KNUFFELS STROMEN BINNEN BIJ LOKALE OMROEP PROMOTIE MOLEN K0RTEN00RD IN REIGERH0F RAADSLID ANNEMARIE ST00TMAN STOPT ERMEE ER WERD GEBRIDGED EERSTE BUDOEXAMENS BIJ KUZUSHI LICHTJESTOER DEO CANTEMUS IN LICHTKRING NIEUWJAARSDRIVE 2008 NIEUWERKERK Nog steeds knuffels welkom POLITIEBERICHTEN BOUTRIT KERST SING IN KERSTNACHTDIENST KIDSCLUB TAVERNA KERSTVIERING KINDEREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 33 Nieuwerkerk aan den IJssel - Binnen een week heeft LON Radio, de Lo kale Omroep van Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerka- pelle meer dan 500 knuffelbeesten binnen gehaald. "Het is een gewel dig begin", aldus Wendy Hoad, initiatiefnemer en radio presentatrice. "Ik merk dat mensen heel erg blij zijn om hun nieuwe en oude geliefde knuffels weg te geven aan een kind in een arm land. Dat geeft zo n hartverwarmend gevoel, zeker rond de kerst. Het is toch bijzonder als je denkt dat een klein meisje bijvoorbeeld aan de andere kant van de wereld jouw dierbare knuffelkonijn zal krijgen als cadeau in een mooi versierde schoenendoos samen met andere leuke spullen." Knuffels voor de actie Schoen maatjes, nieuw of tweedehands en schoon die passen in een schoe nendoos, kunnen tot en met za terdag 22 december ingeleverd worden in Nieuwerkerk aan den IJssel. Deze week is er nog een nieuw inleverenpunt bij Coop Wim Bos aan de Kerklaan 67. Andere lo- katies zijn Groen Schoenen en Van Delft Books Gifts in de Reiger hof, Groentehal 'De Zuidplas' aan de Parallelweg-Zuid 111, Ever-Fit schoenenwinkel in de Dorpsstraat en bij de Familie Mulder, Verbin dingsweg 9. Ook kan men de knuf fels op zaterdag 22 december tus sen 9.00 en 12.00 uur inleveren in de studio van de LON aan de Prin ses Beatrixstraat 2. Volgende week gaan alle ingele verde knuffels naar het Truckcen ter in Zevenhuizen-Moerkapelle waar al 150.000 schoenendozen zijn gecontroleerd en op weg gaan naar kinderen in ontwikkelingslan den. Afgelopen donderdag heb ben de Edukans vrijwilligers hun eigen record gevestigd. In één dag hebben ze 3.703 dozen gesor teerd. Coördinator Max Veenstra is zeer tevreden. "Ons team heeft echt een duwtje in de rug gekre gen toen ze hoorde dat LON Radio een knuffelactie was begonnen om ons te ondersteunen." Op zaterdag 22 december zal rond 11.50 uur in het radio programma LONactueel bekend gemaakt wor den hoeveel kinderen door uw inbreng een knuffel in hun schoe nendoos zullen vinden. Kinderen kunnen tot eind december een schoenendoos vullen voor de ac tie 'Schoenmaatjes' en inleveren bij het Edukans inleverpunt in het 'Truckcenter' aan de A12 tussen Ze venhuizen en Moerkapelle. Voor meer informatie zie www.schoen- maatjes.nl Flet signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl en de ka belkrant in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn de uitzendingen live te beluisteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vrijwilligers en het bestuur van Stichting Molen Kortenoord staan vrijdag 212 december van 8.00 tot 21.00 uur met een promotiekraam voor Albert Heijn in winkelcen trum Reigerhof. Tijdens de promotiedag ligt voor elke nieuwe donateur een cadeau klaar. Ook is deze dag het boek 'De missie is volbracht' van Dick Groe nendal, handelend over molen Windlust, voor een speciale prijs verkrijgbaar. In de kraam kan geproefd worden van de lekkernijen uit de bakkerij Korenaer van het dagcentrum aan de Kortenoord waar mensen wer ken met een verstandelijke beper king. Er is informatie beschikbaar over excursies, rondleidingen en over het varen over de IJssel onder het motto 'Samen vaar je sterk'. Dezelfde vrijdag wordt in Dagcen trum Korenaer van 19.00 tot 21.00 uur een markt gehouden waar de bezoekers welkom zijn voor een bezoek aan de molen en waar zij in de gelegenheid worden gesteld de diverse lekkernijen aan te schaf fen. Wijziging openingstijden Met ingang van 19 december is de molen geopend op woensdag van 13.00 tot 16.00uur en op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Annemarie Stootman-Berggren stopt per 1 januari als