iiifiL LEERZAAM EN LEKKER PROJECT OP KONINGIN BEATRIXSCHOOL Pu LITI E BERICHTEN C-AKK00RD SCOORT HOGE OGEN OP JEUGDFESTIVAL DE BOER OP MET STROOPWAFELS DISCUSVIS BIJ AQARIUMVERENIGING WADDINXVEEN P KERKDIENSTEN 10 FEBRUARI 50+ BINGO IN ZUIDHONK DJEMBE WORKSHOP IN BIBLIOTHEEK WINTERUITVOERING KREATER/SWW PRIJZEN- EN BONNENBINGO KLAVERJASSEN PADDESTOEL - pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 februari 2008 Waddinxveen - In het nieuwe jaar is de Koningin Beatrixschool vanuit de basisontwikkeling gestart met het thema 'Bakker'. De kleuters kregen de gelegenheid tijdens het spelen en werken ontdekkend bezig te zijn. Er werd veel materiaal door de kinderen zelf aangedragen en ook veel ouders gingen thuis met hun kinderen aan de slag. Er kwam een bakkerswinkel in de klas met daarin echt brood en zelfgemaakt banket. De leerlingen van groep 1 en 2 brachten een be zoek aan een bakker, waar ze ver schillende soorten brood te zien kregen; als traktatie kregen ze een afbakcroissantje mee. Mevrouw Riek van 'de Roode Molen' in Gouda heeft in iedere groep een gastles 'brood' gege ven. De kinderen konden met een handkorenmolen zelf meel malen. Daarna werd het in de kneedkom samen met gist, zout en water tot brooddeeg gekneed. De kinderen mochten hun eigen broodje mo delleren en afbakken. Tijdens dit proces ontdekten de kleuters dat het deeg niet op reis ging maar dat gist voor een andere manier van rijzen kan zorgen. Verder hebben de kinderen erva ring opgedaan met het maken van cake en koekjes. Ook het digibord werd veelvuldig bij dit project ingezet. Een leerzaam en lekker project, waarin het regelmatig heerlijk geurde op school. Bedrijfsinbraak Waddinxveen - Zaterdag 2 febru ari even voor 23.00 uur werd er ingebroken in een bedrijf aan het Coenecoop. Men kwam bij het pand door het slot van het hek van een naastgelegen terrein te force ren. Vervolgens werd het gaaswerk van het hek opengeknipt en daarna een ruit in het rolpoort gebroken. Uit het pand werd gereedschap ge stolen. De politie stelt een onder zoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Woninginbraak Tussen zaterdag 2 en zondag 3 fe bruari is er ingebroken in een wo ning aan de Prins Bernhardlaan. Men heeft de achterdeur gefor ceerd om binnen te komen. Nadat de woning was doorzocht werd er een laptop gestolen. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900- 8844. Rijbewijzen ingevorderd van snelheidsovertreders Waddinxveen - De politie heeft woensdagmiddag 30 januari het rij bewijs van een 31 jarige Stolwijker ingevorderd. De Stolwijker reed 130 km/u (na correctie) over de Provin- cialeweg N452 te Waddinxveen. Op deze weg is 80 km/ u toegestaan. Omdat hij de snelheidslimiet met 50 km/u overtrad is zijn rijbewijs ingenomen. Het rijbewijs van een twee snelheidsovertreder werd eveneens ingenomen omdat hij de snelheidslimiet met meer dan 50 km/u overtrad. Een 22 jarige man uit Waddinxveen reed op dezelfde Provinciaieweg 145 km/u. Inbraak in auto's Tussen woensdag 30 en donder dagmorgen 31 januari is ingebro ken in twee auto's. Bij een auto op het Nicolaaserf werd een ruit ingegooid waarna de ombouw van het dashboard eraf werd gehaald. Er werd een radio- en navigatiesy steem gestolen. Bij een auto die op de Schaepmanhoeve stond werd het slot geforceerd. Nadat ook het dashboardkastje was vernield werd er een autoradio/CD-speler gesto len. Getuigen die iets verdachts hebben gezien worden verzocht zich te melden via 0900 - 8844. Fietser ten val Een 78-jarige Waddinxvener is 31 januari om 12.15 uur met zijn fiets onderuit gegaan op de Onderweg. Vermoedelijk gebeurde dit door de harde wind. De Waddinxvenerwerd met een hoofdwond overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Diefstal vanaf bouwterrein In de avond van woensdag 30 of de nacht van donderdag 31 janu ari zijn goederen gestolen vanaf een bouwterrein aan de Zevende Tochtweg. Uit een keet werden diverse materialen, zoals hang- en sluitwerk, gestolen. Op en rond de bouwplaats werden onder meer haspels en stekkers gestolen. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900 - 8844. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. L. Romeijn; 18.30 uur ds. C. Haasnoot. Ger.kerk. 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Immanuel- kerk 10.00 uur mw. D. van Berkel. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. T. de Kok. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur ds. A. Hil- bers; 19.00 uur prof. dr. G.C. den Hertog. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet; 18.30 uur ds. E. Westrik. Dorpskerk 9.30 uur ds. J. Stelwa gen. Chr.gem.Bethel. 9.30 uur Willem J. Ouweneel. