Moerkapelle wint op inzet en wilskracht Jongens B1 VC Nesselande ongeslagen kampioen Groeneweg Den Otter vertrekt aan eind van seizoen Gelijkspel Zestienjarig talent debuteert Royale winst voor voetballers Vier gouden medailles voor Unity op Battle of Teams Eerste overwinning CKV Record aantal deelnemers Sint Nicolaasloop Atletiek HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 5 DECEMBER 2012 45 Voetbal Volleybal Voetbal Voetbal Waterpolo Voetbal Karate Korfbal Zevenhuizen - Op een weliswaar zwaar maar uitstekend bespeelbaar veld speelden Stolwijk en Groe neweg geen goede, maar wel een spannende wedstrijd. In de eerste twintig minuten leek het er op, dat Groeneweg de thuisclub zou over spelen. In die periode kreeg Erwin Hof een grote kans, maar schoot deze te gehaast ruimschoots naast. Na deze openingsfase kwam Stol wijk terug in de wedstrijd zonder echt gevaarlijk te worden. Na de rust was Groeneweg weer vaker in balbezit en had invaller Danny Lenters een kans tot scoren. Alleen voor de doelman legde Lenters de bal af aan de buitenspel staande Joey Grootscholten. Even daarvoor had de Stolkse keeper Rodriquez de bal uit de kruising gehaald na een inzet van Erwin Hof. Pas in de 85e minuut werd Stolwijk voor het eerst gevaarlijk door een pegel van Niels Huisman die het doel miste. Door het aandringen van Groene weg kreeg Stolwijker Jan Wouter Verdoold in de laatste minuut zelfs de kans om alle punten thuis te houden. In beide gevallen redde de talentvolle Zevenhuizense doelman Vincent Hof. Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan het einde van het voetbalseizoen neemt hoofdtrainer Peter den Ot ter op eigen verzoek afscheid van vv Nieuwerkerk. Het bestuur van de voetbalvereniging vindt het spijtig afscheid te moeten nemen van deze goede trainer, maar re specteert zijn beslissing. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - Het Haagse DSZ stuurde de waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet met dubbele cijfers huiswaarts: 10-5. Bij NieMo maakte de 16-ja- rige Jop Verhoogh een verdienstelijk debuut. De talentvolle Nieuwerker- ker speelt nog bij het jeugdteam on der zeventien jaar, maar kreeg nu al het vertrouwen van assistent-coach Melvin Blokland. "Hij heeft bijna de halve wedstrijd meegespeeld en dat deed hij prima." De beginfase was met een 0-2 voor sprong hoopvol te noemen. In het tweede bedrijf kwam de thuisploeg dichterbij (3-3), waarna ze in het vervolg definitief de leiding over nam. "Op de helft van de wedstrijd hebben we onze tactiek nog gewij- Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk 1 heeft in de vierde com petitieronde haar eerste overwin ning behaald. In een fantastische eerste helft speelde Nieuwerkerk de frustratie van de laatste we ken van zich af. Na een moeizame start kwam de ploeg op gang en via tussenstanden van 4-2 en 6-3 Nesselande - Unity99 heeft zater dag 1 december tijdens de derde editie van The Battle of the Teams vier gouden en een bronzen plak veroverd. Tijdens dit internationale toernooi, met deelnemers uit onder meer Frankrijk, Duitsland en Schot land, komen drie karateka's van een club, regioselectie of zelfs van nati onale selecties in actie in acht cate gorieën. Het totaal aantal gescoorde punten van de karateka's bepalen zigd," licht Blokland toe. "In plaats van het spelen met een midvoor zijn we gaan inzwemmen. Dat had het gewenste resultaat, we kregen namelijk verschillende manmeersi- tuaties. Helaas lieten we die veelal onbenut." Doelpuntenregen in Barendrecht In het Inge de Bruijn Sportfond- senbad in Barendrecht hadden de vrouwen van NieMo-Van Vliet niets in te brengen tegen ZPB 3 (25-5). De thuisploeg met ex-hoofdklasse speelster Jakline de Bruijn in de ge lederen, zag Liza Neleman het eerste doelpunt maken. Daarna had ZPB, waarin oud-clubgenoot Denise Boe- reboom speelt, de touwtjes in han den met snelle contra-aanvallen. liepen de korfballers uit naar 9-4. De laatste tien minuten voor rust liep Nieuwerkerk uit naar een 15-4 ruststand. De tweede helft was een stuk minder. Aanvallend liep het niet meer zo soepel; in de tweede helft werd het 7-7. Eindstand bleef daarmee acceptabel voor Nieuwer kerk: 22-11 welk team de wedstrijd wint en dus niet de uitslag van de wedstrijd zelf. Coaches Patrick van Daalen en Vir gil Fisser kunnen tevreden terugkij ken op het toernooi. In totaal won de Rotterdamse club vier gouden en een bronzen plak, wat betekent dat Unity99 de helft van de te win nen titels wisten te bemachtigen. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Moerkapelle - Moerkapelle speelde zaterdag 1 december in en tegen Lekkerkerk. Lekkerkerk begon goed en zette Moerkapelle onder druk. Maar bij een van de eerste uitvallen van Moerkapelle was het raak. Jaron van Dommele speelde Arco Verweij aan, die met een directe pas Thijs van Nieuwkoop vlak voor de keeper in stelling bracht. Van Nieuwkoop werd in het strafschopgebied neer gelegd en Menno Verschoor schoot de strafschop keurig binnen. Lek kerkerk wist vervolgens wel kansen te creëren maar dankzij de Moerka- pelse verdediging bleef het 1-0 tot rust. In het eerste deel van de tweede helft hield de druk van Lekkerkerk stevig aan. Een voorzet uit een vrije trap vanaf rechts, die vlak voor doel Eerst profiteerde Nieuwerkerk via een indirecte vrije trap binnen de zestien meter toen de, soms wat warrig fluitende arbiter Azikci, af floot voor gevaarlijk spel van PFC. Raymond Roos gaf aan en Beno mar schoot met veel precisie door de PFC muur. Twee minuten later was opnieuw een vrije trap de aan leiding voor een treffer. Aanvoerder Godwin Falix kreeg de vrije trap wel heel gemakkelijk mee. Yous- sef Swaghi zag zijn inzet in eerste instantie door de PFC verdediging worden afgeslagen, maar Mit chell Hendriks pikte de rebound Bleiswijk - Ondanks regen en wind kwam zondag 2 december een re cordaantal van 336 deelnemers aan de Sint Nicolaasloop van De Kieviten over de finish. Bij de pupillen kwam Jaco Oskam van AV'47 als eerste over de streep op de 1000m in 3.45. Bij de meisjes werd Demi van Mourik uit Nesselan de eerste in 3.57. De 5 km junioren werd gewonnen door Sam Brinkers van De Kieviten in 22.06. Vlak daar achter finishte Dorien Lampe, ook van de Kieviten als eerste meisje in 20.26. Bij de senioren werd Victor Ge- raerdts van lllion op de 5 km eer ste in 18.10. Eerste dame was Ma- riska Oskam van AV'47 in 21.25. Het hoofdnummer, de 15 km, werd in 54.56 een prooi voor Ron van den Berg van AV Waterweg. Kieviten- langs had kunnen gaan, werd op ongelukkige wijze geraakt door Pe ter Zijderhand. Hij kon de bal niet meer ontwijken en probeerde over te schieten maar schoot hard bo venin het net. Moerkapelle zette aan om weer op voorsprong te komen en Lekkerkerk wilde eveneens meer. Het regende in het laatste half uur gele kaarten aan beide kanten en Brend Hoogma kreeg zijn tweede, dus rood. Een door Van Dommele goed geno men corner bij de eerste paal werd door Jurn Hoogma binnen gekopt. Vervolgens plaatste Zijderhand een vrije trap exact op de borst van Van Dommele, die meteen afgaf op Men no Verschoor, die op zijn buurt in een voetbeweging Van Nieuwkoop vrij voor de keeper zette. Die aarzelde niet en schoot de 1-3 binnen. op, schoot knap raak en zette zijn ploeg op een florissante 2-0 voor sprong. Na rust tapte PFC uit een ander vaatje en was het serieus op zoek naar de aansluittreffer. Het kreeg ook wel de kansen, maar het vi zier stond niet scherp en als de bal tussen de palen belandde, stond daar doelman Sander Hoffman. In de slotminuut was Benomar suc cesvol toen hij overzicht behield en met een knappe schuiver in de benedenhoek de doelman van PFC kansloos liet. Eindstand 3-0. dame Pauline van Donkelaar kwam in 1.03.15 over de streep. Deelnemers uit de regio Nesselande: pupillenloop Nikki van Mourik 6.00; 5 km Joop Broekman 26.56, Erwin den Boogert 29.34; 15 km Rogier de Mooij 1.33.47. Nieuwerkerk aan den IJssel: 15 km Angelique de Best 1.23.26. Moerkapelle: 15 km Johan Kersber gen 1.14.38. Zevenhuizen: 15 km Paul Heijnen 1.14.53. Waddinxveen: pupillenloop Gian- carlo Cleas 4.21; 5 km Wietse de Bruin 21.31; 15 km Pascal Cleas 57.18 (3e overal, 1e bij de mannen 35), Nico van Hoek 1.12.07, Bert Kuiper 1.14.25 en Marjon Kuiper van Leeuwen 1.26.18. Voor meer informatie: www.uitsla- gen.nl en www.dekieviten.nl. Zevenhuizen - Jongens B1 van VC Nesselande is zaterdag ongeslagen kampioen geworden. Het kampioenschap werd uitbundig gevierd door het team dat bestaat uit Mischa, Kris, Jens, Luuk, Benjamin, Menno, Wiebe en Tim en coach Cees van Mullerp. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk en PFC slaagden er zondag 2 de cember niet in de toeschouwers echt te boeien. Daarvoor was het spel vaak van beide kanten te slordig. De wedstrijd werd na de aftastende beginfase binnen twee minuten grotendeels beslist.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 45