n Zevenhuizen- Gemeente \Müg wonen met een politiekeurmerk ROnERDAMBAS 2008 Gemeenteraad vergadert samen met de Gommissaris van de Koningin Raad en Gommissies (Mwerpbesluk en onteigeningsplan aanleg watergebied Eendragtspolder Ruimtelgke Ordening Vanaf maandag 11 februari te koop! II Aanvragen bouwvergunning Vrijstelling bestemmingsplan (Her)vestigiiig voorkeursrecht Hart van Holland 6 februari 2008 Postbus 30,2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOF.Rk A pft r i. xn WEEK 6 Met het Politiekeurmerk Veilig Wonen® (PKVW) kunt u uw woning veilig maken. Een erkend PKVW bedrijf komt eerst kijken naar de veiligheid van uw huis. De adviseur kijkt dan bijvoorbeeld of de sloten van uw ramen en deuren sterk genoeg zijn om een inbreker langer dan drie minuten buiten te houden. Of er 's nachts voldoende licht buiten brandt en of een inbreker uw balkon niet zomaar kan opklimmen. De adviseur vertelt u welke aanpassingen u moet aanbrengen om het keurmerk te krijgen. Als uw huis is aange past, controleert een andere adviseur de genomen maatregelen. Is alles in orde? Dan krijgt u het certificaat Veilige Woning van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Dit betekent dat u veilig woont in uw huis en minder kans op een inbraak heeft. U kunt dan een sticker op uw raam met het logo plakken, het bewijs van uw veilige woning! Vergeet niet dat afspraken met de buurt, bijvoorbeeld als u op vakantie gaat, ook belangrijk zijn om inbraak tegen te gaan. De voordelen op een rij: - Met het politiekeurmerk heeft u tot 90% minder kans op inbraak. - De meeste verzekeraars geven korting op de premies van uw inboedelverzekering. - U voelt zich veilig in uw huis! Meer info: - www.keurmerkveihgwonen.nl - Haal het informatiepakket Veilig Wonen op bij de receptie in het gemeentehuis. Hierin vindt u ook een lijst met erkende bedrijven in de omgeving. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Rotterdampas 2008 is vanaf maandag 11 februari weer te koop voor de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. Naast bekende Rotterdamse attracties zoals Euromast, Spido, musea en Diergaarde zijn ook in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel aantrekkelijke voordelen te behalen. Voor wie geld wil besparen biedt de pas uitkomst In Zevenhuizen-Moerkapelle ligt voor belangstellenden bij de volgende locaties het Rotterdampas magazine en de begeleidende informatiefolder: Dorpshuis Swanla, Dorpshuis Op Moer, Wijkgebouw De Vierkap, Bibliotheek Reisbureau De Zwaluw en het gemeente huis te Zevenhuizen. Aanbiedingen in de burnt Inwoners van Zevenhuizen - Moerkapelle zijn wel kom met de Rotterdampas bijOpenbare Bibliotheek Zevenhuizen Inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel krijgen korting bij Nieuwerkerkse Muziekschool Openbare Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Scouting Zeeverkennersgroep De IJssel Scouting Nieuwerkerk Stichting Jeugdwerk Taverna Zwembad Het Polderbad Openbare welstandsvergadering Dinsdagmiddag 26 februari 2008 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regionale welstands commissie Gouwestreek en Krimpener- waard Dinsdagmiddag 19 februari 2008 in het gemeentehuis te Bergambacht tussen 15.00-17.00 uur. Veranderingen ten opzichte van 2007 Studenten die in Rotterdam wonen of studeren kunnen in de Rotterdampas- winkel terecht voor een voordelige Rotterdampas van 10,- In 2008 is de pas (eenmalig) gratis voor minima! Waar te koop? De Rotterdampas is te koop voor 55,-. De prijs van de pas is afhankelijk van leeftijd, inkomen en gezinssitu atie. Mensen met een laag inkomen betalen in 2008 (eenmalig) niets voor de pas! (voor hun inwonende kinderen (3 tjm 17 jaar) is de pas gratis bij gelijktijdige aanschaf). De Rotterdampas is voor de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle vanaf maandag 11 februari as. te koop bij het gemeentehuis in Zevenhuizen aan de Dorpsstraat 89. De pas is geldig van 1 maart 2008 t/m 28 februari 2009. Op donderdag 21 februari brengt de heer J. Franssen, Com missaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland een werkbezoek aan Zevenhuizen-Moerkapelle. U bent van harte welkom om de buitengewone openbare raadsvergade ring bij te wonen in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Deze vergadering heeft plaats op donderdag 21 februari 2008 van 17.00 - 18X10 uur. Op de agenda staan de volgende drie onderwerpen: -Voortgang Zuidpias; - Ruimte voor ruimte regeling, - Grensbepaling ZevenhuizenMoerkapelle en Rotterdam i.vm. Nesselande. Fusie op agenda raad Op dinsdag 19 februari 2008 om 1930 uur vergadert de gemeenteraad over het voorstel een fusie aan te gaan met de gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. Besluiten van de gemeenteraad op 29 januari 2008 - Voorbereidingsbesluit en het instem men met een vrijstellingsprocedure ex artikel 19.1 Wet Ruimtelijke Ordening ten behoeve van fietspad 96 te Moerkapelle. - Voorbereidingsbesluit in verband met de ISP-ontwikkelingen. - Renovatie van het openbaar groen en straatwerk aan de Wethouder Kreftlaan lt/m 35 te Zevenhuizen en het daarvoor beschikbaar stellen van het benodigde krediet - De heer Duijndam wordt gehoord naar aanleiding van zijn ingebrachte zienswijze. Vervolgens wordt besloten tot hervestigen voorkeursrecht op grond van artikel 2, lid 4 van de Wet voorkeursrecht gemeenten voor de gebieden in de Zuid- plaspolder. De heer Heemskerk (CDA) neemt niet deel