Kunst leeft toch wel in Moordrecht 'Team Gré' blij met Pinkst'Art Volop buitenactiviteiten bij BRAinS Zangdienst in Dorpskerk Steenovens trekken veel bekijks tijdens Pinkst'Art Dance Parade krijgt vergunning, maar 12HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 15 JUNI 2011 In het atelier van Aad de Wit was het een komen en gaan van bezoekers. Moordrecht - Het was druilerig weer op tweede Pinksterdag. De dag begon met een grauwe lucht en er kwam aardig wat miezer uit de lucht zetten. Geen uitnodiging om een dagje kunst te gaan kijken. Gelukkig waren de weergoden aan het begin van de middag een stuk beter gestemd en konden de verschillende Pinkst'Art exposanten toch nog op een aardige toestroom van bezoekers rekenen. Door Bart Jansen "Het weer heeft nog niet echt mee willen werken", laat Aad de Wit rond een uur of één weten. "Ik mag echter niet klagen." Terwijl hij dat zegt stapt er weer een groepje bezoekers binnen. "De loop zit er op dit moment wel in", voegt hij er aan toe. Geïnteresseerd loopt men langs het tentoongestelde werk van De Wit. Hij probeert met iedereen een praatje te maken. "Ik werk voornamelijk met karton. Vaak ga ik daarvoor naar de super markt, dan neem ik wat doosjes mee en dan kan ik weer aan de slag", legt hij uit terwijl de bezoekers naar een drieluik staan te kijken. De Wit scheurt deze doosjes dan aan flar den om deze vervolgens in zijn kunst te verwerken. "Het werkt zo prettig. Door de verschillen in kleur kan je al heel veel beelden vormen. Soms hoef ik bijjia niets te tekenen", legt hij ge passioneerd uit. Als hij klaar is met zijn verhaal staat er alweer een vol gend groepje te wachten om rond geleid te worden langs de schilde rijen en paardenbeeldjes van De Wit. Ondertussen zit de loop er bij de Aan de hand van de opkomst op de verschillende locaties valt er te con cluderen dat Pinkst'Art ook in Moor drecht aan het opleven is. De lokale kunstenaars weten genoeg mensen op de been te krijgen dus dat be looft wat voor volgend jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Dance Parade van de Stichting VEDJ is inmiddels niet meer weg te den ken uit Nieuwerkerk. De achtste edi tie staat voor 10 september op de agenda. De voorbereidingen liggen op schema en de vergunning van de gemeente is binnen. Maarin deze vergunning wordt het geluidsniveau begrensd op 75 decibel en met deze eis lijkt het houden van de Dance Parade onmogelijk geworden. Het betekent dat DJ's met hun Ghetto- blaster moeten gaan werken en zelfs dan gaat de Parade over de vereiste 75 decibel heen, want de vrachtwa gens die deze dag rondrijden produ ceren al 80 decibel aan geluid. "Waarom wordt deze editie van de Dance Parade opeens begrensd, terwijl de voorgaande zeven edities nooit begrensd zijn. Waarom is de stichting hierover niet van tevo ren ingelicht? Riekt het hier naar een listige manier van BEtW om de Dance Parade niet door te hoeven te laten gaan?" aldus de VEDJ. De Stichting gaat opheldering vra gen bij de gemeente en de SP heeft inmiddels 'officieel' vragen gesteld. "Rond de Dance Parade zijn er in al die jaren geen incidenten gemeld en alles verloopt altijd rustig. Ik blijf verbaasd over de regels nu, een col lege dat roept dat er minder regels moeten komen en dan de regels uit breidt, komt ongeloofwaardig over. Wat mij betreft gaan de VEDJ en de gemeente zo snel mogelijk samen aan de slag om tot een oplossing te komen", aldus André Muller (SP). Vissen betekent vooral wachten, turen en staren. Zuidpias - Een aantal activiteiten van BRAinS, het brede school aan bod van Jeugdwerk Zuidpias, stond de afgelopen weken in het teken van 'buiten'. Kinderen gingen op bezoek bij een imker in Bergschenhoek, maakten een ontdekkingstocht door de na tuur onder leiding van natuurgidsen van Rotta of konden een middagje vissen in Moordrecht, daarbij bijge staan door leden van de plaatselijke hengelsportvereniging. Op woensdag 8 juni vond de offici ële opening plaats van de onlangs gerestaureerde steenovens in Nieu werkerk aan den IJssel. Op donder dag 9 juni konden leerlingen hier via BRAinS een kijkje nemen. Een groep van maar liefst negentig kinderen volgde een tennisclinic bij TC Nieu werkerk. Met.het oog op de nadere zomerva kantie loopt het aanbod van BRAinS activiteiten ten einde. De nieuwe brochure wordt aan het begin van het nieuwe schooljaar verspreid. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. exposanten in De Zespunt in Moor drecht ook goed in. "We hebben hier de hele tijd bezoekers rondlopen", laat Deborah Asuni weten. Zij doet, net zoals Bas de Wit en Anita de Haan die hun werk ook in de Zes- punt laten zien, voor het eerst mee aan Pinkst'Art. "Je ziet hier veel be kenden langskomen, maar je maakt ook kennis met nieuwe gezichten", vertelt Asuni. "Het is leuk dat ook die mensen nu kennis kunnen ma ken met je werk, want daar draait het uiteindelijk allemaal om: gezien worden." Zuidpias - Het kunstenaarscollec tiefonder leiding van Gré den Otter heeft een 'fantastische dag' gehad op zaterdag 11 juni. Er was de hele dag flink aanloop en in de namiddag werd het zowaar prachtig weer en kwam nog een groot aantal fietsen de kunstminners naar de Bredeweg 9 om de expositie Pinkst'Art op deze idyllische locatie te bezoeken. De zes kunstenaars uit Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel zijn het er unaniem over eens: voor herha ling vatbaar! Moordrecht - In de Dorpskerk vindt op zondag !9juniom 17.00 uur een zangdienst plaats met als thema 'Thuis bij God'. Voorganger bij deze dienst is do minee Ruben Schep. Het orgel wordt bespeeld door Cees Dorst en het tachtig leden tellende Christelijk Mannenkoor Prins Alexander verleend medewer king aan deze dienst. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - De kunstenaars die tijdens Pinkst'Art hun werk hebben mogen exposeren in de Steenovens in Hitland hebben het enorm getroffen. "We hadden op de eerste dag al zo'n 350 bezoekers", laat Elselien Taconis, een van de ex posanten, weten. Op tweede Pink sterdag werden de Steenovens fees telijk geopend wat ook nog een flink aantal bezoekers opleverde. Voor ieder was er dan ook wat wils. De kunstliefhebbers konden in de Turf schuur de exposities bekijken terwijl de jóngeren konden kijken naar een optreden van de danseressen van Fa- bia's Dance Center of een voorstel ling van jongerentheater Quint.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 12