Mooi weer buiten wonen Een WINTERSPORTREISCHEOUE t.w.v. 500 cadeau bij aankoop van een complete keuken of badkamer in de maand februari inter^omi KEUKENS BADKAMERS m FRANKRIJKLAAN 4 HAZERSWOUDE-DORP (iTC-TERREIN BOSKOOP) TEL. 0172 236323 - WWW.KEUKENCENTRUM.NL "5 Met een lange, hete zomer in het vooruitzicht, krijgt buiten leven een nieuwe dimensie. De tuin wordt bui tenkamer. Compleet met outdoor design: buitenmeubilair, gordijnen, waterproof karpetten en zelfs kunst. Het tuinhuisje wordt aangekleed met accessoires en er zijn hele buiten keukens aan te schaffen. Men wordt steeds creatiever in het bedenken van oplossingen om zo lang mogelijk bui ten te blijven, het toverwoord in deze is "veranda". Klimaatsverandering, de media staan er bol van. Naast alle ophef is er ook een pluspunt: onze zomers krijgen een tropisch tintje. Vergeet al die veel te hete costa's en geniet van je eigen tuin, terras, patio of balkon. Inmid dels is een heel nieuw concept ont staan: de buitenkamer. Ingericht als sfeervolle plek voor loungen, eten, ontspannen en werken. Net zo sfeer vol en comfortabel als binnen. Tuin meubilair is uitgegroeid tot outdoor design. Tuinsets hebben dezelfde look als binnenmeubilair. En worden, net als in het interieur, aangekleed met een haard, sfeervolle lampen, gordij nen en accessoires als spiegels, muur vazen, piëdestals en zelfs kunst. Met als opvallende noviteiten de intro ductie van waterbestendige karpet ten, nieuwe vormen van buitenzon wering, tuinparket en zelfs outdoor behang, vertaald in staal of perspex! Zo krijg je een volwaardige extra 'ka mer' erbij. Ook koken en baden kent zo z'n eigen buitenvarianten. De bar becue heeft zich ontwikkeld tot een complete Outdoor Kitchen. En voor een opfrisser kunnen we een beroep doen op de buitendouche - nu ook als modieuze regendouche - de ja cuzzi en het designlike buitenbad op pootjes. Lounge comfort Binnen en buiten loopt steeds meer door elkaar. Ser remeubels kunnen vaak zó naar bui ten; sommige terrasmeubels worden met een stoffen hoes geleverd om evengoed dienst te kunnen doen in het interieur. Het obligate tuinsetje is uitgebreid met een keur aan dining chairs, hoekers en kleinmeubeltjes waaronder handige trolleys. Comfort telt zwaar. Opvallend zijn de robuus te, supergrote vormen. Relatief nieuw zijn de schakelelementen waarmee je allerlei hoek- en daybed opstellingen kunt maken. Laag en extra diep, met brede armleuningen die dienst doen als plateau. En wat te denken van een multi-mediabank met aansluiting voor internet, beamers en/of inge bouwde buitenspeakers? Ook aan de romantici onder ons is gedacht. Het relaxte ligbed is er nu ook in tweeper soons uitvoeringen, als echte love- seat met neerklapbare kap of stoffen hemeltje. Loungen wordt luieren. De golvend vormgegeven lounger is dit seizoen een gewild designobject. In dat rijtje hoort natuurlijk ook de zit- zak thuis, verpakt in een waterbe stendig jasje. Ook die tendeert naar XXL, als bank of kinderballenbak. Met de siësta in het vooruitzicht, ko men ook de schommelstoel, schom- melbank en hangmat weer in beeld. Strak gestileerd en het liefst opge hangen in een stoer rvs frame dat soms verrijdbaar is. Meest vernieu wende qua vormgeving zijn onbe twist de vele kunststof vormpjes. Van zachte, aaibare schuimblokken tot el lipsvormige zitelementen en ludieke tuinsets in de vorm van rotsblokken of zadelvormige taartpunten die pre cies onder een ronde tafel passen. Ook met kubussen wordt volop ge speeld - ideaal als poef, plantenbak of party ijskoeler. Veel van die trendy elementen blijken heel ingenieus te stapelen; handig als je eens extra de ruimte wilt hebben. Waterproof Zo'n permanent ingerichte buitenka mer moet natuurlijk wél tegen weer en wind kunnen. Grote primeur dit jaar is de introductie van een intrigerend polyester buitenkarpet met zachte lussen of gesneden pool. Compleet waterafstotend en makkelijk schoon te houden met de hogedrukspuit. Voor meubelen blijft kunststof het aangewezen materiaal. Van stevig polyethyleen tot zacht foam met wa terproof coating. Allemaal kleurecht en UV-bestendig. Voor de tuin rela tief nieuwe materialen zijn Corian, bekend van keuken en bad, en het glasheldere polycarbonaat. Hét grote succesnummer van de laatste jaren is echter geweven vinyl. Het vlechtwerk oogt precies als de koloniale serre meubelen van vroeger, maar is wél honderd procent weersbestendig. Zwart, havana bruin, taupe en tita nium zijn de trendkleuren voor 2007. Het vlechtwerk wordt inmiddels ook verwerkt tot een meer eigentijdse vormgeving, denk aan retro kuip stoeltjes of zelfs yin yang achtige, amoebe modellen. Het meer strakke aluminium tuinmeubilair wordt veelal bespannen met kunststof netzittin- gen van Textilene of Batylene. Ook hier zien we nieuwe trendkleuren als cappuccino en olijf. Naast al die hightech kunststoffen, blijven draad- meubilair en roestvrijstaal - nu ook in spiegelende uitvoering! - actueel. Net als hout, dat meestal gecombi neerd wordt met lichtgewicht alumi nium of roestvrij staal. Ook apart: een hangmat gemaakt van smalle gewe ven latjes. Teak is nog altijd de meest gebruikte houtsoort, te danken aan haar duurzaamheid. Milieuvriende lijke en originele alternatieven zijn bijvoorbeeld geperste kurk of bam boe. Ook doorleefd sloophout of steigerplanken worden steeds meer verwerkt tot (designers)meubilair. Wie nieuwe kussens nodig heeft, zal merken dat de kleuren dit tuin- seizoen ingetogener zijn. Naast het modieuze zwart/wit en bruin zijn dat vooral 'fifties' tinten als auber gine, mosterdgeel, turkoois en zacht grijsblauw. De look van leer, inclusief nerfjes, wordt perfect benaderd door watervast vinyl. Hiermee vervallen alle voorgaande acties en aanbiedingen. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. U bent van harte welkom in onze gezellige showroom, waar u keuze heeft uit ruim 2500 m2 keukens en badkamers. Openingstijden: ma-vrij 9.30-17.30 uur za 10.00-17.00 uur Vrijdagavond koopavond Op zondag gesloten pagina 36 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 6 februari 2008

Hart van Holland | 2008 | | pagina 36