DESIRE2DANCE "ONDANKS DAT IK ELKE DAG MOET TRAINEN, HEB IK ER IEDERE KEER WEER ZIN IN" AANMELDEN VOOR URBAN OPEN AIR ,eten u welkom bij TC NIEUWERKERK peptalk N TENNISCLUB Natuurwonder Tennistalent Marlon Brand (15): CENTRIC j, 5- Door Lynn Stroo "Gletsjers zijn mooie, maar verraderlijke en gevaarlijke natuurverschijnselen. Het lijkt een metersdiepe ijsvlakte, maar in feite is een gletsjer altijd in beweging, zoals een rivier. Als je in een gletsjerspleet valt, kom je er zo goed als zeker nooit meer uit.' Ik herinnerde mij deze tekst maar al te goed toen ik aan de top van de Morteratschgletsjer stond vorige week. Al van kinds af aan ben ik gefascineerd door gletsjers. Jarenlang ging ik skiën bij Aletsch. de grootste gletsjer van Europa. Toen ik ouder was stond ik tijdens mijn spreekbeurt uitgebreid voor de klas te vertellen hoe een gletsjer werkt. Ik had toen nooit gedacht dat ik ooit zo dicht bij het prachtige natuurverschijnsel zou kunnen komen, laat staan er een tocht overheen maken. Vol goede moed had ik mij opgegeven voor de excursie naai de Morteratschgletsjer. Bergschoenen, een pet, zonnebril, zon nebrand en een loopstok, ik had het allemaal, dus het moest lukken. Toen de wekker mij veel te vroeg uit mij slaap rinkelde, besefte ik het kraakhelder: ik ga een gletsjerwandeling maken. Het was precies de ochtend dat ons het nieuws ter ore kwam dat een Nederlands gezin was omgekomen op de Mont Blanc. Een vader en zijn drie kinderen waren tijdens het bergbeklim men naar beneden gevallen en omgekomen. Het krantenbe richt vertelde mij: jaarlijks komen er veel toeristen om die de kracht van de bergen onderschatten. Daar stond ik dan. klaar om de kracht van de gletsjer te trotseren. Hoewel de angst mij een beetje in de knieën zat, stapte ik de gondellift in, op naar de top van de berg. Eenmaal boven was het alsof we het dak van wereld bereikt hadden. Zo wijds, ik keek zo over alle bergpunten heen. Daar in het midden lag zij, de Morteratschgletsjer. schitterend in de zon. Volgens onze gids de beste dag die we ons hadden kunnen wensen. Terwijl de zon hoger aan de hemel rees, liep er een sliert mensen ach ter de Zwitserse gids aan. over de eeuwenoude ijsmassa. We liepen langs metersdiepe gletsjerspleten en ondergrondse waterstromen. Wanneer de zon recht op het ijs scheen, kon je metersdiep door de blauwe bevroren zee naar beneden kijken. De wandeling van bijna vijf uur was zo voorbij. Onderaan de voet van de gletsjer keek ik nog een keer omhoog. Daar lag zij. roerloos en schitterend. Venaderlijk gevaarlijk, maar een van de mooiste natuurwondere die ik ooit heb gezien... pagina 9 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 augustus 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het wordt weer griezelen om klokslag 00:00 uur van zaterdag 23 op zon dag 24 augustus in Hitlandbos. Dan gaat de VEDJ Horrortocht van start. Zullen er ook dit jaar weer los lopende psychopaten te vinden zijn? Komen deelnemers ook dit jaar weer veilig thuis? De grie zels van VEDJ garanderen niets. Mee doen is gratis en op ei gen risico. Deelnemers onder de 12 jaar moeten onder begelei ding staan van een volwassene. Start is op de eerste parkeerplaats aan de linkerkant van de Hitlandsel- aan in Nieuwerkerk. En vergeet niet om je zaklamp thuis te laten, want licht is verboden tijdens deze tocht! Rotterdam - Terwijl de karren van de Fast Forward Parade op zaterdag 9 augustus na 18.00 enigszins verlaten en uitgeleefd ogen, zal de uitbundige massa vastberaden richting Parkzicht aan de Kievitslaan 25 trekken, waar deze danceliefhebbers vol ledige aan hun trekken kunnen komen met Desire2Dance. Weer of geen weer, Desire2Dance staat met haar residents zowel binnen als buiten klaar met een viertal behendige artiesten. Dekster zal het dansverlangen bij iedereen naar boven krijgen, aangevuld hierbij door Matt Styles. Jasper Clash trekt de avond in diezelfde lijn door en tot slot verschijnt Laurenzo Desire2Dance on stage. De toegang bedraagt 10,- euro (geen voorverkoop). Voor meer informatie: www.desire2dance.nl. Door Marlorineke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de meesten van ons is de zomerperiode een tijd waarin we het rustig aan kunnen doen, maar voor tennisser Marlon Brand zijn de afgelopen weken juist