AFTER FOftE^ NEW DAWN IN I kte AGENDA LOOSE END "dit is toch wel het team om bij te horen 4 ■ÉÉha mp 4 %t A 4 Michel Kreder tekent voor twee jaar bij Rabobank pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Met de nieuwe fusie van de gemeente in het verschiet is het een goed moment om even terug te kijken naar de vorige fusie van Zevenhuizen en Moerka- pelle. Na een periode van voorbereiding was de fusie een feit: per 1 januari heette de gemeente Moerhuizen. Carin Berends werd op 10 januari 1991 als eerste baby in de gemeente geboren, op de akte staat het netjes vermeld: Nr. 11A 0001, Corne lia Berends, geboren om 03 uur en 04 mi nuten te Moerhuizen, zoals de gemeente precies een jaar lang heeft geheten. Inmiddels heet de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle maar Carin moet elke keer als zij haar officiële gegevens moet opgeven Moerhuizen als geboorteplaats opgeven. DAt blijft zo, hoe vaak de ge meente ook van naam veranderd. Zij was een jaar of tien oud toen zij voor het eerst hoorde dat zij het eerste kind in de ge meente Moerhuizen was. Carin: "Al mijn vriendinnen die even oud zijn, zijn in de cember het jaar ervoor geboren. Dus in de gemeente Zevenhuizen." Carin doet dit jaar Havo examen en is leerling van het Emmaus College in Rot terdam. Ze heeft gekozen voor het pro fiel N&G met een exact vakkenpakket en "Mijn advies is gewoon lekker jezelf blijven! staat er goed voor. "Hierna wil ik sportma- nagement en ondernemen doen" is haar snelle reactie op de vraag wat zij verder nog wil. Zelf is zij ook erg sportief, voetbal en wielrennen, en zij wil als het even kan grote evenementen op sportgebied gaan organiseren. Op haar diploma zal in ieder geval ook 'geboren in Moerhuizen' komen te staan. Ze heeft er absoluut geen hinder van en haar advies voor het eerste kind van de nieuwe gemeente is dan ook "om vooral lekker jezelf te blijven!" Reeuwijk - Voor de komende weken staan weer diverse activiteiten op het programma bij Loose End aan de Buitenomweg 5. Inloopavond Op 20 december is er van 19.30 tot 21.30 uur een inloopavond. Zaalvoetbaltoernooi en Rockavond Het nieuwe jaar wordt ingeluid met een zaalvoetbaltoernooi op 4 januari voor jongeren tot 16 jaar in de Meerkoet van 10.00 tot 15.00 uur. En op dezelfde dag vindt er 's-avonds van 19.30 tot middernacht een Alternatieve Rockavond plaats voor jongeren vanaf 12 jaar. II Zevenhuizen - De komende twee jaar rijdt Michel Kreder voor het Rabobank Talen tenteam. De 20-jarige wielrenner zal zich de komende jaren moeten bewijzen bij de beloftewedstrijden tot en met 23 jaar. Het afgelopen jaar heeft hij een constant sei zoen gereden met een topprestatie in de Pyreneeën, hij zal zich nu verder moeten gaan ontwikkelen. Michel Kremer komt uit een wielrenners gezin. Zijn vader was een enthousiast toer- fietser en zijn jongere broers Raymond (18) en Stefan (10) achtervolgen hem op de fiets. Vanaf zijn achtste fietst Michel wedstrijden. Door flink te blijven trainen en gesteund door zijn ouders werd hij in 2001 Kampioen van Nederland in zijn ca tegorie. Zes jaar later en vele borden spag hetti en aardappelen later zet hij - naar eigen zeggen - zijn beste prestatie tot nu toe neer: vijfde in de Ronde van de Pyre neeën. "Je moet een constant seizoen rij den en er wordt naar de beste uitslagen gekeken door de scouts van het Rabobank Talententeam", vertelt Kreder. "Vanaf 1 januari zit ik met vijftien andere wegren ners in dit team tot eind 2009." Vanaf eind februari zullen er veel wedstrijden wor den gereden, waaronder etappekoersen in Spanje en Italië. Het weekend voor de start van de Tour de France is het Neder lands Kampioenschap en eind volgend jaar het Wereld Kampioenschap. Allemaal be langrijke data in een drukke agenda van deze sportman. Tot het seizoen begint is Michel twee keer in de week bezig met fitness en zit hij iedere dag op de fiets. Dan verdwijnt er tussen de 50 en 100 kilometer asfalt on der zijn banden. Af en toe worden er ook zwaardere trainingen gereden in de buurt van Luik. Tussen de 150 en 200 zware ki lometers door de