4 l BIBLIOTHEEK ZOEKT ENTHOUSIASTE VOORLEZERS DE HEIJ WIL HOGEROP MET MOERKAPELLE OUDERENCOMPETITIE HZM OLYMPISCHE QUIZ IN DE BIBLIOTHEEK FIETSPAD EEN JAAR LANG DICHT AFSCHEID GROEP 8 'T REIGERB0S LITIE BERICHTEN 7F\/fnHÜÏZÉN-MOÉRKAPELLE O Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 augustus 2008 pagina 7 Zevenhuizen - Voor een aantal peuterspeelzalen (ook in Oud Ver laat) en het kinderdagverblijf is Bibliotheek De Groene Venen, ves tiging Zevenhuizen-Moerkapelle, op zoek naar 50-plussers die van (voor)lezen houden en die het ple zier in lezen kunnen overbrengen. Plezier in lezen is van groot belang bij het leren lezen: kinderen die le zen leuk vinden zullen over het al gemeen ook goede lezers worden. De bedoeling is dat de vrijwilliger voor dit project tweemaal per jaar gedurende zes weken voorlezen in de met de bibliotheek afge sproken locatie. Voor de boeken die zij nodig hebben, ontvangen de vrijwilligers een speciale gratis pas; de bibliotheek helpt desge wenst met het uitzoeken van ge schikte boeken. Van tevoren wordt een kleine workshop gegeven over het voorlezen aan peuters. Voor meer informatie en aan melding: 0180- 638388 of 0180- 638388. Zevenhuizen - Hengelsportver eniging Zevenhuizen-Moerkapelle hield onlangs de twaalfde wed strijd van de ouderencompetitie. Er werd gevist in de Noord AA door acht leden van de vereni ging; zij vingen totaal 16.650 gram vis. Eerste werd J. van Elswijk met 5150 gram. De tweede plaats was voor J. de Zwart met 4600 gram en derde werd J. van Dongen met 3300 gram. De dertiende wedstrijd van deze competitie werd gevist in de Rotte (bij de molens) op 29 juli; acht deelnemers vingen 8.200 gram vis. Eerste werd D.Bazen met 2.450 gram, tweede J. Wiersma met 1.900 gram en derde K.Bos met 1.650 gram vis. Onderlinge wedstrijd De tweede onderlinge wedstrijd werd gevist in de Rotte bij de mo lens. De vangst was zeer wissel vallig. De acht deelnemers wisten 15.640 gram vis ter weging aan te bieden. Eerste werd J. de Zwart met 6.960 gram, tweede Adr. van Erk met 2.640 gram en derde K. Bos met 1.900 gram. De volgende wedstrijd is een club- kampioenschapswedstrijd op za terdag 15 augustus. De vissers vertrekken om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats bij La Ba- raque. Er wordt gevist in de Rotte (Balkegat) Door Joke Heikens Moerkapelle- Nadat Moerkapelle het afgelopen jaar net niet pro moveerde door het verlies van de finale nacompetitie op penalty's, is coach Frans de Heij vol goede moed. "Ik heb hoge verwachtin gen van deze ploeg". Tegen Schoonhoven ging het mis in de finale. "Het was een hele happening", haalt de Heij herinne ringen op, "Het was heel jammer dat we die verloren, maar we had den nooit gedacht dat we zover zouden komen! Tijdens de winter stop stelden we ons doel bij en wil den we de nacompetitie halen. Dat we de finale zouden spelen, kwam toen niet bij ons op." Doordat de gemiddelde leeftijd van de spelers begin twintig is, heeft de Heij de kans om de groep te ontwikkelen tot een topteam. "Alleen onze keeper is 37 jaar, hij is de 'opa' van de groep. Ik ben erg blij met hem, iemand met veel ervaring kun je goed gebruiken in zo'n jong team. De goede resulta ten van vorig seizoen hebben er ook voor gezorgd dat een aantal spelers dat al gestopt was, nu weer beschikbaar is. Nu hebben we een selectie van 40 man, daar kunnen we drie topteams van maken. We willen dan ook zeker het tweede elftal hogerop helpen, ze spelen nu reserve vierde klasse en dat is recreatievoetbal. We krijgen een extra trainer erbij en misschien nog een verzorger, zodat het tweede ook een volwaardige ploeg wordt. Het