Witte tentweek van start gegaan IT-DEALER 'Knokken voor een visje' !R Viswijven zingen voor Rob Stenders Pagina 3 Nieuwerkerkse wil Miss Maxi worden IJsclub blij met teruggevonden akten Pagina 9 Trekvogels in the picture 4 augustus 2010 Tim Moonen tweede op K2-toernooi UW DROOMHUIS! Scharster 1 te Rotterdam Verdachten aangehouden na ontmantelen hennepkwekerij -631206 Zevenhuizen Hengelsport Rommelmarkt aan de Wilgenlaan Poging tot in braak op golfbaan -HART HOLLAND Pagina 7 Pagina 11 Pagina 13 Robuuste twee onder één kap woning op eigen grond met garage en zonnige achtertuin. www.vdpanne.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Op drie locaties in Nieuwerkerk is maandag 2 augustus de Witte-Tentweek weer van start gegaan. Door Marlonneke Willemsen In de wijken Essen, Zuidpias en Dor- restein zijn door de organisatie, de PKN (Hervormde Gemeente) Nieu werkerk aan den IJssel, drie grote witte tenten neergezet, waar kinde ren tussen vier en negen jaar deze week aan verschillende activiteiten kunnen meedoen. 's Ochtends zijn er bezigheden als knutselen, zingen en luisteren naar een verhaal, 's Middags is er elke dag een ander programma met als hoogtepunt de boerenbruiloft op vrijdagmiddag. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zondagavond 1 au gustus drie mannen aangehouden in verband met overtreding van de opiumwetgeving. Het gaat om een 45-jarige inwoner van Warmond, en een 49-jarige en een 22-jarige man, beiden zonder vaste woon-of ver blijfplaats. De politie kreeg een tip dat er in een pand aan de Vecht in Nieuwerkerk mogelijk een hennep kwekerij bevond. Toen agenten pols hoogte kwamen nemen bij het pand, troffen zij daar de drie verdachten aan die mogelijk bezig waren een hennepkwekerij op te ruimen. Uit een eerste onderzoek in de woning bleek dat er illegaal stroom was af getapt. Het onderzoek naar de drie verdachten wordt voortgezet. Moordrecht-Zestien vissers van hengelsportvereniging Moordrecht wierpen zaterdag 31 juli hun hengel uit in de Oude Rijn bij Alphen aan den Rijn. Alle maal konden ze vis ter weging aanbieden. Het merendeel is gevangen aan de linkerkant van het parcours. Daar waren de vangsten allemaal boven de drie kilo terwijl aan de rechterkant de vissers moesten knokken vooreen visje. "Het is tegenwoordig erg belangrijk op welk nummer je mag gaan zit ten, want als er op jouw stekkie net geen vis aanwezig is en je ze niet kan lokken, zul je ook niks vangen", zegt Koos van Herk, wedstrijdleider van de hengelsportvereniging. Dat plekje krijgt de visser door middel van loting. Van Herk: "Vijfenveertig minuten na aankomst klinkt er een toeter en gaan de dobbers het water in. Er wordt vier uur gevist, waarna er wordt opgeruimd en gewogen." De winnaar van deze week werd Sjaak Vonk met iets meer dan tien kilo op de kopstek. Van Herk: "Dat betekent dat je aan één kant nie mand naast je hebt, dus meer kans op vis want alle vis van die kant komt eerst bij jou langs." De uitslagen bij het A-korps: 1. Sjaak Vonk 10086 gram; 2. Cees van de Heuvel 7336 gram; 3. Jan Brouwer 5634 gram. B- korps: 1. Rene van Veen, 3753 gram; 2. Kees de Kwaadsteniet 3538 gram; 3. Hannie van der Hoek 2967 gram. C-korps: 1: Marco Heemelaar 1748 gram; 2. Johan Sapuletej 703 gram; 3. Dennis Holthuizen 661 gram. De volgende wedstrijd wordt gehou den op zaterdag 7 augustus in de Gouwe bij Gouda naast de sluizen. "Bijna een thuiswedstrijd dus", zegt Van Herk. "Mochten er visliefhebbers zijn die wel eens willen weten wat wedstrijdvissen inhoudt, kom gerust langs om te zien hoe het gaat." Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft donderdag 29 juli een 24-jarige man uit Capelle aan den IJssel aangehouden op verdenking van poging inbraak in het restaurant van de golf baan. Rond 4.00 uur ging het inbraakalarm van het pand aan de Blaardorpseweg af. Terwijl agenten naar de golfbaan reden zagen ze vlakbij het toegangs hek van het pand naast een fietser een persoon lopen. Bij het zien van de agenten reed de fietser weg. De andere persoon, de Capellenaar, was bezweet en onrustig en kon geen duidelijke verklaring geven van zijn aan wezigheid daar. Ook had hij de fietser gezien. Een scheur in zijn jas en een wondje aan een handpalm maakte hem verder verdacht, waarna hij werd aan gehouden. Bij het pand bleek een ruit te zijn vernield. Zevenhuizen - Eenmaal per maand wordt aan de Wilgenlaan' 2 de rommelmarkt van de her vormde kerk gehouden. Zaterdag 7 augustus gaan de deuren weer open van 9.0Q tot 12.00 uur. Er zijn veel nieuwe spullen ontvan gen, die voor het eerst worden aangeboden:cam pingartikelen, spellen voor de kinderen en honderden boeken. "Voor de prijs hoeft u deze spullen niet te laten staan", zegt Arie Boertje van de rommelmarktcommissie. "De markt is zeker ook interes- sant voor aankomend studenten, zij kunnen voor een prikkie hun kamer inrichten", aldus Boer tje. Opvallend is ook het aantal (race)fietsen dat is ingeleverd. Tijdens de rommelmarkt van zaterdag kunnen overigens ook goede en bruikbare spullen in geleverd worden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1