MET OPA IN DE ZANDBAK EXTRA LANG VOORLEZEN BIJ 'T REIGERB0S POPPENTHEATER IN BIBLIOTHEEK WILDE PLANTEN HERKENNEN YOUTH ALPHA /f\/FMH1II7EN-MOERKAPELLE Open dag peuterspeelzaal Hobbelpaard VOORLEZEN VOOR PEUTERS IN BIBLIOTHEEK Fietsen in Nieuw-Zeeland Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 februari 2008 pagina 13 Zevenhuizen/Moerkapelle - Pop pentheater 'Dubbele Jan' bracht afgelopen week een bezoek aan de plaatselijke vestiging van bibli otheek De Groene Venen, waar 45 peuters de vrolijke voorstelling 'Een huis voor muis' bijwoonden. Het verhaal was gebaseerd op het prentenboek 'Kleine muis zoekt een huis' van Petr Horacek, hét peutervoorleesboek van 2008. De peuters genoten zichtbaar van de voorstelling, de prachtige poppen en de muziek. Verkeersongeval Moerkapelle - Donderdag 31 ja nuari even voor 18.00 uur vond op het Noordeinde een verkeers ongeval plaats. Een 70 jarige au tomobilist uit Zevenhuizen reed in de richting van Moerkapelle. Bij een wegversmalling week hij uit naar links, maar botste tegen een tegemoetkomende tractor. De automobilist liep onder meer gebroken ribben op. Hij werd overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Moerkapelle - Bij peuterspeelzaal het Hobbelpaard werden onlangs enkele open dagen gehouden. "De peuters en leidsters hebben twee geweldige leuke open da gen gehad met heel veel bezoek van familie en belangstellenden", aldus een van de leidsters. "Ook de opa's en oma's konden nu eens zien wat hun kleinkinderen op de peuterspeelzaal zoals doen." Opa ging mee in de zandbak en bleek ook behendig in kleien. Oma's en moeders bemoeiden zich meer het plakken aan de werktafel. In de kring werd gezamenlijk fruit gegeten en limonade gedronken. De open dagen waren tevens een goede gelegenheid voor toekom stige peuterspeelzaalbezoekers eens, met hun ouders, de sfeer te komen proeven. De opkomst was boven verwachting. "Het was heel druk, maar ontzettend gezellig." Voor meer informatie: www.psz- hethobbelpaard.nl. Zevenhuizen/Moerkapelle - Voor lezen aan kinderen is belangrijk. Het prikkelt de fantasie, ontwik kelt het taalgevoel, vergroot de woordenschat en draagt bij aan hun interactieve vaardigheden. Elke dinsdagochtend van 10.30 uur tot 11.00 uur wordt er voorgelezen aan peuters vanaf twee jaar en hun (groot)ouders in de plaatse lijke vestiging van bibliotheek De Groene Venen. Gouda - De Koninklijke Nederland se Natuurhistorische Vereniging, afdeling Gouda en omstreken, or ganiseert in samenwerking met een aantal andere organisaties in april en mei een plantencursus, be doeld voor beginnende planten liefhebbers. Tijdens cursus wordt ingegaan op de bouw van planten, bloemen en vruchten, hoe ze in het veld te herkennen zijn en waar ze voorkomen. De cursus bestaat uit zes avonden vanaf woensdag 9 april van 20.00 tot 22.00 uur en wordt gegeven in het Vrijetijdscen trum Bloemendaal (Hendrikshoe ve) aan de Ridder van Catsweg 256. Aansluitend aan de cursusavond is er op de daaropvolgende zaterdag een excursie van ongeveer twee uur in de directe omqevinq van Gouda. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-618037 of j.uilenbroek@ hccnet.nl. Kijk opa.... Zevenhuizen - Bij basisschool 't Reigerbos vond woensdag 30 ja nuari het jaarlijkse voorleesont bijt plaats.Leerlingen van groep 8 lazen voor aan de kinderen van groep 1 tot en met 4. Groot en klein, samen beleefden ze veel plezier aan het lezen van een boek. In de groepen 5 tot en met 7 las de leerkracht zelf voor, extra lang die dag! Aansluitend was er in de groepen een gezamenlijk ontbijt, verzorgd door de Ouderraad en enkele leer lingen van groep 8. Moekapelle - De afgelopen jaren hebben in verschillende landen meer dan vier miljoen mensen de zogenaamde Alpha-cursus ge volgd, een cursus voor mensen die vragen hebben over God en een spirituele leegte ervaren. Na Ze venhuizen en Waddinxveen start er nu ook in Moerkapelle een Youth Alpha. Een Alpha-avond begint met een maaltijd en vervol gens wordt er gediscussieerd over onderwerpen als 'wie is Jezus', 'de bijbel lezen' en 'waarom bidden'. Belangstellenden kunnen geheel vrijblijvend langskomen op de in troductieavond op vrijdag 7 maart om 20.00 uur in de kantine aan de Julianaweg 47. Van 16 januari 2008 tot 6 maart fietsen de Zevenhuizenaren Jan Ottevanger en Jan Heemskerk door Nieuw Zeeland. In Hart van Holland doen zij verslag van hun reis. Om 9 uur vertrokken uit Wanaka. Op naar Makarora Wilderness Resort. We nemen de route naar de westkust. De bergen hier zijn prachtig groen begroeid. Na veertig kilometer komen we bij de overgang van Lake Wahea naar Lake Wanaka, een helder blauw meer, waar de bergen vanuit lijken op te rijzen. Geen huis te zien en pas na 65 kilometer een gelegenheid voor een bakkie. Op weg naar Haast rijden we tussen twee bergkammen door met links het Mount Aspiring National Park en rechts de Young Range. De weg loopt eerst lekker met zo'n 1 a 2twee procent vals plat omhoog en na zo'n tien kilometer gaat het echt omhoog tot de Haast Pass op 564 m. Nu begint het "dalen" langs eerst de Wills River. Prachtig natuurschoon met hoge, groen begroeide bergen en veel grote varens langs de weg. Veel kreken komen uit op wat uiteindelijk de Haast River wordt. Het Zuidereiland is prachtig: het heuvelachtig gebied bij Hari Hari is zwaar, maar indrukwekkend. Bij Hokita zien we een bosbrandje dat met een helikopter en waterzakken wordt geblust. Ross, waar we logeren, is een oud gouddelversplaatsje. De omgeving van Charleston is heel groen met varens als palmen zo groot. De Pancake Rocks bij Panakaiki zijn onbeschrijflijk. "Marvelous"zeggen ze hier. Onderweg naar Inangahua rijden we door de Bulier Gorge. Kronkelend loopt de weg op en af tussen de bergwanden door In Inangahua gaan fiets en fietsers op de bus voor een reis van 180 kilometer naar Nelson op het noordelijke punt van het Zuidereiland. Vrijdag varen we van Picton naar Wellington en zetten onze tocht dus voort op het Noordereiland. De reis van de Jannen is van dag tot dag te volgen op httpZ/reislog. riksja.nl/NZfietsen2JJ/

Hart van Holland | 2008 | | pagina 13