Kerstmarkt met schaatsbaan Karate op Boulevard Nesselande Unity99 is Sport Plus Vereniging Jongenskoor Dalfsen in Lichtkring Zwanger- schapsyoga Stillevens schilderen Kennismaking mandala tekenen Kerstmarkt woonzorgboerderij Nooit Gedacht Vreugde en verdriet op zwaar examen Samenzang op Passage avond Yvonne Keeley opent Kunst werk aan de winkel Bouwinformatie service in bibliotheek HART VAN HOLLAND NESSELANDE/REGIO 5 DECEMBER 2012 Taekwondo Welko' ROTTtROAM 37 Unity99 is blij uitgeroepen te zijn tot Sport Plus vereniging. Nesselande - Bezoekers aan de Bou levard van Nesselande wanen zich in het weekend van i5 en 16 december in een 'winterwonderland' want dan kan er geschaatst worden op het Maltaplein. In een grote tent bij de schaatsbaan bieden tal van kraam- en chalethouders hun (kerst)waren aan en hier zijn ook diverse winterse consumpties verkrijgbaar. De kunststof schaatsbaan wordt midden op het plein geplaatst en meet tien bij tien meter. De baan is op beide dagen geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Schaatsen worden gratis beschikbaar gesteld. Wannebiezz De kerstmarkt is op zaterdag ge- Nieuwerkerk aan den IJssel - Emmy Verkerke geeft zaterdag 8 decem ber een kennismakingsworkshop mandala tekenen in TekenAtelier Zomerland aan de Waterschaps- weg 4. In haar atelier biedt Emmy Verkerke de mogelijkheid om kennis Nieuwerkerk aan den IJssel - Op woonzorgboerderij Nooit Gedacht aan de 's Gravenweg 6a-z wordt voor woensdag 19 december van 15.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt georganiseerd waar men allerhande, Nieuwerkerk aan den IJssel - De bijeenkomst van de christelijk- maatschappelijke vrouwenbe weging Passage staat donder dag 13 december in het teken van het naderende kerstfeest. Nesselande - 'Kunstwerk aan de Winkel' opent opnieuw haar deu ren. Inmiddels hebben zich 35 kunstenaars aangemeld om aan de expositie deel te nemen. Hun werk wordt in een viertal exposities van elk zes weken tentoongesteld. De eerste expositie wordt zondag 9 december om 14.00 uur geopend door zangeres Yvonne Keeley. Bij elke expositie zal tevens werk te zien zijn van een bekende Neder landse kunstenaar. Tijdens de eerste is werk te zien van Roel Hofman; hij is bekend van zijn portretten van BN'ers als Henk Poort en Gordon. Naast werk van Hofman is tevens opend van 11.00 tot 23.00 uur. In de avonduren verzorgt Wannabiezz een spetterend optreden. Op zondag zijn kerstmarkt en schaatsbaan te be zoeken tussen 12.00 en 18.00 uur. te maken met het zélf tekenen van een mandala. Er wordt gewerkt met kleurpotlood. De toegang is vrij. Voor meer informatie en opgeven: emmy.verkerke@planet.nl, 0180- 315159 of www.tekenatelierzomer- land.nl. door de. bewoners zelf gemaakte, artikelen kan kopen. Bijzonder is de tentoonstelling van meubelen die gemaakt zijn van steiger- en pallet hout. Er wordt ook aanmaakhout en openhaard hout verkocht. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53. Niet-leden betalen 2,50 euro. Voor vervoer; 0180-312402. werk te zien Astrid Vonk, Roos Brouwer, Walter Suvaal, Kitty van der Linden, Herman Schouwen burg, Monica van Kleef, Karen Gijsman, Angela Damme, Vale ria Cabi, Syncman en Karin Berg. De galerie is gevestigd aan het Maltaplein 56 en is geopend op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is vrij. Alsnog opgeven om te exposeren of om de win kel te bemannen kan via penning meester® kunstkrin ga lexander.nl. Voor meer informatie: www.kunstwerkaandewinkel.nl. Nesselande - Unity99 Rotterdam en Budovereniging Alexander zijn za terdag 1 december tijdens