heel druk geweest. Hij heeft de voorbije weken een aantal belangrijke internationale ITF-toernooien gespeeld. De afgelopen twee weken is hij in Ierland geweest om mee te doen aan de toernooien van Cork en Dublin. Hier heeft hij een belangrijke stap in zijn carrière gezet, door in zowel het enkelspel als het dubbelspel zijn eerste punten voor de wereldrang lijst te behalen. Hierdoor wordt hij in de toekomst direct toegelaten tot de toernooien, waardoor hij geen kwalificatie meer hoeft te spelen. Toen Marlon zeven jaar oud was, is hij begonnen met tennis. "Mijn vader en opa tennisten en dat leek me wel leuk, dus ben ik ook gaan tennissen." Dat Marlon veel tennistalent had bleek al snel, op achtjarige leeftijd mocht hij al voorspelen bij de tennisbond. "Nadat ik een jaar les had gehad, stelde mijn trainer voor om bij de bond voor te spelen. Ik speelde zo goed, dat ik uitgekozen werd om daar te komen trainen. In het begin was dat twee keer per week en kon ik ook nog gewoon in Nieuwerkerk blijven trainen. Op dit moment train ik elke dag bij de KNLTB, waardoor ik bij TCN al leen nog aan competitietrainingen meedoe." On danks dat Marlon zo vaak moet trainen, gaat hij elke keer met plezier. "Ik vind het helemaal niet erg dat ik zo vaak moet trainen. Ik vind het juist leuk om zo intensief met sport bezig te zijn." Marlon is het spelen van buitenlandse toernooien erg goed bevallen. "Ik vond het erg leuk om tegen kinderen uit verschillende landen te spelen. Bui ten de baan gaan we gewoon als vrienden met el kaar om en dan is het interessant om ook eens met mensen uit andere landen te praten." De ouders van Marlon gaan vaak mee naar de buitenlandse toernooien, maar hij gaat ook wel eens alleen. "Ik vind het eigenlijk leuker om alleen te gaan, maar dan zijn er wel begeleiders van de KNLTB bij, die me helpen. In oktober is mijn volgende interna tionale toernooi op Curasao en daar heb ik al veel zin in." Volgens Marlon heeft hij al veel geleerd van het spelen van de internationale toernooien. "De eerste keer was ik heel nerveus en stond ik, voordat ik het wist, met vier nul achter. Ik heb die wedstrijd nog wel kunnen winnen, maar dat was natuurlijk niet de bedoeling. Nu ben ik veel rusti ger omdat ik het meer gewend ben." Omdat Marlon in de sportklas van het Thorbecke College in Rotterdam zit kan hij hettennissen goed met school combineren. "Ik ga na de zomer naar 4 vwo en dat gaat tot nu toe nog heel erg goed. Op school houden ze heel veel rekening met mij en ik krijg ook vrij als ik bijvoorbeeld een toernooi in het buitenland moet spelen. Mijn huiswerk en toetsen moet ik daarna natuurlijk wel inhalen." In de toekomst wil Marlon graag proftennisser worden. "Ik zou heel graag aan de Grand Slams mee willen doen. Ik speel aanvallend tennis, dus ik denk dat de ondergrond op de US Open en de Australian Open me wel zal liggen, maar het mooiste toernooi vind ik Wimbledon. Dat zou ik graag eens willen winnen. Mijn favoriete tennisser is Roger Federer Hij heeft Wimbledon vijf keer op rij gewonnen en ik vind dat hij technisch een erg goede speler is. Hij mag van mij alleen op de baan iets fanatieker worden." Marlon hoopt de komende jaren de stijgende lijn door te kunnen zetten. In 2010 wil hij zich kwalificeren voor de Grand Slams bij de junioren. Als dat allemaal goed gaat wil hij daarna misschien in Amerika voor een College gaan spelen en tegelijkertijd studeren, want school blijft ook heel belangrijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk or ganiseert in samenwerking met Skateland Rotterdam de vijfde editie van Urban Open Air in het Essepark. Het evenement wordt zaterdag 6 september gehouden en bevat een aantal nieuwe ele menten. Van 12.00 tot 17.00 vinden er diverse battles plaats. Op het verharde terrein bouwt Stichting Skateland een bijzonder mobiel skatepark, waar vervolgens battles en demo's plaatsvinden. Nieuw is de stand-up dance battle, waarbij iedereen elkaar kan uitdagen op de dansvloer. Ook de graffiti-lane ontbreekt dit jaar niet, jongeren kunnen zich aanmelden om ter plekke een kunstwerk te maken. Tijdens de afterparty in Taverna wordt een rapbattle gehouden. Voor meer informatie en aanmel ding: marijesim@tiscali.nl of 0180- 315381.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9