GEMEENTERAAD AKKOORD MET VERLENGING VOORKEURSRECHT UITSTEL VAN EXECUTIE VOOR POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER £eef kinderen hun Spel terug! VERLENING BOUWERGUNNING SUPERMARKT GEEN BELETSEL VOOR GESPEKKEN MET ONDERNEMERVERENIGING Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Nieuwe SIRE campagne richt zich op bemoeizuchtige ouders langs de sportvelden UNIEKE SAMENWERKING CONSULATIEBUREAUS EN KINDERGENEESKUNDE GHZ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 februari 2008 pagina 33 Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeente raad is op 29 januari akkoord gegaan met de verlenging van het voorkeursrecht gemeen ten met een jaar. De enige tegenstemmer was CDA raadslid van der Kooij. Op 6 februai eindigt de geldigheidsduur van het besluit van de gemeenteraad tot verlen ging van het voorkeursrecht. Omdat op dat moment nog niet kan worden verwacht dat er een ontwerp bestemmingsplan ter inzage kan worden gelegd zal het voorkeursrecht moeten worden verlengd. Door vestiging van het voorkeursrecht wordt de positie van de gemeente op de vastgoedmarkt versterkt en kan worden voorkomen dat particuliere partijen de grondprijs opdrijven en zodoen de de ontwikkeling van de Zuidplaspolder in de wielen zouden kunnen rijden. In februari 2009 zal er een ontwerpbestem- mingsplan moeten liggen. In de vijf maan den die het maximaal zal duren het be stemmingsplan goed te keuren, loopt het voorkeursrecht door. Wethouder te Meij gaf aan dat het tijdspad kritisch is. "We kunnen geen oponthoud meer hebben." Ze gaf in antwoord op vragen van de heer Molenaar (CU) aan de raad van mogelijke knelpunten op de hoogte te brengen. Het voorkeursrecht is mij een te zwaar mid del", zei Van der Kooij, die tegen verlenging stemde "en remt onnodig de ontwikkeling van bedrijven. Als je projectontwikkelaars voor wilt zijn zeg ik: wees dan fair en koop de grond direct voor een redelijke prijs van de huidige eigenaren." Van der Kooij's partijgenoot Heemskerk, onthield zich van stemming. "Mijn eigen perceel is vrij van voorkeursrecht ik vind het correcter om mij over deze kwestie niet uit te speken", verklaarde hij. Zevenhuizen-Moerkapelle - Even ontstond er verwarring tijdens de raadsvergadering over de publictatie door het college van een afgegeven bouwvergunning voor een su permarkt aan de Noordelijke Dwarsweg. De heer Boersma (CDA) zei in de veronderstel ling te leven dat het college nog in gesprek was met de ondernemersvereniging, en hem leek het afgeven van een bouwvergunning in dit stadium prematuur. Wethouder Bosman legde uit dat het om een zogenaamde eerste fase bouwvergun ning gaat. Dat wil zeggen dat in de aanvraag bouwtechnische aspecten buiten beschou wing worden gelaten en het colege in deze fase alleen toetst of de aanvraag past in het bestemmingsplan en of aan de welstandsei- sen wordt voldaan. Aangezien het bestem mingsplan detailhandel toelaat, verplicht de wet VROM het college om deze vergunning te verlenen. Binnen twee jaar, zo verklaarde een woord voerder van de gemeente, moet de aanvra ger met technische details komen voor een vergunning tweede fase. De gesprekken met andere ondernemers over de gevolgen van een tweede supermarkt in de gemeente staan hier los van, en gaan gewoon door. De aanvrager van de vergunning is de heer Hoogendoorn van de firma Weikoop. Het gaat hier niet om een vestiging van Albert Heijn, zoals de heer Helmink op het belen dende perceel wilde realiseren. Zijn aan vraag voor een bouwvergunning bleek niet in overeenstemming met het bestemmings plan en werd afgelopen november afgewe zen. Waddinxveen - Postduivenvereniging De Sperwer mag het komende vliegseizoen nog in het clubhuis blijven. Dat heeft wet houder Lont de vereniging gisteren per brief laten weten. Aan de toezegging zijn wel een aantal voorwaarden verbonden. De vereniging zit al een tijdlang op de schop, omdat het gebouw moet wijken voor bouwverkeer ten behoeve van het nieuwe centrum. De gemeente Waddinx veen kocht vorig jaar juli de grond waarop het clubgebouw staat van de Nederlandse Spoorwegen. De Sperwer kreeg toen tot en met 31 maart dit jaar de tijd om een nieuwe locatie te vinden, maar intussen is duidelijk dat die datum niet zal worden gehaald. Op de raadsvergadering van woensdag 30 janu ari braken verschillende raadsleden een lans voor De Sperwer en ondersteunden door de vereniging geopperde oplossingen: De weg voor het clubgebouw wordt ten behoeve van het werkverkeer verbreed tot tien meter. De Sperwer kan het clubhuis op eigen grond nog drie meter naar achteren plaatsen om zo ruimte te maken. Ook de in gang zou naar de achterzijde kunnen wor den