Zuidpias Gratis strooizout ophalen Geef inbrekers geen kans, zorg voor licht én zicht! Gemeentehuis op 15 november 2012 in de middag gesloten Gratis energieadvies aan huis A gemeente Agenda vergadering kindergemeenteraad van Zuidpias Licht zet inbrekers in het zicht Wilt u gemiddeld zo'n 200,- per jaar besparen op uw energierekening? Afvalagerida WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 14 NOVEMBER 2012 Licht zet inbrekers in het zicht Het gemeentehuis is op donderdag 15 november vanaf 12.00 uur gesloten. Op vrijdag 16 november kunt u weer in het gemeentehuis terecht. Meld u dan aan voor een gratis energieadvies op maat. afval ANDERS Ook dit jaar stelt de gemeente gratis strooizout ter beschikking voor de inwoners die hun steentje willen bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep. U kunt op zaterdag 17 november bij de gemeentewerven strooizout ophalen Gemeentewerf Nieuwerkerk aan den IJssel Eerste Tochtweg 9b Geopend op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur Gemeentewerf Zevenhuizen Zuidplasweg 14b Geopend op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Neemt u zelf een zak of een emmer mee. Bewaar het zout op een droge plaats, want anders gaat het klonteren. Mocht het aanhoudend of herhaaldelijk glad zijn, dan volgen meerdere gelegenheden om strooizout op te halen. Voor vragen of opmerkingen over gladheidbestrijding kunt u contact opnemen met het Meldpunt van de gemeente Zuidpias, bereikbaar op (0180) 330 300 of via het meldingsformulier op de website www.zuidplas.nl. 21 november 2012 om 14.00 uur in het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel 1. Opening en welkom Kinderburgemeester Björn de Ruiter opent de vergadering. Alle middagen van het Project Jong en Oud zijn geweest. Hoe is het gegaan en wat vond de kinderraad ervan? 2. Verslag vergadering 5 september 2012 Voorstel 4. Voorstel kindergemeenteraad 2012 - 2013 Welk idee zou de kindergemeenteraad graag Het verslag (eventueel met wijzigingen aan- gerealiseerd zien in Zuidpias? vullingen) vaststellen. 3. Voorstel kindergemeenteraad 2011 - 2012 5. Rondvraag en sluiting De dagen worden korter. Als 's avonds uw huis in het donker is gehuld, is het voor een inbreker duidelijk dat u niet thuis bent en dat hij ongezien zijn gang kan gaan. U kunt daar gemakkelijk iets aan doen met goed licht én zicht in en om uw huis. Preventietips: zorg voor zicht en licht Een inbreker heeft slechts dertig seconden nodig om in te breken. Als het langer duurt, staakt hij vaak zijn poging. Een aantal tips om het een inbreker lastig te maken: Plaats inbraakwerend hang- en sluitwerk, voorzien van het SKG-sterkeurmerk. Sluit ramen en deuren goed af, draai ze op het nachtslot en berg de sleutels op, ook al bent u maar even weg. Zo voorkomt u zogenoemd flipperen en hengelen. Flipperen is een dun stuk plastic tussen de deur en de deurpost steken, waardoor de schoot terugschiet en de deur open gaat. Hengelen is met een ijzerdraad of een omgebogen kleerhanger via de brievenbus het slot aan de binnenkant van de voordeur open maken. Maak gebruik van tijdschakelaars op uw verlichting. Vaak verlaten mensen in de loop van de dag hun huis om pas in de avond terug te keren in een donkere woning. Dit terwijl verlichting in en om de woning juist kan helpen om inbraken te voorkomen. Door het gebruik van spaar lampen of ledlampen blijven de kosten beperkt en spaart u het milieu. Maak afspraken met uw buren om een oogje in het zeil te houden. Zorg ook voor zicht en licht bij uw huis. Gebruik in donkere uren de verlichting bij uw toe gangsdeuren en zorg dat inbrekers zich niet kunnen verschuilen achter struiken in met name voor- en zijtuinen. Snoei tijdig! Meer weten? Kijk op www.zuidplas.nl. Ziet u iets verdachts? Een energieadviseur komt bij u thuis en geeft u informatie over oe u, zonder extra kosten, energie kunt besparen. Eenvoudig door handige tips toe te passen in huis. Bovendien ontvangt u een gratis -nergiebox met handige hulpmiddelen, zodat u meteen aan de slaq kunt! Sei nteresseerd in dit aanbod van de gemeente Zuidpias? Geef dan uw contactgegevens (naam, adres, telefoonnummer en e-mailadres) doorvia maddinkiaodmh.nl of 0182-545574. U wordt dan aenaderd voor een afspraak met een energieadviseur. In totaal kunnen 100 huishoudens in Zuidpias gebruik maken van dit aanbod. Wees er dus snel bij! De afgelopen periode is achter de schermen gewerkt aan het project Afval Anders. Hieronder treft u aan wat er de komende periode staat te gebeuren. 2012: Fase 2 November Informatieavonden voor bewoners die blauwe zakken gebruiken Datum Locatie Tijd 14 november 2012 Comenius College, Fresiaveld 20, Nieuwerkerk aan den IJssel 17.00 uur tot 20.00 uur 15 november 2012 Thorbecke Voortgezet Onderwijs, Kamerlingh Onnesstraat 4, Nieuwerkerk aan den IJssel 17.00 uur tot 20.00 uur 20 november 2012 21 november 2012 Prins Willem Alexanderschool, Donge 1, Nieuwerkerk aan den IJssel 17.00 uur tot 20.00 uur December Elke bewoner ontvangt een nieuwe afvalpas met een folder voor het gebruik van het afvalbrengsta- tion, ondergrondse containers en betaalmogelijkheden. 11 en 12 december 2012 Informatieavonden voor bewoners uit Zevenhuizen en Moerkapelle (fase 3) Doorkijk naar 2013: Januari Geplande plaatsing van ondergrondse containers (start fase 1) 30 en 31 januari 2013 Informatieavonden voor bewoners uit Moordrecht (fase 4) Bewoners die gebruik gaan maken van ondergrondse containers wor den per brief uitgenodigd voor de informatieavonden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5