lüsnïTïfl-«an» DIEVER i WATERFRONT NIEUiVViia^KNlVJtFiliK'flTiFN^RMKtMiR'MI Ik ACTIVITEITEN TAVERNA «AttDdOKËiJ UM.&BTlÊÈimX*A. RTlfl ROTTERDAMSE STUDENT LICHT HET ANKER VOOR WERELDAVONTUUR PEPTALK! ini^ÉM>ü|^//////// UP BIJ FILMAVOND VEDJ BV IZAALVOETBALTOERNOOI WSE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 25 Thomson [BR OPEN 19 M 16.50 GROTE ZAAL GOTHIC/METAL ^/erkerk aan den IJssel - Stichting Vedj orga- rtvoor 28 december om 20.45 uur een filma- in het gebouw van Con Musica op sportpark Doktein, tweede gebouw op de voetbalvelden. Vei )ond zal worden de romantische komedie Ste Up, over Tyler die in aanraking komt met jus- titii en daarom als taakstraf op een kunstschool ma werken, ledereen ziet hem als een misluk- kel g, totdat zijn danstalent wordt ontdekt door No .Samen gaan ze werken aan de eindexamen- opi acht van Nora. Tyler ziet deze opdracht als een kar omzichzelfte bewijzen. De toegang bedraagt 2,- iro.Zaal open om 20.15 uur. Info: 06-13721332, jun vedj@gmail.com of www.vedj.info. Wa Jinxveen - Voetbalvereniging WSE organi- voor 4 januari voor de 17e keer het presti- :e BVO-zaalvoetbaltoernooi voor C-junioren in orthal De Dreef, waar gestreden zal worden orrWe Kees Verwoerd wisselbokaal. Het deelne- leld is inmiddels rond. WSE zal het moeten men tegen twee Betaald Voetbal Organisa tie: BVO's) én 3 topamateurdubs. Spartaan'20, de wil aar van 2007, mag de titel verdedigen en de opi ingswedstrijd spelen tegen WSE. Feyenoord zal inwezig zijn met twee teams, evenals Fortuna se gie Siti d.Ook Volendam is weer van de partij en het dei lemersveld wordt compleet gemaakt met de tof tateurdub Spijkenisse. De toegang is vrij; het toe looi duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Reeuwijk - In Loose End aan de Buitenomweg 5 organiseren de jongerenmedewerkers van Loose End voor vrijdag 21 december een Hardcore-Jumpstyle Party voor jongeren van 10 tot 16 jaar. De jongeren zijn welkom van 20.00 tot 23.30 uur. Deur sluit om 21.00 uur, waarna de tieners tot 23.30 uur binnenblijven, mits de ouders hun kinderen eerder op komen halen. Roken en alcohol zijn deze avond verboden, ook voor de medewerkers. De toegang bedraagt 1,- euro. Consumpties kosten 1,- euro en snoep 0,50 eurocent. Meer informatie: 06-12839280, 06-27508788 of www.loose-end.nl. Veel scholieren staakten enkele weken geleden. Per jaar 1040 verplicht op school vonden zij te veel van het goede. Stelling: De stakingen waren prima, want 1040 uur les is te veel "Ik heb niet gestaakt en ben het niet eens met de stelling. Je moet blij zijn dat je op school zit. Rapporten laten zien dat het onderwijs niet de kwaliteit haalt die we zouden willen, daarom ben ik geen voorstander van minder uren. Per jaar 1040 uur les is niet te veel. Op het VWO komen wij sowieso gemakkelijk aan dit aantal uren. Flet hoeft van mij niet minder, want er zit beleid achter. De overheid heeft hiergöed naar gekeken. Tijdens de door het LAKS georganiseerde staking op het Museumplein zijn van de 1300 leerlingen van het Coenecoop College 35 jongeren naar Amsterdam gegaan. Eerder in de week werden stakers door leraren van het schoolplein gejaagd. De meeste jongeren die staakten, wisten niet waar ze Het over hadden. Het was staken om het staken. De voorzitter van het LAKS, Sywert van Lienden, vind ik maar een eng mannetje. Volgens mij stond hij te bibberen van blijdschap dat hij een keer zo'n grote actie kon organiseren." Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna wordt voor woensdag avond 19 december van 20.30 tot 23.00 uur een kroegavond georganiseerd. Halverwege de week even blijkletsen. In ver band met Tweede Kerstdag is er op woensdag 26 december geen kroegavond. 