KABELS HEI BRUG VERVANGEN NIEUWJAARSRECEPTIE BOSKOOP PUZZELKERSTBOOM IN BIBLIOTHEEK KAMPIOENSCHAP KLEIN-DIER SPORTVERENIGING GEMEENTE GAAT KAMERVERNUURPANDEN INTENSIEVER CONTROLEREN SCH0 OLD AMTOERN OOI BVO ZAALVOETBAITOERNOO WSE IS ROND POLITIEBERICHTEN KOPPELKLAVERJASSIN p0c;K^nP/\A/Ar)DINXVEEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 december 2007 pagina 46 Boskoop - Nachtelijke werkzaamheden werden vorige week uitgevoerd aan de hefbrug; de kabels werden vervangen. De kabels van de Waddinxveense brug werden de week daarvoor vervangen. In weer en wind, met temperaturen die 's nachts onder het vriespunt lagen, zijn de werkzaamheden nagenoeg op schema uitgevoerd. Het scheepvaartverkeer heeft van 21.00 's avonds tot 6.00 's morgens stilgelegen. De brug zelf was gesloten voor verkeer en voetgangers maakten gebruikt van een veerbootje op de Gouwe. Boskoop - Bij de gemeente Bos koop wordt de nieuwjaarsreceptie gehoudenop maandag 7 januari in de Rozenburcht aan de Rozenlaan 4, aanvang 19.30 uur. Inwoners, verenigingen, besturen, organisa ties, ondernemers, winkeliers en het gemeentebestuur ontmoeten elkaar tijdens de nieuwjaarsrecep tie. Naast het uitwisselen van nieuw jaarswensen wordt de aanwezigen een gevarieerd programma gebo den. Zo zal burgemeester Rijsdijk een toespraak houden en is er een muzikaal optreden dat nog even geheim blijft. Daarnaast zal als vast onderdeel van de nieuwjaarsrecep tie de 'Bronzen Conifeer' worden uitgereikt aan een inwoner die zich bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt voor de Boskoopse gemeen schap. Dit alles gebeurt onder het genot van een hapje en drankje en met muzikale omlijsting. Boskoop - In de plaatselijke ves tiging van bibliotheek De Groene Venen staat een kerstboom vol let ters. De bedoeling is dat kinderen zoveel mogelijk woorden maken van de letters uit de boom die te maken hebben met kerstmis. Kin deren die hun bedachte woorden inleveren bij de inlichtingenbalie maken kans op een leuke prijs. De kerstboom blijft staan tot 5 janu ari. De winnaar krijgt dan bericht en zal vermeld worden op de web site. Boskoop - In de hal van Groen Direkt (de oude veilinghal) aan de Middelburgseweg organiseert Klein-Dier Sportvereniging Bos koop en Omstreken voor 20, 21 en 22 december voor de 35ste keer het 'Kampioenschap van Zuid-Hol land'. Erzijn deze dagen een aantal titels te vergeven in diverse cate gorieën, waaronder konijnen, ca via's, hoenders en diverse soorten (water)vogels. Voor de kinderen is er een knuffelhoek met konijnen, cavia's en kuikentjes, op zaterdag morgen is er een caviarace, een hanenkraaiwedstrijd en een rad van fortuin. De officiële opening vindt plaats op vrijdagavond 21 december om 20.00 uur door bur gemeester K. Rijsdijk. Aansluitend is de bekendmaking van de win naars in de diverse categorieën. De openingstijden zijn op donderdag 20 december van 19.00 tot 22.00 uur, op vrijdag 21 december 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 22 december van 10.00 tot 17.00 uur De toegang bedraagt 2,- euro voor volwasssenen, voor kinderen 1,- euro. Honden niet toegestaan. Boskoop - Vanwege de toene mende druk op de openbare orde en veiligheid gaat de gemeente Boskoop zich op de huiseigenaren richten die kamers verhuren aan Oost-Europese, veelal tijdelijke, werknemers. Het blijkt dat er in de panden waar de Oost-Europese werknemers wonen regelmatig sprake is van onveilige en on rechtmatige woonsituaties, zoals overbewoning en uitbuiting van huurders. De komst van de Oost- Europese werknemers is geen pro bleem, maar wel de manier waarop zij hier nu wonen en leven. De gemeente gaat daarom meer toezicht houden en een actievere handhavingsaanpak instellen om zo aan de ene kant de overlast van kamerverhuurpanden te verklei nen en de leefbaarheid in Boskoop te vergroten en aan de andere kant de veiligheid en kwaliteit van de verhuurpanden te verbeteren. Dit gebeurt onder andere door con troles uit te voeren inde kamerver huurpanden. Deze handhavingaan- pak richt zich in eerste instantie op de bestaande panden waar Oost- Europese werknemers wonen. Dit zijn de panden die in 2005 al eer der gecontroleerd zijn. Momenteel staat de gemeente kamerverhuur in deze panden toe, maar dan moeten de woningen wel aan be paalde eisen zoals brandveiligheid voldoen. Daar zullen de woningen dan ook op gecontroleerd worden. Waddinxveen - Voor de 26ste keer werd op 8 december het traditio nele Waddinxveense