Zuidpias Zaterdag 3 april: 'N219 op rolletjes' van 12.00 tot 16.00 uur Afslag (N219) 9 laat van zich horen 5 6 0>. Rollend Rolling '90 Mis het niet! Neem de pendelbus Dorpsstraatplein Oude Gemeentehuis! Ook aanwezig op 3 april is: Fietsklaar.nl gemeente O Is uw fiets al lenteklaar? editie: zuidpias 33e jaargang nummer 1380 31 maart 2 0 10^ CV =i.HART VAN HOLLAND einde aan de continue stroom van gemotori seerd verkeer door het hart van het .dorp. De gemeente Zuidpias wil graag jong en oud de gelegenheid bieden om dat feestelijk in te luiden. Er is van alles georganiseerd tussen 12.00 en 16.00 uur. Na of tussen het rollen door kan men genieten van gratis poffertjes, koffie, thee of limonade en muziek. Er lopen paashazen rond en bovenop de Knibbelweg is een uitkijk post. Tussen 12.00 en 14.00 uur is de weg vrij te bekijken en te berollen. Om 14.00 start een programma: rolschaatsvereniging Rolling '90 bijt kunstig en rollend samen met het college van burgemeester en wethouders het spits af om 14.00 uur. Een slagwerkgroep luisterend naar de toepasselijke naam Afslag 9 zorgt voor muzikale en opzwepende ritmes. Aansluitend wordt een tekenwedstrijd gehouden voor kinderen tot 13 jaar. Drie winnaars worden uitgenodigd door de provincie Zuid-Holland om hun prijs in ontvangst te nemen op 8 april en mee te rijden tijdens de allereerste rit over de nieuwe weg... Ook wie alle paashazen ontmoet, maakt karrs op deze unieke gebeurtenis. Op zaterdagmiddag 3 april organiseert de gemeente Zuidpias voor alle inwoners van de dorpen, in het bijzonder de Zevenhuizenaren I een heus 'in rij festijn' op de nieuwe N219 I (ter hoogte van de nieuwe rotonde tot aan de I overgang op de Knibbelweg). Op rolletjes wel I te verstaan. Het is de bedoeling dat u op ska- I tes, rolschaatsen, skeelers, steps, éénwieler, scootmobiel, skate- of waveboards rollend over een deel van het nieuwe tracé zoeft. Het is een eenmalige gebeurtenis, want de N219 gaat 8 april 2010 plusminus 17.00 uur officieel open voor het gemotoriseerde verkeer. Daarna is er van een autoloze weg geen sprake meer. De inwoners van Zevenhuizen hebben ruim een kwart eeuw op de nieuwe omleidingsweg moeten wachten. Er komt zeer binnenkort een De provincie Zuid-Holland, de wegbeheerder, verleent haar medewerking aan dit unieke festijn. Aan het viaduct nabij de A12 wordt nog gewerkt op 3 april. Ook zullen er werk zaamheden zijn tussen 3 en 8 april en is de weg afgesloten om op 8 april helemaal klaar en spik en span'opgeleverd te worden. Afslag N219 is dan een feit! Kijk voor alle verdere informatie verder in deze krant. 0 Voor deze zaterdag laat Afslag 9 zich even omdopen tot Afslag N219! Afslag 9 is de naam van de slagwerkers van De Kleine Trompetter. De naam is begin jaren 2000 ontstaan nadat de oude slagwerkgroep een nieuw pad was ingeslagen - daar hoordeeen nieuwe pakkende naam bij. Zevenhuizen ligt aan de A12 en de afslag naar Zevenhuizen is afrit 9! Maar ook is afslag een link naar slagwerk. De groep heeft een tijd uit 3 man bestaan maar is inmiddels gegroeid tot een groep v,an ongeveer 20 jonge en enthousi aste slagwerkers. Onder leiding van Hans van Gennip wordt er iedere woens dagavond druk geoefend op diverse soorten muziek en slagwerktechniek. Er worden niet alleen 'normale' trom mels bespeeld maar ook het drumstel, timbales, bongo's, quad, bassdrum komen aanbod. Stijlen als pop, metal, drum&bass, latin, samba, calypso, merengue, mambo en de Afrikaanse bembe komen regelmatig aan bod. Afslag 9 treedt samen met de harmonie op maar het komt ook wel eens voor dat er solo optredens zijn. Enkele gelegenheden waar Afslag 9 voor gevraagd wordt of ooit is gevraagd zijn: diverse sportevenementen, open dag van Nedtrain (2008), Zomeravondconcert (2009) en diverse activiteiten binnen het dorp en de dorpen om Zevenhuizen. En nu dan dus het inrijfestijn op de nieuwe rondweg. Een deel van Afslag 9 laat a.s zaterdag van zich horen. Kijk voor informatie op www.dekleinetrompetter.nl. Maak kennis met dé mobiele fietsenmaker met een mobiele werkplaats. Ze kun nen repareren bij u voor de deur, op uw werk, of op welke locatie dan ook en wanneer het u uitkomt. Ze besparen u veel tijd en gesjouw met'uw fiets en werken secuur. Naast reparatie en onderhoud verkopen zij ook nieuwe en gebruikte fietsen aan de Lange Zijde 9a te Zevenhuizen, die vanzelfsprekend rijklaar zijn. Voor schoolgaande kinderen zijn zij dé oplossing bij lekke ban den en dergelijk. In de meeste gevallen kan de fiets dezelfde dag nog gerepareerd worden zodat ze de volgende dag gewoon weer op de fiets naar school kunnen. Indien de reparatie niet dezelfde dag uitgevoerd kan worden, stellen ze in overleg een leenfiets ter beschikking. Bel voor vragen of een afspraak 06 30 72 72 12 of kijk op www.fietsklaar.nl. Loop even langs op 3 april. Rolling '90 is de rolschaatsvereniging uit Moerkapelle, die stevig aan de weg timmert! In heel Europa wordt deelgenomen aan wedstrijden en niet zonder succes. De prijzenkast in Moerkapelle puilt uit. Op het gebied van formatierijden is de groep een waar fenomeen. Tijdens wer velende shows en optredens laat Rolling '90 zien hoe leuk rolschaatsen is. Het lag dan ook voor de hand hen te vragen om de N219 in te rollen. Een demonstratie kan het niet echt worden daarvoor is de weg niet breed genoeg, maar dat de leden van Rolling '90 op geheel eigen wijze de weg in zullen rollen zal duidelijk zijn. Zaterdag om 14.00 uur bijten ze de spits af! Kijk voor informatie op www.Rolling90.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1