TIENDE 'KAARSJESAVOND' IN DICKENSSTIJL KERST=FEEST OPTREDEN MEZZO SOPRAAN ALEXANDRA D'ESPINOZA WADDINXVEENSE PASSAGE IN KERSTSFEER KERSTCONCERT ARTE Dl CANTO PUZZELKERSTBOOM IN BIBLIOTHEEK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 43 Dickensmeisje. Er was genoeg vermaak voor jong en oud. Het enige wat ontbrak waren de kaarsjes...; rond tien uur werden de (elektrische) lichtjes gedoofd en kwam er een einde aan deze druk bezochte avond. Marshmallows boven het vuur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oude Dorpsstraat was vorige week woensdagavond het decor van een bijzondere kaarsjesavond. Omdat het de tiende keer was dat de kaarsjesavond werd gehouden door de winkeliersvereniging van het Oude Dorp stond deze dit jaar in het te ken van Charles Dickens. De winkeliers uit het Oude Dorp hadden zich verkleed als een van de personages uit de beroemde boeken van deze Engelse schrijver. Ook de lieden die de optredens verzorgden en een en kele bezoeker hadden zich in deze stijl uitgedost. De Dorpsstraat leende zich uitstekend voor de romantische sfeer en tijd van Dickens. Euterpe, ook in Dickensstijl. Door Natasha Qualm Het Oude Dorp was over de hele lengte gevuld met kramen waar de winkeliers hun waren aanboden aan het toegestroomde publiek. Tussen de kramen stonden kleine huisjes waar mensen een glaasje glühwein konden verkrijgen. Rond om de geplaatste vuurkorven ver zamelden kinderen zich om marsh mallows geprikt op een stokje te verwarmen. Aan versnaperingen was er tijdens deze avond sowie so geen gebrek. Op verschillende plekken kon men echte winterse traktaties verkrijgen als oliebol len en warme chocolademelk met een dikke laag slagroom. De Oude Dorpskerk was deze avond open voor publiek, ledereen die binnen een kijkje wilden nemen of op zoek was naar een stukje rust en bezie ling kon daar deze avond terecht. Op orgel en trompet werden be kende kerstliederen gespeeld. Ook buiten in de Dorpsstraat werd er muziek gemaakt. Zo waren er op tredens van het Dickenskoor Pure, een buikorgeldraaier in Dickens stijl, het koor Stichting Cantare Con Piacere en het koor Euterpe. Waddinxveen - 'You'll never walk alone' is het centrale thema van het Kerst=Feest, dat wordt georganiseerd voor maandag 24 december in de, tot sfeervolle kerkzaal omgebouwde, sporthal aan De Dreef. Op het programma staan een kinderfeest, een gezinsfeest en een zangfeest. Vooraf en na afloop van de samenkomsten is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten. Een nazorgteam vangt bezoekers op die dringende vra gen hebben of behoefte hebben aan een gesprek. Op het kinderfeest, nieuw dit jaar, wordt op begrijpelijke wijze de blijde boodschap van de geboorte van Jezus verteld. Verder wordt er gezongen, worden er werkjes ge maakt en wordt er geluisterd naar en meegedaan met de Kid's Crew (bekend van EO-televisie). Het kin derfeest duurt van 14.00 uur tot 15.30 uur. Zaal open vanaf 13.15 uur. Er is voldoende toezicht; ou ders kunnen desgewenst vanaf de tribune hun kind(eren) volgen. Zevenhuizen - Alexandra d'Espi- noza verzorgt in samenwerking met het Nieuwerkerkse Kleinkoor Arte Di Canto voor vrijdag 21 de cember om 20.00 uur een optre den in de Gereformeerde Kerk. Op het programma staan onder meer het Panis Angelicus en het Lauda- te Dominum alsmede de aria Mon coeur s'ouvre a ta voix. Alexandra studeerde in Argentinië en in de Verenigde Staten. In Nederland Het gezinsfeest Kerst=Feest start om 19.00 uur; deur open om 18.00 uur. Dit feest richt zich met name op gezinnen, kinderen en jon geren. Naast de samenzang, een voordracht door burgemeester