schooldam- toernooi gehouden. Een groot aantal jongens en meisjes van acht scholen streden om de eer. In groep drie en vier zegevierde de Dick Brunaschool met Sven, Evan, Cem en Noa. Jelle en Lennart haal den een tweede plaats binnen voor de Eben Haëzerschool, op de voet gevolgd door Renske en Damian die samen voor de Regenboog de derde plaats veilig stelde. In de groepen vijf en zes was het de Prins Willem Alexanderschool (locatie Oranjelaan) met Henk, Elmar, Crhisto en Leon duidelijk te sterk voor de Dick Bruna school (Bodhi, Tamara, Matthijs, Hugo die Als er veel meldingen bij de politie en/of de gemeente binnen komen over overlast en onveiligheid van een bepaald pand, zal deze als eer ste én vaker gecontroleerd worden dan panden waar geen overlast is. Door het college is vastgesteld dat de gemeente geen nieuwe ka merverhuurpanden zal toestaan. De druk op openbare orde en vei ligheid wordt te groot als er nog meer kamerverhuurpanden bij komen. Zodra er signalen komen, van bijvoorbeeld de politie of bur gers, over mogelijk onrechtmatig wonen of onveilige woonsituaties, zal het betreffende pand direct gecontroleerd worden door toe zichthouders. met meer dan tien punten verschil werden terugverwezen naar de tweede plaats op drie punten ge volgd door Nils Teri, Patrick en Mit chell van de Prins Willem Alexan derschool (locatie Wingerd). Twee dammers haalden de maxi male score: Leon Kempen en uit groep acht Djarah Kleiweg. In groep zeven en acht ging het er aanvan kelijk zeer spannend aan toe, maar in de loop van de morgen bleken de Stolwijkse dammertjes toch te sterk voor hun Waddinxveense leeftijdgenoten. Maarten, Mark, Erica, Caroline bleken maar liefst zestien punten meer gescoord te hebben dan de Regenboog en twintig punten meer dan de Eben Haëzerschool. Waddinxveen - Voetbalvereniging WSE organiseert voor vrijdag 4 ja nuari voor de 17e keer het presti gieuze BVO-zaalvoetbaltoernooi voor C-junioren in sporthal De Dreef, waar gestreden zal wor den om de Kees Verwoerd wis selbokaal. Het deelnemersveld is inmiddels rond. WSE zal het moe ten opnemen tegen twee Betaald Voetbal Organisaties (BVO's) én 3 topamateurclubs. Spartaan'20, de winnaar van 2007, mag de ti tel verdedigen en de openings wedstrijd spelen tegen WSE. Feyenoord zal aanwezig zijn met twee teams, evenals Fortuna Sit- tard, een nieuwkomer op dit toer nooi. Ook Volendam is weer van de partij en het deelnemersveld wordt compleet gemaakt met de topamateurclub Spijkenisse. De toegang is vrij; het toernooi duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Boskoop-In de Rozenburcht wordt voor donderdag 27 december om 20.00 uur een klaverjaswedstrijd voor koppels georganiseerd. Er worden vier ronden gespeeld. Zaal open om 19.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 4,- euro per persoon. Insluiping in woning Waddinxveen - In het weekend van vrijdag 14 december vond er een insluiping plaats in een wo ning aan de Anna van Burenstraat. Men kon de woning binnenkomen via de onafgesloten keukendeur. Uit de woning werden onder meer sieraden en autodocumenten ge stolen. De politie stelt een onder zoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900 - 8844. Getuigen gezocht van bekrassen auto's De politie is een onderzoek ge start naar het bekrassen van au to's op de Nicolaaserf en de Otto- erf. In totaal heeft de politie 5 aangiftes opgenomen van auto's die geparkeerd stonden op deze twee straten en die beschadigd zijn. Het gaat onder andere om krassen in de motorkap en op de voorportiers van de auto's. De po litie vraagt getuigen zich te mel den bij de politie van Waddinx veen via 0900-8844. Diefstal auto De politie heeft aangifte opgeno men van diefstal van een auto. Het gaat om een lichtblauwe Volkswa gen Golf die geparkeerd stond op de Mercuriusweg. De eigenaar van de auto had deze auto op zater dag 15 december rond 18.00 uur nog zien staan, en constateerde rond 20.00 uur dat de auto gesto len was. De politie is een onder zoek gestart en vraagt getuigen zich te melden bij de politie van Waddinxveen via 0900-8844. Auto te water Boskoop - Een 30 jarige automo biliste uit Boskoop is maandag 17 december rond 18.00 uur met haar voertuig te water geraakt op de Middelburgseweg. Vermoe delijk verloor de vrouw door de gladde weg de controle over de auto waarna ze in het water te rechtkwam. De vrouw werd voor behandeling en ter observatie overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 46