"WE MOETEN GEEN OV-CHIPKAART VOOR HET AFVAL IN NIEUWERKERK MAKEN" HET LICHT GAAT UIT VOOR VOORSTEL GRATIS SPAARLAMPEN DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE pi* Nieuwerkerk Proef ondergrondse containers gaat door maar zonder debetkaart Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 februari 2008 pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - Na te zijn teruggestuurd tijdens de raadsvergadering van januari, werd in de commissie Veiligheid, Financiën, Bestuur en Beheer afgelopen maan dag alsnog besloten om bij wijze van proef ondergrondse afvalcontainers te plaatsen. Door Niels Raas Na de eerste termijn lieten alle fracties we ten positief te staan tegenover de plaat sing van ondergrondse containers. Het enige struikelblok bestond uit de vraag of burgers dienen te betalen met een debetkaart of via facturering. De heer Hazelebach (PvdA) toonde zich fanatiek voorstander van het principe 'de vervuiler betaalt' door middel van een debetkaart. Tevens wees Hazelebach op de risico's van facturering; "Tien procent van de mensen betaalt helemaal niet, terwijl dertig pro cent te laat betaalt." De heer Van der Torn (VVD) keerde zich daarentegen fel tegen de debetkaart. Volgens Van der Torn is een systeem waarbij de vervuiler betaalt mooi meegenomen, maar moet dit niet zoveel kosten dat de burgers dit niet accepteren. Van der Torn plaatste tevens vraagtekens bij de debetkaart; "We moeten geen OV- shipkaart voor het afval in Nieuwerkerk maken." De heer Slobbe (CU/SGP) wist tenslotte de voor- en tegenstanders bij elkaar te brengen door voor te stellen de betaling tijdens de proef via facturering plaats te laten vinden. Indien dit leidt tot problemen zou er gekeken moeten wor den naar andere manieren, waaronder de debetkaart. Wethouder van Loon gaf een toelichting op de voorziene kosten. "De totale lastenverzwaring per huishou den is 2,10 euro per jaar. Daar komt nog eens 1,60 euro aan factureringskosten bij, wat resulteert in een totaal van 3,70 euro lastenverzwaring. Die 2,10 wordt echter de eerste zes jaar volledig vergoed door Vestia," aldus de wethouder. Uiteindelijk besloot de commissie unaniem dat de con tainers geplaatst worden, waarbij in de proefperiode geïncasseerd gaat worden door middel van facturering. Tijdens een presentatie over de evaluatie van de groenbestekken door Peter Ruig- rok, kwam de afvalkwestie in een andere vorm terug. De heer Van der Torn wilde weten of de verwijdering van zwerfvuil ook onder het beeldbestek valt. De CU/ SGP vroeg om meer aandacht voor de bui tengebieden waar veel achterstallig onder houd is, waaronder aan de Schravenweg en de Bermweg. Ook vroeg de fractie of de grond rond bedrijfsgebouwen ook onder gemeenteverantwoordelijkheid valt. In de presentatie zei de heer Ruigrok te streven naar een beoordelingscijfer van 7,5 het afgelopen jaar was dit een 6,8. De heer Hazelebach vroeg of dit een beoordeling van de burger of van de gemeente betrof. Wethouder Van Loon maakte in zijn toe lichting duidelijk dat er in het beeldbestek ook rekening wordt gehouden met zwerf afval, maar alleen in groene gebieden. De beoordeling is volgens Van Loon een cij fer afkomstig uit de gemeentemonitor. De wethouder deelde mee niet te weten of de grond rond bedrijven wel of niet onder ge meenteverantwoordelijkheid valt. Slobbe maakte duidelijk dat de gemeente in ieder geval de verantwoordelijkheid heeft be drijven aan te spreken waar sprake is van achterstallig onderhoud. Alle fracties met uitzondering van de PvdA-fractie toonden zich voorstander van het 'adopteren' van rotondes die niet onder gemeenteverant woordelijkheid vallen door bedrijven, om zo toch groenonderhoud op deze roton des uit te voeren. Hoewel er inhoudelijk veel vragen waren door de commissiele den, toonden alle fracties zich voorstander van een uitbreiding van het beleid groen bestekken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens eerdere vergaderingen heeft de CDA fractie wet houder van Loon opgedragen een voorstel te maken dat de verstrekking