VIOERENMARKT MEER DAN ALLEEN VLOEREN ONDERNEMEND ZUID-HOLLAND VOERT ACTIE VOOR EIGEN ZAAK NIEUW WAPEN IN STRIJD TEGEN DRANKRIJDER JUWELIERSZAAK J.W. REBEL HEEFT METAMORFOSE ONDERGAAN Landelijke actie vindt lokaal massaal aansluiting Mercedes-Benz Sprinters voor politie Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 41 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel - Ed en Alleta Starink openden zaterdag 15 december hun nieuwe Vloerenmarkt woninginrichting in winkel centrum Dorrestein. Het echtpaar levert een breed assortiment vloer-, wand- en raamdecoraties voor zowel de particuliere als de projectma tige klant. Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Ed Starink (43) is op zijn 14e be gonnen in het vak met het vegen van vloeren bij marmoleumpro- jecten. Hij had oudere vrienden die werkten en is vervroegd van school af gegaan. Nadat hij alle facetten onder de knie had, een aantal werkgevers had versleten en zich certificeerde, begon hij in 2004 als zelfstandige en opende samen met zijn vrouw Alleta (38) een winkel. Terwijl Aletta de winkel draaiende houd, is Ed op stap om klanten binnen te halen en met stofferen. Het echtpaar Regio - "Keer om, ga terug". Met dit statement bracht het actiefront ilocai, afdeling Zuid- Holland, onder de aandacht dat men het eigen dorp of stad niet uithoeft om inkopen te doen. wilde eigenlijk al een poosje naar het nieuwe winkelcentrum, maar daar was geen ruimte beschik baar. De ontwikkelaar wilde een kaas- en notenspeciaalzaak op de prominente zichtlocatie. Maar toen ze die niet konden vinden, kwam de wens van Starink toch uit. Met man en macht is er in de avonduren gewerkt om alles klaar te krijgen, zelfs op de dag van de opening wordt er nog aan de afwerking gewerkt. Naast laminaat van het Belgische Quick-Step, bekend van de wieler- Uit een trendanalyse van Trend box, in opdracht van de nieuwe website www.ilocal.nl, blijkt dat het gros van de consumenten het nog altijd het liefst dicht bij huis zoekt. Belangrijk is dan wel ploeg, dat een zeer prominente piek heeft in de modern ogende winkel, verkoopt het echtpaar ook een groot assortiment aan vloerbedekking en behang. Dat ze goed werk leveren blijkt uit het project aan de Tibet. "Na de eerste woning gedaan te hebben, kregen we via mond tot mond re clame nog zes andere woningen te stofferen in dezelfde straat", vertelt Ed enthousiast. Naast woningen wordt er ook aan pro jectinrichting gedaan. Het liefst de wat kleinere kantoren. "Dit is veel leuker voor de stoffeerders. Je werkt met een kleine ploeg en zit niet maanden op een project. Het werk is daardoor overzichte lijker en je mensen blijven gemo tiveerd." Aletta, die de winkel samen doet met een oud-collega van haar man, ontvangt de klanten met een kopje koffie. Aan twee grote tafels worden de stalen bekeken en kan er een keuze worden ge maakt. De kracht van het echtpaar zit in het persoonlijke contact met de klant. Niet alleen voelen ze zich thuis in de showroom, maar ook nadat het werk gedaan is, blijven ze in contact met hun klanten. Ed zelf gaat het nu wat rustiger aan doen. Hij is op zoek naar een leerling-stoffeerder die een deel van de werkzaamheden kan gaan overnemen. In de week enden wil hij meer tijd hebben voor zijn dochter, hond en hobby. Het sporten is er de laatste tijd flink bij in geschoten. Met bijna 30 jaar ervaring als stoffeerder heeft Dorrestein dan alsnog zijn speciaalzaak gekregen. dat je deze kunt vinden en daar helpt de nieuwe website ilocai. nl de mensen bij. De actieweb site www.actlocalfindlocal.nl heeft het credo 'Act local, find local'. Waddinxveen - "Het is echt heel anders en precies zoals ik het wilde" zegt de waddinxveense goudsmid Jan-Willem Rebel. "De mensen kunnen nu tenmin ste goed zien dat ik in de eerste plaats een vakman ben." Al vele jaren heeft hij een ju welierszaak en atelier aan de Luifelbaan. De mensen kennen hem als