klikken Piratenparadijs van regen, snoep en schepijs Slotavond en open repetitie Zingerij Rockmusical RICH in première Lions Rottemerenloop HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 15 JUNI 2011 35 Er werd gebridged Voetbal Moordrechtse spits naar Groeneweg dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl De 'heuvelenroute' van Zevenhuizen, mét paraplu's. beiden zes, kunnen er kort over zijn. "Je moet een pistool hebben en een piratenpak dragen", zeggen de he ren. De achtjarige Jimmy denkt dat het piraat-zijn meerdere ingrediën ten heeft. "Je moet een ooglap dra gen, een hoed op en een gescheurd vest aan. Een tattoo hoeft niet maar kan natuurlijk wel." Na een lange tocht worden de lopers beloond in de tuin van de Zevenster. De WD deelt limonade uit, het tweede stempel kan worden geïncasseerd en er is schepijs voor de liefhebbers. Op naar de finish! Het schoolplein is de laatste stem pelpost. De enigszins doorweekte formulieren worden tevoorschijn getoverd en verzilverd met het laat ste stempel. De meeste kinderen krijgen al snoepkettingen en me dailles omgehangen. De stoet gaat echter nog een ereronde maken on der leiding van Afslag 9. Eenmaal op het Dorpsplein aangekomen kan de schat worden geopend: iedereen krijgt een medaille. Dineke Stikkel- man, vast gezicht in de organisa tie, is tevreden. Haar geschminkte stoppels lopen uit maar dat mag de pret niet drukken. "Er liepen zo'n vierhonderd mensen mee. Het is misschien slecht weer maar ik be twijfel of dat scheelt in opkomst", zegt Stikkelman. Ze wijst naar een piratenmoeder die met haar pira- tenkind aan de arm over het Dorps plein loopt. "Dat vind ik mooi om te zien. We hebben ons aangesloten bij het Oranjecomité wat- betreft het thema en dat is goed bevallen." De doos met medailles is gemoede lijk geplunderd en de piraten laten Zevenhuizen voorlopig weer met rust. Zevenhuizen - Het lijkt wel wintertijd, en dat op 10 juni. Om half zes is het donker in Zevenhuizen: de wolken botsen en regendruppels doen de tegels verkleuren. Een piraat kan wel tegen een stootje en zal - onweer of niet - zijn of haar medaille halen, als kroon op wandelwerk tijdens de Avondvier daagse. Door Pepijn de Groot Op het Dorpsplein verzamelen de piraten zich vanaf half zeven. Een moeder werkt de make-up van haar dochter nog even bij, het getekende litteken op haar wang wordt nog zwarter gemaakt. Het thema 'Piraat' wordt veelvuldig nageleefd en mas cotte Britt Brekebeen is er geluk kig mee. Langs de Bosgracht toont zij dat zij meer interesse heeft in high-fives dan in stempels. Vanach ter de ramen kijken mensen naar de voorbijtrekkende stoet. Ze doen er goed aan hun deuren dicht te hou den want er lopen genoeg eenogige, louche figuren mee. Aan het einde van de Wilgenlaan is de speeltuin en er vindt een kleine invasie plaats. Onder leiding van een piraat met een lichtblauwe bandana wordt aangevallen onder de kreet: "Wij willen spelen!" De rest van de stoet heeft zich voornamelijk be wapend tegen het water: het park achter het Hazeveld kleurt door alle paraplu's. De hond die meeloopt in de stoet heeft zich aan het thema heeft gehouden want aan zijn riem hangt een zwarte piratenvlag. Jacht op medailles Maar dat piraat-zijn, wat is daar nu precies voor nodig? Stijn en Bram, Doorkomen ze! mag Zevenhuizen - Het kamerkoor De Zingerij houdt woensdag 22 juni haar jaarlijkse slotavond en open repetitie in de vrijzinnig hervormde kerk aan de Dorpsstraat 139. Be langstellenden zijn van harte wel kom vanaf 20.00 uur. Gezellige slotavond aan het einde van het seizoen 2010. (foto: archief De Zingerij) Zevenhuizen - De vierde speelavond in de zomerdrive bij Bridgeclub Ze venhuizen, gespeeld op dinsdag 7 juni in Dorpshuis Swanla, is in de A-lijn met 59,38% gewonnen door Lieke van der Linden en Ria Gaar keuken. Tweede werden Ruud Bantje en Mark de Wall met 59,03%, op de derde plaats eindigden Janne Gerrets en Giuys Hatenboer met 56,60% en vierde werden Wim en Marga Met selaar met 55,21%. In de B-lijn ging de winst naar Virginie Lammerts en Ans Rodenburg met 66.25%; tweede werden Tiny Knijnenburg en Nelleke van Zwieten met 57.50%, Carla de Jong en Dirkje Vermaat eindigden op de derde plaats met 55 en vierde werden Burgonda Heerschap en Anette van der Wel met 50.52%. Deze vier paren promoveren in de volgende ronde naar de A-lijn. Zevenhuizen - Dennis Heuvelman, spits en aanvoerder van vv Moor drecht speelt komend seizoen voor vv Groeneweg. Trainer Milko Kruijs- se is blij met deze transfer: "Ik vind hem al jaren een van de beste spit sen uit de regio", aldus Kruijsse. Zevenhuizen - In Theater Swanla Thaler oder das Verkaufte lachten' aan de Burgemeester Klinkhamer- van James Krüss. Op zaterdag 18 weg 86 gaat op vrijdag 17 juni om juni zijn er voorstellingen om 15.00 19.30 uur de Rockmusical RICH in en om 19.30 uur. De toegang be- première. De musical, een gezamen- draagt 9,- euro. lijk project van 7M Muziek Theater Voor meer informatie en reserveren: Producties en De Zeven Muzen, is www.dezevnmuzen.nl of v_gestel@ gebaseerd op het verhaal 'Timm hotmail.com. Zevenhuizen - Het centrum van Ze venhuizen zal zaterdag 18 juni be volkt worden door een grote groep enthousiaste lopers. De vierde Vis sers Kidsrun en de tweeëntwintigste Lions Rottemerenloop zullen dan van start gaan vanaf het Dorpsplein. Het evenement wordt georganiseerd door de Lions Club Zevenhuizen en Team Zeparo. Met het inschrijfgeld en sponsoring worden goede doelen ondersteund, zoals de stichting Roparun, via Team Zeparo, die goede doelen onder steunt ten behoeve van mensen met kanker. Als eerste verschijnen om 13.00 uur de jonge lopers aan de start, voor een loop van 1000 of 1500 meter door de kern van Zevenhuizen. De inschrijving vindt vooraf plaats in de De start in 2010 voormalige Brandweerkazerne. Om 14.00 uur zal topvolleyballer Robin Overbeeke van Rivium Rot terdam Volleybal de lopers voor de Lions Rottemerenloop wegschieten. Gekozen kan worden uit de afstan den 5,10 of 15 kilometer. De snelste lopers van de 5 kilometer worden na een kwartier weer terug verwacht. De eerste lopers van de 15 kilometer zullen na een uur weer terug zijn in Zevenhuizen. Inschrijven kan vanaf 11.00 uur in Dorpshuis Swanla tot uiterlijk een kwartier voor de start. Rondom het Dorpshuis zijn voldoen de parkeerplaatsen en de kleedgele genheden zijn beschikbaar voor de lopers. Voor meer informatie: www.lions.nl/ zevenhuizen of www.teamzeparo. nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35