Fiesta met Active City Stop Opel en de Grote Club Actie Audi A3 Sportback vanaf 26.900 euro Renault en Caterham werken aan sportauto Alfa levert Giulietta af-fabriek met LPG Wijzigingen Countryman Opvolger Audi TT Mazdaö met 20 procent Productie Auris van start HART VAN HOLLAND I AUTO WERELD I 14 NOVEMBER 2012 De wijzigingen die de Mini Countryman heeft ondergaan voor het modeljaar 2013 hebben vooral betrekking op het interieur. Opvallend zijn nieuwe ringen om de centrale snelheidsmeter en de ventilatieroosters. Die zijn aan de buitenkant uitgevoerd in Carbon Black optiek. De binnenste ring is matzwart. In het Chrome Line-pakket zijn de bin nenste ringen verchroomd. De Countryman wordt standaard voorzien van drie zitplaatsen achterin. Een bank met twee afzonderlijke zittingen is optioneel zon der meerprijs. De deuren krijgen nieuwe sierstukken en ook de armsteunen zijn nieuw ontworpen. Aan de bestuurderskant zitten op de armsteun de knoppen voor de elektrisch bediende ramen, buitenspiegels en de centrale vergrendeling. Mini biedt de Country man aan met een keuze uit zes motoren, zowel benzine als diesel, variërend in vermogen tussen de 90 en 184 pk. Tevens is er een Mini John Cooper Works Countryman met 218 pk en A114-vierwieldrijving. De Mini One Countryman en Mini Cooper Countryman met handbak voldoen aan de Euro 6 emissie-eisen. De Audi A3 Sportback biedt een zee aan binnenruimte. Audi gaat de vijfdeurs A3 Sportback in februari leveren vanaf 26.900 euro. Er is een groot aantal uitvoeringen met 20 procent bijtelling. Vergele ken met de driedeurs Audi A3 heeft de Sportback een langere wielbasis (+3,5 cm) en die betaalt zich vooral uit in extra been- en hoofdruimte voor de passagiers achterin. Daarbij biedt de A3 Sportback de grootste bagageruimte in zijn segment: de inhoud kan varië ren van 380 tot 1.220 liter. De nieuwe A3 Sportback is tot 90 kg lichter dan zijn voorganger. Samen met de geavanceerde, direct ingespoten motoren leidt dat tot zeer gunstige verbruik- en emissiecijfers. Het dieselgamma start met de 2.0 TDI met 150 pk. Later wordt ook de 1.6 TDI met 105 pk en de sterkere 2.0 TDI met 184 pk leverbaar. Het benzinegam ma start met de 1.4 TFSI met 122 pk. Later wordt ook de 1.4 TFSI met 140 pk leverbaar. Deze laatste beschikt over Cylinder On Demand. De prijslijst vermeldt vooralsnog de 1.4 TFSI vanaf 26.900 euro (20 bijtelling), 1.8 TFSI vanaf 33.090 euro (25 en 2.0 TDI vanaf 30.900 euro (20 Standaard is een handge- schakelde zesbak. Een zes- of zeventraps S tronie-transmis sie is optioneel. Met Active City Stop kunnen kop-staartbotsingen worden voorkomen. Over alert gesproken: Ford- Active City Stop verwerkt vijf tien beelden van de weg vóór de auto op zoek naar mogelijk gevaarlijke situaties in de tijd dat de bestuurder bij wijze van spreken met de ogen knip pert. Het systeem, waarmee de nieuwe Fiesta wordt uitgerust, maakt gebruik van een geavan ceerde licht- en afstandssensor die de voorliggende weg vijftig keer per seconde scant, meer dan tweemaal de standaard beeldsnelheid in de filmindu strie. Het systeem helpt daarmee botsingen voorkomen bij een snelheid tot 15 km/u en de impact verminderen bij een snelheid tot 30 km/u. Alleen al in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje vallen jaarlijks meer dan een half miljoen gewonden bij aanrijdingen in het stads verkeer. Hiervan is een op de acht betrokken bij kop-staart- botsingen, het soort aanrijding dat met Active City Stop voor komen kan worden of waarvan de ernst kan worden beperkt. Bij druk verkeer, verhoogde kans om afgeleid te raken en langzaam rijdend tot stilstaand verkeer, kan Active City Stop een brood nodig extra oogje in het zeil houden. Ford heeft Active City Stop geïntroduceerd op de nieuwe Focus. Op dit moment is het systeem leverbaar op de C-MAX, de Grand C-MAX en de nieuwe B-MAX en is het in Europa tot op heden door