raads- en commissielid voor de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Ge bleken is dat het werk voor haar werkgever en het raadswerk te veel vraagt van haar gezondheid. Zij is genoodzaakt minder uren te gaan werken. Zij heeft besloten haar werk voor te laten gaan en het raadswerk op te geven. Voor haar is het interessant werk gewe est en zij verklaart in de jaren dat zij lid was van de commissie WCO en -kortere tijd- lid van de raad prettig te hebben samengewerkt met de raads- en commissieleden, burgemeester en wethouders, ge meentesecretaris en ambtenaren. Rob Snoeck, die al eerder raadslid was, en op de kieslijst lijst als eerst volgende staat, zal een benoeming als raadslid aanvaarden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de derde ronde van de derde competitieronde, welke werd gespeeld op maandag 10 de cember, is als volgt. In Poule A: I.Ada van der Lin- de-Greet Gallagher 67.36, 2.Ma rijke Blok-Gerda Goedhart 60.07, 3,Frithjof Blok-Ruud Rijks 57.64, 4. Wim Schreuder-Ton Vissers 55.56, 5.Leny Hoogland-Elisabeth Tump 54.51, 6. Wim Verhoeven-Alice van den Heuvel 52.78, 7.Cor La- geman-Lucy Eldering 51.74, 8.Le- nie de Kreek-Martha Verhoeven 50.35, 9.Wil Blok-Wil Valk 47.92, 10.Renate Tournier-Lucy Wijnen 43.06, 11.Maarten Goedhart-Peter Bijsterveld 41.67, 12.Thea Michels- Verdachte aangehouden van inbraak in slijterij Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zondag 15 decem ber een 18- jarige jongen uit Nieuwerkerk aangehouden. Surveillerende agenten zagen rond 03.30 uur de jongen staan bij een slijterij in het winkelcen trum Dorrestein. Bij het zien van de agenten ging hij er vandoor. Een ruit van de slijterij bleek te zijn vernield en er was vermoe delijk een fles drank gestolen. De verdachte wordt maandag 17 de cember voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Selma van den Berg 39.93, 13.Joan Sipman-lrene den Hollander 39.58, 14.Michiel de Korver-To Schreuder 37.85. In Poule B is de uitslag: 1.Freddy en Rob van Leeuwen 61.98, 2.Betty Geurts-Karen Schuddeboom 60.42, 3.Tiny van Winden-Wil Notenboom 53.13, 4.Rina Koohaas-Adele Flores 52.60, 5.Martha Boers-Joke van 't Hoen 52.50, 6.Frans en Adrie Bijl 50.63, 7.Jaap Severs-Trudi Kerkho ven 49.48, 8. Kees van Winden- Freek Bijlsma 48.75, 9.Arie van Veen-Rob Moelker 40.63, 10. Alice de Looze-Silia van Ooyen 38.75, 11.Else Jansen-Elly Timmerman 35.63. Tussenstand in poule A: 1. Ma rijke Blok-Gerda Goedhart, 2. Ada van der Linde-Greet Gallagher en 3. Wim Verhoeven-Ron van Dom burg; in poule B: 1. Freddy en Rob van Leeuwen, 2. Martha Boers- Joke van 't Hoen en 3. Irma en Ab Sonneveldt. Voor meer informatie: www.denieuwerkerksebridgeclub. box.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de nieuwe budovereniging Kuzushi werden afgelopen zaterdag voor de eerste keer slip- en bandexa mens gehouden in Judo en Tai- Jitsu. Bij het Judo kreeg Valentijn Versluis de gele slip, Niels Reijm de oranje en Owen Ames en Nathan de Graaf de groene. Deborah Stuut, Mielo van Weenen en Koen van Oort kregen de bruine slip en Donny Stuut kreeg zelfs de gele band. Bij Tai-Jitsu waren Pilar van de Bar selaar en Rebecca de Graaf goed genoeg voor de oranje slip, Donny Stuut voor groen, Mielo van Wee nen en Deborah Stuut voor blauw, Romy van der Barselaar voor een bruine slip en haar vader Erik van der Barseiaar voor de gele band. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement organiseert voor donderdag 27 december een Lichtjestoer door Nieuwer kerk. In de geplande route staan in ieder geval het Raadhuisplein, Dorpsstraat, Batavierlaan, Ver- zetsstraat, 's-Gravenweg, Paral lelweg, Esse Hoog en Laag en de Zuidpias op het programma. Eige naren van mooi verlichte huizen en/of tuinen kunnen zich aan melden bij Stichting Evenement zodat deze locaties ook in de toer kunnen worden opgenomen. De start is op het Raadhuisplein vanaf 19.00 uur bij de stand van Stichting Evenement, waar men een routebeschrijving kan krijgen voor auto of fiets. De route is te vens uitgepijld. Onder de rijders die de tocht helemaal uitrijden wordt een cadeaubon verloot; voor het mooist versierde huis of bedrijf is er ook een prijs. Voor meer informatie en aanmel den: stichting-evenement@live. nl, fax 0180-316318 of op inlich tingen 0180-312172. