PvdA doet Filmische taferelen op Vrijwilligersmarkt Theater voor ledereen zoekt talent -pfiREHT Computer problemen? HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 23 MAART 2011 Ongeëvenaarde prijzenregen Moerkapelle - "Vrijwilligers zijn het cement van de samenleving", benadrukte wethouder Jan Verbeek vrijdag 18 maart nogmaals. Op de Vrijwilligersmarkt werd een virtueel VrijwiUigersloket gelanceerd en de Vrijwilligervan het Jaar zou worden aangewezen. Het college had echtereen verrassing. Door Pepijn de Groot Bij binnenkomst in Op Moer lijkt er sprake te zijn van omgekeerde rol len: 'de gemeente' is in dienst voor de vrijwilligers. Raadsleden schen ken koffie en eerder op de dag sta ken ook de wethouders de handen uit de mouwen in het teken van NL Doet. De genomineerden lopen door de zaal, praten met elkaar en de bezoekers. De vergelijking met een Oscaruitreiking is snel gemaakt. De jongedames van Rolling '90 dra gen ook bij aan de filmische sfeer. Uitgedost als Zeeuwse meisjes rol schaatsen ze met een plateau vol hapjes door de zaal. Het midden is vrijgelaten voor hun clemonstratie later op de avond. Een jeu de bou les baan zorgt ervoor dat er geen sprake is van een gapende leegte. Langs de kant staan kramen van al lerlei vrijwilligersorganisaties uit de gemeente Zuidpias. Een klein po dium wordt betreden door Verbeek die alle aanwezigen toespreekt. "Hopelijk kunnen de vrijwilligers el kaar beter leren kennen en komt er nieuw bloed", aldus de wethouder. Dat nieuwe bloed weet waar het kruipen kan vanaf dan: het online VrijwiUigersloket. Na een druk op de knop en aftellen van tien tot nul is het platform voor vraag en aanbod wat betreft vrijwilligerswerk een feit. Rolling '90 zien wat ze in huis heb ben. De jonge garde rolschaatsers schiet met kazen over de vloer van de gymzaal. Na het spektakel en een daverend applaus wordt de vrijwil ligers verzocht een kring rond het podium te vormen. Met de bokaal in de handen zegt Verbeek: "We zijn als gemeente rijk aan vrijwilligers." De winnaar is dan ook... iedereen. De 29 genomineerden krijgen alle maal een prijs uitgereikt. Gedeelde smart is halve smart. Gedeelde winst is dubbel winst. De kurk kan van de fles: de verkie zing is achter de rug en de zaal lijkt te zijn losgekomen. Riet van Tuijl is één van de prijswinnaars en vindt het terecht dat iedereen een prijs krijgt. "Het is mijn lust en mijn le ven", zegt de vrijwilliger van De Zonnebloem in Nieuwerkerk aan den IJssel. "Het geeft zo'n warm ge voel. Om mensen een sprankje hoop te geven, al is het maar met een ge sprekje", voegt Van Tuijl eraar] toe. Ook de wethouders komen los na de prijsuitreiking. De colberts gaan uit en de virtuele voetbalmuur wordt onderworpen aan een ambtelijk pot je pingelen. Ook burgemeester Kats vertoont zijn verfijnde traptechniek. De Zumba work-out die Rolling '90 And the winner is... Voordat de prijzen bekend worden gemaakt laten de rolschaatsers van De kaasmeisjes van Zuidpias rollen over de vloer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het weekend stond in het teken van de grootste Nederlandse vrijwi11igersactie ooit: NL DOET. Tijdens deze actie zat Zuidpias uiteraard ook niet stil. Speeltuinvereniging llsselkids plaatste op de website van de actie een oproep waarin zij zochten naar vrijwilligers die wilden helpen met het verven van hun clubhuis. PvdA Zuidpias claimde deze klus en heeft zaterdag 19 maart het clubhuis voorzien van een lik verf. Over de voorstelling In dit bijzondere, met muziek en dans aangeklede, sprookje gaan twee jonge meiden op zoek naar de spiegel die uit hun leven is verdwe nen. De grote spiegel die er was, is zwart geworden en heeft iedereen opgezogen; nu staan ze er opeens helemaal alleen voor. Opeens duiken er twee vreemde snuiters op. Die geven de meisjes de opdracht om de grondstoffen voor een nieuwe spiegel te gaan verza melen. Ze komen daarbij op zeer vreemde plekken terecht: niet alleen in donkere zilver- en kopermijnen, maar ook in een kleurrijke verffa- (toto: bart Jansen) briek. De figuren die ze onderweg tegenkomen zijn raar, gek en grappig. De ontknoping is verras send. Laat je meeslepen en teken in voor een heerlijk en inspirerend avontuur. Aanmelden Belangstellenden kunnen zich aan melden via info@theatervoorieder- een.nl onder vermelding van naam en leeftijd. Na aanmelding ontvangt men een uitnodiging voor de infor matiebijeenkomst op donderdag 14 april. Voor meer informatie: www.theatervooriedereen.nl. Computerhulp aan huis (geen gesleep met uw computer) 079 - 8888 259 www.parentpc.nt Moordrecht - Stichting Theater voor ledereen is voor de voorstelling 'Ont- spiegeld', op zoek naar spelers en dansers van elf jaar en ouder. Zij kunnen optreden in de sprookjesachtige musical die in mei 2012 zes keer wordt opgevoerd in theater Swan la in Zevenhuizen. De colberts gaan uit voor een ambachtelijk potje pingelen. Zuidpias heeft veel vrijwilligers, dus ook veel winnaars. aansluitend vertoont doet iedereen het hoofd vol informatie en de arm meedeinen op de exotische deun- vol goodies trekt iedereen opgeto- tjes. Met een maag vol van hapjes, gen naar huis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31