meer dan 70.000 klanten besteld. Opel is een samenwerking aangegaan met de Grote Clubactie. Daardoor kan de Grote Clubactie nog grootser uitpakken en krijgt het Neder landse verenigingsleven meer steun. Met een betere online lotenverkoop, een 'Vrijwilliger van het Jaar'-verkiezing en een Grote Clubavond bij de lokale Opel-dealer krijgen de vrijwilligers een extra steuntje in de rug. De Grote Clubactie is een loterij voor Nederlandse verenigingen en door loten te verkopen, krijgen zij de extra inkomsten die in veel geval len hard nodig zijn. Om de verkoop van loten een extra impuls te geven heeft Opel bijgedragen aan het verbeteren van het online verkoopsy steem, dat nu voor alle vereni gingen gratis beschikbaar is. Ook social media spelen een belangrijke rol. In dat kader houdt Opel een 'Vrijwilliger van het Jaar'-verkiezing, waar bij elke vereniging vrijwilligers kan nomineren. Stemmen kan op de Facebook-pagina van Opel: www.fb.com/opelne- derland. De vrijwilliger met de meeste stemmen verdient niet alleen de titel 'Vrijwilliger van het Jaar', maar wint ook een spetterende hoofdprijs: een gloednieuwe Opel Vivaro Tour voor de club! Onder de deelnemers worden bovendien drie culinaire weekends met de nieuwe Opel Mokka als vervoermiddel verloot. Deze actie loopt tot en met zondag 9 december 2012. Op 11 decem ber aanstaande staat de lokale Opel-dealer volledig in het teken van de bekendmaking. Audi komt in 2014 met de opvolger van de TT. Met de nieuweling grijpt het merk terug naar de vormgeving van de eerste TT uit 1998. Bronnen spreken over een grotere spoorbreedte waarmee het weggedrag naar een hoger plan wordt getild. Het nieuwe MQB-plat- form dient als basis en een langere wielbasis en wielen op de uiterste hoeken aan de voorkant van de TT kunnen we verwachten. Een 20%-versie van de '6' lanceerde Mazda voor dit jaar. Inmiddels is de volledige prijslijst voor volgend jaar bekend. Op die 6 Sportbreak TS+ met Leasepack rust na 1 januari geen 20 procent bijtelling meer. Dat voordeel is wel op de 6 SkyActiv D 150 pk met handbak van kracht en die staat voor 31.990 euro in de prijslijst. Toyota is gestart met de productie van de nieuwe Toyota Auris. Het eerste exemplaar rolde van de band in de fabriek in het Engelse Burnaston. De volledig nieuwe Auris staat in december in de Neder landse showroom en is dan direct beschikbaar als zui nige en schone Full Hybrid met 14 procent bijtelling. "De samenwerking met Caterham is belangrijk voor de Renault Groep. We willen al heel lang een sportauto ont werpen met Alpine-DNA en het lijkt erop dat deze ambitie nu weer een stapje dichter in de buurt van de verwezen lijking komt. Het biedt ook nieuw toekomstperspectief voor de Dieppe-fabriek en mo gelijkheden voor de ontwikke ling van de expertise die deze fabriek van oudsher heeft", aldus Carlos Ghosn, Voorzit ter van de Raad van Bestuur en CEO van Renault over de nieuwe samenwerking. Renault Sport Technologies en Caterham Techno logy Innovation zullen hun krachten bundelen en Renault en Caterham gaan modellen in grote en kleine series bouwen om hun aandeel op de sport- wagenmarkt te vergroten. Beide bedrijven willen in de komende drie tot vier jaar hun eigen auto op deze markt lanceren. Om Alpine een nieuw leven te geven als merk, moest Renault een partner vinden. Alfa Romeo levert de Giulietta af-fabriek met een LPG-instal- latie. Die is voorzien van een 1.4 liter Turbo-motor en staat vanaf 27.050 euro in de prijs lijst. Door de toepassing van LPG heeft het merk een forse reductie in de C02-uitstoot kunnen behalen van maar liefst 17 g/km naar 132 g/km. Hiermee voldoet deze versie voor het gehele jaar 2012 aan de 20 procent bijtellingsklasse. De LPG-tank in de Alfa Giulietta is geplaatst in de ruimte van het reservewiel en heeft een maximale vulca- paciteit van 38 liter.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 40