OSITIEF HET NIEUWE JAAR IN mastefPs BURMEESTER FIJEN APPELEERT AAN GEMEENSCHAPSZIN ZEVENHUIZERS de Haij van der Wende advocate n www.mastersteaandcoffee.nl Thuis in de regio. 5,6 MIUOIN VOOR HERSTRUCTURERING BEDRIJVENTERREINEN IN ZUID-HOLLAND WEBSITE ONLINE: ZUIDPLAS "Wees zelf de verandering die je in de wereld wilt zien" TEA COFFEE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 januari 2008 pagina 3 Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik breng een toast uit op een brui send en sfeervol 2008 en op een jaar vol positieve energie voor u allen." Met deze woorden sloot burgemeester Bonthuis vorige week donderdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie zijn traditione le toespraak af. De burgemeester stond stil bij het thema van vorig jaar: 'Nieuwerkerk in Actie' en richtte hij zich op de vele verande ringen die in de nabije toekomst door de fusie zullen plaatsvinden. Na zijn toespraak werd de Vrijwil- ligersprijs 2007 uitgereikt. "Een jaar geleden hadden we net de negatieve actie van jongeren achter de rug die diep in de nieuw jaarsnacht van 2007 in gevecht waren met de politie," vertelde de burgemeester. "Ook in de eerste maanden van 2007 bleef het re latief onrustig. Maar een stevige aanpak van de politie bracht de rust weer terug. Naarmate het jaar 2007 vorderde hebben we met zijn allen meer de positieve actie ge zocht. De ondertitel van Nieuwer kerk in Actie: 'bruggen bouwen' kreeg steeds meer inhoud en ook rond de afgelopen jaarwisseling zijn er bruggen gebouwd." De bur gemeester noemde de ijsbaan op het Raadhuisplein en het feest dat door de Stichting Jeugdwerk Nieu werkerk samen met een groepje jongeren werd georganiseerd tij- Burgemeester Bonthuis heft het glas op een bruised 2008 dens oud en nieuw en dat tot 5 uur 's morgens doordreunde. "Als kleine pleister op de wonde heb ben we vandaag bloemen bezorgd bij de bewoners van het Raadhuis plein, die als geluidswal hebben moeten functioneren." De burge meester bedankte de Raadhuis pleinbewoners voor hun uithou dingsvermogen, de politie voor haar beheerste en uitgekiende op treden en de jongeren voor het feit dat ze er een echt feest van hadden Veel Nieuwerkerkers bezochten de nieuwjaarsreceptie gemaakt. "Zodat we temidden van alle negatieve landelijke jaarwis- selingpubliciteit nu eens een posi tief voorbeeld konden geven van hoe het ook kan." Een gemeente die samen met organisaties en in woners investeert in het scheppen van een positieve sfeer noemde de burgemeester broodnodig om weerstand te bieden aan de maat schappelijke tendens om alles wat een negatieve lading heeft uit te vergroten. "Ook in 2008 moeten we daar mee door gaan." In zijn toespraak keek de burge meester ook naar de buurgemeen ten. "Op zijn tijd hebben we een burenruzie. Omdat buurman Ca- pelle zo ongeveer in onze tuin een soort toren van Babel wil bouwen. Maar verder gaat het goed met onze buren. Zo goed zelfs dat we samen een soort nieuwe buurt vereniging gaan oprichten." Met dit bruggetje toonde de burge meester de aanwezigen (waaron der ook de burgemeesters van de fusiegemeenten) een filmpje over de veranderingen die met de fusie gaan komen. Dit filmpje is op de website (www.nieuwerkerk-ijssel. nl <http://www.nieuwerkerk-ijs- sel.nl> van de gemeente te bekij ken. Zevenhuizen-Moerkapelle - Respect voor elkaar en een actief burger schap waren de thema's van de toespraak van Burgemeester Fijen op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. In een afgeladen dorpshuis Swan- la gaf de eerste burger van Zevenhuizen-Moerkapelle meer dan slechts een terugblik op het afgelopen jaar. "Te vaak wordt -ook in onze ge meente- naar de overheid gekeken om problemen en risico's, in het dagelijkse leven te voorkomen of weg te nemen. Ook bij ons zijn er diverse dossiers voorhanden van partijen die elkaar bestrijden. Ter wijl je denkt: waarom komt men hier onderling niet uit? Waarom staan mensen, partijen toch zo tegenover elkaar? De lontjes zijn vaak kort. Fijen erkende ook dat mensen zich alleen kunnen ontplooien als de overheid hun ruimte geeft om zelf verantwoordelijkheid te nemen en eigen keuzes te maken, maar benadrukte vooralhet belang van respect voor elkaar, verdraag- Burgemeester Fijen: verdraag zaamheid en gemeenschapszin. zaamhed