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de omgeving van Nieuwerkerk wordt voor vrijdag 21 december de zogenaamde Boutrit georga niseerd door de Automobielclub A.M.C. The Skymasters. Deze laatste rit staat in het teken van Kerstbout. Voor degenen die voor het eerst meedoen aan een rit is er een beginnersreglement in de C-klasse. Deelname is voor de eerste keer gratis. Voorafgaande wordt er uitleg gegeven omtrent het rijden van een puzzelrit. Voor de A en B-klassers geldt het NRF/ KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijving vindt plaats in Sport complex Parkzoom, bij het zwem bad, aan de lersestraat 15 tussen 19.45 en 20.30 uur. Voor meer informatie: 06- 46611861 ofwww.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat wordt voor kerstavond, 24 december, om 21.00 uur een Kerst Sing In ge organiseerd door de Taakgroep Evangelisatie Protestantse Kerk Nieuwerkerk met medewerking van het Gereformeerd Kerk koor uit Zwijndrecht, bestaande uit 130 leden, onder leiding van Cor de Haan. Het koor heeft een uitgebreid repertoire, van psal men tot gospel of negrospiritual. Naast een optreden van dit koor, is er veel ruimte voor samenzang onder begeleiding van orgel en piano. Dominee Gert Jan Rob- bemond zal een korte meditatie houden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 'de Nieuwe Kerk' aan de J.A. Be- ijerinkstraat wordt voor maandag 24 december om 21.00 uur een voor de eerste keer een Kerst nachtdienst georganiseerd met als thema 'Bang voor het licht?'. Dominee Marchand houdt naar aanleiding van dit thema een korte toespraak. Bezoekers kun nen deze avond meezingen met tal van bekende kerstliederen onder begeleiding van een groep muzikanten en zangers van aller lei leeftijden. Een groepje jonge ren verzorgt een bijdrage 'in het licht' van eerdergenoemd thema. Op zaterdag 22 december wor den in winkelcentrum De Reiger hof tijdschriften over het thema Licht uitgedeeld. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna wordt voor vandaag, woensdag 19 december van 14.00 tot 16.00 uur voor kinderen van 6 tot 12 jaar de laatste Kidsdub van dit jaar georganiseerd. Met het spel 'Ren je rot' zijn leuke prijzen te winnen, kunnen leuke prijsjes verdiend worden. De toegang be draagt 0,50 cent, inclusief glaasje limonade. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Gereformeerde Kerk (vrij gemaakt) De Lichtkring aan de Dreef 1 wordt voor maandag 24 december om 18.30 uur een kerstviering georganiseerd met speciale aandacht voor kinde ren. Op Eerste Kerstdag is er een dienst om 10.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het grote gemengde koor Deo Cante- mus uit Rotterdam verzorgt voor zaterdag 26 januari om 20.00 uur een benefietconcert in de Licht kring aan De Dreef waarvan de opbrengst bestemd is voor Hos pice IJsselthuis. Aan dit concert zullen diverse solisten hun me dewerking verlenen. In de voor verkoop zijn kaarten verkrijgbaar bij Chr. Boekhandel l'Ecrit aan de Kerklaan 80, Adam Menswear in de Reigerhof, Aad&Marijke Da mesmode aan de Dorpsstraat 37 te Moordrecht en bij Reisburo De Zwaluw aan de Dorpsstraat 149 te Zevenhuizen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bridgeclub IJsselbridge organiseert voor zaterdag 5 januari om 13.00 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 een nieuwjaarsdrive. Ook niet-leden zijn welkom. Er worden 24 spellen gespeeld, topintegraal in een wil lekeurige indeling. De inschrijving sluit bij 104 paren. Het inschrijf geld bedraagt 17,50 euro en dient vooraf overgemaakt te worden op rekening nummer 34.52.81.632 ten name van BC IJsselbridge te Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-318087, e.aalberts@ tiscalimail.nl, 0180-325787 of gen- hklein@casema.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33