Petra de Groot koningin van ZH kampioenschappen Wendy de Ridder en Kim de Marijke Blok en Renate Tour- Haan winnen Carlton GT Open nier winnen parencompetitie Met hoge snelheid tegen boom CKV D1 derde van Nederland HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 23 MAART 2011 37 Er werd gebridged.... Slotavond Vrouwen van Nu Arnold Heertje over Humanisering Koffiedrinken met Ouderenadviseur Zwemmen Badminton c Bridge ■J-~~L_ Korfbal Nieuwerkerk aan den Ussel - De Nieuwerkerkse Bridgeclub speel de maandag 21 maart voor de tweede keer in de laatste com petitieronde van dit seizoen. In de A-poule streed een sterk veld om de overwinning. Het koppel Gerda Goedhart en Marijke Blok eindigde op de eerste plaats met een zeer hoge score van 70,38°/o. Op de tweede plaats werden zij gevolgd door Guus Ham en Henny Hense met 61.46%. Het was drin gen op de derde plaats, want er eindigden maar liefst drie koppels met 56.25% op deze plekc Rob Moelker en Arie van Veen, Ineke van de Heuvel en Lenie de Kreek én Ron van Domburg en Wim Verhoeven. In de B-poule behaalden Elisa beth Tump en Hieke Penning de top met 68.75%. Tweede werden, met 66.25%, Peter Bijsterveld en Maarten Goedhart, het enige koppel dat op deze avond een slem wist binnen te halen. Op de derde plaats, met 57.50%, ein digden de dames Wil Blok en Wil Valk. Vol gende week de derde avond van deze laatste competitieronde; het gevecht om het clubkampioen schap van dit seizoen is nog niet beslecht. Nieuwerkerk aan den IJssel - De slotavond van het seizoen bij Vrouwen van Nu vindt plaats op donderdag 24 maart in het Kerke lijk Centrum aan de J.A. Beijerink- straat 53. De avond staat in het teken van het zogenaamde 'Cita- tenspel'; een verzameling citaten wordt in stukjes geknipt en door in groepjes te werken moet uit eindelijk het juiste citaat gevon den worden, waarbij het accent kan liggen op bijvoorbeeld filoso fie, humor of politiek. De avond begin torn 20.00 uur. Voor leden is de toegang vrij; niet-leden be talen 3,50 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pro fessor Arnold Heertje geeft don derdag 31 maart een lezing in de bibliotheek. Hij spreekt over Humanisering: op weg naar we reldwijde duurzaamheid. Ook zal hij terugkomen op onderdelen uit zijn vorige lezing in Nieuwer kerk, twee jaar geleden. Aanvang 20.00 uur, de toegang bedraagt 2,50 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Se nioren kunnen iedere eerste don derdag van de maand, in april op donderdag de 7e, koffiedrinken met Mattanja van Oudenaarden, de ouderenadviseur. Belangstel lenden zijn van 14.30 tot 15.30 uur welkom in De Batavier aan de Batavierlaan. Naast gezellig bij praten met elkaar, kan men dan tevens vragen stellen aan de ou derenadviseur. Dordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Petra de Groot van Van Vliet/Barra cuda, was tijdens de Zuid-Hollandse Zwemkampioenschappen, welke in het weekend van 19 maart plaatsvonden in het 50 meter bad van Sportboulevard Dordrecht, de meeste succesvolle zwemster. Koningin van het toernooi Met drie titels werd De Groot ge kroond tot 'Koningin van het toer nooi'. Zij opende de gold-rush op de 100m'vlinderslag. Na een behouden opening zwom zij weg van de con currentie en finishte in een nieuw persoonlijk record van 1.07.65. Team genoot Denise Boereboom kreeg het zilver omgehangen terwijl Esther Versteeg op de vijfde plaats eindig de in een tijd van 1.12.11. Op de 200m wisselslag sloeg de Groot haar slag op de 50m school slag. De voorsprong -niet meer uit handen gevend werd het een PR in 2.33.72 Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij een eenzijdige ongeval op de snel weg A20 raakte zaterdagochtend 19 maart de bestuurder van een bestel busgewond. Ter hoogte van oprit Nieuwerkerk, in de richting Moordrecht, raakte de bestelbus door onbekende oorzaak van