van gratis spaarlampen uitwerkt. Bij de presentatie van het voorstel, op de commissievergade ring van 4 februari was de reactie van meeste fracties echter lauw. Door Niels Raas Hoewel het CDA de wethouder prees van wege de snelle presentatie van zijn voor stel, toonde de partij zich niet tevreden het hoge bedrag dat verbonden is aan het project. Alle andere fracties deelden deze opvatting. Wethouder van Loon deelde in een toelichting tevens eens mee dat de gemeente geen gebruik mag maken van de besparingskalender van Rotterdam vanwege het copyright dat hierop rust. De wethouder hoopte het voorstel wel mee te nemen in het collegeprogramma 'duurzaam milieubeleid' en beloofde te onderzoeken of spaarlampen ook op een andere manier onder de aandacht kun nen worden gebracht. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland De foto van deze week betreft een klassenfoto van de christelijke la gere schooi in Zevenhuizen rond 1956. welke klas het precies is, is onbekend; wel zijn veel namen be kend: Achter in de klas staande van links naar rechts: Ad Schurink, Gert Cla- zing, Dirk Jan meester Van der Plas, Frans Brandhorst, Han Hoek, Arie de Ruit, Dick Potuit, Leo Wit- tebol, Rinus Eindhoven en Gert koos. De voorste rij zittend van achteren naar voren en van links naar rechts: Mei Kreft, Gerda Markus, Frannie poot, Trudie Hoogeveen, Jannie de ■long, Anke Biemond, Beppie Kreft klassen van de christelijke lagere school te Moerkapelle rond 1950. Het reisje ging naar de Veluwe. Er is één aanvulling op de ontbrekende namen binnen gekomen; er missen dus nog wel een paar namen van leerlingen. Zittend op de voorste rij van links naar rechts: Arie van der Knijff, Wim Doornhein, Nelly van den Berg, Bert Sleeuwenhoek, Ab Ver beek, Pim Schipper (met zijn hoofd tussen de twee anderen), Cor Bak ker, Frans Breedijk, Wim de Hoog, Dik Jaap Bakker en Joke de Graaff. Zittend op de tweede rij van links naar rechts: Jan Bremmer, Teun van der Spek, twee onbekenden, Greetje Boevé, onbekend, Annie Vermuim, Arie den Hertog (nauwe lijks zichtbaar), Gerrie Zwarteveld, Bea Möhle, Ina van der Spek, Rita Bakker, Coby Cammeraat, Janny Broer, Ria Loren-de Jong (nauwe lijks zichtbaar) en Janny Lindhout. Op de derde rij, knielend van links naar rechts: Bert Tuitel, Anneke van der Spek, Elly Schipper, Ria Brouwer, Adrie de Graaff, Ida Tui tel, André Heijboer en een onbe kende. Op de vierde rij staande van links naar rechts: onbekend, Tien van der Spek, onbekend, Enno Breedijk, Wim Hoogerdijk, en Lia Kreft. De middelste rij zittend van ach teren naar voren en van links naar rechts: Kees Heyboer, Maarten van Vliet, Bennie Meyer, Dick van Vliet, Jilles Eindhoven, onbekend, Tinie van Welzenis, Adrie Koren, Wim Beek en Arie Clazing. De achterste rij zittend van achte ren naar voren en van links naar rechts: onbekend, Jan van der Wel, onbekend, Dick Bloemendal, onbekend, Ineke van Eijk en Ineke Wensveen. Vorige keer De foto van de vorige keer betrof een schoolreisje van een aantal onbekend, Alie van der Knijff, on bekend, Trijnie Boevé, Bep Huis man, onbekend, Menny Dekker, Ria van Kralingen, Benno Paul en mevrouw Huls. Op de achterste rij van links naar rechts staand: Teun Zijderhand, mevrouw Slootweg van der Spek, meester Slootweg, onbekend, meester Boender, Cor Drost, drie onbekenden, Judith van der Spek, Nel (Pietje) Breedijk, Adrie van der Knijff, Janny van der Spek, onbekend, Nelie Hoogen- doorn (nog net zichtbaar), Annie Sol, Sjanie Hoogendoorn (moeilijk zichtbaar), juffrouw De Graaff, juf frouw Gerrie Hertog (handwerk) en meester K. Huls. Correcties en aanvullingen zijn van harte welkom bij Pim van der Zalm, telefonisch (van 20.00 tot 22.00 uur): 0180-633077 of: famvdzalm@ hetnet.nl. Van iedere gepubliceerde klas senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting 'Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle'(OZM). Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie, die wellicht een plaats krijgt in deze rubriek. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25