doel is om te promoveren, met beide teams. Het bestuur draagt hieraan zijn steentje bij. Vorig jaar is het trainingsveld gerestaureerd door een professioneel bedrijf dat ook de velden van profclubs doet. Voorgeen hadden we één trainingsveld voor alle teams, dat Zevenhuizen - Wie nog geen 13 jaar is en van puzzelen en sporten houdt kan van 8 tot 31 augustus meedoen met de Olympische Spe len Quiz in de bibliotheek de Groene Venen. De Quiz bestaat uit tien vragen die in de bibliotheek of thuis beantwoord worden. In de bibli otheek staat een inleverbus waar de antwoordvellen in kunnen. Uit de goede antwoorden worden op woensdagmiddag 3 september, 3 prijswinnaars getrokken. De quiz staat ook op de website van de bibliotheek: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Zevenhuizen - De (voormalige) leerlingen van groep 8 van basisschool 't Reigerbos genieten momenteel van een extra lange vakantie en begin nen in de eerste week van september aan een nieuwe fase. In juli namen zij uitgebreid afscheid van hun basisschooltijd, beginnend met een disco in de school, met een DJ die iedereen de vloer op kreeg. Daarop volgde de week van de afscheidsmusical. De generale repetitie werd op dinsdag 8 juli gehouden, daarbij waren bewoners van de Zevenster aanwezig. Woensdagochtend werd 'Musical Strafkamp 8' opgevoerd voor opa's en oma's en vrijdag ochtend voor alle leerlingen van 't Reigerbos. Tot slot de knaller: vrijdagavond 11 juli voor de (trotse) ouders. Maandag 14 juli brak hun laatste basisschooldag aan, die werd gestart met een vossenjacht; aansluitend stapten de leerlingen op de fiets richting de Molenviergang waar zij hebben gegeten, gezwommen en gesport. Zevenhuizen-Moerkapelle - Ten behoeve van de recon structie RW12 tussen Gouda en Zoetermeer dient het fiets pad aan de noordzijde van de A12 (tussen de Rotte en de Ringvaart) voor circa een jaar te worden afgesloten. Fietsers worden via de zuid zijde (Molenviergang en Mo lenweg) omgeleid. Zij komen dan aan de zuidzijde van de spoorweg Den Haag-Gouda bij de N219 (Noordeinde/ Swanlaweg) uit. Om hier veilig de N219 te kunnen overste ken wordt een nieuwe situatie gerealiseerd waarbij de twee bushaltes van Connexxion cir ca 100 meter naar het zuiden worden verlegd. De bestaande N219 wordt iets in oostelijke richting verlegd (met gebruik van de bestaande, oostelijke bushalte) zodat er ruimte ont staat om langzaam verkeer fysiek te kunnen scheiden van het autoverkeer. De westelijke bushalte, inclusief bushokje en informatiezuil, wordt verlegd zodat hier het langzaam ver keer kan gaan rijden. De voorbereidende werk zaamheden voor het realise ren van de nieuwe situatie ter plaatse wordt uitgevoerd van woensdag 6 tot en met vrijdag 8 augustus. Na het weekend wordt dan vanaf 11 augustus het fietspad aan de noordzijde afgesloten en zal de omleiding over de zuidzijde ingesteld zijn. Frans de Heij heeft hoge verwachtingen van 'zijn jongens'. was echt een soort landjepik. Wie het eerst op het veld was, kon het beste stuk uitkiezen. Dat werkt na tuurlijk niet. Het eerste team zou altijd een trainingsveld ter beschik king moeten hebben." In vergelijking met vorig seizoen verandert er niet veel aan de groep. "Alle spelers zijn gebleven. Zelfs Kamal Boutasghounte, die in de belangstelling van Sparta stond. Er zijn alleen maar spelers bij geko men. Vanuit onze jeugd komen vijf spelers over, waarvan drie erg ta lentvol zijn. Ik wil de jeugdleiding daar een compliment over geven. Zo kun je aan een topteam bou wen, het begint bij de jeugd. Over doorstroming hebben we niet te klagen." Moerkapelle krijgt een zware dobber in de