de weg. Hij reed door de mid denberm, kruiste de oprit en kwam tientallen meters verder tegen een aantal bomen tot stilstand. On derweg werd nog een lantarenpaal omvergereden. De bus raakte zwaar beschadigd en de brandweer moest een deur verwijderen om de be- Het laatste nummer voor de da mes was het koninginnenummer de 100m vrijeslag. Met een straat lengte voorsprong trok Petra de Groot de overwinning naar zich toe in 1.01.12. Soraya Kuipers wist bij de junioren 1 het brons te veroveren op de 100 m schoolslag in .1.36 .37. Saskia Kommers werd derde op de 100m rugslag meisjes jeugd in 1.13.04. Tot driemaal toe was er een vierde stek voor de Barracuda zwemmers. Denise Boereboom tweemaal, lan Minnigh miste net het brons. Na een veel te trage opening (8e) zwom hij wel de beste laatste 50m van het In het midden Petra de Groot, de koningin van het toernooi. veld maar bleef uiteindelijk 0,01 sec van het podium verwijderd. Voor Gi- ulia Rolloos, Floyd van Hoof, Willem Zorg, Emiel van Beusekom, Melissa van der Heijden, Martijn Houweling, Remco Lopez en Marijke Kommers restte de eer van een Top-6 klas sering. Geldrop/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Voor de badmintonners van BCN staan, na een succesvol com petitieseizoen, de toernooien voor de deur. Na een tweede plek voor Esther Bakker op het Gouweslag toernooi op zondag 13 maart, vond afgelopen weekend het Carlton GT Open toernooi plaats in Geldrop. Zaterdag werden de poulewedstrij den gespeeld. Hjordis Meijer en Stein Jansens bleven ongeslagen stuurder te bevrijden. Gewond, maar aanspreekbaar werd de man naar een ziekenhuis gebracht. De KLPD heeft het ongeval in onderzoek. Gefeliciteerd Emma, Romée, Elianne, Annick, Babette, Merel, Bart, Wouter, Tobias, Ashwin, Jelmer, Rik en coaches Aram en Michiel. Nieuwerkerk aan den IJssel - De korfballers van CKV Nieuwerkerk D1 speel den zaterdag 19 het Nederlands Kampioenschap in Alphen aan den Rijn. De ploeg plaatste zicht voor de troostfinale waarin Die Haghe de opponent was. De Hagenezen boden veel tegenstand, maar Nieuwerkerk was uitein- Foto: Wilco Hogenbirk delijk de sterkste met 6-4. Wendy de Ridder en Hjordis Meijer. in de herendubbel en slaagden erin om met de halve finale op zondag te bereiken. Na een nipt verlies in de eerste set, 20-22, moesten de heren hun meerdere erkennen 'in hun Brabantse tegenstanders. In de damesdubbel bleven Wendy de Ridder en Kim de Haan na enkele spannende partijen ongeslagen waardoor zij als winnaars van de damesdubbel Categorie 5 uit de bus kwamen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij BC IJsselbridge werd woensdag 16 maart de zesde, tevens laatste, avond van de derde parencompetitie van het seizoen 2010-2011 gespeeld. In de A-lijn werden Marianne en Hans Ranft eerste met 60,94, in de B-lijn wonnen Kees van der Made en Cees Mertens met 61,13, in de C-lijn eindigden Patty Stuip en Renée Ver- donck op de eerste plaats met 60,42 en in de D-lijn werden Rein Boot en Maarten Dijksman eerste met met 61,35. Eindstand 3e parencompetitie In de A-lijn zijn Marijke Blok en Renate Tournier winnaar geworden met 55,94, tweede werden Joop de Fonkert en Paul Korporaal met 55,10 en derde Joop Daniels en Ruud Pel met 54,71. Rens en Joop Ranft wonnen in de B-lijn met 60,34, tweede werden hier Jaap Hendriks en Wim van de Laar met 57,43 en derde werden Joke Hensema en Ina Teeuwen met 56,12. In de C-lijn zijn Jolande Boorsma en Trees Hoofman eerste geworden met 57,82; tweede werden Riet Filé en Jeany van der Leer met 56,65 en derde Freddy en Rob van Leeuwen met 56,25. Wenneke van Veldhuizen en Joke Verschoor werden eerste in de D-lijn met 56,68; op de tweede plaats ein digden Rein Boot en Maarten Dijks man met 55,71 en derde werden Alice de Looze en Cilia van Ooyen met 54,67.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 37