Echtpaar Ramaker wint Pinkst'Art fotowedstrijd Hans Lodeweges kampioen bij De IJssel Mocambo Blues bij East End Ontmoeting met schrijver of piraat? warte band voor Van de Bas IJsselvogels C1 naar finale NK Sponsorloop op naaldhakken Nacht van Gebed HART VAN HOLLAND MOORDRECHT15 JUNI 2011 39 Schaken Hengelsport John van Uunen vangt meeste brasems Kempo Pukulan Korfbal Moordrecht - Met nog één ronde te spelen in de clubcompetitie bij De IJssel is de koppositie bekend. Hans Lodeweges kan in die ronde niet meer achterhaald worden en is dus de nieuwe clubkampioen van schaakvereniging De IJssel. Zelf ging hij vroeg in de partij ak koord met remise tegen Mick van den Berg terwijl zijn voornaamste concurrent Frank Visser tegen Rien Duine puntverlies moest incasseren. Pim te Lintelo haalde wel de volle winst binnen tegen Gerard van der Wouden. Bij de overige wedstrijden waren er winstpartijen voor Jan Vink tegen Bastiaan Rietveld, voor Frank Penders tegen de jeugdige Marten Evengroen en voor Aad van der Meer tegen Ton van Smirren. In het damesduel tussen Judie Eek en Marian Schoonderwoerd zegevierde Eek. Haar moeder Anita van Eek haalde het volle punt binnen tegen Jaap van Walsum. Bij de jeugd werden de laatste wedstrijden in de jeugdcompeti- tie gespeeld. Met een ruime voor sprong op nummer twee werd Harm Hoogeveen jeugdkampioen. Op de tweede en derde plek eindigden Storm Revet en Neal Twigt. Op 20 juni is de afsluiting van het seizoen bij de jeugd. Dan vindt de prijsuit reiking plaats en speelt de jeugd een wedstrijd tegen ouders en senioren van de club. Moordrecht - Berno en Ruth Ramaker mochten tweede pinksterdag een keuze maken uit de expositie van fotograaf André Top. Evenals andere bezoekers had het echtpaar voor drie werken de voorkeur uitgesproken. Bij de trekking kwam de inzending van het echtpaar als winnaar uit de bus. Zij ontvingen hun favoriete foto uit handen van de, in stemmig Pinkst'Art roze geklede, fotograaf. Moordrecht - De vierde wedstrijd voor de vissers van Hengelsportver eniging Moordrecht vond zaterdag 11 juni plaats in het Kanaal door Voorne. John van Uunen uit poule A mocht zich met een vangst van 5.580 kilogram overall winnaar noemen. Tweede in poule A was Peter Kuster met 4.880 kilogram en derde werd Jan Brouwer met 1.460 kilogram. In B-poule werd Marco Heemelaar eerste met 3.950 gram; 2. Hans Speulman 1.510 kilogram en 3. Cees van den Heuvel 1.180 kilogram. John-Pierre Quist werd eerste in de C-poule met 1.380 kilogram; 2. Bart Klarenberg 0.030 kilogram. Bij vier vissers bleef de hengel leegzes wisten nog 20 tot 80 gram vis aan de haak te slaan. Den Haag/Moordrecht - Bij de lan delijke dan-examens van de Neder landse Federatie der Krijgskunsten (NFK) op zondag 5 juni in Den Haag kwamen verschillende disciplines zoals Kobudo, Karate, Jiu-Jitsu en Kempo- Pukulan aan bod. Jan-Wil lem van de Bas was de examenkan didaat van Kempo Pukulan 'Tahitu'. Hij demonstreerde de basistechnie ken, partneroefeningen en kata's. Bij det het laatste onderdeel onderdeel kumite ofwel 'vrij vechten', bleek dat hij nog voldoende energie over had om het examen overtuigend af Ie sluiten. Van de Bas slaagde met mime voldoendes. Voor meer infor matie: www.kempotahitu.nl Moordrecht - Is een ontmoeting met een schrijver saai? Kinderboeken schrijver Thijs Goverde bewees op woensdag 9 juni het tegendeel. In de Bibliotheek De Groene Venen in Moordrecht werd hij bezocht door twee groepen vijf van OBS De Acht baan en een groep vijf van de St. Jozef. Waar