en respect voor elkaar "Wees zelf de verandering die je in de wereld wilt zien", citeerde hij Mahatma Gandhi. "Zijn we in het proces van indivi dualisering onszelf in de omgang met anderen kwijt geraakt? Waar in deze tijd individualisering soms dreigt te ontaarden in individualis me dan wel egoïsme, komt het er juist op aan de verantwoordelijk heid voor elkaar ernst te nemen." Maar de avond was niet een en al ernst. De viswijven van Sootje- visch, wereldberoemd in heel Ze venhuizen, en sinds hun deelname aan Korenslag ook daarbuiten, luisterden de avond op met gezel lige meedijnliederen. Meezingen mocht, voor het laatste nummer verscheen de tekst het refrein op een spandoek. Het bleef nog lange gezellig in Pianist Ivo de Graad Swanla... Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Boskoop - De politie heeft meer dere meldingen van vernielingen binnengekregen. Er werd één ver dachte, een 24 jarige Boskoper, aangehouden op verdenking van het vernielen van spiegels van zes auto's. De verdachte zit nog vast voor verder onderzoek. Waddinxveen - In de gemeente Waddinxveen werden vernielin gen gepleegd aan onder andere bushokjes en aan de skatebaan. Bij zwembad De Sniep werd een aan tal ruiten ingegooid en vervolgens vuurwerk naar binnengegooid. Hierdoor ontstond schade aan de Regio - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben deze week 5,6 miljoen euro ter beschikking gesteld voor de herstructurering van bedrijventerreinen. "Gegeven de schaarse ruimte in Zuid-Hol- iand ligt de nadruk op herstruc turering van verouderde bedrij venterreinen. Duurzaamheid en kwaliteit zijn daarbij belangrijk", aldus Gedeputeerde Veldhuijzen van Economische Zaken. "Econo mische ontwikkeling en het creë ren van een aantrekkelijke leef omgeving in Zuid-Holland gaan zo hand in hand. Op die manier willen we ook de verrommeling van het landschap tegengaan." De provincie verleent de subsi dies in het kader van de Uitvoe ringssubsidie Herstructurering Bedrijventerreinen (UHB). De UHB is de nieuwe naam voor het voormalige Ontwikkelings fonds Bedrijventerreinen (OFB). Door de UHB-subsidiering kunnen projecten in uitvoering worden genomen zoals bijvoorbeeld de Goudse Poort bij Gouda. Tezamen beslaan de herstructureringspro jecten een oppervlakte van 167 hectare. Hiermee wordt een be langrijke bijdrage geleverd aan de herstructurering van 750 hectare bedrijventerrein zoals dat is opge nomen in het coalitieakkoord. Inmiddels kunnen in het kader van de 2e tranche 2008 subsidieaan vragen worden ingediend voor UHB- en Planvormingsubsidie. Deze tranche sluit op 28 februari 2008. Volgens de nieuwe subsidie voorwaarden in het kader van de UHB dient een subsidieaanvraag vergezeld te te gaan van een kwa- liteitstoets en ruimtetoets. Voor het opstellen van een kwaliteits- en een ruimtetoets kan overigens Planvormingsubsidie worden aan gevraagd. Voor meer informatie www.zuid- holland.nl hal en aan één van de kleedka mers. Zevenhuizen-Moerkapelle - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling vernielingen aange richt aan een horecazaak in het centrum. Er werden onder andere ruiten ingegooid. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het feest in Nieuwerkerk op het Raadhuisplein is goed verlopen. Gemeente, jongerenwerk en po litie werkten hierin samen. Er wa ren ongeveer 200 bezoekers en er liepen veel mensen op straat. De politie was opvallend aanwezig. Wel zijn er zeven aanhoudingen verricht vanwege het verstoren van de openbare orde. Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen De vier ziekenhuizen in onze re gio, het LUMC, het Diaconessen- huis en het Groene Hartziekenhuis hebben niet meer bezoekers aan hun Centrum Eerste Hulp gehad dan anders in de nieuwjaarsnacht. Alleen het Rijnlandziekenhuis in Leiderdorp meldde dat zich 20 slachtoffers meer dan normaal in de nieuwjaarsnacht zich meldde. De RAD EIM (Regionale Ambulan cedienst Hollands Midden) heeft 5 meldingen gehad, waarvan er 3 tot vervoer hebben geleid. De slachtoffers hadden vooral verwondingen aan het gezicht veroorzaakt door vuurpijlen. Er is één kind vervoerd met brandwon den aan de handen. De MKA (Meldkamer Ambulan cezorg) heeft een rustige nacht gehad. ■Verse visch!

Hart van Holland | 2008 | | pagina 3