bekercompetitie: "We zijn met een derde en twee tweede klassers ingedeeld. Dat is heel zwaar, maar tegelijk ook een goede test om te kijken hoever we zijn." Nadat de Heij vijf jaar bij Donk ge voetbald had, ging hij na een hard nekkige schouderblessure als trai ner aan de slag. Bij Unio trainde hij de A1 en hij viel in bij Rijnstreek. Nu wordt dit zijn derde seizoen bij Moerkapelle. "Naast mijn kantoor baan als werkvoorbereider, wil ik graag iets actiefs doen. Voetbal kan ik niet missen. Maar er is meer in dit leven, dat heb ik inmiddels wel geleerd. Mijn vrouw en drie dochters zijn het belangrijkste voor mij." Lastige man aangehouden Zevenhuizen - De politie heeft za terdag 2 augustus een 33-jarige man uit Rotterdam aangehou den. De man viel rond 11.00 uur bij de Eendrachtweg, plaatselijk bekend als het Schelpenpad, een vrouw uit Zevenhuizen lastig. De vrouw liep daar haar honden uit te laten toen hij haar benaderde, haar hand wilde pakken, avan ces maakte en daarna probeer de haar portemonnee uit haar broekzak te halen. Door om zich heen te slaan en op het grommen van de honden, kwam de man op andere gedachten en liep weg. De echtgenoot en buurtbewoners zochten vervolgens naar hem en schakelden daarbij de politie in. Uiteindelijk werd hij op de Twee manspolder aangehouden. Na zijn verhoor en overleg met justitie is de verdachte die avond weer in vrijheid gesteld. Er wordt proces verbaal opgemaakt voor onder meer poging tot beroving. Politie zoekt getuigen overval Zevenhuizen - Het politieon derzoek naar de overval op een slachterij aan de Bierhoogtweg in Zevenhuizen is nog in volle gang. Het is bij de politie bekend dat het behoorlijk druk is geweest in de omgeving van de slachterij ten tij de van de overval. De politie doet daarom nogmaals een oproep aan getuigen om zich te melden. In het bijzonder wil de politie graag spreken met een fietser die onder aan de Hennepbrug bij de Rotte door agenten is aange sproken. De blanke man reed op een fiets met zijtassen. De poli tie vraagt ook personen die rond 10.20 uur de dag van de overval bij de bushalte op de Burgemees ter Klinkhamerweg stonden zich te melden. Hun getuigenis zou den belangrijke elementen voor het onderzoek kunnen bevatten. Deze en andere getuigen kunnen bellen met de recherche van poli tiedistrict Gouwe IJssel via 0900- 8844. De gewapende overval op een slachterij aan de Bierhoogtweg vond op donderdagochtend 24 juli plaats. Een nog onbekend geldbedrag werd buitgemaakt. De overvaller, een ongeveer 17-ja- rige jongen, kwam rond 10.15 uur het kantoor binnen en bedreigde de aanwezige medewerkster met een vuurwapen. Vervolgens is hij er met het geld op een scooter vandoor gegaan. De politie start te direct na de melding een uitge breide zoekactie naar de dader en zette daarbij ook een helikopter Vreemdelingen illegaal aan het werk Zevenhuizen - De Vreemdelin genpolitie van Politie Hollands Midden en de Arbeidsinspectie hielden dinsdagmorgen 29 juli een controle op de Wet Arbeid Vreemdelingen bij een kwekerij aan de Noordelijke Dwarsweg. Bij de Arbeidsinspectie was een tip binnengekomen dat daar illegaal gewerkt zou worden. Er werden daar achttien vreemdelingen aan getroffen, veertien mannen en vier vrouwen met Belgische, Egyp tische, Marokkaanse en Algerijnse nationaliteit. Tien van hen zijn in vreemdelingenbewaring gegaan. Zeven hebben de aanzegging ge kregen om Nederland te verlaten en voor één vrouw liep nog een vreemdelingenprocedure. Zij zijn daarvoor op vrije voeten gesteld. De Arbeidsinspectie maakt pro ces-verbaal op tegen de kweker.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7