Maximale score voor IJssel reserves Kerstmarkt in Dorpskerk Er werd gebridged, ik heb heel veel positieve herinneringen aan de ouderenzorg" Gezelligheid troef bij diamanten bruidspaar Holterman Drie Moordrechtenaren aangehouden voor vernielen van ruiten 1 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 30 NOVEMBER 2011 Schaken Jantine Kats opent winkeltje in Moerdregt Moordrecht - Het vorig jaar naar de derde klasse gedegradeerde tweede team van De IJssel laat er geen twijfel over bestaan de verloren positie te willen heroveren. Na de 7-1 en 6-2 in de voorgaande wedstrijden werd het in de derde wedstrijd tegen het tweede team van Ba rend recht 8-0. Voor die maximale score tekenden Gerard van der Wouden, Aad en Mick van den Berg, Leen Boonstra, Sjaak In 't Veld, Rien Duine, Hans Kortrijk en Arie Macdaniël. Minder goed verging het het viertal. Zij verspeelden hun leidende posi tie door een nederlaag tegen HZP Schiedam. Clubcompetitie Bij de wedstrijden tussen Frank van de Pavoordt en Pim te Lintelo en Ad Multem tegen Leon Jacobse ontstonden interessante stellingen. Niemand had echter de motivatie echt tot het uiterste te gaan en door de spelen tot de afwikkeling, dus werd er bij beide partijen tot remise besloten. Pane Vink won van Teus Boere, Ma rian Schoonderwoerd van Bastiaan Rietveld en peter Koolmees van Marianne Reijm. Het spannende duel tussen Frank Penders en Mar ten Evengröen eindigde in remise. In het moeder-dochter duel tussen Anita en Judie van Eek trok de jeugd aan het langste eind. Pim te Lintelo blijft nummer een op de ranglijst gevolgd door Frank Visser, Gerard van der Wouden, Ad Multem, Aad en Mick van den Berg. Moordrecht - In de Dorps (Her vormde) kerk aan de Kerklaan 12 vindt op vrijdag 9 en zaterdag 10 december de jaarlijkse kerstmarkt plaats van de stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht. Op de kerst markt kan men terecht voor aller hande kerstartikelen, eigengemaakt gebak, glühwein en erwtensoep. Op vrijdag zijn belangstellenden wel kom van 14.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 14.00 tot 20.00 uur. De opbrengst is bestemd voor projecten in de Roemeense plaats Baratos. Moordrecht - Bij Troef Vrouw zijn Ank Rook en Gré Ramaker op woensdag 23 november eerste ge worden met een percentage van 63.75. Diny IJsselstijn en Fon Da- tema én Nel Berghout en Liesbeth Palsgraaf deelden de tweede plaats met 51,25; Riet Dirkzwager en Ina van Adrichem werden vierde met 50, de vijfde plaats was voor Jo Hertog en Christine de Kwaadste- niet met 46,25 en Margot de Jong en Ria Offerman werden zesde met 37,5. Moordrecht - Aan het Westeinde in Moordrecht zijn op zaterdag 26 novem ber rond 01.00 drie dorpelingen van 22, 18 en 23 jaar aangehouden. Zij wor den ervan verdacht meerdere vernielingen te hebben gepleegd. De politie werd die nacht eerst getipt over vernieling van winkel ruiten op de Smidse. Daarna werd melding gemaakt over vernieling van een ruit van een woning aan de Graaf Willemstraat. De politie kreeg het signalement van drie da ders door en keek in de omgeving naar hen uit. Het drietal werd uit eindelijk aan het Westeinde aange houden. De mannen ontkennen de vernielingen. De politie doet verder onderzoek. Moordrecht - Na een kleine verbouwing werd op een nieuwe plek in Centrum Moerdregt een winkeltje geopend. Centrumleider Ger van Uden nodigde Jan tine Kats, echtgenote van burgemeester Gert-Jan uit voor de opening. Aldus verrichtte zij donderdag 24 november de officiële opening. Voor de bewo ners was er een high tea om het heuglijke feit te vieren. Door Marianne Fortuin Centrum Moerdregt wil een brui send centrum worden binnen het dorp. Daartoe is een visieplan ont wikkeld: 'dromen, delen, durven doen'. De kern van het plan is dat er een diversiteit aan activiteiten ge boden gaat worden voor bewoners van Moerdregt, maar ook voor de inwoners. In