WERELDS CARNAVAL OP ZONNIGE DAG KINDERJURY VAN START IN BIBLIOTHEEK VEEL ANIMO OPEN DAG WELLANTCOLLEGE LITIE BERICHTEN WINNAARS BOSKOOP CREATIEF BOSKOOP Kwokveen uitverkocht Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 februari 2008 pagina 19 Kwakveen - Vanaf het voormalige veilingterrein aan de Middelburgseweg trok de Kwakveense optocht richting hefbrug om zich daar te mengen in het feestgedruis. Het is de afgelopen jaren nog nooit zo druk geweest tijdens de optocht. De ruim dertig groepen die aan de optocht meededen, trotseerden de kou. Met slechts een paar wolkjes aan de hemel, maakte de zon er een aangename zaterdagmiddag van. Door Erwin Versleijen De Krooshappers waren vrijdag avond al goed in de stemming tij- ren de prijzen voor Wereldnieuws, Conny's Hofhouding en Arie Steen- wijk. Het Braziliaans Carnaval kwam als winnaar uit de bus bij de Kroos- Thank God it's Carnaval. dens het uitverkochte Bal Masqué. De goede sfeer werd tijdens de optocht voortgezet en het massaal toegestroomde publiek genoot van de traag door het dorp voorbijtrek kende groepen. Op de kruising van de Zijde met de Burgemeester Co- lijnstraat was er geen doorkomen aan. Hier kwam de optocht dan ook drie keer voorbij om vervolgens richting Overslag en prijsuitreiking te gaan in de richting Rozenburght. Prijzen Bij de Prinsenklasse waren de prij zen voor Thank God It's Carnaval, Golf Around The World en Wij Gaan Verder. Deze laatste groep won ook de prijs voor de ludiekste groep. Toy Story kreeg de publieksprijs voor hun wagen. Bij de Kikkerklasse wa- Goed voor de publiekprijs. klasse, gevolgd door Casino Rosa rium en Wereld Gerechten. Rond etenstijd keerde de rust we der in de Rozenburcht. Even tijd om op adem te komen om vervolgens later op de avond te gaan hossen tijdens het uitverkochte Boerenbal. De Baggerbeugels bliezen alsof hun leven er vanaf hing en dansgarde de Spetters bracht het publiek ver der in extase. Zondag hadden de Krooshappers even rust om zich vervolgens 's avonds weer in het feestgedruis te storten tijdens het - wederom uitverkochte - Clowns bal. Alle rode neuzen stonden die avond dezelfde kant op. Afgelopen weekend lag het gewone leven in Kwakveen stil, maandag kwam Bos koop weer langzaam op gang. Som migen met een hese stem, anderen nog met rode wangetjes. De echte doorgewinterde carnavalsvierders kwamen maandagavond nog één keer bij elkaar tijdens de 'Tot De Bojum'. Alleen toegankelijk voor leden van de bloeiende Boskoopse carnavalsvereniging,, welke overi gens een ledenstop heeft. Dit jaar was er ook voor het eerst een single voor Prins Kroos lie en zijn hofdame Chariot. Boskoop - Kinderen tussen de zes en de twaalf jaar kunnen stemmen °P hun favoriete boek uit 2007. Deze zogenaamde kinderjury be kroont boeken in twee leeftijds groepen: van zes tot en met negen en van tien tot en met twaalf jaar. 'n het hele land zullen duizenden kinderen kinderboeken beoorde len. Tot 14 mei kunnen zij hun fa voriete Top Vijf samenstellen met boeken als 'Spekkie en sproet en het raadsel van Roderik' van de in Reeuwijk woonachtige schrijfster Vivian den Hollander, '100% Anna' van Niki Smit of'Oorlogsgeheimen' van Jacques Vriens. Alle kinderen tot en met 12 jaar kunnen zich aan melden bij de informatiebalie van de bibliotheek om zich op te geven als jurylid. Zij ontvangen dan een stemboekje, waarin over elk gele zen boek een rapport kan worden bijgehouden. Aan meedoen zijn geen kosten verbonden en opge ven kan elke dag. De boeken waar- Gewapende overval op supermarkt Boskoop - Twee mannen hebben dinsdag 29 januari kort na 20.00 uur een supermarkt aan het Torenpad overvallen. De overvallers be dreigden de aanwezige negen medewerkers met een mes en mogelijk een vuurwapen. Met een niet nader te noemen geldbe drag, strippenkaarten en telefoon kaarten verlieten de overvallers de winkel aan de achterzijde. Het personeel is na de overval opgevangen door het bedrijf. De politie startte direct een uitgebreid onderzoek. Daarbij is een