CONCEPT BLIJFT GEHEIMZINNIG EENDRAGTLEERLINGEN IN BEWEGING VALENTIJN - GEEF MET JE HART ACTIVITEITEN-AGENDA klaverjasmarathon W i iiiiiiii iivTmoerkapeIIeI OPBRENGST HOOFDCOLLECTE IN VIERKAP Wereldwinkel Zevenhuizen Zevenliyizeii ©ud Verlaat Moerkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 februari 2008 pagina 9 Zevenhuizen - Het Hart van Holland kwam vorige week naar bui ten met de onthulling van de plannen voor een nog geheim show programma in Zevenhuizen. De redactie vond papieren met daarop een uitgewerkt format. Onderzoek leverde uiteindelijk maar weinig antwoorden, maar des te meer vragen op. Namen die in het format genoemd werden zijn onder andere Bennie Verbakei, Marloes Pet en aert van der Burg. Laatstgenoemde belde uiteindelijk met de toezeg- ;ng voor een interview, onder de voorwaarde dat de gevonden infor matie onder embargo blijft. Geert en Marloes aan het woord... Is Haft van Holland gestuit op een geheim concept? &Ê0 Geert: Nou ja geheim, geheim. Het was beter geweest als het nog et in de openbaarheid was ge komen. M "larloes'g Ja, we waren niet blij errast toen wij door jullie telefo-^ nisch werden benaderd. We we ren ook nog steeds niet wie dat papier heeft laten slingeren. Heeft het tot een rel geleid onder e makers van de show? Marloes: We hebben wel direct een vergadering belegd en afge sproken dat we niets zouden los- itrrMr rfnwuii Geen (lachend): En dat was me jullie vele stalkingspogingen moeilijk"":*»®. ,W Toch hebben'jullie contact met óns opgenomen om een interview te geven... Geert: Het leek ons beter om zelf het één en ander te verduidelij ken, dan dat allerlei mensen gaan speculeren. Je weet hoe dat kan gaan in een dorp. En, wajkunnen jullie vertellen? A/far/oesPWe zijn nu in een vëfge-| vorderd stadium voor de ontwik-, keling van één nieuw programma. Een talkshow wel te verstaan. Be kende rrfcnsen uit de regio korden hier aan het woord. Ook staat ko- centraal en zijn er live optrè- s. Geert neemt de presentatie voor zijn rekening samen met een wisselende side-kick. Geert: Ja en Marloes zal de e ste keer optreden als sidekick. Het wordt een programma van ongeveer anderhalf uur, waarbij het publiek vermaakt wordt door middel van leuke gesprekken aan tafel met bijzondere mensen en grappige filmpjes en optredens. Klinkt als 'De wereld draait door'.f Geert: Het zal er misschien iets van weg hebben, maar ondanks de vele praatprogramma's op tv wil len we toch iets nieuws bieden. Het wordt dus een tv-program ma? ,j: Marloes: Daar kan ik nog niets f over zéggen. Laat ik het anders zeggen, is het jullie intentie om er een tv-pro- gramma van te maken? Marloes (lacht): Ook daar blijf ik u het antwoord schuldig. Ee n ja of een nee is voldoende... Gedrt: Laten weer een 'wie weet' van maken... Zevenhuizen - Alle leerlingen van basisschool De Eendragt hebben, dankzij de inzet van ouders, verzor gers en opa's, een bezoek gebracht aan de Kunsthal in Rotterdam. Jean Tinguely, een Zwitserse kunste naar, heeft objecten gemaakt van oud ijzer en schrootmateriaal. De kinderen keken aandachtig hoe al piepend en knarsend de objecten in beweging kwamen. De machi nes varieerden in grootte van tien tallen centimeters tot 66 meter. Het bezoek aan de Kunsthal was het startsein voor het schoolpro ject 'In beweging'. Dit project staat vooral in het teken van techniek. De nieuwe techniektorens komen daarbij goed van pas. Aan het eind van het project zul len de kinderen hun eigen werk tentoonstellen. Wie heeft zondag 3 febr. bij 't graanhuis de verkeerde jas meegenomen. Een jack van Human Nature, bruin/groen/ wit bij mij zat er een ander hangertje aan de ritssluiting 0180-638888. Zevenhuizen - De huis-aan-huis Hoofdcollecte (Hersenstichting Nederland en het Fonds Psychische Gezondheid) heeft in Zevenhuizen-Moerkapelle 2000,65 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Collectant gemist. Giften zijn welkom op