ELF DAGEN DUREND RADIOPROGRAMMA K0RBIS WINT NIPT BIJ DOS genda NIEUWERKERK E9 NAJAARSKAMPIOEN CLUBKAMPIOENSCHAP TZM IJSSELV0GELS Al VERLIEST MAAR LIJKT OP DE WEG TERUG OVERTUIGENDE WINST VOOR MEISJES UNDER 14 roi ^lÉÜWERKERK/SPORT M MorathLON 2007 Bi KORFBAL TAFELTENNIS BASKETBAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Lo kale Omroep Nieuwerkerk bereidt een marathonuitzending voor. Daarin zeven primetime uitzendin gen met uiteenlopende onderwer pen: 'Nieuwerkerk in Actie' met burgemeester Bonthuis en veel actieve Nieuwerkerkers, de Die renambulance DAGO met lokatie interviews en informatie, Thema Vrede met de Vredesbeweging IKV Pax Christi, Lichtjestoer en Schaats baan live, Wendy's High Five fees telijke Quiz, Cultureel Nieuwer kerk/ een programma met SCNN en 'Koos en de Predikanten'. Met kerkuitzendingen tijdens de kerst dagen vanuit De Bron en de Rooms katholieke kerk en een kerstver- zoekplatenprogramma van Piet de Visser. Ook veel 'Laat nog eens ho- ren'-specials, de terugblik 2007, de Muzieksleutel, LON's INFO specials en muziekprogramma's Lounge, Album Special, Zwaardvis, Gospel Sound, De Winterse 50, LONradio Latenight, Country met Louis en Chris (Nebelstein) en Beatbase- ment met aangepaste program meringen. Een kerkuitzending op oudejaarsavond vanuit de Neder landse Hervomde Kerk is ook een van de programmaonderdelen, ge volgd door het oliebollenspektakel en in het laatste uur op oudejaars avond wordt het jaar 2007 uitge luid door het team van LONactueel met VVD-er Henk Van der Torn. De aftrap van de MarathLON is vrijdag 21 december met het pro gramma Zwaardvis. Het laatste uur van 2007 wordt gevuld door Koos van Houdt, Joke en Louis Bekker en Henk Van der Torn. Een laatste terugblik, een verwachting van 2008 en een Nieuwjaarswens na mens het Bestuur van de Lokale Omroep Nieuwerkerk aan den IJs sel - Zevenhuizen-Moerkapelle. Tenslotte wordt op nieuwjaarsdag van 12.00 tot 14.00 uur een special uitgezonden met veel nieuwjaars wensen van bekende en onbeken de inwoners van Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl en de ka belkrant in Nieuwerkerk aan den ijssel zijn de uitzendingen live te beluisteren. Waddinxveen - Afgelopen zater dag speelde Korbis bij DOS. Bij winst zou men nog steeds zonder puntverlies in de derde klasse ope reren, iets dat ook Vriendenschaar nog steeds doet. Al vrij snel was het kwaliteitsverschil tussen beide ploegen duidelijk. DOS kwam nog wel op voorsprong, maar daarna nam Korbis het stokje over en breidde het de voorsprong uit. Bij 2-7 leek de wedstrijd al gespeeld, maar DOS kwam langzaam terug waardoor de ruststand terug gebracht werd naar 6-7. Na rust veranderde er niet veel aan dit spelbeeld. Nergens was meer het Korbis van de eerste twintig minu ten te bekennen en de marge bleef blij twee doelpunten. Twee minu ten voor tijd kreeg DOS in een be vlieging nog de gelijkmaker in de Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNNt.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. ZDinsdag 18 december Kerstconcert Locatie Muziekschool aanvang 19.00 Dinsdag 18 december volksdansen Locatie: Chrysantheum aanvang: 14.30 Woensdag 19 december Koorzang Locatie: Chrysantheum aanvang 19.30 Maandag 24 december Kerst Sing In Locatie: Ontmoetingscentrum, Bospolderstraat aanv. 21.00 Zaterdag 29 december Open middag Oudheidkamer Locatie: "s Gravenweg 8 14.00 - 1 7.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie van Trudy Fokken Locatie: Bibliotheek gehele maand december korf. Het was echter Rick Hagen die een minuut voor het einde met een prachtig schot vanuit de hoek van het veld de eindstand bepaal de op 11-12. Vriendenschaar won in eigen huis ook. Beide ploegen zullen op 5 januari in Waddinxveen uitmaken wie voorlopig de eerste plaats bezet. Korbis 2 verloor vrij kansloos van KCC 3 (13-3). Korbis A1 kwam niet verder dan een gelijkspel tegen Oranje Wit A1 (15-15). De A2 was niet opgewassen tegen Korbatjo A1 (20-6). Ook de B1 en C1 pakten geen punten (respectievelijk 7-9 en 10-7 verlies). De D1 daarentegen wel. Tegen Nieuwerkerk D1 werd er strak verdedigd, waarbij een terechte 6-9 overwinning het re sultaat was. De overige teams die wonnen waren de A3, E4 en F1. Nieuwerkerk aan den IJssel - Er vloeide kinderchampagne zaterdag 14 december in de kantine van voetbalver eniging Nieuwerkerk. E9 behaalde 27 punten uit 10 wedstrijden en werd daarmee najaarskampioen en mag het na een korte kerst- en nieuwjaarsstop op 12 januari in een hogere klasse gaan proberen. Het kampioensteam bestaat uit: Mark, Vince (geblesseerd) Rens, Stef, Owen, Rico, Shannon, Tim, Maurice en keeper Matthijs. Moordrechg - IJsselvogels A! kreeg zaterdag 15 december een nieuwe kans om punten te gaan pakken. Het slachtoffer zou Rust-roest A1 moe ten worden. De ploeg uit Eindhoven heeft voor een aantal verassingen gezorgd waardoor ze hoog genoteerd op de ranglijst staat. IJsselvogels