de afgelopen weken is er een koffiecorner ingericht en is de Een draai aan de sleutel en de winkel is open. grote zaal opgeknapt door het aan brengen van nieuwe vloerbedekking, nieuwe, lichte gordijnen en wat schilderwerk. Het winkeltje is de vol gende stap in het plan. Men kan er boodschapjes doen zoals broodbeleg en tandpasta, maar ook cadeautjes. Ida van Vianen van Centrum Moer dregt: "De bewoners kunnen aange ven waarmee het assortiment kan worden uitgebreid. Het winkeltje is doordeweeks geopend van 8.30 tot 11.00 uur en voor de bemensing zoeken we nog vrijwilligers." Van Uden benadrukte in zijn toe spraak de noodzaak voor zorgcentra een derde geldstroom te genereren: "De zorg is aan het veranderen. De gemiddelde Nederlander wordt steeds ouder, de boel raakt uit ba lans en we weten bijna zeker dat er in de toekomst in Nederland iets gaat veranderen. We willen een an dere uitstraling bereiken en inloop van mensen uit Moordrecht." Kats: "Ik vind het heel leuk dat u mij dit verzoek heeft gedaan. Het is niet mijn dagelijks werk, maar ik heb af finiteit met de ouderenzorg vanaf Jantine Kats in gesprek met een van de bewoners. het moment dat ik lopen kon. Mijn vader was directeur van bejaarden tehuis Mirtehof in Zeist. Ik heb heel veel positieve herinneringen aan de ouderenzorg en aan het winkeltje daar. Ik at de laatste restjes uit de glaasjes advocaat en schoof door het luikje bij de keuken." Bewoner mevrouw Verboom is erg te spreken over de veranderingen: "Uit de kunst! Het is een stuk opgeknapt sinds Ger er is." Moordrecht - Jan Holterman en Frouchie Steenbergen, allebei af komstig uit Drenthe, trouwden op 24 november 1951 in Wanneperveen. Het echtpaar verhuisde vanwege de werkgelegenheid 59 jaar gele den naar Moordrecht. Burgemeester Gert-Jan Kats ging donderdag 24 november op bezoek. Mevrouw re fereert met het oog op het prachtige weer aan de weersomstandigheden op 24 november 1951: "Het was verschrikkelijk slecht. Je droeg nog geen lange broek, en de kousen wer den van de benen af geregend. Door Marianne Fortuin Het echtpaar heeft zes kinderen, waarvan er vier deze ochtend aan wezig zijn. Toen meneer meldde dat er een brief van de koningin was ontvangen, reageerde Kats: "Ja, die heb ik gebeld." De grappen waren vanaf dat moment niet van de lucht, want dit gezin weet hoe je het gezellig moet maken. Er is een goede en hechte band en mevrouw weet van alle kinderen, de zestien kleinkinderen en twee achterklein kinderen plus aanhang alle namen en geboortedata uit haar hoofd. Meneer: "Ze heeft een computer in haar hoofd." Het echtpaar woonde 38 jaar op de Noordringdijk. Meneer: "Ik ben daar bij de boer begonnen, op wat nu de zalmboerderij is. In Drenthe verdiende ik 38 gulden in de week en hier kon ik 46 gulden verdienen. Dat was een hoop geld in die tijd. Het was een goede baas, maar na elf jaar kon hij me niet meer betalen en ben ik bij de Heidemaatschappij gaan werken." Voor de kinderen was het wonen in de polder heerlijk, hoewel niet altijd zonder gevaar. Mevrouw: De spoor wegovergang was onbewaakt en één van onze dochters is bijna on der de trein gekomen. De kinderen uit het dorp kwamen graag bij het gezin spelen. Meneer: We hadden varkens, kalfjes en geiten. We fok ten de biggen op van tien tot 25 kilo en dan werden ze opgehaald. Soms hadden we er wel zeshonderd. Me vrouw vult aan: Ja, en konijnen, pony s en kippen. De gezondheid van het echtpaar is - op een slechte heup na - goed. Meneer is 85, mevrouw is 82 jaar. Hij komt uit een gezin van vijftien kinderen, waarvan er nog tien in leven zijn. Die wonen in Drenthe. Mevrouw: "Wij zijn met zijn vijven. Mijn broers en zussen leven allemaal nog en wonen hier in de buurt. Mijn moeder is bijna 99 jaar geworden." Kats op bezoek bij een echtpaar 'dat weet hoe je het gezellig moet maken'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31