aan de stemming. De heer Van der Kooij (CDA) wordt geacht tegen te hebben gestemd. - Goedkeuren van de jaarrekening 2006 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen, inclusief de ontvlechting van vermo genswaarden per 1 januari 2007 en het verlenen van een aanvullend subsidie. De burgemeester van Zevenhuizen - Moerkapelle maakt bekend, dat op verzoek van de Minister van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer ingevolge artikel 87 van de onteigeningswet op de se cretarie van die gemeente met ingang van 7 februari 2008 gedurende zes weken ter inzage ligt een ontwerp koninklijk besluit met de daaraan ten grondslag liggende stukken. De in het ontwerp koninklijk besluit op verzoek van de Dienst Landelijk Gebied van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit ten name van het Bureau Beheer Landbouwgronden ter onteigening aan te wijzen gronden zijn nodig voor de aanleg van een watergebied in de Eendragtspolder. De ter onteigening aan te wijzen gronden zijn in de bestemmingsplannen "Eendragts polder" en "Eendragtspolder, herziening ex artikel 30 WRO" van de gemeente Zevenhuizen - Moerkapelle aangewezen voor de bestemming "Recreatiegebied", "Water", "Hoofdwatergang", "Groenvoorzie ningen" en de dubbelbestemming "Primair waterkering". Gedurende de bovengenoemde termijn van zes weken kunnen belanghebbenden bij het onteigeningsplan schriftelijk zienswij zen naar voren brengen bij de Kroon, per adres de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (postbus 20951,2500 EZ DEN HAAG, onder vermelding van: GD DJZ zaak 3137715 ipc 880). Zienswijzen kunnen ook mondeling naar voren worden gebracht bij de Minister van VROM. Voor nadere inlichtingen over deze proce dure of voor het maken van een afspraak indien men een zienswijze mondeling naar voren wil brengen, kan men contact opnemen met het Ministerie van VROM, telefoon 070 - 339 3875 (de heer A. Verbeek) of070 - 339 2038 (mevrouw C. Binda). Voorbereidingsbesluit t.b.v. fietspad 96 te Moerkapelle De gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle heeft op 29 januari 2008 op basis van artikel 21 van de WRO een voor bereidingsbesluit genomen voor een aantal percelen nabij de Noorddijk te Moerkapelle. Dit voorbereidingsbesluit is genomen in re latie tot een beoogde vrijstellingsprocedure van het bestemmingsplan t.b.v. de aanleg van het beoogde provinciale fietspad 96. Het voorbereidingsbesluit en de daarbij behorende kaart ligt mi.v. 7 februari 2008 tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. In de periode van 25/l/2008t/m 31/1/2008 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Noordelijke Dwarsweg 96,2761 GD Zevenhuizen, vergroten winkelruimte (Bl/2008/0003) Ambachtssingel 2761 LX Zevenhuizen, oprichten 30 appartementen (Bl/2008/0004) De Lepelaar 15,2751 CW Moerkapelle, vergroten woning (BL/2008/0004); Van Hogendorpstraat 12,2751 AG Moerkapelle, vergroten woning (BL/2008/0005); Lndustriestraat 18,2751 GT Moerkapelle, plaatsen buffertank (BR/2008/0001) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" het plaatsen van een dakopbouw op de voor- en achterzijde van de woning Raadhuisstraat 16,2751AV Moerkapelle; het plaatsen van een dakopbouw op de voor- en achterzijde van de woning Raadhuisstraat 18, 2751 AV Moerkapelle. De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking hebbende stuk ken üggen vanaf 7 februari 2008 t/m 19 maart 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de ter inzage legging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken conform artikel 4 van de Wet voorkeursrecht gemeen ten het volgende bekend. Op 31 januari 2006 heeft de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle op basis van het Intergemeentelijk Structuurplan RZG Zuidpias (ISP) besloten tot hervestiging van het voorkeurs recht op grond van artikel 2 lid 1 van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) voor de gebieden begrensd door Ten zuiden en oosten van de kern Zevenhuizen, globaal gelegen tussen de Zuidelijk Dwarsweg, de Zuidplasweg (pro vinciale weg), de Noordelijke Dwarsweg, de Bredeweg en de spoorbaan Den Haag-Utrecht. Ten oosten van de kern Moerkapelle, globaal gelegen tussen de kern van Moerkapelle en de Middelweg. Het voorkeursrecht heeft een geldigheidsduur van twee jaar waarbinnen een ontwerp-bestemmingsplan ter inzage dient te worden gelegd. Het voorkeursrecht kan eenmalig met één jaar worden verlengd op grond van artikel 2, lid 4 van de Wvg, waardoor het ontweip-bestemmingsplan ook een jaar later ter inzage kan worden gelegd. Op 29 januari 2008 heeft de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle besloten om overeenkomstig het bepaalde in artikel 2, lid 4 van de Wvg het aanwijzingsbesluit van 31 januari 2006 met één jaar te verlengen. Het besluit en bijbehorende stukken liggen met ingang van 31 januari 2008 voor een ieder kosteloos ter inzage bij de afde ling VROM op het gemeentehuis van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 830 uur tot 12.00 uur. Eventueel kunt u een afspraak maken om de stukken buiten de openingstijden in te zien. Hiervoor dient u een afspraak te maken met de heer C. van Rooij via het algemene nummer van de gemeente: 0180637777. Het besluit van de gemeenteraad treedt in werking één dag na publicatie in de Staatscourant. Publicatie in de Staatscourant heeft plaatsgevonden op 30 januari 2008. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4