startte slecht; binnen enkele minuten was de stand 0-6. Er waren kansen genoeg, maar die werden niet benut. Toch sloop de vechtlust er in bij Ijsselvogels, tien minuten voor tijd. Na drie snelle doelpunten ging de formatie met een 3-7 achterstand de rust in. In de tweede helft aardige aanval len eb goed verzorgd spel van IJs selvogels. Na wat doelpunten aan beide kanten kon IJsselvogels nog niet aanhaken. Toch na enkele in dividuele acties leek Rust-roest wat aangeslagen. IJsselvogels scoorde snelle doelpunten waar door de 11-11 op het scoringsbord werd genoteerd. De Moodrechte- naren voelden dat er een overwin ning in zat. Met nog 5 minuten op de klok werden er twee lange aanvallen bij Rust-roest gecreëerd en werd er tweemaal gescoord. IJsselvo gels kon niet bijblijven en scoorde alleen nog een troostdoelpunt. Eindstand: 12-13. Na een toch wel pijnlijke neder laag werd de negatieve spiraal van afgelopen weken doorbroken en kan IJsselvogels vol goede moed vooruit kijken als het na de kerst op 5 januari aantreedt tegen SKF A1 uit Veenendaal. Zevenhuizen/Moerkapelle - De clubkampioenschappen senioren van tafeltennisvereniging Zeven huizen/Moerkapelle werden af gelopen weekend gehouden. Er werd gespeeld in drie poules van vier naar sterkte ingedeelde spe lers. In poule A domineerde Coerd van Kasteel. Hij werd ongeslagen eerste. Evert de Bie werd verras send tweede. In poule B ook een verrassing in de vorm van Kees de Wilde, die eerste werd, terwijl Jan van Halm tweede werd. Poule C bracht verder geen verrassingen. Dico Bac werd eerste en Adrie Bout eindigde als tweede. De finale van de troostronde werd een strijd tussen Johan van der Spek en Wilbert Bergacker waarbij Johan als winnaar uit de bus kwam. Herman Lindhout werd derde. In de winnaarsronde werd het een afvalrace. Verlies betekende direc te uitschakeling. Adrie Bout moest vrij snel zijn meerdere erkennen in Jan van Halm. Evert de Bie verloor van Dico Bac. In de halve finales moest Jan van Halm, na veel strijd, zijn meerdere erkennen in Coerd van Kasteel terwijl Kees de Wilde niet opgewassen bleek te zijn te gen Dico Bac. Jan speelde tegen Kees voor de derde en vierde plaats, waarbij Jan van Halm uiteindelijk Kees de Wilde achter zich kon laten. In de finale had Dico niet meer de rou tine om op de beslissende momen ten toe te slaan en in de vierde set wist Coerd de overwinning naar zich toe te trekken. Waddinxveen - De teams van Flyers sloot de eerste helft van de compe titie af. Meisjes Under 14, Dames Under 22, Jongens 1 Under 12, Jongens 2 Under 16 en Heren 3 deden dat met een overwinning. Er nederlagen voor Heren 2 Under 20 en Heren 2. Vrijdag 18 januari gaat de tweede helft van de competitie van start, waarbij de teams opnieuw zijn inge deeld. Met een 92-15 winst op het bezoe kende Voorburg 2 sloot Meisjes 1 Under 14 de eerste helft van de competitie af. Vanaf het eerste fluitsignaal zetten de meisjes van coach Maaike de ploeg uit Voor burg onder druk, wat resulteerde in een ruime winst in de eerste twee kwarten. Bij rust, 42-9, was de wedstrijd dan ook al gespeeld. Na rust bleef het team geconcentreerd de aanval zoeken, won het derde kwart met 28-4 en het vierde met 22-2. Topscoorder: Maaike Haeren 25 punten. Met deze laatste over winning is de ploeg als eerste ge ëindigd met slechts één verliespar- tij. Die bewuste wedstrijd, die ook soepel werd gewonnen, werd door de Bond echter omgezet in een 2- 0 nederlaag, omdat even over het hoofd was gezien dat één van de speelsters al drie keer was ingeval len in een hoger team. Dames Under 22 en Rowic maak ten er vrijdagavond in De Duike laar een spannende wedstrijd van. Het eerste kwart verliep aan beide kant erg stroef gezien de matige score van 6-4. In het tweede kwart toonde Rowic zich wat schotvaar- diger en stond de ploeg uit Dor drecht bij rust4 punten voor, 18-22. Een voorsprong die ze wisten vast te houden tot de achtste minuut van het vierde kwart, toen Flyers langszij kwam 44-44. Vervolgens was het Lilian Milev die met haar score de zege voor Flyers veilig stelde, 46-44. Topscoorder: Lilian Milev 13 punten. Jongens 1 Under 12 ging voor de laatste wedstrijd naar Katwijk om daar met 40-28 te winnen van Grasshoppers 2. Het begin was echter wat moeizaam, er werd te slap verdedigd en de eerste per: ode ging dan ook met 12-7 naar Grasshoppers. In de tweede helft werd er feller gespeeld en kon de opgelopen achterstand worden omgezet in een 28-20 voorsprong, die niet meer uit handen werd ge geven. Topscoorders: Patrick Zwij- nenburg 15 punten en Dylan van Eijck 10. Met deze laatste overwin ning is de ploeg van Arco Zwijnen- burg als tweede geëindigd en gaat het team in de tweede helft van de competitie voor het kampioen schap. Jongens 2 Under 16 won in Delft met 72-22 ruim van DAS 3 en ein digde daarmee eveneens op de tweede plaats.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 34