Nieuwe ontwikkelingen op Melanchton De Kring en Melanchthon De Blesewic Brug naar jouw toekomst! Rehoboth m - il' - - m 'v Alle ouders die hun kind in 2008 willen aanmelden of overwegen dit te doen nodigen we samen met hun kind van harte uit op één van onze INFORMATIEMORGENS Van harte welkom! op Raadhuisstraat 38, Moerkapelle 9 079 593 1284 www.wartburg.nl Sp WARTBURG COLLEGE Sil.w: Woensdag 16 januari Woensdag 31 januari inloop 09.15 uur start 09.30 uur Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 9 januari 2008 pagina 31 Onderwijs en begeleiding "leder leerjaar heeft een kernteam dat verant woordelijk is voor het onderwijsproces en de leer lingenzorg van dat leerjaar. Voor kinderen die extra zorg nodig hebben, is er een speciaal zorgteam. Verschillende werkgroepen, zoals Mens en Maat schappij of Mens en Natuur, verkennen en ontwik kelen nieuwe onderwijsvormen, die erop gericht zijn het beste uit elke leerling te halen. Kortom, De Kring is volop in ontwikkeling!" En het onderwijs op Melanchthon De Blesewic? Dat is ook volop in ontwikkeling, vindt directeur René Meijster: "Onze school biedt als enige in de omgeving zowel onderwijs op vwo- en havo-ni veau (onderbouw) aan als op het niveau van de theoretische leerweg van het vmbo. Juist dit aan bod biedt bijzondere mogelijkheden: door de vor ming van vmbo-tl/havo-klassen en havo/vwo-klas- sen en het geven van cijfers op twee niveaus in deze klassen, hebben leerlingen een jaartje langer de gelegenheid om te laten zien wat ze kunnen. De havo/vwo-onderbouw biedt leerlingen daar naast de kans om zich in een kleine, veilige omge ving voor te bereiden op een tweede fase die ge volgd kan worden op een Melanchthonvestiging in Schiebroek of Bergschenhoek. Naar een nieuwe structuur René Meijster: "Samen met mijn adjunct, Marianne de Bie, drie leerjaarcoördinatoren en twee onder wijscoördinatoren zijn we_hard aan het werk om een duidelijke onderwijsstructuur neer te zetten met zulk boeiend onderwijs dat leerlingen steeds met plezier naar school (blijven) gaan, zonder ove rigens de kwaliteitseisen uit het oog te verliezen. In het kader van die kwaliteit vindt deze maand een 'collegiale visitatie' plaats. Een team deskun digen uit het onderwijs gaat gesprekken aan met docenten, ouders en leerlingen over het onderwijs op De Blesewic. Met de aanbevelingen die dat op levert doen wij natuurlijk ons voordeel! Komend jaar gaan we in elk geval al werken in kleinere teams en met klankbordgroepen van leerlingen. Daardoor wordt de betrokkenheid bij het onder wijs op school vergroot. Daarnaast vinden we het belangrijk dat onze leerlingen ook maatschappelijk betrokken zijn." Cursus jeugdsportleider op De Blesewic "Een mooi voorbeeld hiervan is de basiscursus jeugdsportleider voor derdeklas-leerlingen bij ons op De Blesewic. Leerlingen die zich hiervoor opge ven krijgen behalve lessen over de theorie en over het leiden van trainingen en wedstrijden ook de ge legenheid om het geleerde echt in praktijk te bren gen bij een sportclub. Dat lukt vaak zo goed dat menige leerling daar na de cursus bij zijn of haar sportvereniging als vrijwilliger mee doorgaat." Betrokkenheid bij de school "Zoals ik zei: wij hechten op De Blesewic erg aan - de betrokkenheid van leerlingen. Vorig jaar hebben we een groep van 'B-plussers' gevormd, enthousi aste leerlingen die iets extra's willen doen voor de school. Dat werkt aanstekelijk! Heel concreet heb ben twee van onze leerlingen dit jaar bijvoorbeeld de Kerstkaart gemaakt, zowel het ontwerp als de tekst, die - keurig gedrukt -door alle acht vestigin gen van Melanchthon wordt gebruikt en ook door decentrale directie!" Meer weten? Zie voor meer informatie www.melanchthon.nl Open dagen Melanchthon De Kring, Rembrandtlaan 38 Bleiswijk, (tel. 010-521 28 22): Vrijdag 18 januari (15.30-17.00 en 19.00-21.00 uur), zaterdagl 9 januari (10.00 - 13.00 uur) en vrijdag 8 februari 19.00-21.00 uur). Open dagen Melanchthon De Blesewic, Hoekeindseweg 