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Evang. Gem. Parochie 10.00 uur A. Baak. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde- Waddinxveen/Boskoop/Schoonho- ven - C-akkoord, het opleidings orkest van Concordia uit Wad dinxveen en Excelsior uit Boskoop, verzorgde afgelopen zaterdag tijdens het Jeugdmuziekfestival, onder leiding van dirigent Jeroen Wentel, een optreden. Het orkest, dat dit jaar 10 jaar bestaat, had al maandenlang gerepeteerd voor deze uitvoering. Eenmaal op het podium moesten de 50 muzikan ten creatief omgaan met de be schikbare ruimte, waarna het kon beginnen met het inspeelwerk 'the Irish Dancemaster', Ierse dansmu ziek waarbij ook bij de orkestleden de voetjes van de vloer gingen. Vervolgens werd Bugler's Holiday gespeeld, een solostuk voor de trompetsectie, begeleid door het orkest. De twee te beoordelen wer ken 'The Mask of Zorro' en 'Pirates of the Carribean' werden met veel passie en drive neergezet. De jury was vol lof over het hoge niveau en beloonde het optreden met 90 punten, waar een maximum gold van 100. Aan het einde van de dag bleek dat C-akkoord met 90 pun ten net 1,1 punt te weinig had be haald om eerste te worden in de sectie beginners. Concerten Vrijdagavond 7 maart van 19.00 tot 21.15 uur treedt C-accoord op tijdens een dubbelconcert met de Jeugdband van Brassband Almere in het clubgebouw van Concordia aan de J.W. Frisoweg. De toegang is vrij. Voor vrijdagavond 4 april om 20.00 uur organiseert Muziekvereniging Concordia in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een voor jaarsconcert met medewerking van het eigen harmonieorkest, C- akkoord en twee jazzdansgroepen van turn- en jazzdansvereniging TOOS. Het 110-jarig bestaan geeft aan deze avond een speciaal tintje. De toegang bedraagt 5,- euro. Repetities C-akkoord repeteert iedere don derdagavond van 18.00 tot 19.15 uur in 'de Hoge Noot' aan de J.W. Frisoweg. Voor meer informatie: www.concordia-waddinxveen.nl. Waddinxveen - In "t Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt voor vrij dag 8 februari om 14.00 uur 50+ bingo georganiseerd. Er worden negen rondes gespeeld. Een enkel boekje kost 5.50 euro en een dubbel boekje 7.50 euro. Als afsluiting is er een loterij. Jeugd niet toegestaan. Zeven huize n/Moerka pel Ie/Wad dinxveen - In het kader van de Multiculturele Tiendaagse worden in de plaatselijke vestigingen van bibliotheek de Groene Venen voor woensdag 13 februari van 14.00 tot 15.00 uur én van 15.15 tot 16.15 uur Djembé-workshops georgani seerd voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De toegang is vrij. Aanmelden kan in de betreffende vestiging. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Waddinxveen - Kreater/SWW or ganiseert voorr zaterdag 9 febru ari om 19.30 uur in het Anne Frank- centrum een winteruitvoering met medewerking van vioolleerlingen en vioolensembles van Geneviève van Dijk, pianoleerlingen van Kitty Knijff, blokfluitleerlingen van Ali Jongenburger, het volwassenen ensemble van Aart Torenvlied en saxofoon- en klarinetleerlingen van Bernd Jahn. De toegang is vrij. Voor meer informatie: info@krea- ter.nl of 0182-614422. Waddinxveen - In wijkgebouw Zonnig Zuid in de Victorstraat wordt voor dinsdag 12 februari om 20.00 uur een bingoavond georganiseerd waarbij allerlei prijzen te winnen zijn. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 organiseert voor vrijdag 8 februari om 20.00 uur een klaverjasavond. De toegang be draagt 1,25 euro voor leden en 2,- euro voor niet-leden. Informatie: www.wsv-depaddestoel.nl. 3*' Waddinxveen - De welpen, kabou ters, zeeverkenners, wildevaart, loodsen en leidingleden van Wa terscouting Klimopgroep Wad dinxveen gaan zaterdag 9 februari huis-aan-huis door Waddinxveen om stroopwafels te verkopen. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud aan gebouwen, vloot en steiger in Reeuwijk. Ook is het clubhuis aan het zuiveringslaantje, tussen de WSE voetbalvelden, die dag geopend voor verkoop van stroopwafels. Voor meer informatie: www.klimopgroep.nl Waddinxveen - Aquariumvereniging De Gouwe Vis organiseert voor maandag 11 februari in wijkgebouw Zonnig Zuid aan de St. Victorstraat 2 een verenigingsavond waarop de Discusvis centraal zal staan. De Dis cusvis is een sierlijke vis met bijzondere eigenschappen, zoals bijvoor beeld de broedzorg. Jonge dieren worden in aanvang door de ouders gevoed. Presentatoren Henk de Vree en Rene van den Berg zullen ondei meer spreken over het aquarium, het biologische filter, de waterkwali teit en de temperatuur. De toegang bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie: 0182-613028.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 14