-film is ZUID HOLLAND Wat is er te doen in uw provincie? kkKKKKKKKKKKKKKKKKKKKi Wat de provincie voor u betekent Werk in uitvoering Koren op de molen Provincieparlement besluit over inrichting Zuid-Holland Goudse Glazen uitgelicht De portretkunst van de Nederlandse Gouden Eeuw ROTTERDAM International Film Festival Rotterdam Filevrij over Zee Handen uit de mouwen, wij gaan een molen bouwen! www.zuid-holland.com - Middêlharnis pagina 50 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 19 december 2007 December 2007 Van 7 t/m 31 december de Goudse Sint-Janskerk in sprookjessfeer www.goudseglazenuitgelicht.nl www.mauritshuis.nl INTERNATIONAL k ■festival Van 23 januari t/m 3 februari film in Rotterdam www.filmfestivalrotterdam.com www.maritiemmuseum.nl Molens van toen en nu t/m 28 april in Schiedam www.schiedamsemolens.nl Meer evenementeninformatie op Ali'l AAA. Aa Bestuur en medewerkers van de provincie Zuid-Holland wensen u fijne feestdagen en een gelukkig en gezond 2008 toe! Zicht od Zuid-Holland Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl De provincie Zuid-Holland wil laten zien wat zij concreet voor u betekent. Dat kan de aanleg van een weg zijn, nieuwe plannen om woningbouw te ontwikkelen, de aankoop van natuur- en recreatiegebieden, te veel om op te noemen. De komende tijd zal de provincie al die verschillende taken beter bij u onder de aandacht gaan brengen. Zodat u als inwoner van Zuid-Holland 'ziet' wat de provincie voor u betekent. Maandelijkse pagina van Zuid-Holland Behalve onze dagelijkse werkzaamheden, waarover u op deze pagina meer leest, komt u vanaf april 2008 maandelijks deze advertenties tegen. Hierin kondigen Provinciale Staten en Gedeputeerde Staten bijvoorbeeld belangrijke beleidsbeslissingen aan (en u kunt meepraten!) en doen we verslag van onze resultaten. Het eerste onderwerp waarover we graag uw mening horen, is deze pagina. Wat vindt u ervan dat de provincie u maandelijks informeert op deze manier? Welk provincienieuws wilt u terugzien in de advertentie? Kortom: hoe doen we het volgens u? Reageer Stuur uw reactie naar zuidholland@pzh.nl onder vermelding van 'advertentie'. Op www.zuid-holland.nl vindt u ook een poll waarbij u uw voorkeur kunt aangeven. Het Zuid-Hollands jaar van de landgoederen en buitenplaatsen In 2008 zet de provincie de Zuid-Hollandse landgoederen en buitenplaatsen in de schijnwerpers. Met verschillende activiteiten en publieksevenementen vragen we aandacht voor dit bijzondere cultuurhistorische erfgoed, dat steeds meer onder druk komt te staan van nieuwe woningen, infrastructuur en bedrijventerreinen. Ze zijn het ontdekken meer dan waard, dus houd deze pagina en de website www.zuid-holland.com in de gaten! Jongerendebatdagen live op internet Op 7 en 8 februari 2008 organiseert de provincie de Jongerendebatdagen. Ruim 300 leerlingen debatteren met provinciale politici en elkaar. Doorgaan naar de landelijke rondes van Op Weg Naar het Lagerhuis of gekozen worden voor het Nationale Jeugddebat met de Tweede Kamer, dat is de inzet. U kunt op 7 en 8 februari het jeugddebat live volgen op www.zuid-holland.nl onder de rubriek 'Digitale provincie'. Onderhoud aan provinciale (vaar)wegen in 2008 De provincie trekt in 2008 45,6 miljoen euro uit voor groot onderhoud aan wegen. Voor vaarwegen is dit 18,3 miljoen euro. Onderstaande werkzaamheden worden in 2008 uitgevoerd. Reconstructie van de N210 in heel 2008. Groot onderhoud aan de N208 (start in het 3e kwartaal), N214 (start in het 2e kwartaal), N215 (start in het 2e kwartaal), N218 (start in het 3e kwartaal), N447 (start in het 2e kwartaal), N462 (start in het 3e kwartaal) en de N471 (start in het 2e kwartaal). Renovatie van de Delftse Koepoortbrug en Plantagebrug (start in 2e kwartaal). Kijk voor meer informatie op www.zuid-holland.nl Thema's Verkeer en Vervoer N208 vanaf aansluiting A4 bij Sassenheim tot aan de kruising met de N207 nabij Hillegom N447 van bebouwde V kom Leidschendam irëidëm tot bebouwde kom Alphen 'a/dlRijn Voorschoten Den Haag Gouda N471 geheel Jt i N210 tot Bergambacht Rotterdam Dordrecht N215 tussen Middêlharnis en Oude Tonge Molens zijn kenmerkend voor Nederland en zeker voor de provincie Zuid-Holland. De 224 molens leveren een belangrijke bijdrage aan het landschap. Zonder molens zou Zuid-Holland er heel anders uitzien. Daarom is het de provincie veel waard om de molens in stand te houden. Bijvoorbeeld met subsidies voor restauraties, advies aan moleneigenaren en (financiële) ondersteuning van molenstichtingen. In 2007 - het jaar van de molens - vestigde Zuid-Holland met vele nieuwe activiteiten extra aandacht op 'onze' molens. Het meest in het oog springend was de verschijning van 'Molenrijk Zuid-Holland'. Dit rijk geïllustreerde molenboek kwam tot stand op initiatief van de provincie Zuid-Holland, het Erfgoedhuis Zuid-Holland en uitgeverij Watermerk. Meer weten over het molenboek? Kijk bij het thema Samenleving en Cultuur op www.zuid-holland.nl. V De provincie houdt zich bezig met de inrichting van de openbare ruimte. Zo besluit de provincie in 2008 bijvoorbeeld over de gebieden tussen Zoeterwoude en Katwijk, de Krimpenerwaard en diverse gebieden rondom Den Haag. In streekplanherzieningen wordt de bestemming van gebieden veranderd. Zo besluiten Provinciale Staten, het parlement van de provincie, begin volgend jaar over veranderingen in het streekplan van het Westland. Ook beslissen zij in het voorjaar over de toekomst van de Krimpenerwaard: waar komt plek voor landbouw en waar komen natuurgebieden? Voor het gebied tussen Zoeterwoude en Katwijk besluiten Provinciale Staten in het najaar over de Rijnlandroute. Dit is het definitieve tracé van lightrail- verbinding RijnGouwelijn en de omvorming van voormalig vliegveld Valkenburg tot een woon- en werklocatie. Meer informatie hierover vindt u onder het thema 'Ruimtelijke Ontwikkeling en Wonen' op www.zuid-holland.nl. Praat mee over de inrichting van de provincie Heeft u een mening over deze en andere onderwerpen waar de provincie zich mee bezig houdt? Laat het weten aan Provinciale Staten, door een onderwerp op de agenda te laten plaatsen, het woord te nemen tijdens een vergadering of door statenleden op locatie te laten zien wat er bij u speelt. Ook kunt u contact opnemen met individuele statenleden. Meer informatie hierover vindt u op www.zuid-holland.nl onder de rubriek 'Bestuur en Politiek'. Ook kunt u telefonisch contact opnemen met de Statengriffie via 070 441 81 49.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 50