de 'Bat tle of the Teams' uitgeroepen tot Sport Plus vereniging. Met name de maatschappelijke functie van de beide clubs is van groot belang voor het verkrijgen van deze status. Dat juist vechtsport een grote maatschappelijke functie heeft be wijst sportschoolhouder Patrick van Daalen al jaren door de verschillende projecten die hij aanbied waarmee Waddinxveen/Zevenhuizen/Nes selande - Jitae Taekwondo hield de laatste centrale geup examens van 2012. Een recordaantal van 92 taekwondoka's van de locaties Nes selande, Gouda en Waddinxveen hadden zich aangemeld om examen te doen. De taekwondoka's in de leeftijd van zes toten met 55 jaar demonstreer den hun vorderingen op het gebied van stijlvormen, zelfverdediging, kussentje trappen, Koreaanse be namingen, sparren en breektesten. Opvallend was de grote deelname van meisjes die ook allemaal slaag den. Bij de jongens en heren ging het minder, achttien procent keerde huiswaarts met een herexamen op één van de onderdelen. Jaap Post (53) en sparringtalent Men kan bij hen terecht met bij voorbeeld vragen over het vergun ningsproces, de verbouwingsmo gelijkheden van een huis dat men wil kopen, de haalbaarheid van de plannen, de welstand of het be stemmingsplan. De bedoeling is dat men op een laagdrempelige hij een groot aantal doelgroepen door middel van themagerichte les sen vaardigheden aanleert waarmee de deelnemers wijze lessen kunnen opdoen. Door de toekenning van de Sport Plus status kan er ruimte gecreëerd worden voor speciale budolessen voor kinderen met een stoornis in het autistisch spectrum. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Kevin Olieman (11) uit Zevenhui zen, slaagden voor de geel/groene respectievelijk blauwe band. Uit Waddinxveen liet de familie Nieuw- wijze kennis kan maken met een architect en een aannemer om te zien wat zij kunnen betekenen bij het plannen, vormgeven en uitvoe ren van de bouw- ofverbouwpian nen. Op genoemde dagen is men wel kom tussen 18.30 en 20.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jon genskoor Dalfsen verzorgt op za terdag 15 december om 19.30 uur een optreden in De Licht kring aan de Dreef 1. Het koor is op Engelse leest geschoeid; het repertoire omvat dan ook voor namelijk Anglicaanse liederen. Onder leiding van Henk Ophoff brengt het koor een 'Festival of Lessons and Carols'. Arjan de Jonge begeleidt het koor op het orgel en Keimpe Keuning spreekt de 'les sons'. De toegang bedraagt 10 euro. Voor kinderen tot en met zestien jaar is de toegang vrij. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of kunnen gereserveerd worden via wvelvis@ freeler.nl of 0180-310554. Nesselande - In de Knoop start maandag 14 januari een cursus zwangerschapsyoga. Zwangerscha- psyoga is een manier om cursisten lichamelijk en geestelijk te begelei den tijdens de zwangerschap. Het is geen 'hijg- en pufles'. Voor meer informatie en inschrijven: 010- 2518988 of www.curzusenzo.nl. Straten van zich horen, vader Anton, zonen Marnix en Mees en dochter Femke slaagden voor hun nieuwe geupgraad. Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 gaat woens dag 30 januari een cursus 'Stil leven schilderen' van start. Deze cursus voor volwassenen beslaat acht lessen die geschikt is voor zowel beginners als ge vorderden. Voor meer informatie en aan melden: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie bouw- ofverbouwpiannen heeft, kan deze voorleggen aan een architect en een aannemer die daartoe op vrijdag 14 december en vrijdag 11 januari spreekuur houden in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37