Open ochtend op't Reiger- bos Sint en Piet op de Nessevliet Op pad voor Schoenmaatjes Helikopter ingezet bij opsporen inbrekers Opbrengst collecte Alzheimer Pietendiploma's op basisschool De Eendragt ArtBags bij Wereldwinkel Flock of Vlokje HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 30 NOVEMBER 2011 27 Oud Verlaat - De kinderen van basisschool de Nessevliet mochten donderdag 24 november hun schoen zetten voor Sinterklaas. De vlag van de Sint wapperde buiten zodat Sinterklaas de school gemakkelijk kon vinden. Vrijdagmor gen werden de kinderen in de gang onthaald met gezellige Sinterklaasliedjes. In de kleuterklassen hadden de pieten flink huisgehouden. De nieuwe entresol in de kleuterklas werd door de pieten omgedoopt tot het 'Nederlandse Pie tenhuis'; nu kunnen de kinderen in de klas 'op zolder' Sint en Pietje spelen. Helaas waren de schoentjes niet gevuld. Wel hadden de Pieten grote letters van de pepernoten gemaakt en voor alle kinderen een cadeautje verstopt. Zevenhuizen - Basisschool 'de Een- dragt' doet, net als vorig jaar, mee aan de actie Schoenmaatjes. Groep acht stapte donderdag 24 novem ber op de fiets om honderd mooi versierde en gevulde dozen weg te brengen. Bij het truckcenter wer den de leerlingen ontvangen door meneer Gijs, vrijwilliger van ont wikkelingshulporganisatie Edukans. Er werd een kijkje genomen bij het controleren van de dozen en er wer den tientallen vragen gesteld, ook aan Pabo-studente Barbara die vo rig jaar in Oeganda een schoenen doosuitdeling meemaakte. Moerkapelle - Bij een poging tot in braak aan de Jonkheer van der Wei straat is zaterdagavond door de poli tie een helikopter ingezet. Er ging een signalement uit van twee mannen, donker gekleed en rond de 16 jaar die bij hun inbraakpoging mogelijk zijn gestoord door de buurvrouw en in de richting van de begraafplaats zijn gelopen. Een helikopter van de KLPD was toevallig in de buurt en werd opgeroepen om even te gaan kijken. Het mocht niet baten, de politie heeft niemand aan kunnen houden. Moerkapelle - In de kraam van 'One Flock' kon het publiek zaterdag 26 november tijdens de Winterfair de naam raden van het schaapje dat gemaakt was door handwerkgroep 'Blij dat ik brei'. Omdat het schaapje er één was van de kudde 'One Flock', droeg zij de naam 'Vlokje'. Met op lossing 'Flock' kwam Nander den Heijer uit Benthuizen het dichtst in de buurt. Hij ontving 'Vlokje' uit handen van Yvonne Kroon, die werkzaam is in Roemenië (www. krooniek.nl). Zevenhouden - Ouders en kinderen onder de vier jaar konden zaterdag 26 november een kijkje nemen in de openbare basisschool 't Reiger- bos. De kinderen konden lekker rus tig spelen terwijl de ouders kennis maakten met de leerkrachten en met het onderwijs. Moerkapelle - De onlangs gehouden collecte voor Alzheimer Nederland heeft in Moerkapelle 1105,82 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bij drage. Zevenhuizen - In het grote pietenhuis op basisschool De Eendragt werd vrijdag 25.november hard gewerkt. De kin deren van de groepen 1, 2 en 3 deden hun uiterste best om pakjes in te pakken en in de schoorsteen te gooien. Ook versierden ze als echte bakpieten lekkere speculaaspoppen en werd er bij de pietengym gesprongen en geklauterd. Tussen de strooigoedrace en het kleuren van een sinterklaasvlag werd er lekker gesnoept en gedronken. Na het uitvoeren van alle onderdelen werden er pietendiploma's uitgedeeld, ledereen was met vlag en wimpel geslaagd. Zevenhuizen - Victor en Rolf, Dick Bruna en Studio Pip ontwierpen de Arts-Bags van dit jaar. De tas sen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan Stop Aids Now - zijn verkrijgbaar bij Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle aan de Dorpsstraat 202d. "Het is een van de favorieten bij de cadeau-artikel voor Sint en Kerst," zegt een van de medewerkers, "het is dus raadzaam niet te lang te wachten met aan koop." De wereldwinkel is in deze periode langer open: vrijdag 2 de cember tot 20.00 uur en zaterdag 3 december tot 17.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27