan remise tegen de uitstekend spelende Ton van Nieu- kerke. Wim Hennink had niet veel zetten nodig om Teun van der Lin den van het bord te zetten. De als solide te boek staande Arjen Zuurmond wist zijn partij tegen Henk Stam overtuigend te winnen. Hans van Woudenberg gooide de handdoek in de ring toen van Os in een rustige stelling twee pion nen voor stond. Cees Asscheman en Randy Girdhari maakten er een scherpe partij van maar het was uiteindelijk Ascheman die als over winnaar uit de strijd kwam. Jan Muit speelde tegen Nico Dannis een goede partij en wist met sterk spel een stuk te winnen. De partij tussen Wim van der Hoek en Theo Goor eindigde in een mooie over winningvoor Goor. Laurens Ellers won de partij tegen Gerard Toren beek. van de maatschappelijke- en juridi sche begeleiding, de taaihulp, en culturele activiteiten voor vluch telingen veilig te stellen. Door de pardonregeling zijn er immers veel nieuwe dorpsgenoten bijgekomen, dus aanvulling van de werkgroep is zeer welkom. Wie zich wil inzetten voor vluch telingen en deel wil uitmaken van een betrokken en enthousiaste groep mensen, kan op maandag, dinsdag en donderdag contact op nemen met Vluchtelingenwerk Zuid-Holland Midden. Telefoon: 0182-611780. Waddinxveen - Onder de naam 'Youth Exploded' wordt in Kreater van 22.00 uur tot 03.00 uur oud en nieuw gevierd met muziek van DJ Tony Foxx De kosten bedragen 5 euro inclusief consumpties. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de deur. Voor meer info: youthexploded@ gmail.com of www.djtonyfoxx. com. Waddinxveen - Autoclub de Gou we Rijders organiseert traditioneel voor oudjaarsdag, maandag 31 de cember, vanaf 10.00 uur een kop- pelklaverjastoernooi in De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Er wor den zeven rondes gespeeld volgens het NKU Rotterdamse systeem. Voor meer informatie en opgeven: degouwerijders@zonnet.nl of 06- 23671549. Sinds mei van dit jaar is in Waddinxveen de burenhulpcentrale actief. In woners van de wijken Groenswaard I en II kunnen zich aanmelden voor allerlei soorten hulp. De centrale heeft inmiddels 350 vrijwilligers. Maar er komen nog relatief weinig hulpvragen binnen. Piet den Hertog vindt dat zonde: "Ik heb de centrale inmiddels een keer of tien gebruikt. En het werkt goed." Piet den Hertog: "We kunnen allemaal wel eens hulp gebruiken" Piet den Hertog weet al twaalf jaar dat hij de ziekte van Parkinson heeft en kampt met een probleem in zijn rug- en buikspieren, waar door hij niet rechtop kan lopen. "Ik loop bij een specialist in het zie kenhuis en merkte al snel dat het bijna onmogelijk is om op tijd op een afspraak te komen, als je af hankelijk bent van speciaal vervoer van bijvoorbeeld van Connexxion. Vandaar dat ik regelmatig een beroep doe op de burenhulpcen trale. Voor Den Hertog is het een uit komst dat hij gebruik kan maken van welwillende vrijwilligers. "Ik snap best dat voor sommige men sen de drempel hoog is om zo'n centrale te bellen, maar dat is nergens voor nodig. Of je nu een chronische ziekte hebt, of niet, we kunnen allemaal wel eens hulp ge bruiken. Al is het maar omdat je moeite hebt met boodschappen doen of omdat je een schilderij hebt, dat moet worden opgehan gen. En we kunnen allemaal een griepje oplopen: wie laat dan de hond uit?" Zodra iemand belt met een ver zoek, schakelt de burenhulpcen trale automatisch door naar een vrijwilliger die heeft aangegeven te willen helpen. Die vrijwilliger krijgt dan een bandje te horen en kan aangeven of het uitkomt. Zo niet, dan schakelt de centrale door naar een andere vrijwilliger uit de database. Pas als iemand 'ja' zegt, krijgen de vrager en de aanbieder elkaar aan de lijn, om een concrete afspraak te maken. Piet den Her tog is met hulp van de burencen- trale inmiddels twee keer bij de tandarts geweest en al een aantal keer naar de acupuncturist in Zoe- termeer en Gouda. „Ik heb hulp gehad van meerdere vrijwilligers. Sommige vrijwilligers rijden slechts één keer, anderen vaker. En elke keer als er een nieuwe komt, krijgt hij of zij bij het weggaan een pakje stroopwafels. Dat is bij mij een tra ditie; ik geef eerlijk gezegd liever, dan dat ik ontvang." Woont u in de wijk Groenswaard I of II en wilt u een keer de hulp van de burenhulpcentrale inscha kelen? Bel dan met het nummer (0107) 500 870. U kunt zich ook nog steeds opgeven als vrijwilliger. Dit kan bij Maris Uitbeijerse van de Stichting Vrijwilligerswerk Wad dinxveen, via (0182) 63 1932 of bij Lidy Verbree van Woonpartners, via (0182) 64 64 64. Buffet verzorgd door een oud-cliënt van Vluchtelingenwerk.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23