"DEZE MENSEN GEVEN ALTIJD THUIS" NIEUWERKERK KIJKT TERUG OP RUSTIG VERLOPEN JAARWISSELING 3350 EURO VOOR MOEDERS VOOR OEGANDA GPS WANDELDAG IN GROENE HART CHRISTELIJK MANNENKOOR ALTENA IN OPEN DEUR DIENST Wethouder Venrooy zet vrijwilligers in het zonnetje IMIUWERKERK COMBINATIE ASSERTIVITEITS- EN FAALANGSTTRAINING EVANGELISATIESAMENKOMST HERVORMDE GEMEENTE pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 januari 2008 Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoe wel ze het totaal niet had ver wacht won kunstenares Agnes den Hartogh vorige week donder dagavond de Vrijwilligersprijs van 2007. Tijdens de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie maakte Wet houder Tamara Venrooy - van Ark de winnaar van de Vrijwilligers prijs bekend. De wethouder roem de haar betrokkenheid voor kunst in de gemeente. Den Hartogh is voorzitter van Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel en organiseerde samen met anderen ondermeer de kunstma nifestatie Pinkst'Art en de fees telijkheden rondom de opening van de nieuwe Batavier. Dit jaar heeft zij zich ook ingezet voor het Mexicoproject van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs, waar zij ook een boek over schreef. Agnes den Hartogh nam na be kendmaking de Vrijwilligersprijs bescheiden in ontvangst. "Ik had er helemaal niet op gerekend. Ik vind dat we alle vier winnaars zijn. Ik wil de prijs dan ook delen. Ik weet alleen nog niet hoe." De be scheidenheid past volgens haar bij vrijwilligers. "Je wilt niet beloond worden voor het vrijwilligerswerk. Maar ik vind het wel goed dat vrijwilligerswerk door zo'n prijs in het licht wordt gezet. Ook ben ik blij met de aandacht hierdoor voor het Mexicoproject omdat me dat aan het hart ligt," aldus den Hartogh. In tegenstelling tot voorgaande jaren werd er dit jaar niet gezocht naar een organisatie maar naar een persoon. Inwoners van de ge meente mochten hiervoor mensen nomineren. Uiteindelijk waren er vier genomineerden. Behalve Ag nes den Hartogh noemde de wet houder ook de andere drie in haar toespraak: "Er maar weinig men sen die Mas de Wit niet kennen. Als voorzitter van Stichting Evene ment heeft hij zijn sporen in het Nieuwerkerkse vrijwilligerswerk zeer verdiend. Wout van Tienho ven is als molenaar bij de molen in de weer en is daar ontzettend veel tijd aan kwijt. Hij doet dit met veel Nieuwerkerk aan den IJssel - Velen waren van plan er een feest van te maken. En dat is gelukt. Het Raadhuisplein vormde het centrum van activiteiten. Op het feest tijdens oud en nieuw kwamen tal van jon geren af, maar ook de aanloop naar de jaarwisseling met een ijsbaan en grote kerstboom zorgden voor een sfeervolle tijd. De gemeente had de activiteiten rond de jaarwisseling zorgvuldig voorbereid met behulp van tal van vrijwilligers, organisaties, politie en beveiliginginstanties. Maar, het waren natuurlijk de inwoners zelf die er echt wat van moesten maken. Getuige de be langstelling voor de activiteiten is dat goed gelukt en was Nieuwer kerk vooral positief in Actie! Van donderdag 27 december tot en met maandagmiddag 31 de cember vertoonden ruim 1.200 mensen, vooral kinderen, hun kunsten op een speciaal aange legde ijsbaan van 30 meter lang en 10 meter breed. De coördina tie lag bij Stichting Evenement, die 20 a 25 mensen van diverse verenigingen bereid kreeg om mee te werken. Naast schaatsen- verhuur werd ook gezorgd voor 'koek en zopie'. Tijdens het afsteken van vuur werk op oudejaarsdag is 's mid dags om half vier een 38-jarige inwoner op de Batavierlaan ge wond geraakt in het gezicht door illegaal vuurwerk. Onder de naam 'GiMMe THa LiGHT' ging op 1 januari om 0.00 uur het nieuwjaarsfeest van start met lokaal bekende deejays. Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk aan den IJssel had zich met man en macht ingespannen om in een korte tijd een stevige show neer te laten zetten. Ongeveer 200 jongeren kwamen op het feest af. Politie en beveiliging zorgden ervoor dat het ook rondom het Raadhuisplein en elders in de gemeente op enkele inciden ten na, rustig bleef. Waar nodig werd snel opgetreden om dui delijk te maken waar de tole rantiegrenzen in het kader van de openbare orde lagen. Er zijn zeven jongeren uit Nieuwer kerk aangehouden, onder an dere voor het gooien van zwaar vuurwerk tussen de mensen in. In de ochtend werd duidelijk dat de vernielingen aan openbare eigendommen in verhouding tot voorgaande jaren aanzienlijk minder waren. Er werden nog wel 2 bushokjes vernield en ze ven prullenbakken. De schade aan particulieren eigendommen is nog niet bekend. De brandweer is zeven keer ge alarmeerd. In een enkel geval is een klein vreugdevuur