"DE MAN MET DE ZEIS MOET SNEL MAAIEN, ANDERS RAAKT IE ME NIET" ROCK VOCALS BIJ RTW FM VERENIGING TOT BEHOUD VAN LANDELIJK WADDINXVEEN TREKT BEROEP IN BRIDGEMARATHON WADDINXVEEN waddinxveen Oudste inwoner geniet nog elke dag VRIJWILLIGERSDAG Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 februari 2008 pagina 15 Waddinxveen - Rock Vocals zal donderdag 7 februari traditiege trouw een live optreden verzor gen vanuit de RTW studio aan de Tollenslaan. Het koor, bestaande uit ruim 30 mannen en vrouwen, zal in het programma The Long Hard Ride tussen 22.00 en 24.00 uur verschillende rock songs ten gehore brengen onder leiding van hun nieuwe dirigent. De pre sentatie is in handen van Gerard Verschoor. De Metal Chapter, een RTW pro gramma van Simon Oskam, voor de liefhebbers van metal en snoei harde muziek, heeft met de komst van de nieuwe programmering een eigen plaats gekregen op de maandagavond tussen 22.00 en 23.00 uur. Nog een traditie is, dat elke laatste donderdagavond van de maand 'Blues man Henk' twee uur lang blues en informatie uit de blueswereld brengt. Op 28 febru ari is er een live optreden van de Macambo Bluesband in de studio. Bij elk optreden vanuit de studio zijn luisteraars welkom om eens te komen kijken en luisteren. Voor meer informatie en eventu eel aanmelden van een optreden: longhardride@rtw.nl. De RTW is te beluisteren in de ether op 105.8 Fm, via de kabel 103.4 Fm en via de stream www.rtw.nl. Diefstal graafmachine In de avond van dinsdag 29 of de nacht van woensdag 30 januari is een aanhanger met daarop een graafmachine vanaf een bedrijfs terrein aan de Noordkade gesto len. Men heeft het slot van het hekwerk kapot geknipt om op het terrein te komen. De aanhanger (kentekennummer WFDR53) en de blauwe graafmachine (merk Kubota, type KX36.2) staan ge signaleerd als gestolen. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900 - 8844. Inbraak in auto's De politie heeft nog vier aangif ten van inbraak uit auto's binnen gekregen. Tussen woensdag 30 en donderdagmorgen 31 januari werd in de wijk Zuidpias in totaal in zes auto's ingebroken. Uit de auto's werden voornamelijk de autoradio/ cd-spelers gestolen. Bij het merendeel van de auto's werd de sloten van de portieren geforceerd. De politie had vorige week al over twee inbraken be richt. Getuigen die iets verdachts hebben gezien worden verzocht zich te melden via 0900 - 8844. Aanrijding tussen twee bromfietsers Waddinxveen - De politie heeft op maandag 4 februari, rond 07.35 uur, hulp geboden bij een aanrijding op de Bredeweg te Waddinxveen. Een 16 jarige bromfietser uit Nieuwerkerk aan den IJssel reed over het fietspad van de Bredeweg, komende uit de richting van het industrieterrein. Op een gegeven moment week hij naar links uit om een voet ganger in te halen. Hij had echter niet gezien dat vanuit tegenge stelde richting een andere brom fietser aan kwam rijden. De twee bromfietsers botsten, waarbij de tegenligger, een 29 jarige brom fietser uit Waddinxveen gewond raakte aan zijn arm en hand. De man werd naar het Groene Hart ziekenhuis gebracht. De 16 ja rige bleek niet in het bezit te zijn van een bromfietscertificaat en zijn bromfiets was onverzekerd, waarvoor hij boetes heeft ge kregen van respectievelijk 130 en 220 euro. een wandelingetje om de Pet- teplas maakt hij nog zo vaak als het kan. Piet van As maakte heel wat mijlpalen uit de geschiedenis, die anderen alleen uit de boeken kennen, zelf bewust mee. "Een aantal uitvindingen heeft zeker wel gemak gebracht", aldus Van As. "Maar vroeger werd het land ook omgeploegd hoor. Het stalen paard van nu wordt alleen wat minder snel moe." Verhuizen met de trekschuit Van As is geboren op het Zuid-Hol landse eiland Goeree-Overflakkee. Het gezin bestond naast vader en moeder uit acht kinderen. Toen Piet 16 jaar was, vertrok het ge zin Van As met de trekschuit naar Waddinxveen. "Daar kon vader zetboer worden, in een boerderij aan het Noordeinde. Toen vader stierf nam ik de zorg voor de boer derij op mij. Dat was een mooie tijd, daarom heb ik nog altijd een foto van de boerderij aan de muur in de huiskamer hangen." Ruim plek voor maaimachine Piet van As trouwde en woonde met zijn vrouw - die in 1978 over leed - eerst op de boerderij. Later verhuisden zij naar de Acaciastraat, waar hij inmiddels alweer 60 jaar woont. "De buurt zag er toen wel heel anders uit. De grote trekker met maaimachine waarmee ik van de boerderij naar huis kwam, par keerde ik gewoon achter het huis. Dat zou nu niet meer kunnen." De afspraak voor volgend jaar is al gemaakt. Van As brengt de dagen door met wandelen, lezen en televisie kijken. De telefoon staat onder handbereik en Martha, de huis houdelijke hulp uit de buurt, is zijn grote steun en toeverlaat en wordt regelmatig gebeld. De fami lie is inmiddels wat kleiner gewor den, maar de jongste zus (90 jaar) van Van As woont in Reeuwijk en komt ook nog regelmatig op be zoek, evenals wat nichten en ne ven. Van de burgemeester kreeg Van As een gemeentestropdas. Een afspraak voor een bezoek op zijn 105e verjaardag werd al gelijk gemaakt. "Die stropdas draag ik dan. Voorlopig ben ik er nog. Als de man met de zeis komt, moet 'ie heel snel maaien, anders raakt ie me niet." Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De heer Piet van As was maandag 4 februari in zijn ei gen huiskamer in een geanimeerd gesprek verwikkeld met burge meester Henk Roijers. Er was ook wel reden voor vrolijkheid, want de heer van As vierde zijn 104de verjaardag. Daarmee is hij de oud ste inwoner van Waddinxveen. Een hele prestatie volgens som migen. "Een kwestie van gewoon blijven ademhalen", volgens Van As. Die levenshouding is tekenend voor de man die drie jaar geleden nog door het dorp fietste. Inmid dels is hij daar mee gestopt, maar Waddinxveen - De Vereniging tot Behoud van Landelijk Waddinxveen (VBLW) heeft het hoger beroep bij de Raad van State in Den Haag tegen de vrijstelling ten behoeve van de aanleg van de eerste fase van het centraal voetbalpark (CVP) ingetrokken. Dat betekent dat de door de gemeente verleende vrijstelling onherroepelijk is. De gemeente heeft deze vrijstel lingsprocedure doorlopen om de aanleg van de eerste fase het CVP mogelijk te maken. Deze procedure is geregeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en start te met de terinzagelegging van het conceptbesluit met de daarbij be horende stukken. Deze zienswijzen hebben niet geleid tot het nemen van een ander besluit en dus kon- Waddinxveen - Tijdens een fees telijke bijeenkomst in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad 1 wordt voor vrijdag 8 februari van 19.30 tot 21.30 uur de vijfde editie van de Waddinx- veense Vrijwilligersdag georgani seerd. Deze avond worden onder andere de winnaars van de titel 'Vrijwilliger van het jaar', 'Jon gere vrijwilliger van het jaar' en 'Organisatie van het jaar' bekend gemaakt. In totaal zijn achttien personen en vier organisaties genomineerd. De genomineer den voor de titel 'Vrijwilliger van het jaar'zijn P. van Erkei, J. van der Lans, mw. G. Lughthart-Ou- dijk, mw N. Veenman, C. Segers, T. Klingenberg, J. Gariich, T. Les- schen, mw. W. Schuring, H. van Rijn, G. van de Berg, mw. E.H. Steenland, N. Nijenhuis en mw. Verhoef-Bergsma. Genomineer den voor de titelJongere vrijwil liger van het jaar' zijn Tara Dekker, Benjamin Visser, Swen van den Berg en Janneke van der Ham. De genomineer den voor de titel 'Organisatie van het jaar' zijn Gered Gereedschap, Stichting Fideilin Support, Stich ting Care for Family en Scouting Sint Victor. Na afloop van het officiële pro gramma is er gelegenheid de winnaars te feliciteren en met el kaar te genieten van muziek, een hapje en drankje. Alle vrijwilligers zijn vanaf 19.00 uur welkom. den de werkzaamheden van start. Het beroep en aangevraagde schor singen van de werkzaamheden van de vereniging zijn door de rechter ongegrond verklaard. Dat betekent onder andere dat het plan ruimte lijk goed en degelijk is onderbouwd vanuit de Nota Ruimte en het Streek plan Zuid-Holland Oost Zuidpias. Ook zijn alle verkeerskundige aspec ten goed in kaart gebracht en zijn de alternatieve locaties voldoende onderzocht. De gemeente Waddinxveen meldt dat de vereniging aan haar heeft gemeld dat zij de uitspraak van de Raad van State niet wil afwachten in verband met het aanscherpen per 1 juli 2008 van de regels voor plan schadevergoeding. Aanspraak ma ken op planschade kan alleen als de vrijstelling onherroepelijk is en dus wil de vereniging de uitspraak van de Raad van State niet afwachten. Het intrekken van het hoger beroep bij de Raad van State betekent dat de aanleg van de eerste fase van het CVP in de hoek van de Plasweg/ Onderweg nu onherroepelijk is. Er komen vijf voetbalvelden, een ac commodatie, een tribune, 270 par keerplaatsen, een fietsenstalling en groenvoorziening. De Vereniging tot Behoud van Landelijk Waddinx veen was niet bereikbaar voor com mentaar Waddinxveen - Terwijl op veel plaatsen het carnavalsfeest in volle gang was, werd in Waddinx veen serieus gekaart. Zaterdag 2 februari vond de negende brid- gemarathon van Waddinxveen plaats. De opkomst was groot; er waren inschrijvingen uit alle delen van Nederland, waarbij eenmaal de combiantie oma/kleinkind als bridgepaar. Het was een 'hele zit', 12 uur lang bridgen; alles verliep echter zeer ontspannen. Er werd stilgestaan bij het feit dat Paula van Delft van Bridgeclub Waddinxveen voor de negende keer betrokken was bij de organisatie van het festijn. De winnaars van de bridgemara- thon werden C. Kind en M. van Sloun met 61,89%. Het hoogst ge- eindigde bridgepaar van Bridge club Waddinxveen was W. van der Valk/C. Looijestijn met 59,77%, een vierde plaats. De dames Kind en Van Sloun winnaars bridgemarathon. Graag een wandelingetje om de Petteplas.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 15