genda (KUNST)IJSPRET OP HET RAADHUISPLEIN WILLEM RAAPHORST BENOEMD TOT LID IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU KERKDIENSTEN 13 JANUARI pagina 23 Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 8,15,22 en 29 januari Volksdansen Locatie: Chrysanthemum Boslaan a1 aanvang 14.30 Zondag 13 januari Mannenkoor Altena Locatie: Ontmoetingscentrum Bospolderstraat 10 aanvang: 17.00 Zaterdag 26 januari Concert Deo Cantemus Locatie: De Lichtkring Dreef aanvang 20.00 Donderdag 31 januari De gebekte Wijffies Locatie: Chrysanthemum Boslaan 1, aanvang 19.30 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Auto te water, bestuurder onder invloed Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft een 50 jarige man uit Rotterdam aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed. Op donderdag 3 januari, rond 20.37 uur, kreeg de politie de melding van getuigen dat er een auto te water was geraakt op de Hitlandselaan. In de auto zat nog een persoon. De politie kwam ter plaatse en constateerde al snel dat de man onder invloed was. Hij blies op het ademanalyse apparaat een uitslag van 880 ug/l, terwijl de limiet in het verkeer 220 ug/l is. Hij verklaarde tegen de po litie dat hij niet gereden heeft, de politie zet het onderzoek voort. De auto is gesleept. NIEUWERKERK AAN DEN USSEL Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur ds. M.B. van den Akker; 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Nieuwe kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand; 17.00 uur ds. J.A.W. Verhoeven. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur Telefoon: 0900-1202150 0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Van donderdag 27 december tot en met maandag 31 december stond het Raadhuisplein in het teken van schaat sen. Voor het eerst was er een kunststof ijsbaan neergelegd van 30 bij 10 meter. Op donderdagmiddag werd de baan feestelijk geopend en op vrijdagavond stond de baan in het teken van 'Dancing om ice'. Ook op de andere dagen werd er volop gebruik van de ijsbaan gemaakt. Door Marlonneke Willemsen Opening Donderdagmiddag om 15.00 uur werd de ijsbaan officieel geopend. Na een welkomstwoord van de wethouder Verbeek, was het de beurt aan een aantal lokale politici om hun schaatskunsten te laten zien; met vallen en opstaan wel iswaar, maar zichtbaar met veel plezier. Een vakkundige jury - be staande uit Wil Visser, jurylid van het SBS6-programma Sterren Dan sen op het IJs en bestuurslid van de Nederlandse IJsdansclub, ijsdan- ser Ben van Beek, burgemeester Bonthuis en Hans Houtman, hoofd afdeling Welzijn - beoordeelde de schaatskunsten van de politici. Tijdens het juryoverleg werd een demonstratie schoonrijden gege ven. Twee paren zwierden in kle derdracht over de baan. De jury kwam tot de volgende beoordeling: de derde plaats was voor CDA-raadslid Janse, tweede werd wethouder Verbeek, mét zijn vrouw; de jury merkte op Schoonrijden in klederdracht tijdens het juryberaad. Les van Wil. dat dit vooral te danken was aan mevrouw Verbeek, die haar man staande wist te houden. De win naars werden PvdA-raadslid Karin Slooters en VVD-commissielid Eddy Edhard. De jury was vooral onder de indruk van hun pirouette en ze krijgen hiervoor de hoogste score; een 10. De jury maakte de opmer king dat ze volgend jaar graag pro gressie wilde zien in de vorm van een pirouette op één been. Karin Slooters was erg verrast met haar eerste plaats. "Ik had dit niet ver wacht. Blijkbaar was die pirouette toch wel erg goed." Na de prijsuit reiking mochten de aanwezige kin deren de baan op. Daarbij kregen ze hulp van Wil Visser. Ze moest wel even wennen aan de kunststof baan. "Het lijkt wel of ik helemaal niet kan schaatsen!" Na wat oefe ning ging het beter. Op vrijdagavond