verplaatst. De Sperwer is tevens bereid een hek te plaatsen tussen het clubgebouw en de weg. Robert Visscher (VVD)merkte op dat de activiteiten alleen op donderdag- vond en in de zomer ook op vrijdagavond en zaterdag plaatsvinden. Op die momen ten is er geen werkverkeer. "Over twee jaar kan De Sperwer terecht in het nieuwe on derkomen', zei hij. "Ik zie geen enkele reden waarom de vereniging, met deze aanpassin gen die laatste twee jaar niet zou kunnen blijven zitten." Visscher werd gesteund door Teus Twigt (PvdA) die te berde bracht dat de vereniging de nodige aanpassingen op ei gen kosten wil laten uitvoeren. Yvonne van Went (D66) trok de kwestie bre der. Het eventuele verdwijnen van de post duivenvereniging zou geen beste beurt zijn voor een gemeente die het ver enigingsleven en vrijwilligerswerk, "immers het cement van onze samenleving" zo hoog in het vaandel heeft staan. Behalve De Sper wer zijn ook de hengelsportvereniging de Ruisvoorn, Vrouwen van Nu en de Waddinx- veense Vrouwenorganisatie en de Vogel vrienden in het pand gevestigd. Wethouder Lont geeft De Sperwer dus nog een seizoen respijt. Een van de voorwaarden is inderdaad dat de ingang van het clubge bouw naar achteren wordt verplaatst. In tussen heeft een gesprek met De Sperwer plaatsgevonden waarin de verdere uitwer king van het besluit is besproken. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Dèzè pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland Ouders vragen veel van hun kinderen. Kinderen moeten niet alleen goed zijn op school, maar ook uitblinken op sportief gebied. En dat hoor je op het sportveld. Het lijkt er steeds vaker op alsof ouders zélf de wedstrijd spelen, in plaats van hun kinderen. Daarom is SIRE een campagne gestart: 'Geef kinderen hun spel terug'. Lichaamsbeweging is goed voor kinderen en hoort bij hun opvoeding. Het is dan ook goed dat ouders kinderen aanmoedigen lid te worden van een hockey team, de zwemdub of de turnvereniging. Echter, heel wat ouders ontpoppen zich 'angs het sportveld tot bemoeizuchtige types, die bun kinderen luidkeels aanwijzingen geven en vaak zeifs opjutten. Daar moet volgens SIRE een einde aan komen. Uit recent onderzoek van TNS NIPO onder ruim 800 ouders, gehouden in opdracht van SIRE, blijkt dat negen op de tien ouders (91%) zich in meer of mindere mate ergert aan het gedrag van andere ouders langs de zijlijn. Het gaat hierbij om het opjutten van kinderen, vloeken en schelden, het wijzen van de scheidsrechter op een verkeerde beslissing en het adviseren van de teamleiding. Vier op de tien ouders (40%) denken echter dat andere ouders zich nooit aan hen ergeren. Volgens Tischa Neve, kinderpsychologe en spel- therapeute, is de bedoeling van de meeste ouders goed, maar in hun enthousiasme gaan zij soms te ver. "Ouders kunnen kinderen het beste hun spel laten spelen zonder zich ermee te bemoeien. Niet alleen heeft de overdreven bemoeizucht van sommige ouders een negatieve impact op het spelplezier van de kinderen, ook kan het hun zelfvertrouwen en de eigenwaarde verminderen als kinderen steeds commentaar krijgen. Daarnaast raken kinderen verward: ze weten niet meer naar wie ze tijdens het sporten moeten luisteren; naar hun coach of ouders." De campagne is tot en met het voorjaar van 2008 te zien en te beluisteren op televisie, radio, in dagbladen en tijdschriften. Daarnaast kan iedereen op de speciale website www.geefkinderenhunspel terug.nl een online petitie ondertekenen, waarmee je laat zien dat je de campagne steunt. Gouda - Tot nu toe lag de begeleiding en controle van te vroeg geboren babies of babies met een te laag ge boortegewicht deels bij het consulta tiebureau en deels bij het ziekenhuis. De consultatiebureaus en de afdeling Kindergeneeskunde van het Groene Hart Ziekenhuis hebben nu de han den ineen geslagen en zijn 24 januari gestart met de GO-poli (Groei- en Ontwikkelingspoli). Een unieke sa menwerking in de regio. Deze GO- poli komt in de plaats van de bezoe ken aan het consultatiebureau en de kinderarts. Bij de GO-poli zijn veel verschillende specialismen betrok ken: twee kinderartsen, twee artsen van de jeugdgezondheidszorg, twee fysiotherapeuten, een logopedist, een neonatologie verpleegkundige en verpleegkundigen van het consul tatiebureau. Indien nodig kunnen de psycholoog, maatschappelijk werker of diëtist worden ingeschakeld. Na elk poliklinisch spreekuur op don derdagmiddag komen deze speci alismen bij elkaar en bespreken het vervolgtraject van de kinderen die geweest zijn. Op deze manier wor den de kinderen op de voet gevolgd en kan er snel ingegrepen worden als dat nodig is.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33