een goedlachse man die ook graag een praatje maakt. Tot voor kort vond het echte werk achterin de zaak plaats. Daar zijn al vele reparaties uit gevoerd en is heel wat eigen werk vervaardigd. Jan-Willem houdt van zijn werk en wil dat ook graag op de klanten over brengen. De liefde voor het mooie vak van goudsmid staat centraal. Dit kwam echter in het oude interieur niet tot uiting. De zaak was ook aan een op knapbeurt toe. Daarom is het roer geheel omgegooid. Dit had een complete meta morfose tot gevolg. Openheid en helderheid werd het motto. Zonder dat de klanten het echt merkten is er maanden hard ge werkt. De werktafel staat nu in de zaak. Zelfs van buitenaf is te zien hoe de goudsmid bezig is. Het vak van goudsmid boeit de mensen kennelijk, er komen veel mensen zomaar binnenlopen om even te kijken. Met de kerst drukte zal er grote belangstel ling zijn voor de nieuwe unie ke collectie van mooie chique sieraden. Geelgoud, witgoud en diamanten glinsteren in de nieuwe overzichtelijke vitrines. De inrichting is gezellig geble ven en heeft toch een moderne uitstraling gekregen. Jan-Wil lem Rebel is er blij mee en voelt zich al als een vis in het water in zijn eigen nieuwe zaak. Het is zeker de moeite waard om er in de komende weken een kijkje te gaan nemen. Ed en Allette Starink: een wens gaat in vervulling. i c t Zwolle/Regio - Het Bureau Verkeershandhaving Openbaar Ministerie (BVOM) heeft 25 ademanalysewagens aangeschaft die in heel Neder land door de politie worden ingezet. De Mercedes-Benz Sprinters zijn in vier weken tijd klaargestoomd om meteen te gebruiken bij de extra con troles rond Kerst en Nieuwjaar. Op woensdag 12 december zijn in Duiven de sleutels van de wagens overgedragen aan alle politieregio's. zodat meer capaciteit overblijft voor de daadwerkelijke alcohol controles. En hoe meer controles, des te groter de pakkans voor mensen die met drank op achter het stuur kruipen. Naar schatting is zo'n 12% van de verkeersdoden het gevolg van een ongeval waarbij alcohol in het spel was. In 2006 betrof dit '100 doden. Bij ziekenhuisgewon den is dit zo'n 13%, wat neerkomt op 2300 gewonden vorig jaar. Het BVOM wil hier iets aan doen. De 25 'alcoholbussen' zijn een nieuw wapen in die strijd. Hoofd van het BVOM Koos Spee, inmiddels een bekende Nederlander door zijn optreden in onder meer Blik op de Weg, gaf bij de overhandiging in Duiven aan dat met deze 'alcohol bussen' de controles langs de weg veel efficiënter worden. Traditioneel controleert de politie in december intensief op alcohol in het verkeer. Alle politieregio's én het KLPD beschikken nu over een rijdend werkstation dat speci aal is toegerust om een ademana lyse uit te voeren wanneer iemand boven de limiet blaast. De adem- analyseapparatuur stelt de politie in staat om meteen op de locatie langs de weg waar de controle plaats vindt, de adem van iemand die boven de limiet blaast te ana lyseren. Tot nu was deze appara tuur alleen op de politiebureaus voorhanden. Dat was arbeids intensief, omdat verdachte be stuurders onder begeleiding van agenten naar het bureau moesten worden gebracht. De 'alcoholbus sen' besparen de politie veel tijd, Drankrijden is misdrijf Een alcoholovertreding in het verkeer is een misdrijf. De zware drinkers, met een alcoholpromil lage van meer dan 1,3 mogen direct hun rijbewijs inleveren en zich later verantwoorden bij de Officier van Justitie. Wie daar onder zit, krijgt een geldboete. Nederlanders zijn in grote meer derheid voor een strenge aanpak van alcoholgebruik door verkeers deelnemers. Liefst 99% van de Nederlandse automobilisten vindt controles op alcoholgebruik in het verkeer zinvol. Ruim de helft vindt dat er meer op alcohol gecontro leerd zou moeten worden, (bron: TNO-Nipo). Boven de limiet blazen waar één van de nieuwe Sprinters bij is, meteen mee de bus in voor de ademanalyse.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 41