was er door VVD- commissielid Suzanne Broeren en PvdA-raadslid Karin Slooters een feest op de ijsbaan georganiseerd. De avond begon om 18.00 uur met een kinderdisco. Het was erg druk. "We waren bang dat de kinderen 's avonds niet meer zouden komen, omdat het 's middags erg druk was geweest, maar gelukkig waren de meesten het schaatsen nog niet moe." Na 20.00 uur konden de vol wassenen schaatsen op bekende hits. Ook hiervoor was volop be langstelling. Stichting Evenement had gezorgd voor warme dranken met lekkers. Ook op de andere dagen werd er erg veel gebruik van de schaatsbaan gemaakt. Op sommige momenten was het zo druk dat bepaalde ma ten huurschaatsen op waren en de kinderen moesten wachten totdat hun maat weer beschikbaar was. Door dit alles was de schaatsbaan op het Raadhuisplein een groot succes en wellicht een jaarlijks te rugkerend evenement. "Ik ga absoluut niet achter de geraniums zitten, dat zijn trouwens verschrikkelijke bloemen!" Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Het heeft Hare Majesteit de Koningin be haagd de heer Raaphorst te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje-Nas- sau.' Deze woorden klonken afgelopen zaterdag door het clubhuis van de voetbalvereniging Nieuwerkerk. Tijdens de nieuwjaarsborrel werd Willem Raaphorst verrast met de koninklijke onderscheiding. "Dit is echt een ge weldig grote eer!" Door Lynn Stroo De nieuwjaarsborrel van de Nieu- werkerkse voetbalvereniging stond dit jaar in het teken van een grote verrassing. Traditiegetrouw worden de vrijwilligers van de club tijdens deze bijeenkomst in het zonnetje gezet. Dit keer had de huldiging een goud randje. Vrijwil liger Willem Raaphorst, die zich al vanaf 1960 inzet voor de club, kan zich vanaf zaterdag Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Burgemeester Bonthuis sprak over het belang van vrijwilligers binnen een vereniging en in het speciaal over één man die symbool staat voor de voetbalvereniging Nieu werkerk. Terwijl de burgemees ter zijn speech hield, wist de heer Raaphorst nog van geen lintje af. Het was dan ook een grote ver rassing toen zijn hele familie aan kwam en de burgemeester hem uiteindelijk naar voren riep. Raap horst (68): "Ik had helemaal niks door. Ik zat lekker met een groepje vrienden te genieten van de bor rel. Ik had nooit verwacht dat er zoiets groots ging gebeuren." Ondanks dat meneer Raaphorst er een beetje stil van werd, vind hij de onderscheiding geweldig. "Het is natuurlijk een bekroning op je werk. De vereniging zit echt in mijn hart en in mijn bloed. Ooit kwam ik hier voetballen als 11-jarig jongetje. Nu is ben ik nog steeds actief in de vereniging die enorm gegroeid is. Er zijn ruim 1200 leden en 71 teams in de competitie. Dat is toch mooi?" De burgemeester prees hem voor zijn jaren lange inzet. Zo was hij onder andere onderhoudsme dewerker, medeoprichter van de jeugdcommissie, wedstrijdsecreta ris, scheidsrechter en medeorgani sator van het familie-/mixtoernooi. Het vrijwilligerswerk zit de heer Raaphorst in het bloed. Naast zijn werk voor de voetbalvereniging is hij voorzitter en secretaris van de wijkvereniging De 's Gravenweg en is hij vrijwilliger bij de Avond vierdaagse. "De voetbalclub is echt een stukje van mijn leven. Ik ken ie dereen en ben nog bijna elke dag aanwezig. Hoewel ik niet meer voetbal, bevalt het nog steeds even goed!" De koninklijke onderscheiding vindt de heer Raaphorst prachtig, maar het is nog lang niet de reden om te stoppen. "Het vrijwilligers werk hoort bij mij. Als ik niet bij de voetbalvereniging zou zitten, zat ik wel ergens anders. Ik ga ab soluut niet achter de geraniums zitten, dat zijn trouwens verschrik kelijke bloemen!" CHEEIE

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23