'Ben je doof of zo?' Voor vrijdag 21 december wordt in Taverna een hardcore avond georganiseerd met medewer king van DJ's terrorbloemkool, Madkick, Cykiq en Jaak, die deze avond hun kunsten zullen verto nen. Deur open om 21.00 uur en het duurt tot 02.00 uur. De toe gang is vrij. War on the dancefloor Liefhebbers van het hardere gi- taargeweld kunnen op zaterdag 22 december hun hart ophalen in Taverna tijdens optredens van Bound In Blood (hardcore), The Darkest Red (death-metalcore), Facewreck (metalcore) en Drain- life (metal(mosh)core). Vergeet je dansschoenen niet! Deur open om 20.00 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro. Wijbrand Tuinstra. Rotterdam - Wij- brand Tuinstra, een 21-jarige stu dent internatio nal business ad ministration van de Rotterdamse School of Ma nagement is nog slechts een paar weken verwijderd van zijn deel name in de Clip per 07-08 Round the World Yacht Race. Wijbrand bereidt zich voor op zijn vlucht naar Fremantle, in west Australië. Daar zal hij later deze maand aan boord gaan voor de vierde en vijfde etappe van de Clipper Race. "Het is bijna onvoorstel baar dat ik binnenkort naar Fremantle zal gaan om iets te gaan doen wat zal behoren tot de meest unieke vier maan den van mijn leven", aldus Wijbrand. 'Ik kijk er al naar uit dat alle onderdelen van het zeilen zo'n deel van me zullen wor den dat ik met gemak alles aan boord zal kunnen doen en misschien wel zelf het jacht zal kunnen besturen. Het is een gek en opwindend gevoel om me dan voor te stellen dat ik dan vier maanden later in Californië van boord zal gaan". Wijbrand zal onderdeel zijn van een be manning van 17 niet-professionele zei lers uit alle hoeken van de samenleving, met diverse achtergronden zoals onder andere een brandweerman, een leraar en een ingenieur. "Als ik terugkom van de Clipper Race wil ik wel een carrière in international business. Natuurlijk zijn praktische vaardigheden in verschillende vakken belangrijk, maar in het zakenle ven, net zoals in elk ander vak, is het de levenservaring die het belangrijkst is. De vier maanden aan boord van de Durban 2010 and Beyond zullen me heel veel kunnen leren over omgang met mensen, geduld, doelgerichtheid, en nog vele an dere dingen die ik onderweg zal ontdek ken", aldus Wijbrand. Bemanning voor volgende race Clipper Ventures is op zoek naar beman ningsleden voor de volgende editie van de race, de Clipper 09-10. Diegenen die meer willen weten over de uitdaging van hun leven kunnen contact opnemen met Crew Recruitment Manager David Cusworth, telefoonnummer +44(0)2392 526000 of via oceanracer@clipperround- theworld.com. Leeftijd: 16 jaar Woonplaats: Boskoop School: Coenecoop College, VWO, klas 5 Naam: Deepak Birdja Door Elias van der Plicht Mijn toekomst: studeren aan de TU Delft (Foto: Joël van Houdt) zij en 60 andere kinderen naar school den blijven gaan toen hun eigen school d gesloten. Thandiwe ziet onderwijs "e sleutel voor een echte toekomst a"e kinderen. De Kindervredesprijs, 'nitiatief van de Nederlandse Stichting -y s, werd zondag 16 december in de erzaal te Den Haag uitgereikt door Sir ■Ge ,0f en Nobel Vredesprijswinnares N Williams. Nieuwerkerk aan den IJsssel - In de Park- zoomhal wordt voor donderdag 3 en vrijdag 4 januari de jaarlijks terugkerende 'Zaalvoet- bal-tweedaagse' georganiseerd. Er worden teams van minimaal vijf spelers gevormd naar leeftijd. De kosten voor deelname be dragen 0,50 per deelnemer. Doe je mee, zorg dan wel voor goede zaalschoenen. Data en tijden: donderdag 3 januari voor deelnemers onder de 14 jaar van 11.00-17.00 uur en vrijdag 4 januari voor deelnemers bo ven de 14 jaar van 11.00-17.00 uur. Dit toernooi wordt georganiseerd door het sport buurtwerk van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Natuurlijk zijn er weer mooie prijzen te winnen. 'Open-run' Basketbaltoernooi in Park- zoomhal Op zondag 6 januari van 12.00 uur tot 17.00 uur vindt er in de Parkzoomhal een 'open run' basketbal toernooi plaats. De kosten voor deelname zijn 5,- en je kunt je ter plekke inschrijven. Alle deelnemers wor den vervolgens als speler ingedeeld in ver schillende teams. Hou je van basketbal, doe dan mee, iedereen is welkom! Dit toernooi wordt georganiseerd vanuit het sportbuurt- werk van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29