2007 MENSEN IN AANRAKING BRENGEN LEUKE EVENEMENTEN ORGANISEREN MET CULTUUR VOOR NIEUWERKERKERS ALS HET KRIEBELT MOET IK WEG m Genomineerde vrijwilligersprijs 2007 Agnds den HdriogU-^enomineerde vrijwilligersprijs 2007 Mas de Wit Hf Genomineerde vrijwilligersprijs 2007 Wout van Tienhoven Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 Jiwerkerk aan den IJssel - Zoals ieder jaar zal wethouder Tamara Venrooy op de nieuwjaarsrecept gemeente de Vrijwilligersprijs uitreiken. Vier vrijwilligers zijn genomineerd vanwege hun lange staat dienst en grote inzet voor de Nieuwerkerkse gemeenschap. De stemmen zijn inmiddels binnen en worder momenteel geteld. Voordat de winnaar bekend zal worden gemaakt, alvast een kennismaking met drie van vier kanshebbers. Alleen genomineerde Frans de Groot - voor wie de voldoening van het werk in de schuld hulpverlening al beloning genoeg is - koos^y^Qr om niet aan dit artikel mee te werken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als vrijwilliger zet Agnes den Hartogh zich op vele fronten in. Onder meer voor de Rotary en het Mexicoproject waar ze een prachtig boek over schreef waarvan de opbrengst naar het weeshuis in Mexico gaat. Daarnaast doet ze vrijwilligers werk voor de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk waar ze het culturele leven binnen de gemeente activeert en naar een hoger plan brengt. Tot haar eigen verassing werd ze voor haar inzet bij SCNN genomineerd voor de vrijwilligersprijs. "Ik had het niet verwacht en was ook verrast dat ik mijn nominatie uit de krant moest vernemen", zegt den Hartogh. "Voor mij is een vrijwilligersprijs niet nodig. Elke keer als ik weer het vertrouwen krijg van mensen om een activiteit te organiseren is dat voor mij de grootste beloning. Ik hoef daar niet apart voor in het zonnetje gezet te worden." Door Natasha Qualm Jaren geleden kwam ze via de Pinkst'Art met SCNN in aanraking. "Ik deed altijd al mee met de Pinkst'Art. Iemand uit die club zei toen tegen mij 'we zoeken nog iemand voor SCNN'. En zo ben ik in het bestuur gekomen", aldus den Hartogh. "Voor het SCNN organiseren we jaarlijks een aantal projecten hier in Nieuwerkerk. Zoals de Pinkst'Art, waarvan dit jaar voor het eerst een speciale kersteditie heeft plaatsgevon den, het boekenbal en het muziekfestival. We zijn nu al weer bezig met de voorberei dingen voor volgend jaar." Afgelopen jaar konden Nieuwerkerkers kennis maken met de theatervoorstelling 'Een dubbeltje op zijn kant'. Den Hartogh: "Patricia van Schaick heeft daar veel voor gedaan. Ikzelf deed de pr voor het stuk. Ik vergeet nooit dat er na af loop van de voorstelling een oude man naar mij kwam die naar aanleiding van het stuk zijn hele familierelaas vertelde. Dat had het stuk bij hem los gemaakt. Dat is ook zo'n ge weldige doelstelling van SCNN. Om mensen in aanraking te laten komen met cultuur." Het vrijwilligerswerk doet ze met veel ple zier. "Wat ik zo leuk vind in dit vrijwilligers werk is het verzinnen van leuke, originele, gekke dingen waar een hoop mensen aan mee kunnen doen en waar mensen elkaar leren kennen. Het is heel leuk om mensen met elkaar in contact te brengen. Ook vind ik het fijn om iets toe te mogen voegen aan het culturele klimaat hier in Nieuwerkerk. Daarnaast zie je dat mensen die meedoen aan de activiteiten verborgen kwaliteiten in zichzelf ontdekken. Opeens bij zichzelf den ken: dat kan ik dus ook. Dat geeft mij heel veel voldoening." Nieuwerkerk aan den IJssel - Twintig jaar zit Mas de Wit bij Stichting Evenement. Hij begon als lid, maar werd uiteindelijk voorzitter van de stichting. Samen met de andere vrijwilligers van Stichting Evenement organiseert hij jaarlijks ongeveer twintig evenementen, waaron der activiteiten als de Vlootschouw, de Avondvierdaagse en de Lichtjestour. Omdat hij via Stichting Evenement ervoor zorgt dat elke Nieuwerkerker regelmatig iets leuks kan beleven in het dorp werd hij genomineerd voor de vrijwilligersprijs. "Ik was best verrast door dit nieuws. Ik heb ook geen idee wie me heeft genomineerd", zegt de Wit. Blij is hij wel met de