de kinderen een schrijver ver wachtten, stond een piraat hen op te wachten. We stammen allemaal af van de piraten! vertelde Thijs Gover- Moordrecht - De 17-jarige Maxime Blokland is finalist van de miss verkiezing Queen Of The BeNeLux 2011. Als finalist zet zij zich in voor de stichting Missahoe-Wonder; een kleine stichting, die zich be zighoudt met het bouwen van een weeshuis en een school in Ghana. In de periode tot aan de finale, op 23 september, onderneemt Maxime zoveel mogelijk activiteiten om geld op te halen voor deze stichting. Op vrijdag 17 juni loopt zij daartoe, op naaldhakken, mee tijdens de slot- avond van de Avondvierdaagse. Voor meer informatie en donaties: www.maximablokland.nl. Een piraat is in ieder geval nooit saai. de. Door zijn ervaring als cabaretier kon hij de kinderen op speelse manier vertellen over onder meer de Water geuzen die ons land van de Spanjaar den hebben heroverd. Na het voorle zen van een piratenverhaal was er tijd voor het stellen van vragen. De kinderen kregen een aandenken mee naar huis, een kaart van Thijs Goverde zijn meest recente boek Donderkat. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Miss-finalist Maxime Blokland zet zich in voor Ghana. Moordrecht - Eetcafé East End biedt zaterdag 25 juni vanaf 21.00 uur podium aan de drie leden tel lende band Mocambo Blues, 'The Sound Of Texas Blues'. De band speelt Texas blues in de ruimste zin van het woord: van prachtige slepende slow blues tot dampende, zwetende en swingende Texas Blues Moordrecht - De korfballers van IJsselvogels C1 staan zaterdag 18 juni in de finale van het Kam pioenschap van Nederland op de Nationale Korfbaldag in Pijnacker. Na de gewonnen beslissingswed strijd tegen Fortuna/MHIR C1 voor het kampioenschap in de Hoofd klasse C (9-8 na verlenging) moest in de halve finale afgerekend wor den met Reehorst '45 C1 uit Ede. Zaterdag 11 juni om 11.00 uur werd de wedstrijd op neutraal terrein in Maarssen gespeeld. De rust werd gehaald met een 4-1 voorsprong en alles verliep volgens schema. Na rust werd de wedstrijd onvriende lijker en doordat de scheidsrechter het fysieke spel van Reehorst '45 C1 niet in de hand hield, werd het een rommelige wedstrijd met binnen en langs de lijnen het nodige duw- en trekwerk. Reehorst kwam nog terug tot twee doelpunten verschil (7- 5) maar Daan de Looff schoot zijn ploeg met twee goals naar een vei lige voorsprong. De wedstrijd werd bij 13-8 afgefloten. Moordrecht - Stichting Open Doors organiseert voor de nacht van vrij dag 17 op zaterdag 18 juni van 22.00 tot 2.00 uur de landelijkse 'Nacht van het Gebed'. De bedoeling van deze gebedsnacht is, dat chris tenen zich door gebed inzetten voor geloofsgenoten, die vele nachten op de kenmerkende Mocambo wij ze: rauw, stevig, super strak, spekvet en recht uit het hart. Zaal open om 20.00 uur; de toegang is vrij. Eetcafé East End is gevestigd aan het Oosteinde 7-a. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. OalklJ Foto: Matthijs de Jong. De tegenstander in de finale is Koog Zaandijk Cldat met 13-10 wist te winnen van DSC C1. De finalewed strijd wordt gespeeld op zaterdag 18 juni.om 12.00 uur op het veld van Avanti in Pijnacker. moeten doorbrengen in gevangenis sen of politiecellen. In Moordrecht is men vanaf 21.45 uur welkom op de Boerderijlaan 2. Na een algemene inleiding worden beeldfragmenten vertoond uit landen waar geloofs genoten worden vervolgd; de beel den worden afgewisseld met gebed.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39