KERSTMARKT STICHTING HULP AAN ROEMENIË PRESENTATIE TONEEL- EN KUNSTPROJECT (N DE ZESPUNT OLIEBOLLEN VOOR OEGANDA KAARSJESAVOND IN DE BLOEMENBUURT tift moordrecht Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 37 Door Marianne Fortuin Door Natasha Qualm Moordrecht - Kerststukjes, kerst kaarten, kerstkransen, kerstbro den en andere leuke kerstca deautjes waren te vinden op de Kerstmarkt die de Stichting Hulp aan Roemenie - Moordrecht vrij dag 14 en zaterdag 15 december hield in de Grote Kerk. Sommige vrijwilligers waren na de zomer al begonnen met het maken van de kerstkaarten die deze dagen wer den verkocht en een week voor de kerstmarkt werd begonnen met het maken van 200 kerststukjes. In het totaal waren er ruim 120 han den van vrijwilligers actief om met de kerstmarkt geld in te zamelen voor verschillende projecten die de stichting in het plaatsje Baratos in Roemenie ondersteunt. De op brengst van de dag bedraagt 3700 euro, dat is 10% meer dan vorig jaar. "Een fantastisch resultaat", aldus de organisatie. Moordrecht - Een aantal bakkers zal in samenwerking met de project groep Kiwangala oliebollen en appelflappen bakken waarvan de op brengst bestemd is voor de actie om de kinderen van het Children's Sure House (CSH) in 2008 via school één keer per week een voedzame, ge zonde maaltijd te geven. Het CSH is een project in Oeganda, dat sinds 2004 wordt ondersteund door de diaconieën van de PKN kerken in Moordrecht. Een zak oliebollen van 10 stuks kost 5,- euro. Appelflappen kosten 5,- euro voor zes stuks. De oliebollen en/of appelflappen kunnen telefonisch besteld worden op 0182-373651 of via uiterwaardlO@zonnet. nl. Op zaterdagmorgen 29 december zullen de oliebollen en appelflap- pen tussen 10.00 en 12.00 uur worden thuisbezorgd. Ophalen kan ook in deze tijd op de Ambachtsweg 22. Moordrecht - In de grote zaal van de Zespunt gonsde het vorige week woensdagmiddag van de span ning. De 13 kinderen die de toneel lessen hadden gevolgd gaven voor het aanwezige publiek een pre sentatie en op grote tafels lagen en stonden de kunstwerken die negen andere kinderen gemaakt hadden. Esther Erdtsieck-Blaaser, dramadocente, vertelde in haar openingswoord hoe de toneelpre sentatie tot stand is gekomen: "In zes lessen hebben we ons bezig ge houden met onderwerpen als: wat is toneel eigenlijk, wat gebeurt er met jou als je toneel speelt, hoe voelt dat in je lichaam en je gezicht, en hoe is het om samen te spelen. De twee lessen daarna hebben we gewerkt aan dit deel uit de Kleine Zeemeermin, naar het originele sprookje van Andersen, bewerkt door Imme Dros." De 13 kinderen zijn allemaal rond de negen jaar. Ze traden overtuigend op in mooie kleding. Het was verrassend om te zien hoe ze in relatief korte tijd zo veel hadden bereikt. Er werd gespeeld tussen de de corstukken die de kinderen van de kunstlessen hadden gemaakt. Deborah Asuni, beeldend kunste nares, over haar aandeel in dit pro leet: "Met de groep van negen kin deren van 6 tot 9 jaar is er gewerkt met speksteen, waarbij vooral een 6-jarige hele mooie dingen heeft gemaakt. Ook hebben we klokken Mooie dingen van speksteen. gemaakt (geïnspireerd op Dali) en decorstukken voor de voorstel ling. De kinderen hebben alles zelf bedacht, ook de klokken, die echt werken. Vooral toen ze aan de decorstukken mochten werken, gingen ze met nog meer enthousi asme aan de slag." Zowel de toneellessen als de kunst lessen besloegen acht woensdag middagen. Voor wie verder wil, bestaat de mogelijkheid nog eens acht lessen te volgen. Het is ook mogelijk over te stappen van to neel op kunst en andersom. Over acht weken is de presentatie van Decor maken. deel twee van De Kleine Zeemeer min, met nieuwe kunstwerken. Volgend voorjaar komen Esther en Deborah met nog meer plannen, onder andere voor oudere kinde ren en wellicht in de toekomst ook voor volwassenen. Ze willen graag iets nieuws bieden: een combinatie van toneel met beeldende kunst, leder vanuit hun eigen discipline en inmiddels eigen bedrijf (respec tievelijk Dramacoach en Kunstles) brengen ze hun kennis en ervaring in. Voor dit project hebben ze de gemeente Moordrecht benaderd, die een starterssubsidie verstrek te. Toneelpresentatie. Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - In de Bloemenbuurt werd wiebsdag 12 decenber de tweede editie van de Moordrecht- se kaarsjesavond gehouden. De be woners van het Rozenplantsoen en de omliggende straten hadden alle lichten gedoofd en voor het raam en in de tuin de kerstverlichting en kaarsjes aangestoken. Om 19.00 begon op het Rozenplant soen een lampionoptocht, waarbij de kinderen, onder leiding van de kerstman, met een aangestoken lampion door de buurt liepen. De tocht eindigde op de kerstmarkt op het Rozenplantsoen, waar voor alle kinderen warme chocolademelk was. Het plantsoen werd speciaal voor deze avond omgetoverd in een gezellig kerstplein. Er stond een aantal kraampjes, waar kerstartike len waaronder andere Glühwein, stroopwafels, kerstkaarten en war me erwtensoep werd verkocht. Na de prijsuitreiking ging de kaars jesavond verder met een optreden van de jonge dansers van Fit Fun; de aanwezigen concludeerden dat er wederom sprake was van een erg geslaagde avond. Kerstman begeleidt lampionoptocht. Prijs voor de mooist vesierde tuin. Tuinenwedstrijd Nadat iedereen zich op de kerst markt had verzameld, werd de boom midden op het plein ontsto ken. Daarna maakte burgemeester Van der Meer de winnaar van de tuinenwedstrijd bekend. Op het Rozenplantsoen en de omringende straten was goed te zien dat de con currentie dit jaar groot was; veel bewoners hadden geprobeerd hun huis zo mooi mogelijk te versieren. Het organisatiecomité bepaalde wie de twee winnaars. De tweede plaats was voor Rozenplantsoen 15 en de bewoners van Rozenplant soen 13, de familie van Genderen, won dit jaar de eerste. Toen bleek dat de winnaar niet aanwezig was, ontstond er enige verwarring, wat onmiddellijk door de burgemeester werd opgelost; hij besloot de prijs dan maarte gaan brengen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 37