gedoofd. De brandweer heeft geen enke le hinder ondervonden bij haar werkzaamheden door omstan ders. Nieuwerkerk aan den IJssel-DeSin- terklaascentrale heeft eind decem ber 3350 euro overhandigd aan de Moeders voor Oeganda. De moe ders vetrekken 4 januari voor drie weken naar Oeganda, om daar te helpen in het kinderhuis. Het geld zal behalve voor de kinderen in het kinderhuis, ook besteed worden aan schoolboeken en uniformen, schooluniformen voor kinderen in de omliggende dorpjes. "ledereen die voor de Sinterklaas periode een afspraakje maakte bij de Sinterklaascentrale voor een bezoek van Sint en Piet heeft aan de totstandkoming van dit mooie bedrag meegewerkt. Zo wordt een feest voor kinderen hier ook een feest voor kinderen daar", zegt een van de medewerkers van de Sinterklaascentrale. Agnes den Hartogh: "Ik wil de prijs graag delen. Ik weet alleen nog niet hoe." passie en plezier. Frans de Groot helpt mensen die in de schulden zitten. Omdat hij niet wil dat hij herkend wordt door de buren als hij bij mensen naarbinnen gaat om hen te helpen, heeft hij aangege ven om anoniem te willen blijven en dat respecteer ik. Maar door zijn nominatie is het goede werk wat hij doet wel op de kaart geko men en wordt er over gesproken. In die zin is het toch een goede no minatie geweest." De wethouder vroeg voor de genomineerden een welgemeend en hartelijk applaus. "Het zijn bijzondere mensen die altijd thuis geven. Zonder hen en alle andere vrijwilligers zou Nieu werkerk er heel anders uitzien." Nieuwerkerk aan den IJssel - Way- point organiseert voor zaterdag 12 januari een gps wandeldag in het Groene Hart. Voor deze dag zijn meerdere wandelingen uitgezet in natuurgebied Hitland met als startpunt molen Windlust aan het Kortenoord 3. Onderweg kan men een kijkje nemen in de Oudheidka mer. In 2003 werd deze boerderij uitgeroepen tot boerderij van het jaar. Voor deelnemers die zich vooraf hebben aangemeld staat er bij terugkomst thee of koffie met appeltaart klaar. De kosten voor deelname bedragen 5,- euro, inclu sief rondleiding Molen Windlust, toegang Oudheidkamer, keuze uit drie wandelingen van 8,5, 10,5 en 18,5 kilometer en koffie of thee met appeltaart. Voor 6,50 euro kan men de lunch gebruiken in dagverblijf De Korenaer. De volle dige opbrengst van deze dag is be stemd voor het dagverblijf. Mede werkers van de organisatie zijn bij de start aanwezig voor het geven van informatie over gps-wandelen. De route kan ook vanaf papier ge volgd worden. Belangstellenden die nog geen ervaring hebben met het gps-wandelen kunnen deze dag een workshop volgen over de mogelijkheden van gps. Voor meer informatie en aanmel den: www.gps.nl/wandeltocht moordrecht.html of www.gps.nl. Natuurgebied Hitland. Nieuwerkerk aan den IJssel - Taakgroep Evangelisatie organi seert voor zondag 13 januari om 17.00 uur een Open Deur Dienst met een optreden van het Chris telijk Mannenkoor Altena in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Het repertoire bestaat uit hoofd zakelijk geestelijke liederen, zoveel mogelijk in de Neder landse taal. Het koor staat on der leiding van Martin de Jong en viert dit jaar haar vijftienja rig bestaan. Dominee F. Bos uit Waddinxveen zal in deze dienst voorgaan. Samenzang om 16.50 Nieuwerkerk aan den IJssel - Hu- man Touch verzorgt inmiddels een aantal jaren trainingen, maar nieuw is dat men nu komt met een combi natietraining van de Faalangstre- ductietraining en de Assertivi- teitstraining. Faalangsttrainingen worden onder meer gegeven aan examenkandidaten en assertivi- teitstrainingen aan hen die niet goed weten hoe voor zichzelf op te komen. Door de nieuwe combi training kan men er achter komen welke negatieve, niet-helpende ge dachten het doen en laten belem meren. De methodiek die wordt gebruikt is de gedragstherapeuti sche theorie van RET. Informatie en aanmelden: 0180- 322303, 06-46611001, 0180-511699, 06-52568271, info@humantouch. nl of www.humantouch.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Gideonschool aan het Kroonkruid 107 wordt zondag 13 januari een evangelisatiesamenkomst gehou den door de Hervormde Gemeen te. Na een maand van gezellige drukte en vieringen is 2008 aan gebroken. De relatieve stilte kan een heel leeg gevoel geven, maar momenten van stilte kunnen ook heel goed benut worden en heil zaam zijn. In deze samenkomst wordt ingegaan op het thema 'Waar stilte goed voor is'. ledereen is welkom vanaf 11.00 uur, de dienst begint om 11.30 uur. Er zal veel gezongen worden. Een muziekgroep zorgt voor de begeleiding en een muzikaal in termezzo. Voor meer informatie en vervoer: 0180-311540.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 24