nominatie. "Het is best leuk als je genomineerd wordt. Het is een hele waardering voor wat je doet, ook al krijg je de prijs niet. De nominatie is al een prijs op zich." Door Natasha Qualm Mas de Wit is geen man van stilzitten. "Ik heb eigenlijk vier hobby's. Mijn op een na grootste hobby is Stichting Evenement. Daarnaast verzamel ik grammofoonplaten en draai ik plaatjes op de lokale radiozen der", vertelt de Wit. "Mijn grootste hobby is nog steeds mijn vrouw. Als ik haar niet zou hebben dan zou ik die andere hobby's ook niet kunnen doen." Zijn hobby's zijn geïntegreerd in zijn leven. Spullen die no dig zijn voor evenementen worden soms bij hem in de schuur opgeslagen en ook zijn fa milie wordt ingeschakeld bij evenementen. "Mijn vrouw en schoonzus verzorgen vaak het eten en drinken bij evenementen en bij de Kaarsjesavond was ook mijn broer actief. In de caravan heeft hij de 108 liter glühwein opgewarmd. Als je de deur van de caravan open deed dan kwam de alcohollucht je daar tegemoet." De Sinterklaastocht be hoort tot zijn favoriete activiteiten. "Met tachtig man zijn we dan de hele dag bezig om voor een geslaagde intocht te zorgen. Na afloop gaan we met zijn allen wat eten en drinken. Dat is erg gezellig." Hij haalt veel plezier uit de evenementen. "Op de paardenmarkt kwam een keer een elitekoor zingen uit Scheveningen. Die mei den stonden op een overdekt podium en zongen daar de sterren van de hemel", al dus de Wit. "Het was slecht weer die dag en omdat het ging regenen ging het dweilor kest, dat die dag ook aanwezig was, onder de luifel voor het podium staan. Op een ge geven moment begon het dweilorkest heel gedecimeerd mee te spelen met het koor. Dat klonk fantastisch. Daar krijg je echt kip penvel van. Ja, dat zijn de mooie dingen!" Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was in 1999 toen Wout van Tien hoven werd benaderd door zijn vriend Maarten Molenaar om te helpen met het bikken van IJssel- steentjes voor de restauratie van molen Windlust. "Toen ik die stenen aan het bikken was dacht ik: ach het houd je van de straat, maar een molen wordt het nooit. Dat had ik dus fout. Het is schit terend wat het bestuur voor el kaar heeft gekregen", zegt van Tienhoven. Sinds die tijd heeft de molen hem niet meer los ge laten. Elke week is hij uren in of bij de molen te vinden.Voor de Stichting Molen Kortenoord vol doende aanleiding om hem te nomineren voor de vrijwilligers prijs van 2007. "Dat ik genomi neerd ben vind ik geweldig, dat had ik nooit verwacht." De Stichting heeft bewondering voor het lef van de inmiddels 70-jarige Wout van Tienhoven. Op hoge leeftijd begon hij aan de opleiding voor molenaar en in maart dit jaar haalde hij zijn diploma. "Op een dag vroeg Maarten aan mij of ik niet geïn teresseerd was om de molenaars opleiding te volgen. Mijn eerste reactie was dat ik daar toch veel te oud voor was, maar ik heb het toch gedaan. De praktijkles sen vond ik leuk om te doen, de theorielessen vielen echter wel tegen. Maar ik heb het prima naar mijn zin gehad", vertelt van Tienhoven. Zijn opgedane ken nis brengt hij nu in praktijk. Hij laat de molen draaien en doet het onderhoud. "Je moet op al les letten. Kauwen bijvoorbeeld nemen alles mee wat blinkt en zo komen er ook wel eens spij kers en andere voorwerpen in de molen wat schade kan toe brengen aan het mechaniek. De wiggen in de molen zijn weerge- voelig. Als het droog weer is dan krimpt het hout en dan moet je de boel smeren. Bij vochtig weer is er veel minder te doen, maar je loopt wel elke keer alles na." Als de molen draait op woens dagmiddag en zaterdag is van Tienhoven er vaak te vinden. Ook als er een rondleiding wordt gegeven is hij altijd bereid, ais de wind het toelaat, om de mo len te laten draaien. "Ik trek van Drees, maar ik kom tijd te kort. Ik kan niet thuis zitten. Als ik de koffie op heb gaat het krie belen en moet ik weer weg. Van de molen kan ik erg genieten. Soms sta ik met Maarten onder de molen en dan zeggen we te gen elkaar: wat loopt de molen toch mooi."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35