7a Bleiswijk, (tel. 010-529 01 31): Donderdag 17 januari (voorlichtingsavond, 19.30 uur), zaterdag 19 januari (10.00 - 13.00 uur), woensdag 30 januari (open lesmiddag 14.30 uur) en vrijdag 15 februari (19.00 - 21.00 uur). Dat wil onze locatie (REVIUS) voor je zijn. Je verantwoordelijkheid en zelfstandigheid leren op weg naar volwassenheid. Je een beschermende omgeving bieden. En vooral je leven inhoud geven vanuit onze reformatorische identiteit. Daar staan we voor! Wil je hier graag meer over weten? BEZOEK DAN ONZE VOORLICHTINGSAVOND EN OPEN DAG Onderbouw: VMBO-bk t/m GYMNASIUM Afsluitingen: VMBO-gt, HAVO, VWO en GYMNASIUM Voorlichtingsavond (voor ouders): D.V. dinsdag 22 januari 2008 19.45 uur □pen dag (voor leerlingen en ouders): D.V. zaterdag 26 januari 2008 9.30 -12.30 uur Piccolo 50 - Rotterdam-Zevenkamp Postbus 85150 - 3009 MD Rotterdam (010) 286 60 00 - info@revius.wartburg.nl CHRISTELIJK VOORTGEZET ONDERWIJS OP REFORMATORISCHE GRONDSLAG Revius biedt de eerste twee leerjaren alle soorten opleidingen: van vmbo tot gymnasium (behalve PrO). Na die 2 jaar gaan de vmbo-leerlingen van de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg naar De Swaef. Leerlingen, die vmbo gemengde en theoretische leerweg volgen, ronden hun studie af op Revius. Hetzelfde geldt voor havo- en vwo-leerlingen. Revius telt dit jaar ongeveer 900 leerlingen. In het algemeen hebben de 'bezoekers' - zowel personeel als leerlingen - het uitstekend naar hun zin. Er is ook altijd veel te doen: uiteen lopend van extra vakken in de bovenbouw tot een pauzevoetbaltoernooi voor de hele school. Kortom: kom dat zien! Ons robuuste gebouw is goed bereikbaar. Zowel met openbaar vervoer als met de fiets. Regio - Beide scholen maken deel uit van Melanchthon, christelijke scholen gemeenschap voor voortgezet onder wijs in Rotterdam, Bergschenhoek en Bleiswijk, een scholengemeenschap met acht vestigingen. Met haar meer dan 4000 leerlingen koestert Melanchthon de kleinschaligheid en de eigenheid van haar vestigingen. Ook op De Kring en De Blesewic is dat voelbaar aan de prettige sfeer waarin iedereen elkaar kentdege lijk, veilig en gezellig. Nieuwe huisvesting Melanchthon De Kring Gerard Lentelink., adjunct-directeur van De Kring: "Heel binnenkort krijgen we nieuwe huisvesting aan de Merenweg te Bleiswijk. Volgens de plan ning zal de nieuwe locatie, als voorloper op de permanente nieuwbouw, in het voorjaar van 2008 worden geopend. In de nieuwe vestiging zullen ongeveer 200 leerlingen uit de onderbouw worden geplaatst. Het nieuwe gebouw wordt zo ingericht dat het mogelijk is om met nieuwe on derwijsvormen te werken. Uiteindelijk zal De Kring zowel een nieuwe school in Bleiswijk als elders in de gemeente Lansingerland krijgen." Alle leerwegen van het vmbo "Bij Melanchthon De Kring kun je terecht voor alle leerwegen in het vmbo: de gemengde/theoretische leerweg (gtl), de kaderberoepsgerichte leerweg (kbl), en de basisberoepsgerichte leerweg (bbl). Daarnaast bieden we één beroepsgericht vak: na tuur milieu, waarin onder andere groenvoorzie ning, dierenverzorging, techniek en economie aan bod komen. Deze lessen worden gegeven in de vorm van de 'werkplekkenstructuur'. Dit betekent dat de leerlingen zelfstandig werken. Gtl-leerlin- gen krijgen bok technologie." Hoe is de sfeer op De Kring? Gerard Lentelink: "Met elkaar proberen we een veilige en gezellige leeromgeving te scheppen met een open sfeer, waarin leerlingen zich gerespec teerd voelen. Alle nieuwe leerlingen die starten in leerjaar 1, gaan drie dagen op pad voor de zoge naamde 'wendagen', waar leerlingen en docenten elkaar op een ontspannen manier leren kennen. Verder zijn er elk jaar excursies, een schoolreis of een werkweek. Ook is er ieder jaar een grote ta lentenjacht waaraan leerlingen uit alle leerjaren meedoen. Regelmatig zijn er sportieve en muzikale evenementen waar de leerlingen erg naar uitkij ken."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31