H.C.J. Roijers en een toespraak van dr. H. Wevers staat een optreden van de 70 koorleden van het Black American Gospelchoir 'Miracles' op het programma. De algehele muzikale leiding is in handen van Peter Burger. volgde zij postgraduele studies aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag. Dirigent Johan Vingerhoed zal deze avond uitleg geven over de te zingen werken. De toegang bedraagt 10,- euro; kaarten reserveren op 0180- 314842 of bij Reisbureau De Zwa luw, 0180-632131. De resterende kaarten kunnen aan de zaal ge kocht worden. Het Kerst=Feest wordt om 21.30 uur afgesloten met 'Waddinxveen Zingt!' waarbij de mooiste en meest gezongen kerstliederen on der begeleiding van orgelspel en op de klanken van de muziek van het Reünie Orkest Artillerie Trom petter Korps worden gezongen. Dominee M.C. Batenburg verzorgt een korte overdenking. Zaal open om 21.00 uur. De toegang tot de feesten is vrij. Via een collecte kan men een vrijwillige bijdrage doen. De feesten zijn ook te beluisteren via RTW FM, te ontvangen via de kabel (103.4 FM), de ether (105.8) of via livestream op internet (www. rtw.nl). Voor meer informatie: 0182-613179 of www.waddinxveen.net/kerstis- feest. Zevenhuizen/Moerkapelle - In de plaatselijke vestiging van biblio theek De Groene Venen staat een kerstboom vol letters. De bedoe ling is dat kinderen zoveel moge lijk woorden maken van de letters uit de boom die te maken hebben met kerstmis. Kinderen die hun be dachte woorden inleveren bij de inlichtingenbalie maken kans op een leuke prijs. De kerstboom blijft staan tot 5 januari. De winnaar krijgt dan bericht en zal vermeld worden op de website. Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koor Arte di Canto uit Nieuwerkerk verzorgt in sa menwerking met mezzo-sopraan Alexandra d'Espinoza voor vrijdag 21 december om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk een concert onder leiding van dirigent Johan Vingerhoed en met medewerking van Jeroen Liedorp op de vleugel. De toegang bedraagt 10,- euro. Reserveren op 0180-314842 of op 0180-632131. Kaarten zijn ook aan de ingang verkrijgbaar. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Drie dagen lang boden de ondernemers van win kelcentrum de Passage bezoekers de gelegenheid om in kerststem ming te komen. De Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) hield op donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 december een gezellige kerstmarkt. De winke liers doen dat al jaren. In de af gelopen jaren deden ze dat sa men met Lions 't Suytende. De serviceclub was dit jaar niet ver tegenwoordigd. De OVW ging namelijk in zee met stichting de Gouwebloem. Deze stichting rich tte op het centrale plein van de passage - vóór de kerk - een grote kraam in. Ze verkochten onder meer handgemaakte cadeaus, kerststukjes, kerstkaarten en ker stbomen en kregen veel klandi zie te verwerken. In de kerk was gratis koffie en thee te krijgen. De kramen waren dit jaar voor namelijk voor commerciële doe leinden bestemd. Op het laatste moment kregen ook de deelnem ers aan de wokkelactie, de einde jaarsactie van de OVW, een kans om een kraam te bezetten. Voor de meeste verenigingen was de uitnodiging daags voor aanvang van de kerstmarkt echter te ambi tieus. De scouting en de korfbal vereniging kregen het wel voor elkaar om enkele uren bezetting voor de kraam te vinden. Tijdens de Passage-kerstsfeerdagen ont- brak natuurlijk ook de kerstman niet. Op zaterdag was er zelfs een heel kerstmannenorkest aan wezig, dat optrad en voor een gezellige sfeer zorgde.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 43