buurtonderzoek gehouden en zette de politie een speurhond in. Tot op heden heeft dit onderzoek nog geen resultaat opgeleverd. De politie vraagt mensen die mogelijk informatie hebben die kan leiden tot oplossing van dit misdrijf contact op te nemen met de politie in Boskoop via 0900- 8844. Inbraak in woning Dinsdagavond 29 januari werd ingebroken in een woning aan Laag Boskoop. Aan de achterkant van de woning werd een raam op de eerste etage opengebroken. Na inklimmen werd het huis doorzocht. Op dit moment wor den sieraden en enkele beeldjes vermist. De politie is met een onderzoek begonnen. Auto botst tegen vangrail Boskoop - Door nog onbekende oorzaak botste vrijdag 1 februari rond 23.40 uur op de Alphenseweg een 26 jarige automobilist tegen een vangrail en betonnen rand die de weg daar splitst. Een beginnende brand werd gedoofd door een hulpverlener. De man werd uit zijn auto gehaald door brandweeren ambulancediensten is met aangezichtsletsel vervoerd naar het LUMC. De politie doet onderzoek naar de toedracht van dit ongeval. Van alcoholgebruik is niet gebleken. Vrouw aangereden op zebra De politie is op zoek naar de bestuurder van een lichtkleurige personenauto die zaterdag 2 februari rond 10.15 uur op de Reijerskoop een 78 jarige vrouw uit Boskoop aanreed en na te zijn uitgestapt toch weer is doorgereden zonder zich verder bekend te maken. Het ongeval gebeurde op een zebrapad die de vrouw overstak. Zij werd geschept door de auto en kwam op het wegdek terecht. De ongeveer 50 tot 60 jarige lichtkalende blanke en mogelijk brildragende man, stapte uit, vroeg hoe het ging, concludeerde dat het allemaal wel mee viel en vertelde zijn auto even aan de kant te zetten. Hij stapte in en reed weg. De vrouw had na de aanrijding last van haar heup en knie en stelde zich onder doktersbehandeling. De automobilist is tot op heden nog onbekend gebleven. De politie is op zoek naar mogelijk nog meer getuigen van dit ongeval. Zij worden gevraagd contact op te nemen met de politie in Boskoop via 0900-8844. Boskoop - De belangstelling voor het voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs neemt toe. Dat blijkt wel uit de grote belangstel ling vorige week voor de Open Dag van het Weilantcollege. Naast leerlingen van de plaatselijke ba sisscholen, maakten vooral in de avonduren een groot aantal ou ders en hun kinderen gebruik van de gelegenheid om kennis te ma ken met het lesprogramma van Weilantcollege. Het waren vooral de praktische lessen die de meeste indruk maakten op de potentiële leerlingen. Casino Rosarium op gestemd kan worden, zijn te vinden in de kinderjurytent in het midden van de bibliotheek. Deze boeken hebben een oranje sticker op de rug. De bibliotheek regelt de verzending van de rapporten naar Stichting De Nederlandse Kinder jury. Deze maakt in juni bekend welk boek de prijs van de Kinder jury 2008 mag ontvangen. Boven dien mag elk kind, dat vijf boeken heeft gelezen én gestemd heeft, een cadeautje uitzoeken. Boskoop - De tentoonstelling van Boskoop Creatief werd vrij dag 1 februari afgesloten met een prijsuitreiking. De jury, be staande uit Corrie Oosterwijk, Truus Martens en Willeke Claus, kwam na de beoordeling uit op een gedeelde eerste én een ge deelde tweede plaats. De jury heeft ervoor gekozen om niet één uiteindelijke winnaar aan te wijzen, maar de uitslag als zodanig te accepteren. Er werd geen derde prijs uitgereikt. De gedeelde tweede plaats was voor Marc van der Aa met 'Droomzweet' en voor Therese Obers met 'Welcome to my fan- tasyworld'. De gedeelde eerste plaats was voor Therese Obers met 'Jugendstill girl' en Bert Houtman met 'Hei bij Vasse'. Het publiek koos de 'Knotwil gen' van Heieen Blok op een derde plaats, 'Herfst van Ger- rie Hooftman werd tweede en 'Wild Africa' van Charissa Bontje was favoriet bij het publiek en werd daardoor eerste. Alle win naars zullen in september expo seren met meer werken. Voor meer informatie: www.boskoopcreatief.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19