gironummer 950 ten name van Hoofdcollecte te Den Haag. Oud Verlaat/Zevenhuizen - Aad Karreman organiseerde in sa menwerking met een aantal vrijwilligers voor afgelopen zaterdag in de Vierkap de jaar lijkse klaverjasmarathon. Aan dit evenement, dat duurde van 14.00 tot 2.00 uur, deden 45 deelnemers mee, waarvan een groot deel uit Zevenhuizen af komstig was. Na afloop bleek dat Arjan 'Dieter' van Erk de eerste prijs verdiende. Zevenhuizen- Het is 14 februari Valentijnsdag, de dag waarop veel men sen elkaar extra aandacht geven door middel van een kaart, een bloe menhulde of een leuk geschenkje. De naam Valentijn is afgeleid van St. Valentinus een martelaar. Vooral in Engeland en Schotland stuurt men elkaar al heel lang op die dag een attentie als heimelijke hofmakerij. De oorsprong van dit gebruik is te vinden in Italië, bij de Romeinse Lupercalia, een len tefeest. Valentijn verovert ook Nederland. Onder het motto: 'Geef met je hart' heeft Wereldwinkel Z-M een showtafel ingericht met een grote variatie aan 'hartelijke' geschen ken: boekjes, kaarten, bijoute riedoosjes, sieraden, een mobile, enzovoort. Veel geschenkjes zijn versierd met rode of parelmoeren hartjes en sommige doosjes zijn hartvormig. Zulke hartverwarmende cadeautjes uit de Wereldwinkel verrassen niet alleen een geliefde of een goede vriend(in), maar daarmee wordt ook de producenten in de ont wikkelingslanden een warm hart toegedragen. Dankzij de verkoop van deze producten wordt positief bijgedragen aan de leefomstan digheden van de producenten en hun gezinnen. En de mooie noti tieboekjes of kaarten van Floris zijn bovendien milieuvriendelijk, het zijn recycle artikelen. Wereldwinkel Z-M is te vinden aan de Dorpsstraat 202D en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00-16.00 uur, vrijdag tot 17.00 uur. te koop gevraagd: stevige/ solide herenfiets voor middelbare scholier, telefoon na 18.00 uur: 0180-756545 - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, 7 febr. Dinie Stortebeker (Met vreugde vrouw zijn); 6 maart Tinie Visser (vrouwen en relaties, oma's-moeders-dochters) -Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel. Geopend di en do in dorpshuis Swanla. Kijk voor data en tijd op www beestenboei-zevenhuizen.nl De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verderop afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten. 15 febr.; 21 maart; 18 april Postduivenvereniging de Stormvliegers paasbingo 15 maart. De Zeven Muzen - Amateurmuziekavond 12 april Ger.kerk Zevenhuizen Kleine Trompetter - 22 maart voorjaarsconc. Theater Swanla w Croeneweg Klaverjassen 20.00 uur: 25 jan.; 8 en 22 febr.; 14 en 28 maart; 11 en 25 april iedere donderdagmiddag 14.00 u DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - 8 maart Orgelconcert door Klaas Jan Mulder in de Oude Herv. Kerk. 20.00 uur. - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 14 febr.; 13 mrt.;10 april en 8 mei; van 9.30-11.30 uur. -15 maart: jubileum zangavond Chr. gemengd koor ASAF (50-jarig bestaan) in kerk ger. gemeente - 20 mei 2008: Seniorenreis. Wat kunnen jullie wel concreet vertellen Marloes: Concreet is dat er nu op I korte termijn twee keer een try- out wordt gehouden in de pub in dorpshuis Swanla. Als het con cept bij het publiek en de organi satoren bevalt, zal in het seizoen 2008-2009 de show maandelijks plaatsvinden op een zondag in Swanla. Geert: Ons doel is dat het publiek zich niet zal vervelen, want dat kun je; op zondag ook gewoon thuis. Marloey. En ook aan lekkere hap jes zal het hen niet ontbreken. Wanneer weten jullie meer? Marloes: Over een week. Volgen de week moeten we de program maonderdelen voor de try-odt op 17 februari rond hebben. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com Komen jullie dan wel weer langs? Geert (lachend): Als jullie er niet weer veel eerder achterk&'men wel, ja

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9