Belgische Ardennen. Je moet er veel voor doen en ook veel voor laten om in de wielersport door te kun nen breken. Zijn grote voorbeelden zijn wereldkampioen Paolo Bettini en Thomas Dekker. Nu is het vooral veel trainen en goed luis teren naar de coaches van het Talenten team. Misschien dat zijn grote droom dan ooit uitkomt, deelnemen aan de Tour de France en een etappe winnen. De concur rentie in deze tak van sport is moordend. Daarom is hij blij met dit team waarvan hij de meeste jongens persoonlijk erg goed kent. "Dit is toch wel het team om bij te horen", vindt Kreder. "Er zijn in Nederland een aantal talententeams, maar dit is toch wel het grootste." Als alles volgens planning loopt, komt hij daarna in het Pro-team van de Rabobank. Nu gaan zijn ouders nog regelmatig mee naar wedstrijden, dat zal vanaf volgend jaar een stuk minder worden. Als het in de buurt is, zullen ze zeker van de partij zijn. Maar de aandacht gaat ook naar de andere zonen. Raymond rijdt voor Davo, een Bel gische wielerploeg. Hij is rapper dan zijn oudere broer, zeker in een groepssprint. Met name de kasseien in Parijs-Roubaix liggen hem. Wie weet komen ze elkaar ooit tegen in een massasprint. Stefan, de jongste van de drie broers, rijdt voorlopig alleen in de buurt. Eind dit jaar krijgt Michel de teamkleding en momenteel wordt er een nog lichtere Colnago carbonfiets voor hem gebouwd, naast de trainingsfiets en tijdritfiets. De komende twee jaar worden belangrijk voor hem. Verdienen doe je weinig met zo'n contract. Je krijgt eigenlijk een maan delijkse vergoeding voor je reiskosten en je mag delen in het prijzengeld. De weg naar de top is lang en zwaar voor de sporter uit Zevenhuizen die zelfs geen tijd heeft voor een vriendin... Rotterdam - After Forever is samen met Wi hin Temptation en Epica het meest succes volle Nederlandse exponent van het gothic metal genre. Naar eigen zeggen is de band nu, met het nieuwe album "After Forever" klaar voor de volgende doorbraak. De go thic metal band A New Dawn is begonnen als eenmansproject en uitgegroeid tot een volwaardige band nadat de line-up in 2005 compleet was. De band combineert verschil lende muziekstijlen zoals heavy metal, pro gressieve metal en gothic, maar ook zijn er duidelijke hints van andere muziekstijlen te vinden in hun muziek. Beide bands treder vrijdag 21 december vanaf 19.00 uur op i Waterfront. De toegang bedraagt 16,50 euro. Voor meer informatie: www.waterfront.nl, www.afterforever.com of www.anewdawnband.nl. Jeugdsoos en Jumpstyle Op 11 januari staat van 15.00 tot 17.00 uur de jeugdsoos voor jon geren tot 16 jaar op het programma en 's-avonds kunnen diezelfde jongeren (vanaf 10 jaar) naar Loose End komen voor een Jumpstyle- Hardcoreparty van 20.00 tot 23.30 uur. Inloopavond en soos Donderdag 17 januari is er wederom een inloopavond van 19.30 tot 21.30 uur en op vrijdag kunnen jongeren tot 16 jaar terecht in de jeugdsoos van 15.00 tot 17.00 uur. Natural Born Rockers Op 19 januari verzorgt live-band Natural Born Rockers met de show 'a tribute tot Seventies Rock' een optreden van 21.00 tot 02.00 uur.Voor meer informatie over de agenda: www.loose-end.nl. Rotterdam - 'Komt allen tezamen voor een puik feestje op Eerste KerstdagIn Outland aan de Prins Alexanderlaan 37 wordt voor dinsdag 25 december van 23.00 tot 05.00 uur een speciale editie van F*ckers geor ganiseerd met DJ's als Don Diablo, Benny Rodrigues, Gregor Salto, Sidney Samdon, Mare Benjamin, MC Lady Bee en Entertain ment Matters. De toegang bedraagt 17,50 euro (ex fee). Voorverkoop op www.ticke tonline.nl. Voor meer info: www.bsx- events.com. Ni! nis voi Do Vei Ste kei No op kaï 2,-i De internationale Children's Peace Prize 2007 is gewonnen door Thandiwe Chama, een slim en dapper meisje afkomstig uit Lusaka, Zambia (Afrika). Ze is 16 jaar oud en woont in de sloppenwijken van de hoofdstad. Ondanks die kansloze achtergrond is Thandiwe succesvol op school en zet ze zich elke dag in voor andere kwetsbare kinderen die hulp nodig hebben. Al toen ze 8 jaar was zorgde ze ervoor

Hart van Holland | 2007 | | pagina 28